Януарски бебета 2019! Тема 1

  • 32 121
  • 743
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 469
Мария, аз също кърмя. Предния път ми дойде след 9 месеца, а кърмих 3 години. Сега ми дойде на 40-ия ден, а пак кърмя. Simple Smile

# 241
  • София
  • Мнения: 9 114
То и аз мислех, че ми е дошло на 11-тия ден, но се оказа, че са лохиите. Просто бяха спрели почти и после почна като цикъл, но още си продължава, но не през цялото време, а периодично - обикновено след разходка и натоварване.

# 242
  • Мнения: 3 280
Да, кърмя. Първия път кърмих 11 м, дойде ми на 30 ден. Лекарката се хвана за главата. Като отидох имах готова яйцейлетка за оплождане. И стана ясно, че наистина е било цикъл.

# 243
  • Мнения: 133
Nedi давам Aptamil AR, защото повръща малкия.

# 244
  • Мнения: 21
Здравейте момичета.
Бебчо е със секрет от окото още от болницата. Беше прозрачен. Не минава. Педиатърката каза, че ще ни даде направление за очен лекар, но в началото на март, защото не сме и дали навреме ЕГН-то му и още не се води нейн пациент официално (ако правилно съм разбрала).
Междувременно секретът тази нощ доста се е засилил и прави много зелени гурелчета непрекъснато.
Чудя се да го водя ли на очен или в някоя лаборатория да вземат секрет, или да почвам да му слагам капки с локален антибиотик.
Дайте съвет моля. А и ако знаете добър очен лекар за бебе в София, ще ми е от полза, ако можете да препоръчате.
Благодаря Flowers Hibiscus .
Това ще е запушен слъзен канал.Не съм очен лекар,но и при нас са такива симптомите.Няма нищо страшно,промивай с лайка или преварена вода и също така прави масажи.Би трябвало да се оправи,ако ли не ще е нужна лекарска намеса.За всеки случай се консултирай с лекар.

# 245
  • Мнения: 2 109
Момичета, а колко средно продължават лохиите? Знам, че е различно при всяка жена, но минаха 30 дни и няма изгледи да спират.

# 246
  • Мнения: 55
Здравейте, приятели! Обръщам се към вас с молба за помощ. На 27.01.2019 година в 00:35 на бял свят се появи синът ни Павел. За съжаление при раждането се установи, че има вродена малформация-екстрофия на пикочния мехур. Екстрофията на пикочния мехур е една от най-тежките вродени малформации, която се среща предимно при момчета. Характеризира се с раздалечаване на симфизата, атрофия на правите коремни мускули и пълна липса на предна коремна стена, предната част на мехурната шийка и уретрата. Свързахме се с водещ детски уролог - д-р Радош Джинович, който оперира в частна клиника в Белград, който ни дава добри шансове за пълно възстановяване на детето след две операции. Първата операция вече е насрочена за 14.05.2019 г. Общата сума за двете операции е 20 000 евро, които са непосилни за нас. Молим всички, които имат желание и възможност, да ни помогнат.
Дарителска сметка:
IBAN: BG04 UNCR 7000 1523 5065 39
Титуляр: Павел Симеонов Георгиев
Благодарим от сърце!

# 247
  • Мнения: 133
Ugotme86 голям сладур си имате, вярвам и стискам палци всичко с вас да се нареди и да се радвате на здраво детенце!!! 💗

# 248
  • Мнения: 55
Ugotme86 голям сладур си имате, вярвам и стискам палци всичко с вас да се нареди и да се радвате на здраво детенце!!! 💗
Благодаря много! Надяваме се всичко да се развие благополучно и след време да остане само лош спомен.

# 249
  • Мнения: 949
Tess, казват, че 40 дни продължават. Но, явно и това е индивидуално. При мен първият път толкова продължиха. Сега цикъла се вмъкна вътре и продължават пак...явно към 2 месеца ще отидат нещата.
Ugotme86, Обърнете се към медиите за по-широк отзвук и публикуване на сметката. Стискам палци. Всичко ще бъде наред.

# 250
  • Мнения: 3 280
Ugotme86, с ДМС мисля, че бързо ще ги съберете. Не знам обаче каква е процедурата. Може да пробваш да се свържеш с администраторите на БГ мама и да ги помолиш за съдействие като дадат гласност на кампанията. Павел е голям сладур, който ще стане един здрав и голям мъж.

# 251
  • Мнения: 1 415
Момичета направо съм пред депресия с това кърмене. Наистина съм толкова зле че вече съм отчаяна и в безизходица. Каката преди 7г я кърмих 2г, но с малкия откакто се роди нещо не потръгнаха нещата. Уж я кърмя на поискване но се случва и през 15-30мин да иска и аз всеки път му давах. Но сега вече не ака от 3дни, днес му е 4тия ден, ММ ни заведе на преглед разбира се и педиатърката каза гладен запек, не приемало нищо и не ака, а пък от изписването за 11дни е наддал 450гр не знам защо. Другото каза да пробвам колко излиза с помпата и да му давам само от едната гърда за 10мин и после дохранвам с АМ колкото изпие и след 3 часа от другата гърда за 10 Мин и пак АМ. Защото колко по вече стоял на гърдата, толкова гълтал въздух и колики се образували. Моля ви за съвет за увеличаване на кърмата, наистина не му стига и аз усещам но как да я увелича

# 252
  • София
  • Мнения: 1 635
Aya, нещо не разбрах, бебето е качило 450 гр за 11 дни и педиатърката смята, че кърмата не му стига? Защо не направиш едно пробно кърмене, за да видиш колко кърма изпива? Не знам за акото, но другото ми звучи супер странно.

Щом си кърмила дълго знаеш, че най-добрия начин да увеличиш кърмата е бебето да суче по-често. Това с коликите е не съм го чувала до сега.

# 253
  • София
  • Мнения: 9 114
450 грама за 11 дни на мен ми звучи чудесно.

# 254
  • Мнения: 3 280
Aya, смени си педиатърката. То бива глупости, ама чак пък толкова. И моя педиатър едно време ми казваше да дохранвам, защото взимат комисионни от производителите на АМ. Бебето не искаше и аз плачех, че я държа гладна, според него. За месец месец пише, че момчетата качват средно около 800 грама, а момичетата 700. Вие за няма и половин месец сте качили толкова добре. Ако сега ми кажат нещо подобно, ще вдигна грандиозен скандал и ще й кажа да си скъса дипломата. И на АМ също гълтат въздух. Кърми си спокойно и давай на поискване.

Общи условия

Активация на акаунт