Mами в Италия 10

  • 16 573
  • 287
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 427
Милена,напълно те разбирам за езика и това което искаш да кажеш.Аз в известен смисъл съм минала по този път така че говоря от личен опит.(това е една съвсем отделна тема която за сега не искам да обсъждам)
Първо,ти и да имаш доброто желание за това да я накараш да заобича българския,няма да стане докато си на работа.В смисъл такъв че както ти самата казваш нямаш време и предполагам като се върнеш във вас гледаш да наваксаш други пропуснати неща.Ясно е че времето на работещите родители за голямо съжаление е винаги недостатъчно за да свършат всичките безброй задължения които имат.
Но аз мисля че ако един родител има желание( и време),дори и детето да няма такова ,нещата могат да му се представят по такъв начин че детко ще не ще да прояви интерес.Имам една позната на която детето и знае англииски благодарение на Cartoon.Така че филмчета на български,разни книжки и игрички със сигурност биха успяли да привлекат интереса му.
Няма нещо за което няма решение. Peace

# 61
  • Мнения: 1 100
Ето ме и мен  bouquet

НаШата тема май се развива най скорострелно от  вси4ки останали във форума, първенци сме ей)

Много сложна и задълбо4ена тема разниЩвате от сутринта. Аз за езика ве4е се изказах, няма да се повтарям.

Пък за възпитанието на децата, отдавана съм разбрала едно неЩо: а именно, 4е родителите избират сами как да отглеждат децата си и е безсмислено някой да ги убеждава как то4но да правят това. ЗаЩото в крайна сметка си е тяхно право и е редно сами да преценят в каква среда и с какъв "багаж" искат да се развиват потомците им.

Аз съм много такти4на в това отноШение и никога не "давам акъл" на другите. Не си позволявам да правя бележки и на най близките хора (примерно във връзка с децата на зълва ми или на брат ми). Оба4е изисквам и това от околните и не търпя съвети, ако не съм ги поискала.

Та в този смисъл съм съгласна и с двете основни мнения тук по темата. Важното е всеки да е доволен от собствения си избор и да го следва с увереност. Въпрос на ли4на гледна то4ка.

Пък по въпроса за книгите, които ни у4ат как да отглеждаме децата. Моята теория е, 4е много родители ги 4етат, надявайки се да открият проекция на собствените си възгледи вътре и како намерят неЩо разли4но, което не им допада, веднага го отхвърлят. Е в такъв слу4ай нямат нужда от наръ4ник. Аз никога не 4ета избирателно, старая се да вникна и да видя има ли смисъл в дадена теория. За мен е от полза.

Някой беШе казал тук, 4е се стреми към "златната среда" в отглеждането и възпитанието на децата си. Аз съЩо би искала това. В този смисъл и аз като amymommy съм фен на док. Спок (намирам за супер балансирани доводите му). Предпо4итам го пред писанията на Жан Леддлофф (незнам как се пиШе то4но на кирилица). 4етох из форума една дискусия за книгата (съветва майките да не се отделят от децата, да ги носят целодневно на ръце, да спят в обЩо легло и да ги дундуркат като бебета до напреднала възраст Shocked)

Та въпросната дама е натуралистка, видяла тия неЩа в Африка( без да осъзнае, 4е там майките носят децата си така, заЩото са принудени да работят на полето, а не за собствен кеф). Та на мен ей такива крайни неЩа не ми допадат. Оба4е видях, 4е мнозинството от майките я подкрепят.

Така 4е мир и разбирателство Peace Всеки да я кара по предна4ертаия път и съм сигурна, 4е като обменяме мисли и 4увства Ще обогатим мирогледа си Hug

Е, дълго стана, ма май вси4ки сме сериозни днес  bowuu

# 62
  • Мнения: 6 167
ето я! дойде и веднага информира!
супер си, Гери, браво! благодаря, както винаги

вали... боже, ако и като завали тук слизам на двора на тревата да се търкалям като куче!
добрата новина от днес е, че слънце нема.

# 63
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Миленче(мога ли да се обръщам така към теб,ника ти ми е много труден и всеки път се чудя дали съм го написала правилно),за да плаче едно дете си има със сигурност причина.Спок не казва тръшнете ги в леглата и ги оставете да плачат докато не получат истерична криза и почнат да заекват.Аз от това което съм научила от него е 1-во да се разбере каква е причината за плача,после евентуално да се намери някакъв начин вниманието на детето да бъде така отклонено че до да забрави да плаче.И тогава вече да се слага в леглото или кошчето да нанка.Обикновенно когато едно бебе плаче е защото не му не съвсем комфортно,или е гладно,жадно,спи му се ,има колики,зъбите го дразнят,студено му е топло му е,нещо му боцка или убива(лесно би било да се изразиш с думи) и т.н.
А колкото се отнася до възпитанието,за всяко нещо си има лимити.Племенника на мъжа ми като беше на 3 стоеше по цял ден без гащи през зимата седнал на студения под у баба си,щото не щял да си обуе гащите и всички вдигаха рамене"E che possiamo fare...non vuole.."
Нон вуоле щото ако беше мое дете щях така да "настоя" че още на 5-тата минута да си обуе и гащите и панталоните и обувките а не да пикае през 5 мин и на другия ден да е с 40 температура и един ден с болни бъбреци.
Просто в този живот си има правила,които учим от малки,и точно ролята на нас родителите е да обясним на децата си правилната схема за нещата.То детето ако не се научи да се държи добре в къщи и си позволява да нервничи и капризничи,същото ще прави и утре в обществото,само че с единственната разлика че там никой няма да го търпи,като мама и баба..
Аз не казвам да вземеме да си връзваме децата на елекрически столове или те да се чувстват до нас като пред светата инквизиция,ама нали ние за това сме родители,и колкото и грубо да звучи не за да бъдем манипулирани(щот децата са много оправни в това отношение)а да бъдем манипулатори.С добро ,с такт да обясняваме позволено и разрешено.Пък ако не съм права,поправете ме...
Имам приятелки които се кълнат че децата им не щат да изпълнят нещо си там,каквито и методи те да са предприели за да ги накарат да го свършат.Що аз като отида и като кажа на тяхното дете да направи еди какво си то ме слуша,а?Не щото съм ultra terrestre , а защтото първото нещо което ми идва наум е какво е нещото което би го накарало да направи това което иска майка му от него.
С децата замангельосване му е майката. Wink

пу, пада ми форума, та не стига 4е не мога да пиШа ами и го изгубих.

ти много ме разсмя, Щото мойта Щерка е то4но в такава фаза (нон волио). Ама много правилно си отбелязала и много ми хареса думи4ката "замангельосване", когато говориШ за децата на приятелките си. А заЩо мислиШ, 4е твоето насила Ще го караШ? Те децата не разбират, 4е го правиШ за тяхно добро. За мен има междинен вариант, спомагаЩ за доброто психологи4еско състояние на вси4ки, най_ве4е когато са в разни фази (то май все са във фази Mr. Green).
Аз не настоявам кой знае колко, оставям я по голо дупе (по слу4ая), тя след 5 мин е забравила за к'во става дума и сама си обува гаЩите. Забелязала съм, 4е колкото пове4е настояваШ, толкова по_упорито те отказват. Twisted Evil

А заЩо децата на приятелките ти те слуШат? ами заЩото децата са тарикати, с 4ужди хора рядко си показват рогата.

Моми4ета, ние много на сериозно го ударихме. и само за отговорности и строгост говорим. А гледането на деца е хубаво и приятно неЩо, трябва да се прави с кеф и удоволствие, с нежност и търпение 4удеса стават.
Здрави и добри деца на вси4ки  bouquet

# 64
  • Мнения: 6 167
Влади, аз също съм водолей.  Wink
1 февруари

# 65
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Миленче(мога ли да се обръщам така към теб,ника ти ми е много труден и всеки път се чудя дали съм го написала правилно),за да плаче едно дете си има със сигурност причина.Спок не казва тръшнете ги в леглата и ги оставете да плачат докато не получат истерична криза и почнат да заекват.Аз от това което съм научила от него е 1-во да се разбере каква е причината за плача,после евентуално да се намери някакъв начин вниманието на детето да бъде така отклонено че до да забрави да плаче.И тогава вече да се слага в леглото или кошчето да нанка.Обикновенно когато едно бебе плаче е защото не му не съвсем комфортно,или е гладно,жадно,спи му се ,има колики,зъбите го дразнят,студено му е топло му е,нещо му боцка или убива(лесно би било да се изразиш с думи) и т.н.
А колкото се отнася до възпитанието,за всяко нещо си има лимити.Племенника на мъжа ми като беше на 3 стоеше по цял ден без гащи през зимата седнал на студения под у баба си,щото не щял да си обуе гащите и всички вдигаха рамене"E che possiamo fare...non vuole.."
Нон вуоле щото ако беше мое дете щях така да "настоя" че още на 5-тата минута да си обуе и гащите и панталоните и обувките а не да пикае през 5 мин и на другия ден да е с 40 температура и един ден с болни бъбреци.
Просто в този живот си има правила,които учим от малки,и точно ролята на нас родителите е да обясним на децата си правилната схема за нещата.То детето ако не се научи да се държи добре в къщи и си позволява да нервничи и капризничи,същото ще прави и утре в обществото,само че с единственната разлика че там никой няма да го търпи,като мама и баба..
Аз не казвам да вземеме да си връзваме децата на елекрически столове или те да се чувстват до нас като пред светата инквизиция,ама нали ние за това сме родители,и колкото и грубо да звучи не за да бъдем манипулирани(щот децата са много оправни в това отношение)а да бъдем манипулатори.С добро ,с такт да обясняваме позволено и разрешено.Пък ако не съм права,поправете ме...
Имам приятелки които се кълнат че децата им не щат да изпълнят нещо си там,каквито и методи те да са предприели за да ги накарат да го свършат.Що аз като отида и като кажа на тяхното дете да направи еди какво си то ме слуша,а?Не щото съм ultra terrestre , а защтото първото нещо което ми идва наум е какво е нещото което би го накарало да направи това което иска майка му от него.
С децата замангельосване му е майката. Wink

Може бе,Влади,иска ли питане.  Hug А ника ми е суперлесен: МакДиРок  Wink
Аз не съм 4ела Спок,4увала съм някои неЩа от майка ми. Rolling Eyes Както казах и по_горе карала съм на усет и инстинкт ( за добро или за лоШо  newsm78 ). С малките бебета е доста трудно да се разбере какво им е и заЩо пла4ат. Ако изклЮ4им глад,жажда и 4исто дупе останалото е малко "терно ал лотто". Дискорсото на Спок нон фа уна гринца жалко,4е на практика се полу4ава малко по_другоя4е. Confused
За глезотиите на децата мога ферман да изпиШа:и аз имам две племени4ета. Но в доста от слу4аите не мога да виня тях при положение,4е растат покрай баба си и дядо си ( както и моята дъЩеря ) а тяхното мото ( на суо4ерите ) е " Ил бамбино нон деве пианджере"  #Crazy Сире4 вси4ко е позволено.
За паволата съм съгласна,но пак казвам има изклЮ4ения. Давам ти пак ли4ен пример: дъЩеря ми ме слуШа Що годе,забото гледам да съм строга,но справедлива докато у свекър ми и свекърва ми както и с мъжа ми си прави каквото си иска. ЗаЩо ли е така  Twisted Evil Да де ама аз не мога да я задължа да ги слуШа и тях...Просто детето ве4е знае при кой какъв номер минава  Wink
ДаваШ пример с това,4е децата на приятелката те слуШат  Wink Веднага Ще ти обясня заЩо. Дребосъците имат тая тенденция да са ангел4ета пред 4уждите хора и дявол4ета в къЩи. Не си ли 4увала ( ако не си Ще го 4уеШ по_нататък живот и здраве  Hug ) "Аууу ама колко ви е добро и послуШно детето ". ЗнаеШ ли колко пъти съм питала " ама за моето дете ли става дума"  ooooh! Елате да я видите в къЩи какво прави... Децата обикновено и в децата градина са херувим4ета:спинкат,папкат,прибират си игра4ките. Да,ама заЩото у4ителката не е нито мама,нито тати,нито баба...просто е 4ужд 4овек и страно ма веро децата я слуШат за вси4ко ( може и вълШебна пръ4ица да има,де да знам  newsm78 )
Ина4е за забаламосването ( майка ми така му вика ) си много права  Peace

# 66
  • Мнения: 708
добър ден и от мен,
ех най_сетне обла4но,ветровито и се мъ4и да завали...а дано успее,4е аман от жеги.

Виждам 4е дискусията за децата продължава....май извода е всеки да си ги възпитава както може и иска.И аз съм против твърдението,4е дай сега да го оставим да реве с 4асове и да се правим,4е не го 4уваме,ама съ6то така съм против твърдението 4е 9 месе4ните не се инатяли......да бе да.Елате да видите бимбата на моята съседка,която сега направи 10 месеца.Малееее разиграва ги цялата къ6та,тоест майка си,баба си и дядо си,4е и мен самата,понеже все в нас идват или аз съм в тях.
Та ако знаете за какви маймунджалъци става въпрос,6те паднете.Онзи ден с майка и се заговорихме и какво става.....зна4и преди докато се занимавахме с малката,тя доволна,после оба4е като спряхме да и обръ6таме внимание и по4на на пук да си хвърля игра4ките.Аз и ги подавам и в момента в който се обърна напук пак ги вхърля.Като видя 4е това няма особенно да помогне отиде в ъгъла,където много добре знае 4е не трябва да пипа понеже там е супер ценната ми ваза от ветро на Мурано и 100 пъти и е казвано да не я пипа,наро4но я бутна,като се обърнах към нея и какво мислите.....еми захили се и взе сама да си ръкопляска.
Ееехххх и ако на това му се вика липса на инат,здраве да е.

И о6те не6то да уто4хня, не съм от хората които са вманиа4ени патриоти,даже напротив......сама си се дразня на собствената държава и народ, ама това НЕ озна4ава 4е 6те кръстя сина си Фабрицио, 6те го приспивам с Нина_нана и 6те го захранвам с бродо с тортелини,6тото види6 ли супата топ4ета погледне6 му развали корема,ако ме разбирате какво искам да кажа де.

И накрая имам едно предложение поради доста пъти споменатото  "не ми идва от вътре да говоря на български",та от утре вси4ки публикации във форума да ги пи6ем на ИТ. ,4е погледне6 някой прекалено се затормози да си говори на родния език
 hahaha

# 67
  • Мнения: 1 100
За езика: твърдо съм убедена, 4е е въпрос на ли4ен избор Naughty НаШе приятелско семейство тук (той италианец, тя рускиня) имат моми4енце на 11 години. Детето от малко говори перфектно руски( с майка си и баби и дядовци) и перфектно италиански ( с баЩа си, на у4илиЩе, с приятели и гости). Освен това страни4но се занимава и с английски. Мисля, 4е вси4ки тези езици могат да са и само от полза Peace

Та въпросната мама каза,4е е 4ела педагоги4ески наръ4ници, които обясняват как да се въведат езиците в двуези4ни семейства, без това да обърква и оЩетява децата. Много бих се радвала, ако и аз успея да го постигна някой ден  bouquet

# 68
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Влади, аз също съм водолей.  Wink
1 февруари

увели4авам броя на водолеите. 13.02 Wink

(не разбрах кой е влади newsm78 Embarassed)

# 69
  • Мнения: 1 100
добър ден и от мен,
ех най_сетне обла4но,ветровито и се мъ4и да завали...а дано успее,4е аман от жеги.

Виждам 4е дискусията за децата продължава....май извода е всеки да си ги възпитава както може и иска.И аз съм против твърдението,4е дай сега да го оставим да реве с 4асове и да се правим,4е не го 4уваме,ама съ6то така съм против твърдението 4е 9 месе4ните не се инатяли......да бе да.Елате да видите бимбата на моята съседка,която сега направи 10 месеца.Малееее разиграва ги цялата къ6та,тоест майка си,баба си и дядо си,4е и мен самата,понеже все в нас идват или аз съм в тях.
Та ако знаете за какви маймунджалъци става въпрос,6те паднете.Онзи ден с майка и се заговорихме и какво става.....зна4и преди докато се занимавахме с малката,тя доволна,после оба4е като спряхме да и обръ6таме внимание и по4на на пук да си хвърля игра4ките.Аз и ги подавам и в момента в който се обърна напук пак ги вхърля.Като видя 4е това няма особенно да помогне отиде в ъгъла,където много добре знае 4е не трябва да пипа понеже там е супер ценната ми ваза от ветро на Мурано и 100 пъти и е казвано да не я пипа,наро4но я бутна,като се обърнах към нея и какво мислите.....еми захили се и взе сама да си ръкопляска.
Ееехххх и ако на това му се вика липса на инат,здраве да е.

И о6те не6то да уто4хня, не съм от хората които са вманиа4ени патриоти,даже напротив......сама си се дразня на собствената държава и народ, ама това НЕ озна4ава 4е 6те кръстя сина си Фабрицио, 6те го приспивам с Нина_нана и 6те го захранвам с бродо с тортелини,6тото види6 ли супата топ4ета погледне6 му развали корема,ако ме разбирате какво искам да кажа де.

И накрая имам едно предложение поради доста пъти споменатото  "не ми идва от вътре да говоря на български",та от утре вси4ки публикации във форума да ги пи6ем на ИТ. ,4е погледне6 някой прекалено се затормози да си говори на родния език
 hahaha

Бимба, кефиШ ме !!!! smile3501  Hug

# 70
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
добър ден и от мен,
ех най_сетне обла4но,ветровито и се мъ4и да завали...а дано успее,4е аман от жеги.

Виждам 4е дискусията за децата продължава....май извода е всеки да си ги възпитава както може и иска.И аз съм против твърдението,4е дай сега да го оставим да реве с 4асове и да се правим,4е не го 4уваме,ама съ6то така съм против твърдението 4е 9 месе4ните не се инатяли......да бе да.Елате да видите бимбата на моята съседка,която сега направи 10 месеца.Малееее разиграва ги цялата къ6та,тоест майка си,баба си и дядо си,4е и мен самата,понеже все в нас идват или аз съм в тях.
Та ако знаете за какви маймунджалъци става въпрос,6те паднете.Онзи ден с майка и се заговорихме и какво става.....зна4и преди докато се занимавахме с малката,тя доволна,после оба4е като спряхме да и обръ6таме внимание и по4на на пук да си хвърля игра4ките.Аз и ги подавам и в момента в който се обърна напук пак ги вхърля.Като видя 4е това няма особенно да помогне отиде в ъгъла,където много добре знае 4е не трябва да пипа понеже там е супер ценната ми ваза от ветро на Мурано и 100 пъти и е казвано да не я пипа,наро4но я бутна,като се обърнах към нея и какво мислите.....еми захили се и взе сама да си ръкопляска.
Ееехххх и ако на това му се вика липса на инат,здраве да е.

И о6те не6то да уто4хня, не съм от хората които са вманиа4ени патриоти,даже напротив......сама си се дразня на собствената държава и народ, ама това НЕ озна4ава 4е 6те кръстя сина си Фабрицио, 6те го приспивам с Нина_нана и 6те го захранвам с бродо с тортелини,6тото види6 ли супата топ4ета погледне6 му развали корема,ако ме разбирате какво искам да кажа де.

И накрая имам едно предложение поради доста пъти споменатото  "не ми идва от вътре да говоря на български",та от утре вси4ки публикации във форума да ги пи6ем на ИТ. ,4е погледне6 някой прекалено се затормози да си говори на родния език
 hahaha

ми ску4но му е било на детето, к'во? вие си правите лаф моабет, а то да седи мирно, тъй ли? Shocked

естествено 4е Ще се мъ4и да привле4е вниманието, в тоя слу4ай ината е абсолЮтно здравословен. Ебаси, аз пък не мога да понасям номера на майките седнали на кафенце на тях да им е кеф, а детето мирно в 3 редици.

а да пиШем на ит. не съм съгласна, тъкмо намерих как да си упражнявам българския Twisted Evil

# 71
  • Мнения: 1 049
добър ден и от мен,
ех най_сетне обла4но,ветровито и се мъ4и да завали...а дано успее,4е аман от жеги.

Виждам 4е дискусията за децата продължава....май извода е всеки да си ги възпитава както може и иска.И аз съм против твърдението,4е дай сега да го оставим да реве с 4асове и да се правим,4е не го 4уваме,ама съ6то така съм против твърдението 4е 9 месе4ните не се инатяли......да бе да.Елате да видите бимбата на моята съседка,която сега направи 10 месеца.Малееее разиграва ги цялата къ6та,тоест майка си,баба си и дядо си,4е и мен самата,понеже все в нас идват или аз съм в тях.
Та ако знаете за какви маймунджалъци става въпрос,6те паднете.Онзи ден с майка и се заговорихме и какво става.....зна4и преди докато се занимавахме с малката,тя доволна,после оба4е като спряхме да и обръ6таме внимание и по4на на пук да си хвърля игра4ките.Аз и ги подавам и в момента в който се обърна напук пак ги вхърля.Като видя 4е това няма особенно да помогне отиде в ъгъла,където много добре знае 4е не трябва да пипа понеже там е супер ценната ми ваза от ветро на Мурано и 100 пъти и е казвано да не я пипа,наро4но я бутна,като се обърнах към нея и какво мислите.....еми захили се и взе сама да си ръкопляска.
Ееехххх и ако на това му се вика липса на инат,здраве да е.

И о6те не6то да уто4хня, не съм от хората които са вманиа4ени патриоти,даже напротив......сама си се дразня на собствената държава и народ, ама това НЕ озна4ава 4е 6те кръстя сина си Фабрицио, 6те го приспивам с Нина_нана и 6те го захранвам с бродо с тортелини,6тото види6 ли супата топ4ета погледне6 му развали корема,ако ме разбирате какво искам да кажа де.

И накрая имам едно предложение поради доста пъти споменатото  "не ми идва от вътре да говоря на български",та от утре вси4ки публикации във форума да ги пи6ем на ИТ. ,4е погледне6 някой прекалено се затормози да си говори на родния език
 hahaha

ми ску4но му е било на детето, к'во? вие си правите лаф моабет, а то да седи мирно, тъй ли? Shocked

а да пиШем на ит. не съм съгласна, тъкмо намерих как да си упражнявам българския Twisted Evil

 newsm10 newsm51

# 72
  • Мнения: 6 167
ако имам възможност бих останала с детето си до 3 /4 годишна възраст.
просто това е супер-важно. да си се занимаваме по цял ден.
такъв шут ще му дам в пространството, че ще рецитира Хаджи Димитър, като отиде на детската градина)))

имам една приятелка в щатите с 2 деца.
едното го докара до 3г , по някое време роди второ.
сега смята, че едното ( голямото), вече е готово , и наистина не само по отношение на българския ( говори, ама когато си иска) , а и по мн. други причини.
сега ще остане и с малкия, за да му даде старт и на него и така
книжки, песнички, рисуване, игри, език, общуване и какво ли не
просто е обърната към тия деца и съм сигурна, че това е добре за тях...


бимба, не може мила, аз съм я създала таз темичка, а език италиански не знам))))
ша говорим на български  Party

денисе, вчера ходих в Бата, ама не си харесах балеринки... май не ми стоят като на теб Wink

влади е амимоми, дето не мога да й напиша Ник-а

# 73
  • Italia
  • Мнения: 4 492
добър ден и от мен,
....Елате да видите бимбата на моята съседка,която сега направи 10 месеца.Малееее разиграва ги цялата къ6та,тоест майка си,баба си и дядо си,4е и мен самата,понеже все в нас идват или аз съм в тях.
Та ако знаете за какви маймунджалъци става въпрос,6те паднете.Онзи ден с майка и се заговорихме и какво става.....зна4и преди докато се занимавахме с малката,тя доволна,после оба4е като спряхме да и обръ6таме внимание и по4на на пук да си хвърля игра4ките.Аз и ги подавам и в момента в който се обърна напук пак ги вхърля.Като видя 4е това няма особенно да помогне отиде в ъгъла,където много добре знае 4е не трябва да пипа понеже там е супер ценната ми ваза от ветро на Мурано и 100 пъти и е казвано да не я пипа,наро4но я бутна,като се обърнах към нея и какво мислите.....еми захили се и взе сама да си ръкопляска.Ееехххх и ако на това му се вика липса на инат,здраве да е..


И о6те не6то да уто4хня, не съм от хората които са вманиа4ени патриоти,даже напротив......сама си се дразня на собствената държава и народ, ама това НЕ озна4ава 4е 6те кръстя сина си Фабрицио, 6те го приспивам с Нина_нана и 6те го захранвам с бродо с тортелини,6тото види6 ли супата топ4ета погледне6 му развали корема,ако ме разбирате какво искам да кажа де.

И накрая имам едно предложение поради доста пъти споменатото  "не ми идва от вътре да говоря на български",та от утре вси4ки публикации във форума да ги пи6ем на ИТ. ,4е погледне6 някой прекалено се затормози да си говори на родния език  hahaha

Бимба Ще карам по цветове  Wink
Та зна4и за цервения пасаж отговора е прост: децата оби4ат да са в центъра на вниманието. В момента ,в който се усетят изолирани правят вси4ко възможно за да го привлекат отново върху себе си. Така,4е въпросното детенце явно се е отег4авало след като сте престанали да играете с него и сте по4нали да си приказвате и то просто се е опитало да привле4е отново вниманието върху себе си. Децата просто така са устроени.

За синия пасаж: не мисля ,4е трябва да се кара нито само на супа топ4ета нито само на бродо ди тортелини. Мисля,4е ако успее да яде и двете само Ще са му от полза. ЗаЩото ако свикне само на супа топ4ета рискува да си има проблеми в детската гардина след някоя и друга година,където в менЮто супата топ4ета просто не е предвидена.  Peace

За зеления пасаж: май лека ирония ми лъха от него или  Thinking СтаваШе въпрос за децата а не за форума. Тук ми идва на ум една много ценна поговорка " Сит на гладен вяра не хваЩа"  Naughty Опитайте някои от гореспоменатите неЩа на собствения си гръб и Ще се среЩнем отново след 3_4 години живот и здраве да си приказваме кое,как и заЩо  Peace

# 74
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124

За синия пасаж: не мисля ,4е трябва да се кара нито само на супа топ4ета нито само на бродо ди тортелини. Мисля,4е ако успее да яде и двете само Ще са му от полза. ЗаЩото ако свикне само на супа топ4ета рискува да си има проблеми в детската гардина след някоя и друга година,където в менЮто супата топ4ета просто не е предвидена.  Peace

За зеления пасаж: май лека ирония ми лъха от него или  Thinking СтаваШе въпрос за децата а не за форума. Тук ми идва на ум една много ценна поговорка " Сит на гладен вяра не хваЩа"  Naughty Опитайте някои от гореспоменатите неЩа на собствения си гръб и Ще се среЩнем отново след 3_4 години живот и здраве да си приказваме кое,как и заЩо  Peace

освен това, факт е, 4е ит.диета е по_здравословна от наШте пържени и мазни гозби.

За иронията... но комент Sick

Общи условия

Активация на акаунт