Как да си намеря мъж програмист?

  • 108 375
  • 118
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4
Здравейте,

За пръв път пиша тук и имам един малко глупав въпрос Flushed
В момента приключвам връзка ,в която меко казано не бях щастлива Broken Heart . И вече се замислям ,какъв мъж всъщност искам до себе си. Мисля ,че професията е особено важна и най-добрият избор ми се струва програмист Nerd . Не само заради високите заплати  Flushed но и защото обикновено са интелигентни и естествено могат да се оправят с компютри и телефони.

Само ,че нямам никаква идея как и къде да търся необвързани програмисти.Познавам бегло само един програмист който е сам , но е прекалено нискък и дебел Flushed .

Има ли примерно барове където се събират повече програмисти в София? Това единственото ,което ми хрумва като възможност. Ще са ми интересни и други идеи.

Не е речено ,че трябва да се обвържда непременно с такъв човек ,но от това което виждам около себе си мисля ,че е подходящ избор.

# 1
  • Мнения: X
Шегуваш се, нали? Joy

# 2
  • Мнения: 18 298
По Интернет?
А какво им е на лекарите и юристите? Wink Само посочвам и други идеи...

# 3
  • Мнения: 4 009
Не се ли пускаха петък вечер пързалките, или има нов график?

# 4
  • Другата България
  • Мнения: 37 303
За съжаление аз мисля, че не се шегува.... ooooh!
Тъжна работа ако е истинска.

# 5
  • Мнения: 4
По Интернет?
А какво им е на лекарите и юристите? Wink Само посочвам и други идеи...

Юристите и архитектите определено мисля са добра идея.
Но примерно лекарите не Flushed .

Никой не си посочва професията нито в тиндър нито в сайтовете за запознанства. Може би това е най-добрият начин ,просто ще изгубя много време в отсяване. Като ,че ли мъжете с добри професии са рядкост.

# 6
  • Мнения: 18 298
Някога моите родители били помолени от своя близка да й намерят мъж висшист. А от някакъв познат - да му намерят жена девственица. Всеки търси нещо... Joy

# 7
  • Мнения: 4
За съжаление аз мисля, че не се шегува.... ooooh!
Тъжна работа ако е истинска.

Не разбирам защо бих се шегувала с това , нито защо да е тъжна работа

# 8
  • София
  • Мнения: 12 006
Здравейте,

За пръв път пиша тук и имам един малко глупав въпрос Flushed
В момента приключвам връзка ,в която меко казано не бях щастлива Broken Heart . И вече се замислям ,какъв мъж всъщност искам до себе си. Мисля ,че професията е особено важна и най-добрият избор ми се струва програмист Nerd . Не само заради високите заплати  Flushed но и защото обикновено са интелигентни и естествено могат да се оправят с компютри и телефони.

Само ,че нямам никаква идея как и къде да търся необвързани програмисти.Познавам бегло само един програмист който е сам , но е прекалено нискък и дебел Flushed .

Има ли примерно барове където се събират повече програмисти в София? Това единственото ,което ми хрумва като възможност. Ще са ми интересни и други идеи.

Не е речено ,че трябва да се обвържда непременно с такъв човек ,но от това което виждам около себе си мисля ,че е подходящ избор.
Сиреч, тез дет не са програмисти не могат да се оправят с компютри и телефони  Laughing Laughing Laughing Ама тва е по-малкото зло, по-голямото е, че порфейла им е тънък. Joy Joy Joy

# 9
  • Мнения: X
За съжаление аз мисля, че не се шегува.... ooooh!
Тъжна работа ако е истинска.

Не разбирам защо бих се шегувала с това , нито защо да е тъжна работа

А ти какво ще му предложиш на програмиста?

# 10
  • София
  • Мнения: 7 990
Може би е полезно да се замислиш и какъв човек, с какви личностни характеристики и характер търсиш. Защото и сред програмистите има такива идиоти, каквито и във всяка друга професия.
Ако си по-възрастна от 15-16 години, оформи и други критерии за търсене, освен по професионален признак. На инженерите и финансистите какво им е? А на генетиците и физиците?

# 11
  • Мнения: 900
Точно програмисти с лопата да ги ринеш в България.
И защо реши че професията е определяща за характера на човека?

# 12
  • Мнения: 11 088
Завърши математическа гимназия или информатика във ФМИ и ще ги срещнеш всичките Simple Smile

# 13
  • Мнения: X
Точно програмисти с лопата да ги ринеш в България.
И защо реши че професията е определяща за характера на човека?


Определеща е за портфейла. Авторката явно иска мъж с пари. Сега защо точно програмист не знам, има и други мъже, изкарващи добри пари, но така се е насочила...
Затова не е зле да сподели и тя какво може да предложи в замяна...

# 14
  • София
  • Мнения: 12 006
Точно програмисти с лопата да ги ринеш в България.
И защо реши че професията е определяща за характера на човека?

Жената не търси характер, а търси DollarDollarDollar

# 15
  • плевен
  • Мнения: 1 249
По Интернет?
А какво им е на лекарите и юристите? Wink Само посочвам и други идеи...

Юристите и архитектите определено мисля са добра идея.
Но примерно лекарите не Flushed .

Никой не си посочва професията нито в тиндър нито в сайтовете за запознанства. Може би това е най-добрият начин ,просто ще изгубя много време в отсяване. Като ,че ли мъжете с добри професии са рядкост.
Интересно ти каква професия предлагаш насреща,като търсиш програмист.
Изобщо цялата ти идея да си търсиш партньор според професията му е направо абсурдна.Не е ли по- важно да си пасвате като характери и интереси,да има любов между вас.

# 16
  • Мнения: X

А ти какво ще му предложиш на програмиста?

Повреден компютър.

# 17
  • Мнения: 4
Ествествено ,че парите са важни! това съм си го написала в началото. Не виждам какъв  е проблемът с това.
Както казах и интелекта е важен. Също и характера.

Колкото до това какво мога да предложа  не мисля ,че любовта е някакъв пазар където всичко трябва да се мери с кантар. Ако един човек реши да е с мен явно е решил ,че има какво да предложа. Аз просто исках идеи , не заяждане Disappointed

# 18
  • Другата България
  • Мнения: 37 303
За съжаление аз мисля, че не се шегува.... ooooh!
Тъжна работа ако е истинска.
Не разбирам защо бих се шегувала с това , нито защо да е тъжна работа
Още по-зле тогава.

# 19
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 833
обикновено са интелигентни и естествено могат да се оправят с компютри и телефони.
Ти в неравностойно положение ли си? Не можеш да си настроиш телефона ли? tooth Според мен първо звънни в МЕНСА, за да те ориентират колко е минимума за IQ при програмистите hahaha

# 20
  • София
  • Мнения: 12 006
Ествествено ,че парите са важни! това съм си го написала в началото. Не виждам какъв  е проблемът с това.
Както казах и интелекта е важен. Също и характера.

Колкото до това какво мога да предложа  не мисля ,че любовта е някакъв пазар където всичко трябва да се мери с кантар. Ако един човек реши да е с мен явно е решил ,че има какво да предложа. Аз просто исках идеи , не заяждане Disappointed
По-ползотворно за теб ще е сама да си манериш добър източник на доходи и нямам предвид мъж, а работа или нещо от което сама да печелиш. Освен ако не смяташ, че е по-лесно да хванеш чичко паричко. Mr. Green Ама много са ти изискванията хем да има кинти, хем да е висок, хем да е слаб, ама с хубаво тяло, хем да е не знам си какво... а насреща не чухме ти да предлагаш нещо по-специално? Явно нищо. Толкова ли ти е трудно сама да боравиш с телефон и компютър и наистина ли смяташ, че само ИТ-тата го могат?

# 21
  • На Марс
  • Мнения: 8 714
Момата е с вкус какво я захапахте Simple Smile

# 22
  • Мнения: X
хем да има кинти, хем да е висок, хем да е слаб, ама с хубаво тяло
Аз познавам един такъв. Обаче е двойно зает - с жена и с любовница.
А, сетих се, бе - bratan от БГ Мамата, дето не иска да се жени. Може пък да му промениш мнението...

# 23
  • Мнения: 11 505
Свържете се със Сирената, тя ще ви даде насоки за провайдър Simple Smile

# 24
  • Мнения: 14 966
Здравейте,

Скрит текст:
За пръв път пиша тук и имам един малко глупав въпрос Flushed
В момента приключвам връзка ,в която меко казано не бях щастлива Broken Heart . И вече се замислям ,какъв мъж всъщност искам до себе си. Мисля ,че професията е особено важна и най-добрият избор ми се струва програмист Nerd . Не само заради високите заплати  Flushed но и защото обикновено са интелигентни и естествено могат да се оправят с компютри и телефони.

Само ,че нямам никаква идея как и къде да търся необвързани програмисти.Познавам бегло само един програмист който е сам , но е прекалено нискък и дебел Flushed .

Има ли примерно барове където се събират повече програмисти в София? Това единственото ,което ми хрумва като възможност. Ще са ми интересни и други идеи.

Скрит текст:
Не е речено ,че трябва да се обвържда непременно с такъв човек ,но от това което виждам около себе си мисля ,че е подходящ избор.

Познавам отблизо подходящи по твоите критерии програмисти, но те си търсят жени по едни доста високи критерии. Та клубове за програмисти няма, но дали не знаеш някой клуб за кандидатбулки на програмистите, че да ги насоча натам.

Последна редакция: сб, 23 фев 2019, 17:43 от tays

# 25
  • Мнения: X
А ти какво можеш да предложиш на един програмист? Доста са претенциозни.

# 26
  • Другата България
  • Мнения: 37 303
 doh smile3555
Мно'у съм проЗта.
Ми аз имам братовчед програмист, ерген, но подробности на ЛС. Crossing Arms
Кажи сега девойко ти какво предлагаш.

# 27
  • Мнения: X
А ти какво можеш да предложиш на един програмист? Доста са претенциозни.
И май бая изтрещели една част.
Ей, сега ако и една форумна сватба се заформи....да не забравите да се поФалите!

# 28
  • София
  • Мнения: 17 775
Ако е на двайсетина, няма страшно.
Просто не може да си формулира желанията и няма изградени критерии. Ако е на 25+- лошо Laughing
Няма какво да пита Сирената, тя ще ти каже просто да минеш по главната : ))

П.П. И аз не си падам по определени професии- музиканти, художници и подобни. Имат много по- различен график и не бих могла да вирея с такъв.

# 29
  • Мнения: X
Аз съм напълно сериозна.
На колко си години?

# 30
  • Мнения: 11 505
Вадете 'сички програмисти от джобовете, разстроихте момичето!!!

# 31
  • Другата България
  • Мнения: 37 303
Е то и аз, ама на, много злоба има в този форум, много...според девойката.

# 32
  • София
  • Мнения: 17 775
Скрит текст:

# 33
  • Далече, далече
  • Мнения: 6 005
Запиши се да учиш графичен дизайн. Има мъже и изкарват добри пари.

Запиши се на някакви курсове за следдипломна квалификация за програмисти.

Хвани се на работа като секретарка в някоя фирма с програмисти и/или АйТи специалисти.

# 34
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 833
Айдееее, шитнахме конкуренцията. А, сега давайте всички арни програмисти на мен tooth smile3508

# 35
  • София
  • Мнения: 12 006
Запиши се да учиш графичен дизайн. Има мъже и изкарват добри пари.

Запиши се на някакви курсове за следдипломна квалификация за програмисти.

Хвани се на работа като секретарка в някоя фирма с програмисти и/или АйТи специалисти.
Aaaa да бе, ше се напъва да учи или да работи ... момето иска айтянин спуснат от небето /в случая от бгмама/ и да отваря портфейла Mr. Green Laughing Laughing

# 36
  • София
  • Мнения: 17 775
Ето, че има много търсещи, авторке.
Направете си клуб "отчаяно търся програмист да ми оправи нулата с единичката си" Laughing

# 37
  • Далече, далече
  • Мнения: 6 005
Айдееее, шитнахме конкуренцията. А, сега давайте всички арни програмисти на мен tooth smile3508

Не си казала какво предлагаш в замяна.

# 38
  • Мнения: 18 993
Здравейте,

За пръв път пиша тук и имам един малко глупав въпрос Flushed
В момента приключвам връзка ,в която меко казано не бях щастлива Broken Heart . И вече се замислям ,какъв мъж всъщност искам до себе си. Мисля ,че професията е особено важна и най-добрият избор ми се струва програмист Nerd . Не само заради високите заплати  Flushed но и защото обикновено са интелигентни и естествено могат да се оправят с компютри и телефони.

Само ,че нямам никаква идея как и къде да търся необвързани програмисти.Познавам бегло само един програмист който е сам , но е прекалено нискък и дебел Flushed .

Има ли примерно барове където се събират повече програмисти в София? Това единственото ,което ми хрумва като възможност. Ще са ми интересни и други идеи.

Не е речено ,че трябва да се обвържда непременно с такъв човек ,но от това което виждам около себе си мисля ,че е подходящ избор.

Щом не срещаш в ежедневието си програмисти, реално или виртуално, значи нямаш допирни точки с такива и може да не ти харесат, не само външно, но и като виждания за живота, за прекарване на свободното време и т.н. То и за попфолк-изпълнителите казват, че печелят много, ако са известни, но аз такива не познавам и щях сериозно да се затрудня, ако исках да намеря такъв за връзка.

# 39
  • Мнения: 2 123
Петя, сериозна съм. Работя с хора с тази професия. Интелигентни са, с особен характер - мълчаливи и по-саможиви. С голямо самочувствие са и по отношение на жените са с изисквания. Със сигурност мога да кажа, избягват момичета с чалгарско излъчване. Общуват в повечето случай с хора с тяхната  или сходна професии. Общо взето са затворена група, както повечето хора с еднакви професии. Има форуми на ИТ специалисти. Търси познати, които имат такива познати. В София пък и в по-големи градове има софтуерни компании. Проучи ги и там се позиционирай - барчета, близки кафета.

# 40
  • Мнения: 787
Един съвет,заречи се-"Всичко друго,но само програмист да не е.Никога няма да се обвържа с програмист."Другото съдбата ще го свърши.
Аз така си казвах-Мразя зъболекари,всичко друго ,но не и зъболекар ще е..."И на,втасах я!

# 41
  • София
  • Мнения: 17 775
И докато се позиционира в айти барчета и кафета, най- много да я забърше някой художник, минаващ от там. То така става- отиваш и се буташ в ръцете на програмистите. И мяташ палави белтъци. Laughing Повечето са темерути и не им трябва на жената само [всеки да си постави дума тук], а и малко акълчец.

# 42
  • София
  • Мнения: 4 328
чуй ся, на площад "Журналист" има бар "Програмист". там се събират.
барът го държат един карикатурист, един балетист и един провинциалист, това да не те притеснява, знаят си работата.
отиваш там със счупен айфонь 4ка и се държиш беззащитно. ще откликнат на мига, гарантирано.


# 43
  • Мнения: X
Авторката така и не каза какво предлага? Нещо за любов говори, но тя има и други претенции освен любов, така че е редно да уточни това.
Нищо де, тя се фръцна сърдито, темата остава за всички други, търсещи програмисти или просто мъже с пари Joy

# 44
  • Мнения: 2 123
И докато се позиционира в айти барчета и кафета, най- много да я забърше някой художник, минаващ от там. То така става- отиваш и се буташ в ръцете на програмистите. И мяташ палави белтъци. Laughing Повечето са темерути и не им трябва на жената само [всеки да си постави дума тук], а и малко акълчец.

Има насоки. Ако е интелигентна ще се съобрази с тях, ако не пропада.

# 45
  • Мнения: X
В София възможността да се намери програмист е по-голяма, ако е в провинцията ще е по-трудна задача.

# 46
  • Мнения: 690
Една приятелка беше приключила връзка с програмист😀работеше от вкъщи, не излизаше НИКОГА /освен когато трябва да купи туби с вода 1 път месечно/. Не пипаше НИЩО вкъщи - работеше на стола, спеше и ядеше😀Няма почивки, няма разходки в парка, няма море. Къде са се запознали ли? В нета😀
Щях да напиша, че професията не определя човек, но този беше доста стереотипен.

# 47
  • София
  • Мнения: 5 883
Ествествено ,че парите са важни! това съм си го написала в началото. Не виждам какъв  е проблемът с това.
Както казах и интелекта е важен. Също и характера.

Колкото до това какво мога да предложа  не мисля ,че любовта е някакъв пазар където всичко трябва да се мери с кантар. Ако един човек реши да е с мен явно е решил ,че има какво да предложа. Аз просто исках идеи , не заяждане Disappointed
Е, хайде, бе! Не било някакъв пазар, ама ти баш към сергията с програмисти желаеш да те насочим Stuck Out Tongue Winking Eye

И ако смея да попитам, за какво ти е някакъв нърд със задник с формата на стола? Ще се прежалиш за едната му заплатка? Sunglasses

# 48
  • Сан Франциско
  • Мнения: 1 698
Петя, да те цитирам - "имам един малко глупав въпрос"...Сама си го написала, а сега тропаш с краче и яростно хвърляш играчки и да, глупав е въпросът и то не малко. Няколко момичета попитаха ти какво имаш да предложиш, а единствения отговор, който даваш е, че една връзка не е кантар. Ама и там бъркаш - точно кантар е, на който двете панички са пълни с различни, понякога противоположни, неща, които обаче в крайна сметка се уравновесяват.

На мен ми е особено смешно, защото аз по образование съм компютърен инженер, но преди няколко години започнах собствен бизнес, уникален за мястото където живея и много интересен...няма нищо общо с компютри и телефони, 'ма съпругът ми още ме трае и не ме е хвърлил като горещ картоф, щот' вече не съм програмист.

Връщаш ме 30 години назад, когато често се чуваха комунистически блянове от рода на: "Стани, тате, инДЖенер, да те уважават хората" или алтернативното "Омъжи се, маме, за доФтор, да ти е добре".

Вместо да се обиждаш, задълбай малко под черния хумор и хапливите въпроси и се замисли кое наистина е най-важно за една връзка.

# 49
  • Мнения: X
Е, не всички програмисти са такива. Аз затова само вицове съм чела. Мъжът ми е програмист, излиза, пътува, супер контактен е, дете гледа, и домакинска работа върши (последното когато му се налага).
Та така, ама не го давам Joy

Имаме и приятели програмисти и те са си нормални хора. Само единия е малко странен, но не е саможив в никакъв случай.

# 50
  • Мнения: 6
Като си търсиш програмист, отиваш в Google, и търсиш:
Самотни програмисти с много пари - София, и си готова! Grinning
Аман от такива хора, само за пари мислят...

# 51
  • Мнения: X
някакъв нърд със задник с формата на стола?
О, има много готини между тях. Борят бърнаута със спорт.

# 52
  • Мнения: 11 088
Ох, от повечето отговори оставам с впечатление, че авторите им са срещали програмисти само във вицовете Simple Smile

# 53
  • Мнения: 690
О недей така, този го познавам лично 😊дори спестих някои подробности.
Да, стереотипите не са верни във всички случаи, но има защо да са се появили.

# 54
  • Пловдив
  • Мнения: 60
Здравейте,

За пръв път пиша тук и имам един малко глупав въпрос Flushed
В момента приключвам връзка ,в която меко казано не бях щастлива Broken Heart . И вече се замислям ,какъв мъж всъщност искам до себе си. Мисля ,че професията е особено важна и най-добрият избор ми се струва програмист Nerd . Не само заради високите заплати  Flushed но и защото обикновено са интелигентни и естествено могат да се оправят с компютри и телефони.

Само ,че нямам никаква идея как и къде да търся необвързани програмисти.Познавам бегло само един програмист който е сам , но е прекалено нискък и дебел Flushed .

Има ли примерно барове където се събират повече програмисти в София? Това единственото ,което ми хрумва като възможност. Ще са ми интересни и други идеи.

Не е речено ,че трябва да се обвържда непременно с такъв човек ,но от това което виждам около себе си мисля ,че е подходящ избор.

Мъж програмист... добре сте се насочила, ама те са малко особен тип характер и на дали ще Ви се харесат.
А може ли да попитам защо, точно такъв тип хора с такава професия търсите, нещо по конкретизиращо...

# 55
  • Мнения: 19 854
Започвай да цъкаш яко игри в мрежа, онлайн в разни сървъри и ще срещнеш.
Ама после да не ревеш, че стои само на компа и в тоалетната с апаратчето.
Има една приказка – внимавай какво си пожелаваш.

Съдейки по "бездънно дълбоките" ти житейски разсъждения за мъжете, професиите и любовтЪ, дамите по-горе са дали чудна идея – секретарка в айти фирма. Близо до очите, близо до джоба и евентуално сърцето на някое засукано айти. Те са мързеливи, понякога им стига само да гледат. Успех!

# 56
  • Далече, далече
  • Мнения: 6 005
В телекомуникациите също има много мъже и се изкарват добри пари.

# 57
  • Мнения: 103
Търсиш мъж с пари ?

# 58
  • Мнения: 812
Петя, сериозна съм. Работя с хора с тази професия. Интелигентни са, с особен характер - мълчаливи и по-саможиви. С голямо самочувствие са и по отношение на жените са с изисквания. Със сигурност мога да кажа, избягват момичета с чалгарско излъчване. Общуват в повечето случай с хора с тяхната  или сходна професии. Общо взето са затворена група, както повечето хора с еднакви професии. Има форуми на ИТ специалисти. Търси познати, които имат такива познати. В София пък и в по-големи градове има софтуерни компании. Проучи ги и там се позиционирай - барчета, близки кафета.
Напълно съм съгласна с мнението ти.аз работя с ИТ специалисти,в голяма фирма,но съм леко разочарована от надменното им държание,сякаш ако не си замесен от тяхното тесто не си струва да ти обръщат внимание .Но винаги има и изключения така ,че късмет на авторката с търсенето .

# 59
  • Мнения: 10 993
И аз мисля, че ще е най-лесно да станеш секретарка в ит фирма. Мъжът на Сирената е програмист и тя много се хвали. Аз ти пожелавам да срещнеш мъж с пари и въобще не мисля, че това ти желание е лошо. Всеки иска да живее добре, а са отглеждаше деца е доста трудно и скъпо.

# 60
  • Мнения: X
И все пак смятам, че любовта не се търси, тя те среща когато е писано.
Това с търся програмист, богаташ, лекар, скиор...нещо не ми изглежда реално.

# 61
  • Мнения: 10 993
Аз пък да си призная честно не я разбирам тази прехвалена любов. За мен любовта е да се разбираш с даден човек, да живееш добре, без драми и за това е нужно да се омъжиш за интелигентен човек с пари и доходоносна професия. Според мен по-сложния въпрос е как да накараме програмиста да се ожени за авторката, но ако е към 35 годишен и вече иска деца, вероятно ще успее. Е разбира се трябва и красива външност и лесен характер.

# 62
  • Мнения: 19 854
И все пак смятам, че любовта не се търси, тя те среща когато е писано.
Това с търся програмист, богаташ, лекар, скиор...нещо не ми изглежда реално.
Точно така.
Затова и момата на такава нагласа, получи и такива отговори.
Но някои хора цял живот не вдяват "защо НА ТЯХ" така все им се случва.
Ами – затова.

Цитат
В момента приключвам връзка ,в която меко казано не бях щастлива Broken Heart . И вече се замислям ,какъв мъж всъщност искам до себе си. Мисля ,че професията е особено важна и най-добрият избор ми се струва програмист Nerd . Не само заради високите заплати  Flushed но и защото обикновено са интелигентни и естествено могат да се оправят с компютри и телефони.

# 63
  • Мнения: 18 993
Сетих се, че онзи разголеният турист на Витоша беше май програмист. Днес е доста студено, може да е излязъл пак да се калява по неговата си система. Нищо не ти пречи да си направиш една освежаваща разходка до Витоша и да провериш дали няма да срещнеш някой такъв. Хем, ако имаш късмет, може да е омаломощен и да няма съпротивителни сили да се бори срещу евентуалните жени, решили да се запознаят с него.

# 64
  • Мнения: X
Аз пък да си призная честно не я разбирам тази прехвалена любов. За мен любовта е да се разбираш с даден човек, да живееш добре, без драми и за това е нужно да се омъжиш за интелигентен човек с пари и доходоносна професия. Според мен по-сложния въпрос е как да накараме програмиста да се ожени за авторката, но ако е към 35 годишен и вече иска деца, вероятно ще успее. Е разбира се трябва и красива външност и лесен характер.
Момичето говори и за любовта, и че тя не се измервала в пари. Явно няма пари колкото един програмист, затова може да предложи любов без да я измерва на кантара.

# 65
  • Мнения: 2 123
Така! Момичето има конкретен въпрос и смятам, че не са необходими подмятания и подигравки. Който има желание дава съвет и толкова. Какво ме интересува Петя с какво образование, външност и ителект е? Дали ще се омъжи по любов или не? Това е нейна грижа, както и това да знае, че колкото по-интелигентен мъж има срещу себе си, толкова са по-големи изискванията му и тя трябва да е на високо ниво. Ако не е и не умее губи и се примирява с такъв, който отговаря на нейните качества.

# 66
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Да взема да станасе една кумичка и да сватосам някой колега? Joy
Програмистите са по-особени птици, отдадени са доста на професията си и не са за всяка жена.

# 67
  • Пловдив
  • Мнения: 23 672
Сетих се, че онзи разголеният турист на Витоша беше май програмист. Днес е доста студено, може да е излязъл пак да се калява по неговата си система. Нищо не ти пречи да си направиш една освежаваща разходка до Витоша и да провериш дали няма да срещнеш някой такъв. Хем, ако имаш късмет, може да е омаломощен и да няма съпротивителни сили да се бори срещу евентуалните жени, решили да се запознаят с него.
Тъй като каза... Редовно на Боровец срещаме един полугол (от кръста нагоре гол) да качва Мусаленската пътека. Ама всяка сутрин в събота (ние имаме навика да започваме деня като я пускаме със ските). Та този може и да е програмист.

Моят съвет - авторката да почва да пердаши полугола (изцяло гола) по горите тилилейски. Особено по Мусаленската пътека на Боровец.

# 68
  • Мнения: 7 945
Сериозно по темата. Започни работа като разносвач на пици. Почти не съществува програмист, който не си поръчва пици. Гледаш кой е редовен и сам. Ако видиш някой харен, като носиш пицата го черпиш и една шокаритетна бира, запряташ деколтето и е твой.

# 69
  • Мнения: 25 610
Защо пък точно програмист? Какво им е на футболистите, другите видове печеливши спортисти, чалга и рап певците и т.н.? Хем са по-лесни, хем по-забавни. И IQ, клонящо към 0 е огромно предимство. Ако те влече светският живот, де. И ако отговаряш на високите им джукинг критерии.
Ако търсиш нърд, който да копа денонощно биткойни, докато ти ги харчиш в мола... Мдам, разбирам те. И те подкрепям напълно!
Колко процента е комисионата? Такова инфо безплатно нали се сещаш, че никой няма да ти снесе...

# 70
  • Мнения: 238
Пусни темата във форума на Калдата. Там пишат доста програмисти.

# 71
  • Мнения: 712
Аз съм програмист . Така де , почти програмист .
Учил съм Бейсик за Правец 8М в основното , и след това Фортран 77 и малко Паскал в ТУ .
Мога да ремонтирам компютри , и да си преинсталирам Уиндоуса .

  Прилагам една моя снимка пред компютъра
Скрит текст:

Снимката е студенските ми години . Сега съм 20 години по-мъдър . Но все още ставам .
И вече не пуша . Даже мои познати казват ,че в момента съм изглеждал по-рафиниран някак си. Така де ,  мъдростта ми отивала .

Ако съм те заинтересувал , прати една фотка на лични .CupidKissRevolving HeartsWine Glass

# 72
  • Мнения: X
Пусни темата във форума на Калдата. Там пишат доста програмисти.
Има и група във фейсбук.Може да се видят снимки на потребителите.

# 73
  • Мнения: 7 945
Аз съм програмист . Така де , почти програмист .
Учил съм Бейсик за Правец 8М в основното , и след това Фортран 77 и малко Паскал в ТУ .
Мога да ремонтирам компютри , и да си преинсталирам Уиндоуса .

  Прилагам една моя снимка пред компютъра
Скрит текст:

Снимката е студенските ми години . Сега съм 20 години по-мъдър . Но все още ставам .
И вече не пуша . Даже мои познати казват ,че в момента съм изглеждал по-рафиниран някак си. Така де ,  мъдростта ми отивала .

Ако съм те заинтересувал , прати една фотка на лични .CupidKissRevolving HeartsWine Glass

Божкеее, ма по твойте описания значи и аз съм програмистка. Само Фортрана не ми е познат, но пък преинсталирам MacОs и даже Линукс. Къде е графата дето мъже, търсят програмистки?

# 74
  • Мнения: 1 917
Това е най-смешната тема, която съм чела! Ще я споделя с колегите си - програмисти.

# 75
  • София
  • Мнения: 17 775
Програмист, айде. Иди- дойди. Ама кой би си търсил лекар Laughing
Понеже нагоре се спомена и това. Е, там вече стереотипите важат в едни 80% от случаите.  

# 76
  • Мнения: 8 804
Здравейте,

За пръв път пиша тук и имам един малко глупав въпрос Flushed
В момента приключвам връзка ,в която меко казано не бях щастлива Broken Heart . И вече се замислям ,какъв мъж всъщност искам до себе си. Мисля ,че професията е особено важна и най-добрият избор ми се струва програмист Nerd . Не само заради високите заплати  Flushed но и защото обикновено са интелигентни и естествено могат да се оправят с компютри и телефони.

Само ,че нямам никаква идея как и къде да търся необвързани програмисти.Познавам бегло само един програмист който е сам , но е прекалено нискък и дебел Flushed .

Има ли примерно барове където се събират повече програмисти в София? Това единственото ,което ми хрумва като възможност. Ще са ми интересни и други идеи.

Не е речено ,че трябва да се обвържда непременно с такъв човек ,но от това което виждам около себе си мисля ,че е подходящ избор.

 Joy Joy Joy Joy

 Popcorn Popcorn Popcorn

Да речем, че мога да ти дам съвет, ама първо трябва да си отговориш на въпроса: този програмист, който не трябва да е нисък и дебел като единствения, който познавам, аз за какво съм му, за какво да ме вземе?
а) красива съм и ще му крася къщата
б) умна съм и ще му бъда на нивото
в)притежавам други качества, които останалите момичета нямат
г) друго
Та??

# 77
  • Мнения: 47 982
Те наистина са мързеливи в отношенията и надменни,та трудно ги търпят, може пък активната й стратегия й да проработи. Ама пък тук не е подходящо място, няма много такива.

# 78
  • Мнения: 2 123
Програмист, айде. Иди- дойди. Ама кой би си търсил лекар Laughing
Понеже нагоре се спомена и това. Е, там вече стереотипите важат в едни 80% от случаите.  

Би ли споделила за тези 80%?

# 79
  • Мнения: 14 966
Трябвало е да даде шанс на ниския и дебел да я заухажва, че да се докопа до Клуба на програмистите. Нататък- лесно. Път широк, програмисти -бол.

# 80
  • Сан Франциско
  • Мнения: 1 698
Четене с разбиране му е майката бре, другари. Как само сме се заяждали, пък момичето искало съвети, а не подигравки? Съвети по темата, колкото щеш, ама внимание трябва...парите са много важни, но не най-важни; трябва да дадеш, за да получиш; трябва да си подготвена за отговори, които не ти харесват, когато зададеш въпрос в обществен форум; трябва да си наясно, че характерът се гради много преди професията е избрана и въпреки, че тя е донякъде показателна, не е водеща за гореспоменатия характер...и т.н.

# 81
  • Мнения: 25 610
Добре де, що не си признаеш, че не ти трябва програмист, а провайдър. А това определено разширява полето за избор.
Като знам колко изкарва днес един добър фаянсаджия... Програмистите могат само да им дишат праха.
Сещам се за един, предлагащ строителни услуги, който е завършил българска филология и пише стихове в свободното време. Ама е зает – жена, деца... Но сигурно има и други, та се позамисли дали да не промениш критериите.  Laughing

# 82
  • Мнения: X
Програмист, айде. Иди- дойди. Ама кой би си търсил лекар Laughing
Медицинските сестри?

# 83
  • Мнения: 10 993
Мисля че програмист е за предпочитане пред лекар или фаянсаджия. Нищо лично, но момичето според мен е добре ориентирано.

# 84
  • Мнения: 30 802
Запиши се в СофтУни. Започни да столкваш лектора. Или хвани някой от по-талантливите новаци.

Сериозно, за мен темперамента на човек, който става за програмист, ми пасва. Е, на моменти и дразни, щото си има професионални изкривявания, както и дни, в които е три инсепшън-нива навътре в матрицата и се държи странно. Но в повечето случаи - мисъл, търпение, висока абстрактна интелигентност, ориентиран към намиране на решения, идеално си е.

С фаянсаджия не мога да живея, ще ми липсват репликите и лафчетата на човек с абстрактен интелект.

Другият начин да си хванеш програмист е да си на 17. Има една част, които взимат супер малки гаджета. Или първокурснички информатика.

Има и още един начин - пускаш обява в джобса:)

# 85
  • Мнения: 18 298
Депутат мисля също е добър избор? Кмет? Не кмет на село, разбира се.

# 86
  • Мнения: 14 966
Изпратих темата на един програмист, той на други. До утре и във ФБ ще цъфне Joy

Та от Клуба на програмистите ми казаха да напиша на авторката следното :

"програмистите вече много отдавна не са пъпчиви, дебели, саможиви същества живеещи в мазе обградени от монитори. За сметка на това в следствие на високите си заплати много често просто избират някои от другите стереотипи и се адаптират великолепно в него - прородо защитник, веган, фитнес мутра, гмуркач , планинар, ловец, пътешественик, меломан ..."

# 87
  • Мнения: X
Не знам защо, но нямам чувството, че програмистите са с много семейна нагласа - поне моите лични познати. Семейни са повечето, обаче е доста проформа. Хвърлят там едни пари и се чувстват свободни да си въртят паралелния живот в хобита, любовници и други способи за разтоварване. Пък и са парични, позволяват си доста неща. Може да се окаже, че IT-то на Сирената е приятно изключение.

# 88
  • Мнения: 30 802
Оттам нататъка, начи, да си знаете, че за да е програмист+ провайдър, не може да е какво да е. Да не вземете някое аматьорче с PHP, че да мизерувате.

Има една пловдивска фирма, Фейсбук алгоритъмът ми пуска техни служители, ми то всичкото направо манекен, ох, котьо, да бях мома...само не знам да не са минали на другия бряг. Обаче в последните 10 години породата "дебел с метъл тениска" се подмени от фитнес батки с интровертен поглед.

И си ходиш и гледаш - ако е фитнес батка, ама не гледа тъпо, има вероятност да е програмист.

# 89
  • Мнения: 10 993
Значи природо-защитник и веган напълно ми пасват.

# 90
  • Мнения: X
Аз така си казвах-Мразя зъболекари,всичко друго ,но не и зъболекар ще е..."И на,втасах я!
Ама имаш усмиФка, нали?

# 91
  • Мнения: X
Търси ги тези програмисти във фейсбук групите за наемане на жилища в София - пълно е с млади и глупави програмистчета - изяж ги, бейби!

# 92
  • Пловдив
  • Мнения: 23 672
Изпратих темата на един програмист, той на други. До утре и във ФБ ще цъфне Joy

Та от Клуба на програмистите ми казаха да напиша на авторката следното :

"програмистите вече много отдавна не са пъпчиви, дебели, саможиви същества живеещи в мазе обградени от монитори. За сметка на това в следствие на високите си заплати много често просто избират някои от другите стереотипи и се адаптират великолепно в него - прородо защитник, веган, фитнес мутра, гмуркач , планинар, ловец, пътешественик, меломан ..."
Кажи им да не си вирят носовете толкова. Голяма част от жените ги намираме за смотани, акО и да се се понапомпали.

# 93
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 258
Добра пързалка.
Търся си гадже - хирург. 😂

# 94
  • Мнения: 14 966
Ами ще ги вирят, Янтра, не че са кой знае какво , нормални хора са.
Но при такова търсене, че и теми , става весело.

Сега сериозно. Авторката да се сближи с банкери. Всички айтита имат лизинг за скъпа кола и ипотека в Младост. Това  е мечтата на всяко айти , дошло в София, и се загробват веднагически към някоя голяма  компания с подобните "екстри". Работят като роби и са лоялни. Затова и разните фирми предпочитат айтита от провинцията . Послушни са. / Не го казвам, за да тръгне спор столица- провинция/.

# 95
  • Пловдив
  • Мнения: 23 672
Аз съм имала мегдан с програмисти. Зарязах един за да се оженя за настоящия си мъж. Не ме привличат.

# 96
  • Мнения: 103
Аз си търся корабен магнат. Ако някой чуе нещо.Може да е нисък и дебел.

# 97
  • Мнения: X
Никой не си посочва професията нито в тиндър нито в сайтовете за запознанства.
Сега ме чети много внимателно.
Първо. Тиндър и сайтовете за запознанства са ебалници. Никой, дори най-големият идиот-традиционалист не влиза там да си търси гадже, камо ли брак. Там се влиза само ако искаш да пукаш/бъдеш изпукана.
Второ. Програмистите, както вече ти посочиха, са особена порода. Ако мислиш, че са чичко-паричко - сори, ама не. Няма да те издържат. Могат, ако си мега кадърна в някаква близка сфера, да те уредят на работа - примерно да рисуваш орки или в маркетинга на новото WoW, или поне да си жичкаджийка. Искат да четеш. Ако си наистина технически грамотна, чудесно. Ако не, поне да си чела Азимов, да знаеш трите закона и да имаш интерес към книгата.
Трето. Приключваш връзка и търсиш веднага на кого да се нахлузиш?  Що така, джанъм, без мъж hristozova.exe спира да функционира ли? Я дай малко по-интелигентно!

П. П. Ако не си разбрала бъзика с функционирането - забрави за програмистите.

# 98
  • Мнения: 30 802
Или - да се премести към Пловдив, тук са по-лежерни.

# 99
  • Мнения: X
Ами ще ги вирят, Янтра, не че са кой знае какво , нормални хора са.
Но при такова търсене, че и теми , става весело.

Сега сериозно. Авторката да се сближи с банкери. Всички айтита имат лизинг за скъпа кола и ипотека в Младост. Това  е мечтата на всяко айти , дошло в София, и се загробват веднагически към някоя голяма  компания с подобните "екстри". Работят като роби и са лоялни. Затова и разните фирми предпочитат айтита от провинцията . Послушни са. / Не го казвам, за да тръгне спор столица- провинция/.

Авторката е най-добре да се покаже - ние ще я насочим с какъв мъж ще има най-голям успех... Че и аз искам Мичка (Мара отварачката), но й идвам много млад и много слаб, и много беден. Хъхъхъ

# 100
  • Пловдив
  • Мнения: 23 672
Аз си търся корабен магнат. Ако някой чуе нещо.Може да е нисък и дебел.
А да. Това вече да.


Искат да четеш. Ако си наистина технически грамотна, чудесно. Ако не, поне да си чела Азимов, да знаеш трите закона и да имаш интерес към книгата.
Глупости. Голяма част от програмистите не четат изобщо художествена литература, само техните си неща. И грам не знаят за трите закона на роботиката.

# 101
  • Мнения: 14 966
Ами ще ги вирят, Янтра, не че са кой знае какво , нормални хора са.
Но при такова търсене, че и теми , става весело.

Сега сериозно. Авторката да се сближи с банкери. Всички айтита имат лизинг за скъпа кола и ипотека в Младост. Това  е мечтата на всяко айти , дошло в София, и се загробват веднагически към някоя голяма  компания с подобните "екстри". Работят като роби и са лоялни. Затова и разните фирми предпочитат айтита от провинцията . Послушни са. / Не го казвам, за да тръгне спор столица- провинция/.

Авторката е най-добре да се покаже - ние ще я насочим с какъв мъж ще има най-голям успех... Че и аз искам Мичка (Мара отварачката), но й идвам много млад и много слаб, и много беден. Хъхъхъ
Ако Мичка влезе да си търси Мъжа на живота си , директно и давам твой контакт , споко . И ти ще предложиш любов насреща , малко ли е Joy

# 102
  • Мнения: X
Ами ще ги вирят, Янтра, не че са кой знае какво , нормални хора са.
Но при такова търсене, че и теми , става весело.

Сега сериозно. Авторката да се сближи с банкери. Всички айтита имат лизинг за скъпа кола и ипотека в Младост. Това  е мечтата на всяко айти , дошло в София, и се загробват веднагически към някоя голяма  компания с подобните "екстри". Работят като роби и са лоялни. Затова и разните фирми предпочитат айтита от провинцията . Послушни са. / Не го казвам, за да тръгне спор столица- провинция/.

Авторката е най-добре да се покаже - ние ще я насочим с какъв мъж ще има най-голям успех... Че и аз искам Мичка (Мара отварачката), но й идвам много млад и много слаб, и много беден. Хъхъхъ
Ако Мичка влезе да си търси Мъжа на живота си , директно и давам твой контакт , споко . И ти ще предложиш любов насреща , малко ли е Joy

Темата не е за мен, но се знае, че и аз обичам да смуча алкохол и съм пълен с лафове - като самата нея.

# 103
  • Мнения: 14 966
Авторката ии без друго се разсърди.
Сега всеки да си каже какво търси, ние ще помагаме с насоки, разяснения, препоръки .
И заръки, разбира се Blush

# 104
  • Мнения: 30 802
A може авторката на темата да е рикрутърка или яйчарка. Щото добрите програмисти са малко кът...та може да ги примами и после - айде бачкай тука това...

# 105
  • Мнения: 18 298
Много е хубаво, че Айзък Азимов е така популярен. Разказите за роботите са хубави, но "Падането на нощта"... Heart Eyes Препоръчвам я, но не гарантирам, че прочита й ще ви сближи с програмист... Може би с астроном..

# 106
  • Пловдив
  • Мнения: 23 672
Ма ние сме чели Айзимов като сме били на 15-17. Когато му е било времето.

Сега чета книги за детско възпитание.

# 107
  • Мнения: 18 298
И аз. Ама пак е хубава книгата.

# 108
  • Мнения: X
Замислих се, че май не съм чела Азимов. Срамота. Ще го сложа на опашката с книги.

# 109
  • Мнения: 3 044
Добра пързалка.
Търся си гадже - хирург. 😂
Имам свободен приятел за теб - хирург е, ама ветеринарен Joy

# 110
  • Мнения: X
Много перспективно финансово. И в пъти по-приятно за съжителство от човешки хирург. Е, стига да не работи в някоя кравеферма, де.

# 111
  • Мнения: 30 802
Замислих се, че май не съм чела Азимов. Срамота. Ще го сложа на опашката с книги.

Не го понасям, както и тоя тип фантастика. По-скоро Рей Бредбъри и Франк Хърбърт.

# 112
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 258
Добра пързалка.
Търся си гадже - хирург. 😂
Имам свободен приятел за теб - хирург е, ама ветеринарен Joy
И-де-ал- но ! Тъкмо ще се изуча за зоотехник и ще си работим заедно 😂

# 113
  • София
  • Мнения: 4 294
Добра пързалка.
Търся си гадже - хирург. 😂
Имам свободен приятел за теб - хирург е, ама ветеринарен Joy


Дай насаааам. Имам 3 броя котки Simple Smile

# 114
  • Мнения: X
май не съм чела Азимов.
Не го понасям, както и тоя тип фантастика. По-скоро Рей Бредбъри и Франк Хърбърт.
Аз се мъчих като тийн, после в студентските години, но просто не мога да го чета. Супер безинтересен ми е.

# 115
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Мисля че програмист е за предпочитане пред лекар или фаянсаджия. Нищо лично, но момичето според мен е добре ориентирано.
newsm78 Зависи от фаянсаджията. Нашият майстор, който сега ни прави банята, е с 2 висши. Каза, че установил, че с ремонти печели повече, харесва му сам да си е шеф и накрая какво излиза от труда му.

Сирената да даде повече акъл как се ловят програмисти.
Аз след толкова години край тях ни един не поисках да изловя.

# 116
  • Мнения: 3 044
Светулчица, само се разбери с VickyTaylor Joy Ама нали знаеш, че той е не е със заплата като на програмист, мъка е! Joy

# 117
  • София
  • Мнения: 17 775
Програмист, айде. Иди- дойди. Ама кой би си търсил лекар Laughing
Медицинските сестри?
indeed
Mr. Green

# 118
  • Sofia
  • Мнения: 3 029
Така приключва това търсене.
Заключвам.

Общи условия

Активация на акаунт