Януарски бебета 2019! Тема 1

  • 32 035
  • 743
  •   1
Отговори
# 600
  • Мнения: 3 269
Моята още когато дойде педиатърката вкъщи и я сложи по корем си вдигаше главата. Тя каза, че много малко деца го правят на тази възраст - 3 дни. Каза да я слагам по корем, за да укрепва гръбчето. Но не го правя, защото много повръща. Когато не е яла скоро, като я обърна по корем почва да смуче пелената под нея. Имам схема за упражнения, но отново не ги правим, защото стяга ръчичките и крачетата.

# 601
  • Мнения: 948
Същата работа. Абсолютно.  Заради повръщанено и аз я щадя, ама трябват тренировки...
 Оказа се, че е нормално подуването на бцж-то. Даже гной можело да изтече. Ако някой се сблъска, да не се шашка като мен. Аз съм заравила всичко от баткото и наново си преживявам Sunglasses 

Последна редакция: сб, 23 мар 2019, 12:09 от Maria_Mia

# 602
  • Мнения: 6 622
И на бебка БЦЖ е подуто вече от месец. Знам ,че е нормално, даже е добре да прави реакция .
Главичка вдига отдавна, много обича да стои така и да разглежда наоколо.
Вече и страшно много гука, от доста време прави опити, но последно време започна много сладко. Като я взема от леглото задължително следва широка усмивка и агуу или агхи. Понякога като се събуди започва да гука от креватчето да я взема .

# 603
  • Мнения: 3 269
А кога ли започват да хващат с ръчички. Чудя се кога са й купя дрънкулки? Има въртележка в кошарата и много й се радва и гука.

# 604
  • София
  • Мнения: 9 110
И нашият бебчо сутрин е много щедър на усмивки и гукане Heart Eyes .
На Слингофеста днес имаше и представители на НАПК - национална асоциация за подкрепа на кърменето. Консултирах се. Казаха, че ако не мога да изцеждам след всяко кърмене да правя по две ударни изцеждания - по 10 минути на гърда като ги редувам по 3 пъти, т.е. сумарно за час - едното сутринта и едното вечерта. Сега ще опитам. Струва ми се по-приложимо.
Също сминдухът се пие 3*3, а не 3*2 и не се спира рязко, а постепенно се намалява с по една капсулка на ден.

Последна редакция: сб, 23 мар 2019, 20:51 от zazu1

# 605
  • Мнения: 425
И нашият бебчо сутрин е много щедър на усмивки и гукане Heart Eyes .
На Слингофеста днес имаше и представители на НАПК - национална асоциация за подкрепа на кърменето. Консултирах се. Казаха, че ако не мога да изреждам след всяко кърмене да правя по две ударни изцеждания - по 10 минути на гърда като ги рисувам по 3 пъти, т.е. сумарно за час - едното сутринта и едното вечерта. Сега ще опитам. Струва ми се по-приложимо.
Също сминдухът се пие 3*3, а не 3*2 и не се спира рязко, а постепенно се намалява с по едноча капсулка на ден.


А защо изцеждаш след всяко кърмене?

# 606
  • София
  • Мнения: 9 110
По принцип препоръката за изцеждане след всяко кърмене е за увеличаване на лактацията,тъй като ние сме на смесено хранене поради недостатъчно кърма.

# 607
  • София
  • Мнения: 1 635
Да си кажа и моята рецепта за запушени канали, току виж е полезна на някого. Компрес от настъргана ябълка и масло (малко). Налага се на запушената/подута зона без да се покрива зърното. Обикновено го правя преди лягане и до сутринта бебето е успяло да отпуши гърдата. Тази седмица пак имах проблем и си го направих през деня. Внимавайте само, че ябълките пускат сок и положението може да стане доста мърляво.

По корем слагам бебето за по една две минути на ден. Гледам да е преди ядене, но да не е съвсем огладнял, за да не се сърди. Главата се държи доста стабилно. И се оглежда изненадано. Като се умори забива нос и започва да си суче ръцете или одеялото.

Иначе вчера празнувахме рождения ден на малката ми щерка. Бебчо като заспа около 17 ч. в количката така се отнесе, че после като се прибрахме само яде и директно го сложих да спи в леглото. Днес пак бяхме повечето време навън. Голям сън му удари. Само малко ми се струва, че не суче супер ефективно като сме в по-непозната обстановка или поза.

Последна редакция: сб, 23 мар 2019, 21:38 от Jillian

# 608
  • Мнения: 425
По принцип препоръката за изцеждане след всяко кърмене е за увеличаване на лактацията,тъй като ние сме на смесено хранене поради недостатъчно кърма.

А пробвала ли си да изцеждаш между кърменията също, за да стимулираш още повече лактациятя? И изцеждаш ли вечер? 😊 Питам понеже мен така ме бяха посъветвали.

# 609
  • Мнения: 396
На бебо му харесва по корем и си вдига и държи главата отдавна, даже вече ди вдига доста главата и легнал по гръб и ако го хвана за ръчичките може и да седне и гука и вика доста , радва се на активната гимнастика и въртележките.
Бях болна миналата седмица и ме беше страх само бебо да не се разболее въпреки че бях ден и нощ с маска пак се разболя дали от мен или просто от времето незнам . Дробчетата бяха чисти когато го заведох на лекар четвъртък , но кашля доста изписаха ни антибиотик , сиропче и капки за нос и му правя инхалации , понеделник ще го заведа да го прослушат отново за да видя дали има подобрение , много ми е мъчно като го гледам как се мъчи и незнае какво да прави , само се надявам да е по добре и да не е слязло по надалу. 🙏💙

# 610
  • Мнения: 693
Rozi стискам палци.

А да ви питам нещо дали се случва при вас, има моменти, в които като я оставя да легне по гръб (без матрачето против рефлукс, което е с наклон*) и както е спокойна, почервенява и започва да плаче. В момента, в който я вдигна, спира. Не става въпрос след хранене, тогава я държа права поне 20 мин.

Иначе и тя е станала много игрива, по принцип по това време е за спала, а сега си играе с ръцете и гука... Мисля да я взема на гърда да я успя. Днес не я къпахме, само дупе и набързо я оправихме някакси, защ2се за гледахме във филм, и може да не е разбрала, че е време за сън:)

# 611
  • Мнения: 3 269
Jillian, жива и здрава да ти е каката живи и здрави и другите дечица! Teg, може би плаче по гръб, защото е любопитна, чува някакъв звук и иска да види откъде е. Поне нашата бебка е така. Почва да мрънка щом чуе кака си или баща си и я вдигам права да ги види.

Последна редакция: нд, 24 мар 2019, 06:11 от неви86

# 612
  • Мнения: 693
Не се бях замислял за това,е я наблюдавам. Но по скоро ми изглежда, че я заболявс нещо като я сложа, защото от веднъж се разрешава и пак почервенява. Не е всеки път, ще трябва да съм малко дедектив явно.

# 613
  • София
  • Мнения: 1 635
Jillian, жива и здрава да ти е каката живи и здрави и другите дечица!

Много благодаря! Hug
Teg, може да е някакъв лек рефлукс, щом се случва, когато е на равно. Да връща по малко и да я заболява от това.

Рози, дано бързо оздравява бебчо.

# 614
  • Лапландия
  • Мнения: 50

Също сминдухът се пие 3*3, а не 3*2 и не се спира рязко, а постепенно се намалява с по една капсулка на ден.

[/quote]
Зазу, какви таблетки приемаш? Аз си купих на биохерба. Пише че не са подходящи за кърмачки. А препоръчителният прием е 2 капсули на ден.

Общи условия

Активация на акаунт