Да спрем ЦИГАРИТЕ заедно! - Тема 14

  • 33 886
  • 744
  •   1
Отговори
# 600
  • Мнения: 339
WearyЗдравейте,

Месец и половина мина и вече написах малко по горе какво правя и мисля като ми се допуши, но има моменти в които простооо... пфффф. Едно време като ме питаха защо не спра да пуша, казвах - защото ми харесва и наистина ми харесваше, доставяше ми удоволствие. Миналата година към края като пробвах да ги откажа 2-рия път и като порпуших след това до 3-тия(сегашния) опит не ми харесваше, вече не ми харесваше да пуша. Обаче сега имам чивството, че ако запаля ще си изпуша цигарата с наааааййй голямо удоволствие. Много странно защо не беше толкова силно в началото а след време започна да ми се пуши така. Close Weary  И нямам причина честно казано която да ме кара да пропуша, както някои от отчаяние заради кг. или др. - да, качих 3кг, но сега почнах да влизам вече в режим, почнах да си тренирам вкъщи, доста хора около мен спират цигарите, ноооо, не знам, може би защото не усещам никаква разлика м/у като пушех и сега, понеже и не пушех кой знае колко. Но да, единствено като че ли се чувствам малко по нервна. Кога ще спре да ми се пуши и да се сещам? Rolling Eyes

# 601
  • Мнения: 162
Кога ще спре да ми се пуши и да се сещам? Rolling Eyes
Когато престанете да мислите за цигарите като удоволствие, от което се отказвате. Защо си причинявате агонията? Пуши ти се една цигара - ами изпуши я. Но знай, че ще е далеч от представите ти за вкусната цигарка.
Моята агония беше 5 дни. 5 изключително тежки дни. Бях толкова нервна, че сама не можех да се позная. И това беше, защото в главата ми настъпиха процеси и мисли, че се отказвам от най-прекрасното нещо на света. Броях минутите и часовете от последната цигара. Тероризирах се. За щастие на 5тия ден ме ядосаха жестоко и реших да изпуша една цигара за “успокоение”. Спокойствие никакво не дойде. Самосъжалявах се 2-3 часа след това, че съм се провалила. Само че толкова отвратителна беше тази цигара,че нямах грам желание за друга. Не попаднах отново в капана. Казах си, че това не е провал, а засилка към успеха. Вътрешно знаех, че вече съм непушач. Самовнуших си. След още няколко дни исках да си друпна от цигара на проятелка - отново не ми хареса. И просто спрях да мисли изобщо за тях. Това дръпване също не го смятам за неуспех. Знам, че съм се справила. Доказах си, че вкуса им е ужасен.
Сещам се за цигари, само когато ми излезне известие от приложението - пропуснахте 800 цигари, пропуснахте 900 цигари. А това си е радост. Никаква тъга и агония не изпитвам по тях. Дразня се, когато вкъщи някой е пушил в някоя стая. Направо не влизам там. Избягвам да се доближавам и до пушачи - не защото ще се проваля, а защото вонят. Чак ги съжалявам.

# 602
  • Мнения: 55
Момичета, здравейте. Минавам да се похваля- две колежки са се надъхали покрай мен и от днес не пушат Sunglasses. Сега останахме само с един колега пушач, всички други сме НЕпушачи!

# 603
  • Мнения: 22
На мен ни е много трудно понякога, но всеки ден си се нахъсвам, колко е хубаво,колко е вкусна храната, как нямам лош дъх, колко пари пестя. За две седмици прочетох 2 книги, защото реших, че вместо 5 минути с цигарата ще чета. Но вече все повече ми се допушва, даже се изкушавам да си взема да пробвам,да си направя кафе и да си запаля.

# 604
  • софия
  • Мнения: 4 985
365 х 5,20 = 1898лв

Tsvetina96,  може да започнеш да мислиш до коя дестинация ще изхарчиш парите спестени след 1 година. И това ако не е бонус- не смърдиш, по-здрава си, повече време имаш и си спокойна на летищните проверки и продължителни полети, защото не мисли за цигари!
Има полети по 15 евро. Нощувки да дадеш за двама още 300 за една седмица и джобни. Идеално/360 евро х 2 = 720лв.

Дневни:
7 дни х 30 евро = 210 евро x 2 лв= 420лв (сооред мен е много това, ама като можеш що пък не)
 Та:
720+420=1140

Остават ти 758 лв, миже би ще инвестираш в морска почивка, в скъп нов уред, в 15 нови рокли, 20 нови чифта дънки, книги, кино, спа, козметика....
Все още ли ти се пуши,  Цвети!? Или се замисляш колко по-качествен живот можеш да си дадеш!?

Последна редакция: вт, 14 яну 2020, 15:52 от Амели

# 605
  • Мнения: 339
На мен ни е много трудно понякога, но всеки ден си се нахъсвам, колко е хубаво,колко е вкусна храната, как нямам лош дъх, колко пари пестя. За две седмици прочетох 2 книги, защото реших, че вместо 5 минути с цигарата ще чета. Но вече все повече ми се допушва, даже се изкушавам да си взема да пробвам,да си направя кафе и да си запаля.
Горката, съчувствам ти. От колко време вече не пушиш. И аз вчера писах нещо подобно. Акп искаш да се видим на по цигарка Joy шегувам се разбира се.
На мен лично това с парите не ми действа никак, само здравословното като че ли ме мотивира. Както казвам на ММ като пушех му излизах по евтино от колкото сега с храната Joy

# 606
  • софия
  • Мнения: 4 985
Да си призная и на мен не ми влияеше това с парите..... ама от сегашната си камбанария виждам смисъла!

Изкушаващото е в ритуала! Свещено време з себе си....нищо че е илюзорно, човек си го търси!

# 607
  • Мнения: 339
Да си призная и на мен не ми влияеше това с парите..... ама от сегашната си камбанария виждам смисъла!

Изкушаващото е в ритуала! Свещено време з себе си....нищо че е илюзорно, човек си го търси!
Абсолютно. След като родих второто си дете не ми се пушеше и пропуших зарафи "ритуала", "времето за отдих", времето в което оставах сама със себе си. Оф, да спра да пиша, чепочнах "плюсове" да намирам Close

# 608
  • Мнения: 22
На мен ни е много трудно понякога, но всеки ден си се нахъсвам, колко е хубаво,колко е вкусна храната, как нямам лош дъх, колко пари пестя. За две седмици прочетох 2 книги, защото реших, че вместо 5 минути с цигарата ще чета. Но вече все повече ми се допушва, даже се изкушавам да си взема да пробвам,да си направя кафе и да си запаля.
Горката, съчувствам ти. От колко време вече не пушиш. И аз вчера писах нещо подобно. Акп искаш да се видим на по цигарка Joy шегувам се разбира се.
На мен лично това с парите не ми действа никак, само здравословното като че ли ме мотивира. Както казвам на ММ като пушех му излизах по евтино от колкото сега с храната Joy
От 20.12. не съм си купувала цигари и до 31.12 изпуших 5/6 цигари и в 12 часа ги хвърлих останалите. Най-горда съм, когато отида до университета и там всички пушат а аз не. Но точно тези 5 минути ми липсват. Пуша от  17годишна сега съм на 23 и преди няколко месеца направих спонтанен аборт в 11г.с и то без да разбера, че съм бременна и много се уплаших. Тогава с приятелят ми решихме да ги спрем, да се изчистим за да не тровим бъдещото си дете.

# 609
  • софия
  • Мнения: 4 985
На мен ни е много трудно понякога, но всеки ден си се нахъсвам, колко е хубаво,колко е вкусна храната, как нямам лош дъх, колко пари пестя. За две седмици прочетох 2 книги, защото реших, че вместо 5 минути с цигарата ще чета. Но вече все повече ми се допушва, даже се изкушавам да си взема да пробвам,да си направя кафе и да си запаля.
Горката, съчувствам ти. От колко време вече не пушиш. И аз вчера писах нещо подобно. Акп искаш да се видим на по цигарка Joy шегувам се разбира се.
На мен лично това с парите не ми действа никак, само здравословното като че ли ме мотивира. Както казвам на ММ като пушех му излизах по евтино от колкото сега с храната Joy
От 20.12. не съм си купувала цигари и до 31.12 изпуших 5/6 цигари и в 12 часа ги хвърлих останалите. Най-горда съм, когато отида до университета и там всички пушат а аз не. Но точно тези 5 минути ми липсват. Пуша от  17годишна сега съм на 23 и преди няколко месеца направих спонтанен аборт в 11г.с и то без да разбера, че съм бременна и много се уплаших. Тогава с приятелят ми решихме да ги спрем, да се изчистим за да не тровим бъдещото си дете.
Цвети, ти си страхотна! Виж колко време вече не си пушила! То§но тези 5 минутки, които ти липсват се опитвай да заместиш със затваряне на очи, дълбоко поемане на въздух и представата за нещо което те прави щастлива дори това да бъде, представянето, че си дръпваш от цигара....почти съм убедена, че ще се получи ефекта на насладата без истинската смърдяща гняс. Постепенно като се натрупат повече месеци непушене, ще ти е жал да си развалиш рекорда.Знам, че можеш, Цвети! Такова хубаво нещо си направила за себе си като си спряла! Надявам се случката със спонтанния аборт да не ти се е отразила много негативно на психиката, та да не се вкопчиш в нея сега! Пожелавам ти много здраве!

# 610
  • Мнения: 55
Страшно ми се пуши, явно имам криза, изнервено ми е, изморено и откачам, добре, че нямам в къщи Sad

# 611
  • Мнения: 774
Не е лесно.Аз от 13 дни не пуша , а съм пушила 37 години по кутийка на ден.Много е трудно нахъсвам се всеки ден,събирам по пет лева всеки ден,но не е лесно.Все си повтарям ,че всичко е до внушение ,но навикът е много силен.Чудя се какво хоби да си измисля ,за да са ми заети ръцете и свободното време.

# 612
  • Мнения: 2 156
На мен вече не ми се и пуши, но все още си давам сметка, че ми предстои дълъг път, докато организма ми се изчисти и метаболизма ми се пренастрои. Давам си кураж, че поне не боледувам, но на моменти ми е зле, без да мога да обясня защо. Парите не могат да ми бъдат основен мотиватор, защото ако се опитам да си сметна колко пари вече съм дала за цигари, а и за лекарства през последната година, вероятно сметката ще е много дебела. Много завиждам на хората, които никога така и не са пропушили, и не им се е налагало да ги спират Simple Smile Мрън.
Респект на отдавна сложилите точка по темата.

# 613
  • София
  • Мнения: 4 713
Аз съм тази, която никога не е пушила 🙂и се гордея с това!

# 614
  • Мнения: 55
CoffeCup от колко време не пушиш, кога спря да ти се припушва? Аз скоро ще направя месец и въпреки това, кризите са по страшни от първите дни Sad особенно като се ядосам. Иначе непрекъснато си повтарям ползите, най - вече за здравето: дишам леко; кожата ми се избистри, стана по гладка; цикъла ми е по-безболезнен, имам повече енергия и време, имам желание за спорт ( и 2 кг отгоре, но не е страшно ако си останат само те ), зъбите ми станаха по- бели, а и много важно спряха да ми кървят венците  Wink Всички тези плюсове ме надъхват, но на моменти.... Пак ми се припушва доста, дано скоро кризите станат по- нарядко.

Общи условия

Активация на акаунт