Да спрем ЦИГАРИТЕ заедно! - Тема 14

  • 33 892
  • 744
  •   1
Отговори
# 630
  • Стара Загора
  • Мнения: 386
Включвам се при вас. С желание да спра цигарите, които пуша от 30 г. Не съм пушила само, когато бях бременна и в период от около година - със заместваща електронна цигара.
Сега искам да спра цигарите - по много причини. Но не искам да се проваля, защото ще ми подейства зле.
Винаги най-голямото ми притеснение е било, че ще напълнея. И вероятно така ще стане ....
Продължавам да се мотивирам и в деня Х да взема окончателното решение.
Разчитам на вашата помощ и съвети.

# 631
  • Мнения: 165
И аз се настройвам за деня Х, ама ми е трудно. Не знам защо изобщо нямам воля и ми е много по - трудно от предния път, тогава просто казах и ги спрях...

# 632
  • Мнения: 730
Здравейте,
присъединявам се към вас и се връщам да чета за подкрепа. Пуша от 15 години, като първите 5-6 години по 1-2 цигари на ден, после имам две прекъсвания от по 3 г. заради бременности и кърмене. Последните 2 г. обаче, рязко ги увеличих на до половин кутия. Много искам да ги спра, най-вече заради ужасната миризма и лош дъх. А и не искам децата да ме виждат с цигара. Преди не ми беше трудно спирането, но тогава мотивацията ми беше божествена. Heart Eyes Ще видим сега как ще е...

# 633
  • Мнения: 2 156
И аз така се настройвах известно време, накрая взех мерки. Четенето на темата ми помага.

# 634
  • Мнения: 22
31 дни без цигари 🎉🎉🎉 Надявам се да продължа, но последните дни толкова ми се пуши, всяка сутрин с кафето е много трудно. За този период съм качила 3 кг и не знам това нормално ли е, при положение, че гледам да се ограничава и даже започнах да спортувам 3 пъти на седмица, при вас как беше с килограмите?

# 635
  • Мнения: 854
Да се отчета и аз 3 месеца и 20 дни от последното отказване. Аз също качвам, изкарам  половината време на 90-дневната, свалих 5 кг., спрях диетата и почти ги върнах. От няколко дни се храня без хляб и сладко, но още няма резултат за казване. Успех момичета!

# 636
  • Мнения: 2 156
Метаболизмът се забавя. Аз се храня внимателно и се движа, и резултатът е, че не съм помръднала и на грам от теглото си. При сходни условия като пушач вероятно щях да губя тегло. В интернет попаднах на статии и интервюта с експерт, който консултира хора, зависими от тютюна. Препоръката беше да не се спазва строга диета, но в седмиците и месеците след спиране на цигарите да се яде лека храна. Опитвам се да се придържам към собствената си представа за лека храна и да се движа, без да се претоварвам.

# 637
  • Мнения: 730
Аз пия зелен чай, като искам да убия апетита.

# 638
  • Мнения: 22
Нямам повече апетит, даже вечерям само салата а това не съм го правила преди. Надявам се да спре това. Надявам се след житния режим да спе това качване.

# 639
  • Мнения: 339
Здравейте. 2 месеца и няколко дни пт както не съм пипала цигара. Най-трудно беше първата седмица а периода в който най много ми се пушеше беше след месец време. И моето притеснение беше относно кг., качих 4 и от седмица време стремглаво се старая да отбивам гласчето което ме кара да ям и спортувам вкъщи. Като видя хора по улицата с цигара буквално всеки един в очите ми е като "от малцинството" и си представям как и аз съм смърдяла на тази сган. Пуших 18г и мога да кажа, че в момента изобщо не ми се пуши. Извода за мен е, че това е само един навик - с кафе, на по чашка, след ядене... книгата на Алън Кар за мен беше огромна помощ. А всичко е до психическа нагласа която знам е много трудна, но който наистина иска 1 подбутване за по голям стимул нека прочете тази книга. Успех.

# 640
  • Стара Загора
  • Мнения: 386
Здравейте!
Някой има ли книгата на Алън Кар в електронен вариант?
Преди време я имах, изтеглена свободно от нета, но със смяната на компютри - вече не мога да я намеря.
Благодаря предварително на всеки, който би я споделил с мен!

# 641
  • Мнения: 702
Здравейте!
Някой има ли книгата на Алън Кар в електронен вариант?
Преди време я имах, изтеглена свободно от нета, но със смяната на компютри - вече не мога да я намеря.
Благодаря предварително на всеки, който би я споделил с мен!

Аз я имам, пратете ми имейл на лични, за да я изпратя.

# 642
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 1 843
https://chitanka.info/text/26776/6 Алан Кар- Не пуша вече

# 643
  • Мнения: X
Не пуша вече 6 ти ден (днес е 6 ия). Честно казано е по-лесно от колкото миналия път, но тогава пушех по една две на ден, а сега изобщо не пуша. Обаче съм адски гладна постоянно. Минах на диета, правя яйчен фаст. Преди ядях към 14 часа и изобщо не се сещах за храна, а сега съм гладна още със ставането си.

# 644
  • Мнения: 800
Хоп и аз тук.Трети опит за отказване на цигарите Sad . Днес ми е 8 ден от както не съм палила, но пия Табекс. Гладна не съм, но съм много жадна.

Общи условия

Активация на акаунт