Mами в Италия 10

  • 16 615
  • 287
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 6 167
Ейй, я да питам ( между тия страсти горещи)))
вие какви имена искате за децата си?
тоест, как ги избрахте/ избирате...
прави ми впечатление, че влиянието в
арабските бракове, предимно да се дават арабски имена на децата , сигурно, защото няма средно положение.  на даниелка са с арабски имена, тук мъжете много ли държат на италиански имена? и как това се приема в Бъглария, ако го кръстим Фабицио примерно....
аз си мислех за по-световни имена за хлапетата - тоест, нещо, като Анна , Александър и тн ( разбирате).

# 76
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Ейй, я да питам ( между тия страсти горещи)))
вие какви имена искате за децата си?
тоест, как ги избрахте/ избирате...
прави ми впечатление, че влиянието в
арабските бракове, предимно да се дават арабски имена на децата , сигурно, защото няма средно положение.  на даниелка са с арабски имена, тук мъжете много ли държат на италиански имена? и как това се приема в Бъглария, ако го кръстим Фабицио примерно....
аз си мислех за по-световни имена за хлапетата - тоест, нещо, като Анна , Александър и тн ( разбирате).

международни.
оба4е ми се искаха 2 бг имена...ама и двете Щяха да им създават проблеми с писането, произнасянето и пр. Аз се надявам, 4е хубави имена съм им дала, пък дано са доволни

# 77
  • Italia
  • Мнения: 4 492
....

Моми4ета, ние много на сериозно го ударихме. и само за отговорности и строгост говорим. А гледането на деца е хубаво и приятно неЩо, трябва да се прави с кеф и удоволствие, с нежност и търпение 4удеса стават.
Здрави и добри деца на вси4ки
 bouquet

Аз съм виновна,забото рано рано сутринта подхванах на тая вълна и си зае..х работата дето на пук ми се трупа в момента ама Ще му мисля утре.  ooooh! Rolling Eyes
На бъдеЩите мами мога само да пожелая от сърце успех и да се присъединя към написаното по_горе.
Феиам ми айде на по_бира Щом сме толкова близко  Hug Аз нямам протива и пове4е да се съберем.
Лени ако дойда при теб рискуваШ да забравя да си тръгна,Щото съм зодия Риби и обожавам морето и...ла пиадина романьола.  Wink

# 78
  • Мнения: 907
Я да се включа и аз като италиано разбираща (но не говоряща поради липса на практика, за сьжаление) и малко по сьседски.
Mcdirock точно така бяхме със заспиването на ръце и със строгостта. Ама пак размахвам пръст и поучавам свекито и мъжа ми, за да не се качат съвсем на главата, че те много ги глезят. Като опре обаче до здраве, стават обаче строги и няма 5/4
Аз съм от 91ва тук, нямаше тогава чатове и глезотии или поне не в такава форма и дамско участие. Синът ми се роди 99 и знам как ми звучеше собствения глас на бг с дребосъка дето не ме и слушаше. Но ако не се започне рано, по-късно е трудно според мен.
Синът ми тръгна на детска на 2.5г. като говореше смесица от български и руски и си говореше сам докато си играеше. Та там 2 полухърватки го гледаха така  Shocked , тъй като явно схващаха нещо. Едната си говореше добре хърватски, докато другата само разбираше - майка и също тук е израстнала, та не и говореше много. Това дето не говори обаче, казвало после на майка си "говори ми както Александър говори" та тя обръщала на хърватски. За това се сетих сега като прочетох "Нон ми парларе кози".

Аз книги имах, ама нямаше кога да ги чета, че до последно работех. Прегледах кое как колкото да схвана основната идея и дейтвах главно по интуиция. За реването - първият като ревеше повече от 1мин загубвах ума и дума. Та толкова за теорията и практиката. Сега вторият ми е спокоен, пък и аз претръпнах.

Lennie, За онова нещо дето чисти, купих си подобно прахосмучещо преди 2г. Наду ни главата а нищо не чистеше, но това е модерно, пък ако дават и с пробен срок, що не.

Amymommy - задушаването го имах и без да сьм бременна, но нищо не откриха (вьображение било), а като бях бременна имах сьрцебиене, ходих в болницата, а там започнах да дишам хипервентилационно, та това може да е такова дишане. Става като много се вторачваш в себе си.  Wink

# 79
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Моята дъЩеря е Джулия ( приемам критики  Twisted Evil ).
Много ми се искаШе да я кръстя Калина ( зву4еШе добре и с фамилията да му се не види  ooooh! ),но две основни при4ини ме спряха.
Първо свекър ми не може да си обърне езика да го каже правилно това име. Как да му се разсърдя,на 83 години е,прост 4овек ( но със златно сърце  Heart Eyes  Hug ). Той в на4алото не можеШе да каже правилно дори името на племеницата ми( италианско все пак ),Клаудия а и викаШе Клавия.  #Crazy
Второ както пове4ето от вас знаят на италиански галина=кокоШка и не ми се ЩеШе в у4илиЩе или на разни друго места да я бъзикат,правейки асоцияции Калина_Галина.  Confused
Та така...
Някой ден за номер две Ще му мисля..

# 80
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Ооооо Меги,бенвенута  Hug
То и аз съм ви се намъквала в старата теми4ка ей така,по съседски заради Амейката и Джеми ( имах Щастието да се запозная с тях ли4но  Hug Heart Eyes )
Споко, тука сме вси4ките безвизово тъй,4е няма проблеми,идвай когато ти е кеф  Wink
На мен ми харесва да си сверявам 4ат пат 4асовника с други мами и да виждам и други гледни то4ки ( дале4 съм от мисълта за вели4ие и безгреШност  Wink ) тъй,4е се надявам никой да не се обиди ако се слу4и да сме на разли4но мнение ( ниЩо ли4но ! ) Hug  bouquet

# 81
  • Мнения: 907
И накрая имам едно предложение поради доста пъти споменатото  "не ми идва от вътре да говоря на български",та от утре вси4ки публикации във форума да ги пи6ем на ИТ. ,4е погледне6 някой прекалено се затормози да си говори на родния език[/b][/color][/color]  hahaha

Фу не смогвам да прочета. Това сьм изпуснала. Вчера ми хрумна да помоля да си разменяме уроци италиански за каквото аз мога да ви предложа или просто така без реванш  Rolling Eyes . Ама ако така стане - супер.

# 82
  • Мнения: 708
въпроса не е да би4и6 лаф по 3 4аса и да пие6 кафе,аз самата от едно време мразя майки по кафенетата с 4асове пу6ат цигари,а детето до тях скимти и се тръ6ка,понеже му се спи и си иска креват4ето,а не бар4ето....то и без това много добре знаете 4е с ит. дружка как се пият кафетата на екс буквално,въпроса бе6е в отговор,4е 9 месе4ните не продавали инати понеже не разбирали о6те  hahaha

И айде стига с тея поговорки тип СИТ НА ГЛАДЕН НЕ ВЯРВА, да не сме само ние дето сме в Италия.Около мен пълно с българки и рускини, дето по цял ден ба4кат,по две деца имат и изоб6то не не се ЗАТОРМОЗЯВАТ да си говорят на родния език с децата.....та не мисля 4е има нужда да си седим в къ6ти и види6 ли да се напрягаме, 4е децата ни да си нау4ат май4иния език.

Последна редакция: чт, 29 юни 2006, 13:54 от Bimba25

# 83
  • Мнения: 907

И айде стига с тея поговорки тип СИТ НА ГЛАДЕН НЕ ВЯРВА, да не сме само ние дето сме в Италия.Около мен пълно с българки и рускини, дето по цял ден ба4кат,по две деца имат и изоб6то не не се ЗАТОРМОЗЯВАТ да си говорят на родния език с децата.....та не мисля 4е има нужда да си седим в къ6ти и види6 ли да се напрягаме, 4е децата ни да си нау4ат май4иния език.[/b][/color]

Хехе не посмях така да го напиша, ама си го помислих  Rolling Eyes

# 84
  • Мнения: 6 167
какви критики Миленче, Джулия е страхотно име, имам приятелки Джулия в БГ
хех Галина Калина...)))
голем смех верно!
Моята приятелка в Щатите ( вече я споменах) искаше да кръсти бебока Милко, на баща си, ама милко означава да не излезе от устите на др. деца ( милк), и затова стана Майкъл

Аз установих, че името Еннио е българското старо има Еньо.
а моя прадядо се казваше Еньо така, че Еннио е хубаво име - и българско и италианско))

Другото е Микеле , което се сдобрява с татковото Михаил ( въопреки простотията, че на починали хора не се кръщавали деца.. това чували ли сте го, и защо е така  newsm78)
Но някак си не искам Микеле)))

Анна ми е любимо, и се връзва с мама , която е Анета ( не мн. българско име).

та така, вариации има много,....

# 85
  • Мнения: 1 100
И айде стига с тея поговорки тип СИТ НА ГЛАДЕН НЕ ВЯРВА, да не сме само ние дето сме в Италия.Около мен пълно с българки и рускини, дето по цял ден ба4кат,по две деца имат и изоб6то не не се ЗАТОРМОЗЯВАТ да си говорят на родния език с децата.....та не мисля 4е има нужда да си седим в къ6ти и види6 ли да се напрягаме, 4е децата ни да си нау4ат май4иния език.[/b][/color]

Пак съм съгласна с теб. И наистина аз намирам за неуместни клиШета от сорта на "ти говориШ така, заЩото нямаШ опит, после Ще видиШ". Иска ли 4овек  да постигне неЩо, винаги може, стига да се стреми.  Важна е мотивацията. И както ти казваШ, около мен съЩо е пълно с примери, в подкрепа на това, което твърдим. Нека гледаме обективно на неЩата: хората са с разли4ни убеждения. Това го приемам. Само да не ги натрапват над другите Peace

# 86
  • Мнения: 907
Моята дъЩеря е Джулия ( приемам критики  Twisted Evil ).
Много ми се искаШе да я кръстя Калина ( зву4еШе добре и с фамилията да му се не види  ooooh! ),но две основни при4ини ме спряха.

Еж сега ще те направя на мат и маскара  #2gunfire  #Splat  mixed037  341uu  bambam
Калина и на мен ми беше в избора. Може пьк и момиче да имам някой ден easter

Последна редакция: чт, 29 юни 2006, 14:05 от MegiX

# 87
  • Italia
  • Мнения: 4 492
въпроса не е да би4и6 лаф по 3 4аса и да пие6 кафе,аз самата от едно време мразя майки по кафенетата с 4асове пу6ат цигари,а детето до тях скимти и се тръ6ка,понеже му се спи и си иска креват4ето,а не бар4ето....то и без това много добре знатете с ит. дружка как се пият кафетата на екс буквално,въпроса бе6е в отговор,4е 9 месе4ните не продавали инати понеже не разбира ли о6те  hahaha

И айде стига с тея поговорки тип СИТ НА ГЛАДЕН НЕ ВЯРВА, да не сме само ние дето сме в Италия.Около мен пълно с българки и рускини, дето по цял ден ба4кат,по две деца имат и изоб6то не не се ЗАТОРМОЗЯВАТ да си говорят на родния език с децата.....та не мисля 4е има нужда да си седим в къ6ти и види6 ли да се напрягаме, 4е децата ни да си нау4ат май4иния език.


Деси,за децата не е важно дали би4иШ лаф 3 4аса или 3 минути. Те просто когато искат внимание  ниЩо друго не е важно. И никой не е казал,4е на 9 месеца децата не разбират. Сама Ще се убедиШ живот и здраве колко много усеЩат и разбират децата та дори и новородените.  Peace
А за дамите около теб какво да кажа: ми браво на тях. Ако и са омъжени за тукаШни двойно евала. Не знам дали сме само ние в Италия или не ,но пак казвам:позволявам си да говоря от собствен опит и на база ли4ни преживявания. Пък който иска да го таксува като лигня,превземка или невярно твърдение,моля да заповяда.   Hug
4акам ви след година две за сверка на 4асовника  Peace

# 88
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
въпроса не е да би4и6 лаф по 3 4аса и да пие6 кафе,аз самата от едно време мразя майки по кафенетата с 4асове пу6ат цигари,а детето до тях скимти и се тръ6ка,понеже му се спи и си иска креват4ето,а не бар4ето....то и без това много добре знатете с ит. дружка как се пият кафетата на екс буквално,въпроса бе6е в отговор,4е 9 месе4ните не продавали инати понеже не разбира ли о6те  hahaha

И айде стига с тея поговорки тип СИТ НА ГЛАДЕН НЕ ВЯРВА, да не сме само ние дето сме в Италия.Около мен пълно с българки и рускини, дето по цял ден ба4кат,по две деца имат и изоб6то не не се ЗАТОРМОЗЯВАТ да си говорят на родния език с децата.....та не мисля 4е има нужда да си седим в къ6ти и види6 ли да се напрягаме, 4е децата ни да си нау4ат май4иния език.


аз пък номера с кафето пове4е в България съм го виждала, отколкото тука. А Що се отнася до капризите, да, продължавам да твърдя, 4е на 9 месеца капризи НЕМА. Или ти смятаШ, 4е на тая възраст знаят какво е инат? Shocked
Пла4а и тръШкането на 9 месеца е на4ин на комуникация, заедно с усмивките и ръкопляскането, са единствените методи за влизане в контакт с околната среда.
Мисля, 4е сама Ще разбереШ за какво става въпрос, заЩото, Ще ме проЩаваШ, ама в момента говориШ наизуст.

А на тези дами около теб мъжете им каква народност са, първо. И второ, ами хората сме разли4ни, за Щастие. На някой може да не му е трудно, на друг пове4е. Нали уж тука всеки си споделя опита? Щом успяват, ами евала им. Не разбирам к'во се нервиШ. Аз ли4но си признавам, 4е с голямата в един момент се предадох за мое удобство и пак казвам, с малката се МЪ4А,  да, то4но така, напрягам се. Това е моята ситуация, не е задължително да е всеобЩо споделена или разбрана...

# 89
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Денис ами в поговорките за мен има голяма доза истина.  Peace Та нали и самото "да искаШ зна4и да можеШ" е клиШе.  newsm78 Съжалявам ако съм подразнила някоя от вас използвайки ги.  Rolling Eyes
И смея да твърдя,4е опита е важно неЩо. Както ве4е написах и аз навремето имах съвсем друго мнение по доста въпроси,но ми се наложи доста неЩа да преосмисля с появата на детето.
Не съм имала и най_малкото намерение да си натрапвам вижданията на някого. Просто ги споделих с вас.
Бих ви предложила ако не сте посеЩавали подфорума " НаШите деца",направете го. Мног интересени и ценни неЩа могат да се про4ета и там. Просто така,за сверяване на 4асовника. Ох,пак клиШе,прстете.  Confused
Пак казвам съжалявам ако съм засегнала някого:ниЩо ли4но към никой.   bouquet
Предложете моля някаква по лека тема на разговор,4е тия дни май топлото ни дойде в пове4ко на вси4ки  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт