Януарски бебета 2019! Тема 1

  • 31 958
  • 743
  •   1
Отговори
# 495
  • Мнения: 3 261
Май само моето е миньонче 😅 Роди се 3,300 кг. Изписаха ни 2,950 кг. На 2 месеца беше 5,250кг. Сантиметрите са под 60. Педиатърката не може да й опъне крачето, за да я измери. На 2 месеца я изкара 54 см, а ние вкъщи я мерихме 57см. Роди се 50 см. Иначе си е доста пухкава, пу пу.
Моето е по-миньонче. То и аз съм един строен миньон хахаха. Сега не съм много строен де.

# 496
  • Мнения: 396
Аз също мисля че е нормалко качването на 1кг и нещо , моя мъник 2 месец беше 5.700 - 60 см и е доста пухкаф , роди се 47 см , 3.170 кг , педито коментира но каза до 3 месец няма да се караме а след това ако продължадава така да наддава 😀 иначе пробвах но неможе да стои гладен ще изяде всичко което му се доближи до бузата 😀 💙
От миналия ден му даввм капки колиеф и му действат доста добре . Слушаме се взаимно и растем, гука все повече , усмихва се иска да му говоря и наблюдава много играчки лампички и хората кой къде отива 😀💙

# 497
  • Мнения: 4 940
Леле, колко бързо растат! Нашият юнак по- скромно го раздава, още не е качил 2 кг. от раждането- роди се 3630 и 50 см, сега е 5400 и 56 см. На смесено хранене е. В началото доста си похапваше и изведнъж почваше да реве от глад, а от скоро се успокои. От няколко дена спи по 10 часа през нощта, което малко ме притеснява. Пробвахме да го будим да яде, но не иска, пищи и на гърда, и на шише. Сутрин си се буди гласен и с апетит, та не знам...Да се радвам ли сега, че спи толкова или да се притеснявам!?

# 498
  • Мнения: 3 261
Tiramisu29, ако е гладен ще се буди. Според мен се радвай.

# 499
  • София
  • Мнения: 1 635
Според мен, ако наддава нека си спи детето.

И нашата педиатърка каза, че сега и да качва на кърма, после ще намали темпото като стане по-активен. Вкъщи на домашния кантар го меря вече 6100, а е на месец и половина. Изписаха го 3500. Хапва си човека. Доста се закръгли и дрехите за 3м в момента са му точни. Почти нямам какво да му облека и миналата седмица поръчвах нови. Но и така пак ще трябва да пообиколя магазините.

Giorgana, радвам се, че вече сте си вкъщи и всичко е наред.

Аз отивам да спя. Снощи така ми се беше запушила едната гърда, че не можах да мигна от болки. Добре, че компреса подейства и успях да отпуша каналите.

# 500
  • София
  • Мнения: 203
Борис се роди 3130, 49 см, изписаха го 2930. На 1 месец беше 3760 54см, на 2 месеца 4600 57,5см и на нас лекарката каза, че много било хаха. И педиатърка ми каза да не го храня нощем,и през деня по-често от 2,5-3ч -не.
Дами, малко внимание и на нас да обърна: как сте след раждането? Аз се чувствам като разглобена: опашната кост ме боли при сядане и ставане от раждането, започна и дясната китка от претоварване постоянно да ме боли, няколко пъти и коленете ме заболяха при ставане от клекнало положение, гърба понякога, имам лош дъх от мъдреца. Имам чувството, че и от кърменето всичко отива в бебето. Май имам диастаза и се чувствам отпусната. Всички ми казват колко добре изглеждам, но аз не се чувствам така. Какво пиете като хранителни добавки? Аз пия Pregnacare за кърмачки, малтофер (желязо), феми флора пробиотик и биозин мама, за да не се разболявам. С Боби гледам да спя до 12 часа, но от честото будене за кърмене, не се наспивам, а след това той до 0ч спи 3 пъти по 20 мин. и ако се заиграе сам е за кратко, та рядко намирам време за упражнения.

Последна редакция: чт, 14 мар 2019, 04:35 от siiv

# 501
  • Мнения: 3 261
Аз залагам на пълноценно хранене. Два месеца пих коластра на Аквасорс, сега пия зелени водорасли. Но не мога да кажа имат ли ефект. Чувствам се добре. Сутрин задължително закусвам кисело мляко с мюсли, слагам си и малко стафиди. С първото дете до двадесетия ден от раждането ми извадиха двата мъдреца. Доста се бяха разклатили и ме боляха. Дори като родих не ме болеше толкова от раждането, колкото зъб 🤔

# 502
  • Мнения: 469
Борис се роди 3130, 49 см, изписаха го 2930. На 1 месец беше 3760 54см, на 2 месеца 4600 57,5см и на нас лекарката каза, че много било хаха. И педиатърка ми каза да не го храня нощем,и през деня по-често от 2,5-3ч -не.
Дами, малко внимание и на нас да обърна: как сте след раждането? Аз се чувствам като разглобена: опашната кост ме боли при сядане и ставане от раждането, започна и дясната китка от претоварване постоянно да ме боли, няколко пъти и коленете ме заболяха при ставане от клекнало положение, гърба понякога, имам лош дъх от мъдреца. Имам чувството, че и от кърменето всичко отива в бебето. Май имам диастаза и се чувствам отпусната. Всички ми казват колко добре изглеждам, но аз не се чувствам така. Какво пиете като хранителни добавки? Аз пия Pregnacare за кърмачки, малтофер (желязо), феми флора пробиотик и биозин мама, за да не се разболявам. С Боби гледам да спя до 12 часа, но от честото будене за кърмене, не се наспивам, а след това той до 0ч спи 3 пъти по 20 мин. и ако се заиграе сам е за кратко, та рядко намирам време за упражнения.
Дясната китка ми е леж! Ръцете, краката, кръста, гърба .... Всичко ми е зле!!! След по-дълга разходка възстановявам по два дни. Отпаднала съм. На всичкото отгоре ми изби пигментацията по лицето и се чудя ппи положение, че кърмя дали е удачно да ползвам Експигмент!? Само той ме спаси от петната предния път.

# 503
  • Мнения: 3 261
Слагахте ли си епидурална упойка, да не би да има връзка с това? Аз бях без упойка и нямам подобни оплаквания. Засега се чувствам все едно не съм раждала и бременяла. Единственият ми проблем е силното желание за сладки неща

# 504
  • Мнения: 469
Слагахте ли си епидурална упойка, да не би да има връзка с това? Аз бях без упойка и нямам подобни оплаквания. Засега се чувствам все едно не съм раждала и бременяла. Единственият ми проблем е силното желание за сладки неща
За втори път бях с епидурал. Категорично не е от това. От упойката предния път ме наболяваше мястото на убождане, но кагато се облягам някъде. Сега и това го няма. Кръста си ме болеше и преди. Плексит си имам одавна. Ппосто сега всичко се засили многократно.

# 505
  • София
  • Мнения: 1 635
Не е от упойката. И аз се чувствам като Неви. Първите няколко разходки ми взеха въздуха, но след това нещата се наредиха и ако не съм имала някоя безсънна нощ, а те са рядкост - всичко е наред.

Как да преборя глада за сладко обаче... ?! Спрях си краве продуктите, защото акото на Мартин нещо взе да става по-рядко, а и цялото му дупе е на едни ситни пъпчици, да проверя дали е от това. Та поне се спасих от млечния шоколад за малко.

# 506
  • Мнения: 478
И аз имам болки в ставите и вай-вече гърба и кръста. Консултирах се с док и тя каза, че е нормално след раждането и може да продължи до 6 месеца, а след второ раждане било даже по-зле. Изписа ми омега, цинк, селен (това за щитовидната), вит Ц. Според нея комбинираните витамини не се усвояват добре. Започнах да ходя на йога и ми действа страхотно, препоръчвам на всеки! Хем помага за болежките, хем малко се разнообразявам.

Да попитам, докога смятате да гладите дрешки и да стерилизирате? Според педиатърката поне до годинка, но на мен това ми се струва доста.

Jillian, и аз много обичам сладко и съм утсановила, че няма спасение от него докато се опитвам да го намаля или да го заместя. Просто спирам рязко, първите няколко дена е много трудно, но след това желанието изчезва.

# 507
  • София
  • Мнения: 9 097
Аз пък преди да родя се чувствах като парцал. Не можех да мина 100 метра без да ми прилошее. Може би от ниския хемоглобин. След като родих направо станах друг човек. Имам много повече енергия.
Иначе и мен ме гони непрекъснат глад за сладко, но с тези съмнения за алергия към белтъка на кравето мляко, десертите са силно ограничени откъм разнообразие.

# 508
  • Мнения: 396
Аз също се изморявам доста , понакога към края на деня вече нямам сили , наболява ме кръста,  ръцете . Не пия нищо за подсилване . Като си почина повечко и всичко е наред , но се случва рядко когато бебо спи . Чувствам се все още дебела +5 кг съм , макар че всички казват че съм много добре . Имах пигментация и кожата ми се белеше на лицето, местата там където се лющеше кожата ставаше червена когато бях бременна , мажах се само с био оил , след като родих на втория ден всичко изчезна , явно е било от хормоните.
Гладя и стерилизирам още , мисля поне до 3-4 месец или най много 5-6 да гладя дрешките , но до годинка е много , но всеки сам си решава ако му харесва и има време защо да не глади.

# 509
  • Мнения: 469
За гладенето и стерилизирането ... Първото дете гладих и стерилизирах около 6 месеца. Второто дете 1 месец (докато видя дали не е чувствителен нещо). Третото не го гладя и не съм го гладила. Имам две малки шишета, с които предлагам вода. Стерилизарам ги на всеки два дни. Тя не желае вода, но предлагам всеки ден по веднъж.
Снощи си изпуснах първата йога ... Имам нужда да се откъсвам от ежедневието.

Общи условия

Активация на акаунт