Нов апартамент на зелено

  • 8 694
  • 84
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 40 272
Аз мисля вратите последни да ги сложа... До последно май ще стоя без врати, дори и да не е правилно...

Много си е правилно даже. Първо си направи хубаво настилките и после касите да стъпят точно върху тях, а не да се режат плочки и ламинати или пък касата да виси. И луфтът на вратите ще е точен.

# 46
  • Варна
  • Мнения: 995
И аз така купих жилище, на зелено. Очаква се 2020 да е готов.
Казаха ми какво ще мога да пипам по време на строителството:
-ще мога да бутна стена при желание, но разпределението е такова, че ще мога да бутна стената между двете спални, което като цяло не виждам смисъл да правя. Ако се увеличи броя на живушоте ще трябва са вдигам пак стена хаха Wink
-дограмата ще е 7камерна с двоен стъклопалет, ще могат да ми сложат троен при желание. И разбира се ще го направя.
И май е само това. Ще има само входна врата, та няма да мисля какви по-хубави интериорни да слагам. Пътищата за климатиците ще са прекарани предварително, там също няма да се дупчи. Като цяло разпределението по скицата ми допада, на 90% имам ясен и изграден план в главата си за това, кое как ще изглежда, та може да не искам да пипат нещо по ВиК и Ел...

# 47
  • Мнения: 82
И аз така купих жилище, на зелено. Очаква се 2020 да е готов.
Казаха ми какво ще мога да пипам по време на строителството:
-ще мога да бутна стена при желание, но разпределението е такова, че ще мога да бутна стената между двете спални, което като цяло не виждам смисъл да правя. Ако се увеличи броя на живушоте ще трябва са вдигам пак стена хаха Wink
-дограмата ще е 7камерна с двоен стъклопалет, ще могат да ми сложат троен при желание. И разбира се ще го направя.
И май е само това. Ще има само входна врата, та няма да мисля какви по-хубави интериорни да слагам. Пътищата за климатиците ще са прекарани предварително, там също няма да се дупчи. Като цяло разпределението по скицата ми допада, на 90% имам ясен и изграден план в главата си за това, кое как ще изглежда, та може да не искам да пипат нещо по ВиК и Ел...
Чак ме хваща срам, че съм жена и нямам толкова ясна концепция като теб 😂 Гледам явно прекалено много, мисля, сменям мнение... Ама до 2020г има време да се реша 😂

# 48
  • Мнения: 269
mishe92, според мен няма нищо страшно в това да си несигурна. За апартамент на зелено не мога да дам мнение, но наскоро и аз правих първия в живота си ремонт - да, виждаш си някои грешки след това, идват ти други идеи, но нищо страшно. Ясно е, че хората, които са ремонтирали няколко жилища през живота си, веднага ще видят възможности/пречки, които ти не, но това не бива да те притеснява. Няма непоправими неща.
Това, което мога да кажа след ремонта, който планирах, е - не се фокусирай върху цветове на стени, завеси, дивани, килими. Мисли първо за основата и нещата, които се сменят трудно - подове най-вече, тъй като при теб няма да се бутат или изграждат стени предполагам, също врати, дограми (ако искаш и/или можеш да избереш вид/цвят), кухненски шкафове, плот, гръб, това е общо взето. Аз избрах всички стени да са бели в целия апартамент с концепцията, че след 1 година дори да ми писне някъде да е бяло, за 1-2 дена може да се промени. Цвят много лесно се добавя, по-трудно се премахва (червена кухня например).
Успех! Simple Smile

# 49
  • Варна
  • Мнения: 231
Записвам се и аз да ви следя и задавам въпроси, въпреки че има доста време, докато нашата сграда стигне до етап, на който да ремонтирам. Ще се информирам от рано, че живот и здраве, точно по същото време, когато ще трябва да теглим ипотеката и обсъждаме с инвеститора промени на акт 14, очакваме и първото си дете и лудницата ще е пълна Simple Smile
В момента ми изникват два въпроса в главата: интериорните врати, които инвеститора е избрал (които вероятно няма да ми харесат и ще доплатя за други) не може ли да се платят и оставят на склад, откъдето да си ги взема за монтаж, като си сложа настилките. И изводите за радиаторите на ТЕЦ-а подлежат ли на преместване и на кой етап ? И ще ми каже ли строителя, къде ги е замислил, за да мога аз навреме да поискам да ги премести?

# 50
  • Мнения: 82
mishe92, според мен няма нищо страшно в това да си несигурна. За апартамент на зелено не мога да дам мнение, но наскоро и аз правих първия в живота си ремонт - да, виждаш си някои грешки след това, идват ти други идеи, но нищо страшно. Ясно е, че хората, които са ремонтирали няколко жилища през живота си, веднага ще видят възможности/пречки, които ти не, но това не бива да те притеснява. Няма непоправими неща.
Това, което мога да кажа след ремонта, който планирах, е - не се фокусирай върху цветове на стени, завеси, дивани, килими. Мисли първо за основата и нещата, които се сменят трудно - подове най-вече, тъй като при теб няма да се бутат или изграждат стени предполагам, също врати, дограми (ако искаш и/или можеш да избереш вид/цвят), кухненски шкафове, плот, гръб, това е общо взето. Аз избрах всички стени да са бели в целия апартамент с концепцията, че след 1 година дори да ми писне някъде да е бяло, за 1-2 дена може да се промени. Цвят много лесно се добавя, по-трудно се премахва (червена кухня например).
Успех! Simple Smile
Разбира се, че няма нищо непоправимо... както и аз съм сигурна, че след ремонта и обзавеждането, ще видя мои пропуски и грешки, но така се учим... Аз също като теб, съм решила на този етап всички стени да са бели, не само заради това, че цвета лесно се сменя - просто си представям бяло, просторно жилище, с хубаво осветление.. Създава ми усещането за чистота и стил.. Ще видим с какво ще го съчетая, но на този етап гледам бели кухни, бели бани, бели спални... Всичко да е в един тон. А и лесно можеш да въртиш с декоративни елементи в различен цвят след това и жилището да придобива различен вид.
Antoinetka, на мен лично инвеститора ми предложи интериорни врати или смъкване в цената, аз избрах второто... Просто съм убедена, че няма да са по мой вкус.. Ако можеш да преговаряш с него за такъв тип сделка, щом мислиш, че няма да са по твой вкус...

# 51
  • Мнения: 40 272

В момента ми изникват два въпроса в главата: интериорните врати, които инвеститора е избрал (които вероятно няма да ми харесат и ще доплатя за други) не може ли да се платят и оставят на склад, откъдето да си ги взема за монтаж, като си сложа настилките. И изводите за радиаторите на ТЕЦ-а подлежат ли на преместване и на кой етап ? И ще ми каже ли строителя, къде ги е замислил, за да мога аз навреме да поискам да ги премести?

- моят строител така направи, но каза, че повече не се хваща на това - година и повече му се точели купувачите докато станат готови за врати. Каза, че в бъдеще ще продава без врати. Значи може, но е въпрос на желание.
- в някакви граници подлежат, накрая го решават монтажниците. Ако кажат, че не става - няма как. Говори с техническия ръководител на обекта, той има и чертежи и ще обсъди с теб всички желания.

# 52
  • Мнения: 119
Тази тераса от схемата 99% се води плосък покрив в проекта. (последен етаж е нали?). Внимавайте как и дали ще я включат в нотариалния акт!

# 53
  • София
  • Мнения: 9 879

3. Ние взехме на зелено навремето, малко преди Акт 15. Единствено успяхме да си доплатим по-скъпи интериорни врати. За да поспсестите нещо може да си доплатите за по-хубава дограма и стъклопакет, оттам са най-големите енергозагуби на жилищата.
И най-вече външната изолация е важна как и от какво е направена... иначе и 5торен стъклопакет да сложиш  -стените са в пъти по-голяма площ.

Иначе говорих преди година с един инвеститор, който май разбираше по-малко от мен от строителни работи, но разбрах само че не може да се пипат площите на прозорците  #Cussing out , а аз търся с възможно по-големи прозорци, не знам защо е такъв проблем с големината им - поне един голям да има...
Щото ако ще взимам НС - то ще е с големи прозорци, слънчево изложение, добра изолация, повъзможност над 2.7м  bowuu

Чудя се и има ли смисъл (финансов, а и занимавката да чакаш 1-2г в някаква квартира) от зеленото закупуване, след като цените се очаква да падат скоро време, а през това време ще се набиваш и с наем (400-500лв/мес), отделно и цената ще е първоначалната, а и рискът че може да се сго*ни строежа и да пиеш една студена вода... не знам.

# 54
  • София
  • Мнения: 4 192
От стъклопакета, дори и троен с най много екстри, се губи повече топлина и от най-простата изолация на единица площ

# 55
  • Мнения: 40 272
Така си е, спор няма. Аз затова не обичам френски прозорци.

# 56
  • София
  • Мнения: 9 879
Хората са измислили и отоплителните уреди...

Но естествената светлина няма с какво да я заместиш.

# 57
  • Мнения: 9 683
Да, ама за включени отоплителни уреди се плаща - ток ли ще, газ ли ще е, парно ли ще е.
Слънчевото изложение топли за без пари, но пък френските прозорци са за Франция- примерно за Париж, защото сняг има за няколко дни през зимата при t примерно -2 -3, не и -8, -10 за седмица/и. В планинските райони на Франция едва ли са масово с френски прозорци, че то топлото през стъклата отлита.

Аз имам въпрос - Инфинити пропърти сериозна фирма ли са, че съм останала с такова впечатление???

# 58
  • София
  • Мнения: 9 879
Вие да не сте от онези хора, които при затваряне на терасата оставят по две обикновени крилца за прозорец?  Whistling

ПП: Но и не сме скандинавия.  bowuu

# 59
  • Мнения: 9 683
Вие да не сте от онези хора, които при затваряне на терасата оставят по две обикновени крилца за прозорец?  Whistling


Въпросът към кого е, че не разбрах?
Ако е към мен, отговарям - аз тераси нямам, само балкони!

И да, не сме в скандинавските страни, особено ако живеем в Петрич, примерно, но не и ако живеем в Трън, примерно.

Общи условия

Активация на акаунт