Любители на Котки - Тема 130

  • 32 902
  • 757
  •   1
Отговори
# 720
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Не, храната тестват. Като държат животните в клетки, колкото телата им, с отрязани гласни струни и мускули на задните крака. Има брутални клипчета в Интернет. И не са само те... Iams, Hill’s, Pedigree, Purina, Friskies, Whiskas, РК,  Eukanuba, Sheba... Въобще най-вече големите корпорации със собственици Нестле и Марс.
И това с каква точно цел??? Това не противоречи ли на всякакви закони, как така има клипчета в интернет, а никой не прави нищо по въпроса? И какво се цели с цялата тая жестокост, че грам не виждам смисъл? Насила им набутват храната ли, що ли? И как точно се съпоставя отражението ѝ върху здраво и нормално гледано животно с ортажението върху малтретирано? Нещо не виждам логика...

# 721
  • Мнения: 21 270
Директно така ли се дава тази супа ?

Епона , отвратително ....

# 722
  • Мнения: 1 852
Не е супа, а сос. Аз го смесвах с мократа храна или самостоятелно в купичката. Иначе супата за котки изглежда така, също е изпробвана иии познайте? Не яде месото вътре, а изяжда соса. Unamused
Скрит текст:

# 723
  • София
  • Мнения: 8 348
здравословно тестване, не на вкус.
ами отвратително си е, да

космата може да е скъпа, обаче се дава по есна консерва на ден, което на фона на три пауча си е добре
едната яде всички видове на феринга, аз така ги и взимам, 56 бройки от всички видове да има
другата пък всички разновидности на косма

# 724
  • Мнения: 15 300
Боже, момичета, мислех, че само моята е такова циганче - да му предлагаш "еленски бут", то да иска "циганска баница". Омита без остатък всякакви боклучави манджи под формата на паучове и малки консерви - бебешките на Фрискас, ДМ, Феликс, Уискас, Ките кат и не само бебешките. Яде със завиден апетит пастетите Гурме голд и паучовете им. Големи разфасовки консерви се отказах да купувам, не знам защо, но тях не ги ще и постоянно ги изхвърях наполовина пълни и втасали. Обаче гадинката и с гадинка отказва хубава храна, не мога да повярвам просто. Явно слагат нещо в храната да е привлекателна за котките. С гранулите нямам проблем да чукна на дърво яде всякакви видове и си ги харесва - купувам Брит(насипни, бебешки), от ДМ техните гранули за бебета, както и на Пурина Фрискис джуниор. Купувала съм и някакви неизвестни от супермаркетите, хапва от всички и си ги обича, макар, че аз и ги давам във все по малко количество и само за разнообразие.

По отношение на гальовността - наша Мая хич не е любвеобилна милата. Има си някакви ритуали след като хапне и се налудува да дойде да ми мърка и да ме бута с главичка да я галя, така известно време и заспива, но понякога като и омръзне почва да ме бута с лапи, да драска и да захапва пущината. Като реши да я галя обича да се опре на мен и мъркайки да достигне лицето ми, да ме подуши или да опре носле в моя нос след което ме подбутва да продължа с ласките, докато не и омръзне и ме зарязва оттегляйки се доволна. Така да скочи в скута ми - абсурд. В началото като се опираше върху мен мъркайки мислех, че иска да я взема, вземах я, тя търпеше (търпеше е точната дума), но после разбрах, че иска само да ме подуши и "цунка" с носле, а не иска да я взимам на ръце. Разбира се нейните капризи не ме впечатляват когато аз искам да си я мачкам и  гушкам и тя стоически търпи милата, но не е нейното нещо. С една дума не е най гальовната котка на света, но пък иначе е много добричка, незлоблива и не гони карез. Послушна е, игрива и миличка. Все гледа да е около нас, но не върху нас. Ходи подире ни, гали се в краката ни, вечер спи върху мен основно, но просто не обича да я галят без тя да поиска. Нашето си котенце. Heart

ПП Добре дошли на новите попълнения.
evi~, страхотни котанковци. Heart Eyes

Последна редакция: пт, 22 мар 2019, 13:11 от Джаста Праста

# 725
  • Варна
  • Мнения: 25 236
здравословно тестване, не на вкус.
да де. Как се преценява здравословното отражение на храната при положение, че животното е малтретирано?
За храната - Кетята и на Фрискис и Феликс се муси. Уискас не кусва. Просто ми направи впечатление, че когато освирепя от глад се нахвърли на фрискиса, и то с говеждо, която пък съвсем не яде, но продължи да отказва анимондата, една конкретна комбинация.

# 726
  • Мнения: 2 531
Да, аз точно тва си мисля за супата - да я сипя в купата с вода и изродчето да я излочи Simple Smile Поне е по-евтина от 3лв пауча ако не друго. Ще тествам. Ще тествам и с бульон от пиле.

# 727
  • Мнения: 3 248
Месечинка виторога, с цел, с която се правят всички подобни тестове. Правят анализ на кръвни проби. Има много неща, които противоречат на всякаква логика, но въпреки това се практикуват редовно. Най-популярното клипче е от лабораторията на IAMS от 2003г. След него малко посвиха нещата, но насилието продължава.

И като стана дума за насилие. Насилието продължава и с мас-продукцията на месо за човешка консумация дори. Животните живеят в непоносими условия и клетки. Активното гражданско общество се борим за премахване на всякакви клетки: лаборатории, ферми за месо, ферми за кожи, зоопаркове, зоомагазини. Но е трудно, почти невъзможно. А и много хора предпочитат да си затварят очите пред неудобните неща.

Както и да е.



Супа за котка се готви елементарно!!! И една порция излиза в пъти от евтино от глупавите паучове, които са само зърно и животиснки остатъци.
Ето това е супа за котка, примерно:

# 728
  • Мнения: 2 531
Епона, сигурна съм, че си права, ма аз за детето си не готвя супи, за котката ще правя всеки ден, сори, ама...плюс е супер претенциозна, и не ще да яде дори купешките мега гига паучове, камо ли домашно.

# 729
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Епона, сигурна съм, че си права, ма аз за детето си не готвя супи, за котката ще правя всеки ден, сори, ама...
Точно това си помислих и аз. Такава мъка ми е готвенето и така го мразя, че точно пък на котката да въртя супички просто няма да стане Crazy

# 730
  • Мнения: 3 248
Котешката супа отнема макс 15 минути и може да се правят няколко порции за няколко дни, но всеки си има приоритети, ясно.

# 731
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Така е, готвенето определено не ми е сред приоритетите. Дори за дребния през седмицата купувам готова храна от заведението, където аз се храня. Срам - не срам това е положението.

# 732
  • Мнения: 21 270
Къде може да се видят рецепти за такава супа ?

# 733
  • Мнения: 169
Охо супичка
Епона, може ли рецептата или линк?

# 734
  • Мнения: 3 248
Къде може да се видят рецепти за такава супа ?

Ако ще е допълваща храна, а не основно ядене, не ти трябват рецепти, само въображение. Simple Smile

Ето ти малка идея: 80% мускулно месо по избор (от един вид или микс), 10% вътрешности, 5% сварено яйце, 5% нещо с растителен произход (киноа, грах, морков, тиква, пъпеш, ананас...). В малко вода слагаш месото и се готви за 10тина минутки. Предварително или междувеременно приготвяш яйцето и растителния компонент. Желателно е растителният компонент да се пюрира. Накрая смесваш всичко. Пък ако се "престрашиш", може само с една малка част от месото да направиш бульон, а останалата да приложиш в суров вид.

Общи условия

Активация на акаунт