Омагьосан кръг

  • 6 328
  • 93
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 6 783
Няма да стане по добре ,само по зле ще става . То сама написа че той обвинява теб за проблемите и очаква ти да се промениш ,е да но за да върви една връзка трябват двама .
Не е добре за децата да растат в такава среда.

И тя написа, че очаква само той да се промени.
Събрали са се двама лика прилика. Борят се за надмощие и кой е по по най.

# 46
  • Мнения: 488
Dincho това съм го пропуснала. Жалко за децата.

# 47
  • Мнения: 97
Ако съпругът ми ме нарече с епитетите, каквито твоя те е нарекъл и то пред децата Fearful, няма да ми е вече съпруг. Аз съм малко крайна в някои неща и не правя компромис, вербалната агресия е едно от тези неща. Не може партньори да се обиждат така, за мен не е нормално. И определено не е нормално невинни дечица да са свидетели на подобни грозни сцени.

# 48
  • Мнения: 6 783
Тука всички са светци, които никога и никого не са обиждали....
За да си позволи един човек да използва подобни обиди след толкова години съвместно съжителство, нещо го е предизвикало. Някак не ми се вярва авторката да е седяла в ъгъла и да си е мълчала.

# 49
  • Мнения: 44
По-малък съм, ще изкажа мнение, което не знам кой, как би приел... В моето роднинско обкръжение има подобна ситуация, борба за надмощие - момент в който единия доминира, а човека срещу него - самочувствието му се срива за момент, лошите емоции надделяват, а устите се отварят и започват да сеят грозни думи. Страшни спорове и караници, стигало се е лоши неща, които не са никак приятни, поради факта, че както Вие, така и моят близък човек сте направили своят избор с разликата, че вие сте го направили три пъти - 1. Допуснали сте този човек до себе си, много навътре в сърцето си, чието действие е последвано от избор - 2. Създали сте нов живот заедно, дарили сте любовта си с най-чистото и силно нещо - детенце, при което идва номер 3. Още едно детенце. Реално тук идва въпроса за промяната - защо? Зад гърба си имате деситилетие, в което сте направили най-важните крачки, заради хората, които сте и сега очаквате да се промените? Аз лично мисля, че проблемите ви идват от друго място, проблеми в ежедневието или в личния ви живот извън връзката, която имате. На кой и защо трябва да се доказвате, вие сте си доказали един на друг достатъчно, за да имате семейство... Посетете психотерапевт, изровете проблемите, които ви ръчкат вътрешно, дълбоко във вас. Да - има много двойки, които се отказват, всичко свършва и накрая децата живеят или с един родител или с баща, но с друга жена и обратното, което за мен е най-болезненото нещо. Съдейки по себе си, възпитанието не се дава с налагане на принципи и старание, детето си има собствено съзнание, света е объркан и не съм срещал едно дете на тази възраст, което да не е разглезено - всичко е адски изкривено!? Като малък съм бил свидетел на конфикти между родителите ми, но аз ги възприемам за нещо нормално, колкото и мазохистично да звучи, обиди, страшни скандали, но съм благосарен, че въпреки трудния период, родителите ми намериха път един към друг и израстнах с тях! Сигурен съм, че ще се справите двамата, ще намерите баланса, който ви е подтикнал да бъдете семейство...

# 50
  • Мнения: 734
Не съм съгласна, че грозотата на епитетите е от значение. В случая те са грозни и просташки, защото той е такъв. Но фактът, че умишлено се стреми да обиди, унижи, нарани, натъжи своя най-близък човек - говори сам по себе си. Той, ако беше малко по-интелигентен, би могъл да и каже, например, че тя не го заслужава, че не е истинска жена или че е прекалено елементарна за него. Не звучи така грозно, нали? Това би ли променило нещата?
За мен - не.
Най-близките ни хора знаят най-добре какво би ни наранило.
На мнение съм, че щом има борба за надмощие в двойката, няма обич. Няма го уважението, грижата за другия, обожанието. И това не е следствие от афект, това е ежедневие.

# 51
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Обидите му говорят за него, не за нея. Използваните епитети показват мащаба на злобата му. А тя за мен е стряскаща.
Начина на изразяване говори много за един човек. И този очевидно не може да води диалог. Разумно решение с този маниер на комуникация няма да се постигне. Необходимо му е цялостно преразглеждане на отношението му към половинката. А това без нейно активно участие няма да стане. Но тя трябва не да му каже, а действията й да покажат той къде греши. И за целта тя трябва също да ревизира отношението си към него.
За да се реши един проблем, обикновено е нужно да се промени гледната точка към него. А това изисква промяна на по-дълбоко ниво- такова, което принципно ти променя гледната точка към всички проблеми... А неговит начин на изразяване говори, че той е много далече от осъзнаване на своята грешна гледна точка.
Ако се беше изразил по-възпитано, би оставил впечатление, че има желание за търсене на решение на проблема и би дал шанс за диалог. Но с тези брутално грозни епитети той сякаш затръшва вратата и блокира всеки опит за нормална комуникация.
Аз бих опитала да говоря напълно спокойно, търпеливо и без емоции. С фокусиране върху фактите. Това би трябвало да промени тона на разговора. Ако не се появи взаимност в търсенето на решемие, аз съм чао.
Дръжте се като зрели и улегнали хора, каквито се очаква да бъдете. Истеричното поведение е крайно неподходящо за родители на малки деца- проявете отговорност заради тях. Утре ще берете плодовете на собствената си инфантилност.

# 52
  • Мнения: 17 409
Е, аз изрично написах цял параграф за обидите и че са недопустими. Но за еднократно изпускане на такива думи при голям скандал не бих си тръгнала. Като цяло, еднократни издънки прощавам. Вече fool me twice ... знаем.

Интересно ги степенуваш нещата, обаче еднократното води до многократно, малкият скандал - до големи. И така нататък, но който иска - търпи и се надява да няма рецидиви, или посвещава семейния живот на обучение и превъзпитаване на "половинката".

# 53
  • Мнения: X
Интересно ги степенуваш нещата, обаче еднократното води до многократно, малкият скандал - до големи. И така нататък, но който иска - търпи и се надява да няма рецидиви, или посвещава семейния живот на обучение и превъзпитаване на "половинката".
Извън темата, това трябва да го обяснят на феновете на 'еднократните възпитателни шамари'.

# 54
  • Мнения: 18 661
Мълчанието на авторката е разумно, явно  напипваме тънката жилка ,че двамата са лика прилика.Защото не си представям  отведнъж  да почнат обидите, ей така без причина  една вечер и само тогава.Това зрее  дълго и дава плод  веднага ,няма мислене по въпроса.Щом е стигнало до там е лесно да се реши, освен ако не е в отговор на нейните обиди.Подозирам само.Тя не отрече нито буква.

# 55
  • София
  • Мнения: 17 322
Да, тя авторката си няма друга работа, ами ще идва тука да се обяснява и оправдава като ученичка.
Айде моля ви се, чужбина, две малки деца, работа, предполагам без помощ, че и проблемите им с мъжа ... само й е тука да дава отчет във форума.

# 56
  • Мнения: 18 661
Тя си е пуснала тема,.Имала е времето за нея.

# 57
  • Мнения: X
Хайде сега, в чужбина не са по-натоварени.
Аз видях доста оплюване на мъжа. Културничко, така, да не вземе да зазвучи като него.

# 58
  • Мнения: X
Мълчанието на авторката е разумно, явно  напипваме тънката жилка ,че двамата са лика прилика.Защото не си представям  отведнъж  да почнат обидите, ей така без причина  една вечер и само тогава.Това зрее  дълго и дава плод  веднага ,няма мислене по въпроса.Щом е стигнало до там е лесно да се реши, освен ако не е в отговор на нейните обиди.
И на един Господ знае какъв друг тормоз от нейна страна.
Мдам.
Така и не отговори дали той не иска да се разделят от .. да речем няколко години, а тя тъпо и упорито се е лепнала.

По повод културата - има едни биячи, които знаят къде да ударят, че да няма следи. Е, все пак си остават биячи, нищо, че няма свидетели. Едни културни такива. Та така.

# 59
  • Fort Worth, TX
  • Мнения: 2 119
Хайде сега, в чужбина не са по-натоварени.
Аз видях доста оплюване на мъжа. Културничко, така, да не вземе да зазвучи като него.
Зависи, Гал.Живота е много различен от живота в България.Обаче чужбина или сплотява брака или го разкъсва.Явно на мъжа й му идва в повече.Не всеки понася адаптацията лесно и понякога става страшно.Не малко бракове са се разпаднали в чужбината.Съгласна съм , че е наговорил глупости, но пък кой ли не изпада в някакви истерии.Когато се преместихме за моя мъж беше голям шок..Той е много добър човек и съпруг.Аз избрах стратегията да го оставя да си излее напрежението събрано от преместване , езикова бариера и т.н.без да се карам с него, без даже да го чувам какви ги дрънка, защото знам, че всичко е в прилив на някакво временно умопомрачение да го нарека.След първата година всичко си дойде на мястото и всичко е мирно и тихо.

Общи условия

Активация на акаунт