Медицински център за репродуктивно здраве Ню Лайф (In Vitro New Life) - Тема 3

  • 50 929
  • 770
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 1 221
Ако не е текнало, не ти се води първи ден.  Викат на втори ден, за да се изчистят задържани фоликули, но ти си била на Ясмин.
Зависи за какво ще ходиш. Ако е за процедура, Аз по-скоро бих отишла още утре, пък нека ме викнат пак в понеделник. Аз съм с ранна овулация и до 4-5 ден вече имам тръгнал доминантен фоликул около 10мм.

# 196
  • Мнения: X
За ин витро процедура става въпрос

# 197
  • Мнения: 1 193
Свържи се с д-р Петрова, тя ще ти каже. Аз бях така вечерта в петък ми дойде, в събота ми беше първи ден, тогава ме викна за прегледа, защото в неделя не работят.

Момичета, аз да ви попитам как протича подготовката за ЗЕТ по фонда?

# 198
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 951
И моят съвет е да отидеш утре да те видят. Ще кажеш, че ти е 1-ви ден и д-р Петрова ще съобрази. Ако ще започваш процедура, понеделник може да е късно и за изследвания, и за стимулация. За инсе започват стимулацията на 3-ти ден.

# 199
  • Мнения: 1 221
Момичета, аз да ви попитам как протича подготовката за ЗЕТ по фонда?

Аз съм вече професионалист в това. Имам сумати подготовки за ЗЕТ. Подготовка за ЗЕТ по фонд не се различава от самофинансирана.  На 2ри ден отиваш, ако няма кисти и фоликул на 1мм се започва с 3х1 Естрофем, който подтиска овулацията и нараства лигавицата от него. Когато стане поне 9мм лигавицата се предписва Прогестеронов препарат, който имитира овулация. Прилага се 3 дена Прогестерон за 3 дневни ембриони, трансфер. Естрофем и Прогестерон не се преди и след трансфер. До тест, при положителен се продължава.
Това е в общия случай. Аз сега ще правя трансфер на ЕЦ и малко по-различно ще протекат нещата, но аз съм частен случай, предполагам, че ти ще си по горната схема.
При ЗЕТ не се водиш вече в процедура и чакаш да минат всички жени в процедура преди теб.

# 200
  • Мнения: X
Те първа започваме преди 17 дена бях на преглед при Петрова и ми изписа от второят ден на цикъла  да пия ясмин и след като го спра и ми дойди да ида пак на 2 ден

# 201
  • Мнения: 1 193
Благодаря, teri.
Изследвания пускат ли? Мен ме притеснява нарастването на прогестерона преди овулация, който би трябвало да се потисне от Естрофема. Колко често те следят до трансфера?

# 202
  • Мнения: 1 221
Колко често те следят до трансфера?
Някъде около 8ми ден стават по-начесто прегледите и ме викат през ден. Изследвания не са ми пускали, но не е имало какво да ги притесни, че да ми пуснат. По техният начин на работа Естрофем преди трансфер се взима минимум 14 дена и максимум 21. Тоест най-рано трансфер на 18 ден от цикъл.

# 203
  • Мнения: 1 193
Някой пътуващ от друг град до клиниката? Как ще процедирате?

# 204
  • Мнения: 834
Аз. Направо се отчайвам.... Все повече се затяга положението и не знам дали няма да е така още месеци наред. При мен евентуално трансфера ще е след 29ти,но като гледам шанса да удължат карантината е голям. Май ще затворят градовете, евентуално ако може да се вземе някаква бележка от клиниката - това си мисля

# 205
  • Мнения: 1 193
И мен ме притеснява, че може по-дълго да продължи. Омръзна ми с това отлагане.
Утре съм в клиниката, ако ме пуснат изобщо от КППтата, ще питам за бележка и как ще процедират.

# 206
  • Мнения: 834
Ти от къде пътуваш? Може би не всички градове ще са затворени. Реално още май не е ясно какви ще са новите промени,не съм гледала днес новини да видя какви мерки приеха последно.

# 207
  • Мнения: 1 221
Проблемът е първият път, когато трябва да влезем в града, защото ще сме без бележка. Може би при заявка ще ни пратят по имейл.
Аз след 10на дена ще трябва да ходя, за момента имам наредба с моето име от Изпълнителна агенция по трансплантация за пристъпване към ембриотрансфер (бях писала, че съм частен случай) и мисля, че мога да я ползвам в краен случай.
Но само си помислете какво задръстване ще има, за да влезем в града и след това да излезем. Не ми се мисли, целия работен ден ще отива на вятъра

# 208
  • Мнения: 834
Ако знам ,че имам дата за трансфер и начин да вляза в града, ще отида в Пловдив още от предходния ден.Ако тези бележки вършат работа предполагам няма да е проблем да ги изпратят и по куриер. Няма да е зле който ходи на прегледи да разпитва и да ни държи в течение. На мен момичетата от регистратура ми казаха да звъня преди да тръгна към Пловдив защото нещата се променят постоянно. Важното е да не спрат работа в клиниката защото тогава със сигурност всичко ще се обезсмисли

# 209
  • Мнения: 103
Аз ще ходя в понеделник. Може да пита  и да пиша Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт