Отговори
  • Мнения: 1 760
Някой от съседите ни си изхвърля всичко що е обелки, яйца, шишета, чаени торбички и прочие през балкона. До нас е празно място с тревичка. Сега като се махна снега всичко това "цъфна" в огромни количества. Кооперацията ни е много малка и заподозряните са само три апартамента като изключвам себе си, разбира се. Омръзна ми да чистя. Не мога обаче да разбера кой точно хвърля, за да си поговоря с него.

Дайте идея лист с какъв текст да разлепя по вратите им.

Последна редакция: чт, 31 яну 2019, 15:29 от spring princess

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 567
"Когато изхвърляте боклук през терасата, не забравяйте да изгрухтите" .

"Цял свят се бори срещу отпадъците, само нашия вход подкрепя замърсяването".

"Моля, на този лист да се запишат всички социално слаби съседи, които нямат необходимите средства за кош и изхвърлят боклуците през балкона си. Обещавам лично да даря по 1 кош на всеки .
1................................
2................................"

"Уважаеми, съседи, вече втора година почиствам градинката пред входа от личните ви отпадъци, не че ми тежи, но все пак, ще е възможно ли да спрете да го правите."

"По случай новогодишната заря от отпадъци, моля всички празнуващи да се погрижат за остатъците".

Ако искате да сте по-мила, може тип молба да го направите, че аз малко афектирано ги написах Simple Smile

# 2
  • Мнения: 1 760
Страхотно е! Ще си направя вероятно компилация от няколко. Не искам да съм прекалено груба, защото може да постигна обратния ефект, а именно да започнат да изхвърлят още повече. Лошото е, че не знам кой е. Ако знам е лесна работа. Ще говоря очи в очи с него/нея.

# 3
  • Мнения: 574
Подкрепям разлепянето на някакво послание.
Но такива свине няма да се трогнат. Дано все някой види кои са.

# 4
  • Мнения: X
Въобще не личи да са писани в състояние на афект. Съвсем точни са - хем не са откровено груби, хем с насмешка. Абсолютно точни.... Първото и третото ми харесват най-много.

# 5
  • Мнения: 1 034
Сложи табелката във входа: До мизерниците,които си хвърлят боклука през терасата: всички знаем кои сте!

# 6
  • Мнения: 1 760
Е като ги знам, те ще се запитат защо не съм им го казала лично и ще имат право. Аз цяло лято като съм събота и неделя на терасата не можах да ги видя кои са, а са някои над мен, че ние сме на първия етаж.

Мисля да залепя по вратите на заподозрените табелка, в която не ги обвинявам лично, а някак си те да помислят, че точно за тях се отнася. Това с цел да не обидя другите съседи, на които ще им лепна въпросната просба в опит да попадна на извършителя.

# 7
  • Мнения: 1 184
Не е лошо , ама още един вариант. Направете общо събрание на кооперацията и събирайте допълнително по още ...10 лв за почистване. Така всички ще са недоволни и ще почнат да дебнат кой е. А когато сте група недоволни сте по силни ако само ти си недоволна.
Може пък така да спрат , ако не спрат поне ще имате бюджет за почистване или някой съсед ще ги излови кои са точно.

# 8
  • Мнения: 1 760
Другите се правят, че не забелязват. Само на мене ми боде сякаш бунището пред терасата ми и затова чистя. Със събрание няма как да стане, защото почти никой не идва на тия събрания. Реално 4 апартамента сме с изглед към празното място. Другите хал хабер си нямат, защото гледат в други посоки.

# 9
  • Мнения: X
Лошото е, че не знам кой е. Ако знам е лесна работа. Ще говоря очи в очи с него/нея.
Лесно може да разберете.
Така и така чистите боклука. Правете го "разделно".
Все ще има някакви хартии, бележки от плащания, документи, писма...
Така ще "изкочи" собственика на боклука.
Не вярвам в дома си да унищожават документи със шредер.  Wink
Скрит текст:


# 10
  • Мнения: 1 195
Лепете бележки навсякъде- асансьор, на всеки етаж, по вратите ако лепите гледайте да не е с нещо, което трудно се маха(ще се озлобят). Свикайте много настоятелно събрание. Домоуправителя какво мисли по въпроса или не знае какво се случва?
Като много крайно решение, в много краен случай, съберете боклука и го изсипете пред вратите. Грубо и гадно е, но това което те правят не е по- възпитано. Понякога за да се справиш със свине няма възпитан вариант.

# 11
  • Мнения: 1 760
Домоуправителя каза, че това място е частно (не познаваме собственика) и не му влиза в работата да следи за чистотата му. Но той живее в другата част на кооперацията.

Това с изсипването на боклука съм го правила в предишната кооперация, където живеехме, когато бях дете, но знаех със сигурност, че това е жената, която хвърля. Отучих я веднага. Но лошото е, че сега се изхвърлят само органични отпадъци и бутилки. Никакви бележки и документи. Единственото, което знам за собственика е, че много обича плодове и чай. А да,  и яйца. Хвърлят се еднотипни неща като: обелки от банани, ананас, портокали, лимони, лук, зеле, торбички от чай, обелки от грейпфрут, черупки от яйца и бутилки, но всичко това в огромни количества. Днес събрах две торби общо 19 кг.

Но ти ми даде добра идея. Ако след разлепването на призивите ми нищо не се промени-аз пак ще събера боклука и ще го изсипя във входа ни директно. На купчината отгоре ще забуча табела с призив, на когото е боклука да си го изчисти. Но това е краен вариант. Явно борбата ще е безмилостна. Писна ми!

Последна редакция: чт, 31 яну 2019, 16:06 от spring princess

# 12
  • Мнения: X
Понякога за да се справиш със свине няма възпитан вариант.
Разговор, който е добронамерен и напомнящ, че са хора ще свърши по-добра работа.
Представете си, че някое малко дете върши тази пакост - да гледа как лети балон?
В същото време родителите хал хабер да нямат.

# 13
  • Мнения: 1 184
Ами значи са повечко хора , такива количества само човек....това не е ли жокер. Едва ли във всеки апартамент живеят4+ души.

# 14
  • София
  • Мнения: 38 489
Мечтай си!
От 15 г съм в нашия вход. Съседите не са лоши, плащат си.
Обаче полянката зад блока е бунище! На всеки 3-4 месеца минава един човек и чисти. След месец пак е свинщина. Обаче при нас е пластмаса.
На този човек му напиши: Не е нужно да торите градинката!!!

# 15
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 280
Събирате боклука в торбичка и го оставяте пред вратата на този,който го е хвърлил.

# 16
  • Мнения: 1 760
Да де, ама аз няколко пъти тук писах, че не знам кой е. Ако знаех-става лесно.

# 17
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 704
Щом отпадъците са различими продукти ( цитруси, ананннаси, чай и яйца) помисли кой от хората над вас може да консумира предимно такива.... Може да питаш в кварталния магазин кой от съседите купува Х продукт. Кварталните магазинерки знаят ВСИЧКО! И последното което се сещам е да оглеждаш покупките на съседите. Все ще ти направи впечатление ако лицето Х го засечеш с по една торба плодове.
П.с. в това грипаво време се направи на болна и обиколи съседите един по един да поискаш чай от Мащерка напр. Ако изобилстват от чайове ще ти предложат поне 5други.

# 18
  • София
  • Мнения: 1 742
Събирате боклука и го слагате пред входа на блока.

# 19
  • Мнения: 367
Имам абсолютно същия проблем, решение засега не съм намерила за 10 години. Хората, които го вършат, са на едно друго ментално ниво, и нито бележки по стените, нито пряка устна забележка, нито глоба  може да ги изплаши. Почиствам чат-пат, с чувал и ръкавици. Мизерницата ме гледа през прозореца. Ми не искам да живея в мизерията около блока. А на нея не и пречи. При нея и навън и вътре и е все толкоз мръсно. И какво като и сложа чувала с боклук пред вратата. Там ще си седи, докато мине чистачката на входа.Няма оправия... Тук гледам съветвате как намеци да им се направят. Това са идиоти, те не могат да разберат, когато в прав текст им се казва.

# 20
  • Мнения: 574
При положение, че се знае кои са, няма ли вариант за жалби и глоби?
Такива селяндури най ги боли като им бръкнат в джоба.

# 21
  • Мнения: 367
Пропаднали хора, които почти нямат доходи. От сутрин до вечер пият. Живеят под наем, който не знам дали плащат или просто са ги пуснали да живеят там. Парно и вода не са плащани дълго. От какво да им се вземе глобата? Към кого да е отправена жалбата, до кмета ли? Пари за разходи по етажната собственост, ако успеем да им вземем един път годишно е успех. Доходи - тук там почасова работа- чстене, метене. На някой строеж мъжът ходи, ако го викнат.   Нито ще идат да платят глоба, ако им бъде наложена, нито има от къде да им се вземат, защото не работят на договор и заплата нямат.

# 22
  • Мнения: 29 341
Ако само два апартамента са заподозрени, звъннете и на двата и поговорете. Предполагам, че ще отричат, но може да си вземат бележка. Ако ли не, поискайте увеличаване на таксата за почистване, както казаха по-назад. Ако другите са против, кажи, че ти е писнало да живееш в бунище и ще пуснеш жалба в общината. Може да се стресне този, който хвърля.
Все ще се разбере кой е точно, ако не спре. Тогава събираш боклука и го изсипваш пред вратата му. Ако трябва няколко пъти, докато не спре.

# 23
  • София
  • Мнения: 10 825
Щом са все органични отпадъци, вероятно въпросната личност си мисли, че прави добро и тори градинката.
Поговорете добронамерено със съседите, виновникът вероятно няма да си признае и да се разкае публично, но е възможно да осъзнае, че "торенето" не работи

# 24
  • Мнения: 10 377
Пред нашия блок така се появяваха на едно и също място, но само обелки от мандарини и портокали и изстискани лимони. Блокът ни също е малък и вината падна върху едни наематели. Съседката, която чакаше гости от чужбина побесня, беше написала много смешна обява, ходи да се разправя с наемателите, те отричаха. След като се изнесоха обаче, обелките продължиха да се появяват. В един момент спряха. Съседката ми сподели, че е разбрала източника - млада дама с много престижна професия. Каза, че е говорила с баща и, не му е казала в прав текст, но му е намекнала. За момента не виждам обелки, пък бъдещето ще покаже.

# 25
  • Мнения: X
Бих предложила, да монтирате ,някак си, една камера, за да разберете , кой го прави със сигурност и да ви е чиста съвестта, когато провеждате разговора. Може да я контролирате от телефона си и да хванете “престъпника” в крачка. Ние имаме такава вкъщи, с която наблюдаваме кучето. Има и за външни условия и не са особено скъпи. Ще ви е от полза и в бъдеще, особено щом сте на 1-я етаж.  

Последна редакция: нд, 03 фев 2019, 00:55 от Анонимен

# 26
  • Мнения: 10 802
И аз имам същия проблем.. На втори етаж съм от осем. Лошото е, че терасата ни е открита и половината мизерия пада на терасата ни... Rage Вече шеста година. Писах молба да се спре, лепнах я на таблото на партера и беше скъсана след 1 час и хвърлена на пода.. Кво да ви кажа. Намирала съм от обелки до найлонова опаковка от вакумирана пържола. Най-тъпото е, че става въпрос за оживена градинка на голям варненски булевард, минават сумати и хора на ден оттам и пак тия мизерници не се трогват. И без това не останаха зелени площи, как им дава сърце да хвърлят. Пред съседните входове е сравнително чисто, под нашия е като бунище. А да не говорим, че ние сме наематели и ме побърква мизерията, а нагоре са само собственици и хич не им дреме за кочината, в която живеят Sad

# 27
  • Люлин
  • Мнения: 378
Позната история... Няма да е лошо да монтираш отсреща някаква камера за наблюдение, може и истинска а пък работа ще свърши и фалшива камера с мигащ LED диод. Това ще има страхотен ефект, поне докато мизерникът не я счупи или открадне. Но това е поправимо, защото ти ще сложиш една истинска на твоята тераса, която пък ще заснеме мизерника.
 Това е един вариант, а ти си решаваш дали да го приложиш.
Бутафорните  камери поне са евтини.
ПС: сега виждам, че преди мен някой е дал идеята за камерата.

# 28
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
С риск да ви разочаровам, ще ви кажа, че никак.
Можеш да извадиш селянина от селото, но не и селото от него.
У нас остъклихме и приобщихме терасите, че беше аман от мизерии преди.

# 29
  • Sk babe
  • Мнения: 194
Някой от съседите ни си изхвърля всичко що е обелки, яйца, шишета, чаени торбички и прочие през балкона. До нас е празно място с тревичка. Сега като се махна снега всичко това "цъфна" в огромни количества. Кооперацията ни е много малка и заподозряните са само три апартамента като изключвам себе си, разбира се. Омръзна ми да чистя. Не мога обаче да разбера кой точно хвърля, за да си поговоря с него.

Дайте идея лист с какъв текст да разлепя по вратите им.

Ех, жалко - мислех си, че само аз имам този проблем. При нас редовно има плюене, храчене, прелитащи неизгасени фасове, салфетки, обелки от салам, филии, напоследък даже оглоозгани кокали и манджа (все едно някой си е изсипал яхнията през прозореца). Всичко това пада директно пред входа, в градинката (която уж плевим) и върху минаващщи отдолу хора, разбира се.

При нас се знае кой го прави. Пари за чистачка така и не успехме да съберем, понеже човекът - "има жена, 2 коли и малко дете и няма излишни пари за глупости". Ако лепиш бележки - гледай да не те види никой, понеже или ще я скъсат или ще ти отвърнат на удара с повече болкук (изпитано).  Гласувайте блока за чистачка - ако успеете, ще има кой да чисти.

Аз съм се обаждала в общината 2 пъти, понеже въпросният съсед редовно си "забравяше" торбата с боклук до вратата на входа.

# 30
  • София
  • Мнения: 9 546
Аз се бях "подпалила" когато комшията над нас изхвърли ползван презерватив през балкона си и той падна на нашия, а ето, че има и по-зле от него.
Не мисля, че с тази категория хора може да се постигне разбиране. Грубо се действа при тях. Иначе не схващат. Но лошото е, че не знаеш кои са точно. Щом домоуправителя не се интересува, не може ли да се говори с кварталния например. Не знам дали изобщо това е в правомощията му, но си мисля, че може да мине като вид хулиганска проява или нарушаване на реда. Обаче трябва да се знае кой е.

# 31
  • над кукувичето гнездо
  • Мнения: 9 412
Една приятелка ми е казвала, че е слагала табелки с надпис до следи от разхождано куче в двор на кооперация. Целият двор е станал в табелки "л@йно" и е имало ефект.

# 32
  • В планината / На морето
  • Мнения: 1 011
аз бих събирала боклука и изсипвала пред вратата на апартаментите отгоре - по реакцията ще се разбере къде е виновника

# 33
  • Мнения: 1 760
Ако направя така ще се намразим с невинните съседи. В петък залепих на заподозрените по вратите бележка от два листа. От тогава не са летели боклуци, но има и друг вариант. Един от евентуалните "престъпници" е извън града и може поради неговата липса да са спрели да хвърчат обелките. Ако продължат в негово отсъствие да прелитат бомби значи двама ще са ми на мушката. Други варианти няма. Чакам да видя...

# 34
  • Добрич
  • Мнения: 1 146
Всичко зависи от хората, които са ви съседи. Някой наистина не разбират, че не торят, а цапат. Просто трябва да се поговори с тях. Аз така направих. При нас бяха 4 апартамента. Събрах боклука-обелки, ярко жълти луксозни салфетки, фасове и огризки в една лопатка, за да се виждат и почуках на всяка врата от тези 4. Обясних, че за последен път почиствам общите части.  Ако това не спре,  следващите пъти отново ще събирам боклуците, но ще ги разпределям пред вратите им по равно. Имаше ефект. Естествено при разговора всички отричаха, но започнаха взаимно да се наблюдават и това спря.

Последна редакция: вт, 05 фев 2019, 16:35 от mpetkova

# 35
  • над кукувичето гнездо
  • Мнения: 9 412
Чак сега видях внимателно заглавието на темата... Simple Smile

# 36
  • В планината / На морето
  • Мнения: 1 011


закачи на вратите на всички тази снимка...

# 37
  • Мнения: 1 760
Хахахааа! Добре Simple Smile Благодаря ти Simple Smile

# 38
  • Мнения: 89
Е като ги знам, те ще се запитат защо не съм им го казала лично и ще имат право. Аз цяло лято като съм събота и неделя на терасата не можах да ги видя кои са, а са някои над мен, че ние сме на първия етаж.

Мисля да залепя по вратите на заподозрените табелка, в която не ги обвинявам лично, а някак си те да помислят, че точно за тях се отнася. Това с цел да не обидя другите съседи, на които ще им лепна въпросната просба в опит да попадна на извършителя.

Дано не Ви разочаровам, но мисля че няма да имате особено голям успех. Или трбява да се организирате всички от входа и да му поставите ултиматом... Аз лично се сблъсквам на работа с подобно поведение. Собственик на офис яде банан или пие кафе на вратата и като свърши го замята на отсрещния тротоар. Това без да се засрами пред мен и като му направих забележка започна още повече... даже като ме видише нарочно взима нещо и го хвърля да ме дразни. Това е до манталитет и култура. От там нататък може, но доста усилия ще ви трябват да промените човек. Същото се повтаря и с други колеги около мен. Пият, пушат и хвърлят където им падне.

# 39
  • Мнения: 11
ЗУЕС ( Законът за управление на етажната собственост) предвижда глоба за хора, които го нарушават. В този случай глобата е до 100лв. Обърнете се към домоуправителя си и ги глобете!

# 40
  • София
  • Мнения: 9 546
ЗУЕС ( Законът за управление на етажната собственост) предвижда глоба за хора, които го нарушават. В този случай глобата е до 100лв. Обърнете се към домоуправителя си и ги глобете!

Или извадка от този закон да се залепи на вратите, ако изхвърлянето продължи (защото както разбрах в момента е преустановено).

# 41
  • Мнения: 1 760
Първо трябва да се установи нарушителят и след това да се прилага закона. Но аз смятам, че веднъж като го хвана ще е лесно вече. Ще ги тормозя да край докато не престанат.

В този ред на мисли как се доказва, че даден човек извършва деянието? Дори да го снимам, това не се приема като доказателство. Единствено мога да свидетелствам лично, но не знам дали това е достатъчно.

# 42
  • Мнения: 11
Доказателства са нужни в съда и то само ако глобеният обжалва. Хванете един, глобете го и другите ще престанат.

(2) (Доп. - ДВ, бр. 57 от 2011 г.) Собственик, ползвател или обитател в сграда или отделен вход в режим на етажна собственост, който наруши правилата за вътрешния ред в етажната собственост и създаде безпокойство, по-голямо от обичайното, за другите собственици и/или ползватели и обитатели, се наказва с глоба от 50 до 150 лв., когато е физическо лице, или с имуществена санкция от 200 до 500 лв., когато е юридическо лице.

Чл. 57. (1) (Изм. и доп. - ДВ, бр. 57 от 2011 г., доп. - ДВ, бр. 26 от 2016 г.) Установяването на нарушенията се описва в протокол, съставен от управителния съвет. Когато в етажната собственост няма избран управителен съвет, протоколът се съставя от управителя и двама собственици и/или ползватели, а при отказ от страна на управителя, протоколът се съставя от трима собственици и/или ползватели. Констативният протокол съдържа данни за лицето, извършило нарушението, описание, време и дата или период и място на извършеното нарушение.

(4) (Изм. - ДВ, бр. 57 от 2011 г.) Актът за установяване на нарушението се съставя от общинската или районната администрация, а наказателното постановление се издава от кмета на общината или района или от оправомощено от него длъжностно лице.

# 43
  • Мнения: 1 760
Благодаря ти! А ако нарушителят откаже да плати какво си случва?

# 44
  • Мнения: 11
Общината си го гони !

# 45
# 46
  • София
  • Мнения: 38 489
А и това нищо не е. От късата страна на нашия блок има някаква луда, която хвърля ползвани превръзки и ... и всякакви гнусотии. Те са по един апартамент там, ама не ми се занимава да разследвам кой е. Лошото е, че всички минават оттам и трябва да внимаваме да не настъпим нещо.

# 47
  • София
  • Мнения: 9 546
А и това нищо не е. От късата страна на нашия блок има някаква луда, която хвърля ползвани превръзки и ... и всякакви гнусотии. Те са по един апартамент там, ама не ми се занимава да разследвам кой е. Лошото е, че всички минават оттам и трябва да внимаваме да не настъпим нещо.

... Или да не падне нещо върху главите ви ... Scream Случвало ми се е да имам злощастния късмет да минавам покрай контейнер за боклук, който някой съвестен гражданин се опитва да уцели от балкона си с огризка от яълка. Беше болезнено, но май го предпочитам пред използвана дамска превръзка.

# 48
  • Варна
  • Мнения: 358
На мен ми омръзна от боклуците, които виждам от нас (на 2-ри етаж живеем) вкл. една висяща на клон торба пълна с някаква гняс и вода (от дъждовете), както и някакви конци/прежда. Някои да има идея, как да ги махна от там (на нивото на 2-ри етаж са...)? Има и всевъзможни други боклуци, които сама ще изчистя при първа възможност вкл. и цял килим?!?!? стара дограма и пощенски кутии?!? Също така вече изпадам в ужас, като минавам по пътечката отстрани на блока, където всеки ден има ново кучешко л@йно! Последния път даже стъргах едно от подметките на детето, понеже в тъмното не видяхме и сме го нацелили. Sad Виждала съм една съседка, която ходи с торбичка след кучето си. Другите с кучета обаче явно не го правят. Работата е там, че сме нови във входа и не знам как да им кажа тактично на тези с кучетата..., за да не си навлека евентуални проблеми. Едните даже живеят точно до нас.

# 49
  • Sofia
  • Мнения: 567
На мен ми омръзна от боклуците, които виждам от нас (на 2-ри етаж живеем) вкл. една висяща на клон торба пълна с някаква гняс и вода (от дъждовете), както и някакви конци/прежда. Някои да има идея, как да ги махна от там (на нивото на 2-ри етаж са...)? Има и всевъзможни други боклуци, които сама ще изчистя при първа възможност вкл. и цял килим?!?!? стара дограма и пощенски кутии?!? Също така вече изпадам в ужас, като минавам по пътечката отстрани на блока, където всеки ден има ново кучешко л@йно! Последния път даже стъргах едно от подметките на детето, понеже в тъмното не видяхме и сме го нацелили. Sad Виждала съм една съседка, която ходи с торбичка след кучето си. Другите с кучета обаче явно не го правят. Работата е там, че сме нови във входа и не знам как да им кажа тактично на тези с кучетата..., за да не си навлека евентуални проблеми. Едните даже живеят точно до нас.

Лепнете, ей, тия на входа:

Скрит текст:

# 50
  • София
  • Мнения: 112
Сложи камера?

# 51
  • София
  • Мнения: 12 006
И като сложи какво? Ще ги порицае публично на събранието на блока ли? Laughing Или мислиш, че човек, който с целия си акъл мята боклука през терасата, би го спряла 1 камера. Я да има глоби /от съответните органи/ както по белите държави, тогава ще се промени мирогледа на такива селяндури.

# 52
  • Мнения: 540
Ще разпечата снимки и ще ги сложи по стените на стълбището. 😁

# 53
  • София
  • Мнения: 12 006
Ще разпечата снимки и ще ги сложи по стените на стълбището. 😁
А да и те /сниманите/ ще отидат да се срамуват в ъгъла  Laughing

# 54
  • Мнения: 1 760
Новини от фронта: преди няколко дена отново започнаха да хвърлят. Днес вечерта се залостих с чаша вино на терасата и за мой късмет видях кой точно хвърля. Съседката от третия етаж. Събрах всичко и го изсипах върху изтривалката й. Чакам реакция.

# 55
  • Мнения: 1 195
Новини от фронта: преди няколко дена отново започнаха да хвърлят. Днес вечерта се залостих с чаша вино на терасата и за мой късмет видях кой точно хвърля. Съседката от третия етаж. Събрах всичко и го изсипах върху изтривалката й. Чакам реакция.
Честито за разкритието и успех в начинанието! Grinning

# 56
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 704
Стой под прикритие, да не взема да ти отмъсти с доза боклук пред твоята изтривалка.

# 57
  • В планината / На морето
  • Мнения: 1 011
Продължавай да и ги връщаш под изтривалката.
Мръсни , мързеливи гадини

# 58
  • Мнения: 2 485
И ние имаме подобен проблем, но ние със сигурност знаем кой е, защото сме на предпоследен етаж. И наглеците отричат, че и заплашват! Не мога да повярвам колко отвратителни хора съществуват!

# 59
  • Мнения: 1 760
Откакто разбраха, че знам кои са вече не хвърлят. Ще видим докога.

# 60
  • София
  • Мнения: 149
Моят проблем е подобен,само че на моя балкон постоянно намирам стотици фасове от цигари и всякакви боклуци,ежедневно чистя.Не мога и да разбера кой точно е и как да предотвратя това

# 61
  • Мнения: 11 621
Събираш ги и ги изсипваш на площадката във входа и ще се намери кой е. Сложи и една бележка, че му ги връщаш.

# 62
  • София
  • Мнения: 149
Събираш ги и ги изсипваш на площадката във входа и ще се намери кой е. Сложи и една бележка, че му ги връщаш.
Не бих причинила това на останалите,които са невинни,а и едва ли виновника ще се трогне от подобно нещо

# 63
  • София
  • Мнения: 38 489
Вчера се заврях под балконите да търся една шнола. Ужасно е! Има много кутии от мляко. Подозирам някой тийн.

Общи условия

Активация на акаунт