Да спрем ЦИГАРИТЕ заедно! - Тема 14

  • 33 864
  • 744
  •   1
Отговори
# 135
  • София
  • Мнения: 326
Само че абстиненцията е 14 дни, не 3. При мен няма повишен апетит, но има подуване на стомаха, запек и задържане на течности. Също безсъние, или неспокоен, накъсан сън. Никотинът е и психоактивно вещесто (стимулант), при това доста мощен.

Да, самата абстиненция продължава повече. За три дена се изхвърля никотинът от тялото, затова обикновено на третия ден се усеща повече.

Това със съня при мен продължи много дълго време - месеци.

Не мога да намеря информация за трите тройки на български. Слагам линк към една английска статия. След като разбрах за тях, нещата доста ми се изясниха и ми помогнаха да не пропуша в най-кризисните моменти:

https://www.verywellmind.com/what-are-the-icky-threes-2824685

Последна редакция: вт, 20 авг 2019, 08:35 от karamelina2000

# 136
  • Мнения: 854
Първият път и аз ги спрях с Табекс, вторият път без него, явно мотивацията ми е била по-силна. Имала съм неразположения първите месеци, но после съм се чувствала много по-добре. Много се надявам скоро пак да събера воля за нов опит. А някой ползвал ли е Табакобел, хомеопатично е?

# 137
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
Радвам се, че има движение в темата! Simple Smile
На мен ми е десети ден днес. Положението със съня обаче е точно обратното - спа като пън по 8 часа и сутрин едва ставам.
Запек имах предишните пъти, но сега пия много вода по 2,5 л поне на ден. Също и чай от мента, на обяд айрян, абе течностите ги докарвам до към 4 л. дневно. Пия и магнезий, заради крампи, а той също действа разхлабващо. Та за сега проблем с ходенето до тоалетна нямам.
Надявам се да не кача килограми. Не ям повече от преди или поне така си мисля.

# 138
  • Мнения: 31 687
Каквото стане.
Със сигурност ще има промени в организма и настроението.
Ще трябва да се преборя някак си.

# 139
  • Мнения: 8 531
Тежък случай съм аз, много тежък. И ден не мога да издържа без цигара. Пиковия момент на желанието ми е след като се прибера от работа.

# 140
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
Няколко пикови момента е важно да преодолееш и после става лесно.
На мен ми се пуши само в компания плюс алкохол. През останалото време изобщо. Вкъщи мъжа ми пуши на терасата и вече ми мирише гадно, не ме дразни. Все още не съм излизала с приятелки откакто съм спряла. Подозирам, че там ще ми е най-трудно, ноооо ще видим.

Последна редакция: чт, 22 авг 2019, 16:48 от Мария

# 141
  • Мнения: 31 687
Днес почнах табекс. До момента съм изпушила само 4 цигари.
Иначе щяха да са повече.
А се бях зарекла.
Нищо де, човек съм. Но утре ще бъде още по-добре.
Мисля си, че утре трябва да опитам да преодолея желанието за първа цигара.
Все пак съм спала 8 часа, не съм пушила и имам някакво изчистване.
Човек не се ли изкуши за първа си мисля, няма да го направи и за втората.

# 142
  • Мнения: 8 531
Няколко пикови момента е важно да преодолееш и после става лесно.
Да, установих че има такива пикови моменти когато ми се пуши. Първият- сутрин когато стана от сън, успях да го преодолея. Сега е наред вторият момент- когато се върна от работа. Бавно ще ставят нещата явно при мен. Thinking

# 143
  • Мнения: 485
Още една идея за спиране постепенно на цигарите.
Купете си една кутия, отворете я и изхвърлете една цигара от нея на боклука. Изпушете кутията. Купете друга и изхвърлете две цигари от нея. После от следващата - три цигари....И така, докато не стигнете до момента в който ще купите кутията и ще трябва да изхвърлите почти всички цигари от нея. Ще се замислите какъв е смисълът да купувате тази кутия изобщо. Това ми беше казано от един холандски доктор.

# 144
  • София
  • Мнения: 318
Още една идея за спиране постепенно на цигарите.
Купете си една кутия, отворете я и изхвърлете една цигара от нея на боклука. Изпушете кутията. Купете друга и изхвърлете две цигари от нея. После от следващата - три цигари....И така, докато не стигнете до момента в който ще купите кутията и ще трябва да изхвърлите почти всички цигари от нея. Ще се замислите какъв е смисълът да купувате тази кутия изобщо. Това ми беше казано от един холандски доктор.
Звучи интересно, но то и за това ще си се иска воля.. и излишни пари. А и повечко време.. докато изхвърлиш 20 кутии с цигари, то това си е почти месец.

# 145
  • Мнения: 6 305
Реално докато пушим една камара пари хвърляме на боклука.
   Друга идея е всеки ден паричките за цигари да ги слагате в стъклен буркан на видно място. Така всеки ден ще го гледате и ще се кефите как забогатявате  Wink. Ако навиете ближните да слагат и те по толкова всеки ден като стимул... - Мама, тате, кака, бате...-  Party  И зимата на почивка на Швейцарските Алпи  Mr. Green

# 146
  • Мнения: 485
Още една идея за спиране постепенно на цигарите.
Купете си една кутия, отворете я и изхвърлете една цигара от нея на боклука. Изпушете кутията. Купете друга и изхвърлете две цигари от нея. После от следващата - три цигари....И така, докато не стигнете до момента в който ще купите кутията и ще трябва да изхвърлите почти всички цигари от нея. Ще се замислите какъв е смисълът да купувате тази кутия изобщо. Това ми беше казано от един холандски доктор.
Звучи интересно, но то и за това ще си се иска воля.. и излишни пари. А и повечко време.. докато изхвърлиш 20 кутии с цигари, то това си е почти месец.
Ами месецът така или иначе ще мине. С изхвърляне на цигари или без....Както и да е. Успех на всички, които наистина искат да спрат. Ако искат - ще спрат по начин по който работи при тях.

# 147
  • София
  • Мнения: 326
Елора, не винаги се получава веднага... важно е да не се отчайваш и отказваш. И аз си мислех, че ще ми е по-лесно да пропусна първата цигара, но се оказа, че успях по-лесно да го направя като изпуша последната си сутринта: имах едни 3-4 часа да ме хване никотиновият глад, после още 6-7 часа гърч през деня, в които стисках зъби и накрая едни 7-8 часа сън и минаха първите 24 часа. Иначе сутрин всъщност вече се събуждаш с абстиненцията ако пушиш последната вечер.

geizer е права - и аз си гледах спестяванията. Имам си едно приложение за спиране на цигарите, в което вкарвам по колко давам на ден, и каква сума искам да събера с тези пари и за какво ми е и то ми казва след колко месеца ще стане. Когато спрях цигарите бях запазила пътуване за две седмици из Франция и се оказа, че точно до пътуването събирах парите за всички хотели и то за двама! Е... как да пропуша пак да му се?!

# 148
  • София
  • Мнения: 318
Елора, не винаги се получава веднага... важно е да не се отчайваш и отказваш. И аз си мислех, че ще ми е по-лесно да пропусна първата цигара, но се оказа, че успях по-лесно да го направя като изпуша последната си сутринта: имах едни 3-4 часа да ме хване никотиновият глад, после още 6-7 часа гърч през деня, в които стисках зъби и накрая едни 7-8 часа сън и минаха първите 24 часа. Иначе сутрин всъщност вече се събуждаш с абстиненцията ако пушиш последната вечер.

geizer е права - и аз си гледах спестяванията. Имам си едно приложение за спиране на цигарите, в което вкарвам по колко давам на ден, и каква сума искам да събера с тези пари и за какво ми е и то ми казва след колко месеца ще стане. Когато спрях цигарите бях запазила пътуване за две седмици из Франция и се оказа, че точно до пътуването събирах парите за всички хотели и то за двама! Е... как да пропуша пак да му се?!

И моята последна беше сутринта.
Много хубаво звучи, как се казва това приложение? Бих го използвала.
До Франция примерно 😁

# 149
  • София
  • Мнения: 326
Smoke Free ... само, че не е особено “фрии” - струваше 10 лв. Но ми беше много полезно. Даже си има някакви зададени постижения, от които ти става благо - например 3 дена без цигари, 200 часа без цигари; вече нямате никотин в организма; кожата ви вече е као на непушач - хубав стимул ми беше. 😄

Общи условия

Активация на акаунт