Какво се случва ПРЕДИ менопаузата? Да споделим и да обсъдим. Тема № 6

  • 52 144
  • 762
  •   2
Отговори
# 315
  • София
  • Мнения: 23 162
и се маха само полипа, не всичката лигавица.
почти безобидно е и няма никакви болежки след това.
аз имам две хистероскопии за махане на полипи.
с упойка , заспиваш и се събуждаш ремонтиран и си тръгваш.

# 316
  • Мнения: 8 022
При мен беше с пълна упойка - хистероскопия ("с оченце" Simple Smile) с "рязане" на полипа с електропримка. Оказа се не само един около сантиметър, а множество по-малки "щипнати" с примката, а накрая и остъргване (кюртаж) на много малките, та вместо плановите 15тина минути в пълна упойка съм била почти час. Това беше преди почти 5 години. Определено количеството и продължителността на кървенето намаля... и изчезна дългогодишната ми анемия Simple Smile

# 317
  • Мнения: 923
Благодаря ви момичета 🙂 определено имам нужда от ремонт, последния цикъл го изкарах пак с кръвоспиращи.

# 318
  • Мнения: 213
Момичета, вече сигурно ще ми се смеете, но постоянно се сблъсквам с нови усещания, които до сега съм нямала и всеки път се питам това нормално ли е или не, и всеки път от много мислене изпадам в състояния от които вече самата аз се изморих много. Последно усещам нещо в самата тазова кост отдолу, незнам как да ви го обясня. Подобно усещане съм имала в последните месеци от бременността, когато ти се разширява самият таз. Не мога да нарека чак тъпа болка, а едно такова усещане неприятно, което хем можеш с него, но и не е нещо което не усещаш.
Вече някакси свикнах с аномалиите в цикъла. Дали е възможно и това усещане да е свързано с промените в организма Rolling Eyes Sad

# 319
  • Мнения: 22 765
Аз много освзаемо усещам наближаване на овулация и цикъл.Имам точно тежест,придърпване и почукване в яйчниците, понякога около овулацията пия обезболяващи заради неприятните усещания.

# 320
  • Мнения: 223
При мен цикълът от около година е много по-слаб, но редовен. Обаче много често ме наболява без да ми е дошло, по същия начин, както когато ми върви. Миналия септември ходих на преглед. Всичко беше екстра. Гинеколожката каза, че това, че ми е по-слабо нищо не значи. Даже излязох 1 ва група на цитонамазка. Обаче се чудя защо наболява без да съм в цикъл. Някой друг имал ли е подобни усещания? На 45 съм.
 

# 321
  • Мнения: 1 123
Видяха го тоя полип най накрая, след цикъл на 8 ден. Около 1 см, от него били обилните цикли, кръвоизливите и зацапването по средата. Препоръчват ми премахване с хистероскопия, планово. Момичета,  някой минавал ли е през това, леко започвам да се паникьосвам:cry:
Не се притеснявайте , лека и бърза манипулация .С камера се оглежда вътрешно на матката , маха се полипа и се дава хистология за изследване .Под анестезия сте .

# 322
  • Мнения: 7 059
При мен подуването на корема започна около 40-41 годишна възраст, преди това никога не се беше случвало. Сега съм на 45, скоро и на 46. Имам цикъл още от четвърти клас- на 10 г. и половина. След раждането, преди повече от 13 г. , всичко ми е като по часовник, закъснявало ми е 2-3 пъти само. Нямам вълни по цялото тяло, но имам усещане, че понякога ми става горещо , но само на лицето и се зачервявам, а иначе съм бледа, което сигурно пак са си вълни.
Имам и хипертония- от около две  години и пия медикаменти за понижаване на кръвното, в лека форма е засега.
Задържам вода и имам зверски апетит. Винаги съм внимавала с килограмите, но сега  е неудържимо положението.
Много ми е ревливо, често сменям настроения. Ако някой ми разкаже нещо тъжно - мога да се разплача на мига. Побъркващо е. За филми и музика да не говорим.  Болят ме китките и глезените, понякога и тазобедрените стави, често се схващам.  За главoболието да не говорим.
Имам всички белези на пременопауза и то от около 5 години. Когато бях млада си мислех, че горещите вълни са най -лошото😁
Махали са ми полип от матката на 39 години с хистероскопия и огромна миома + киста на 26 г. Сега пак имам малки миоми, които да следя, но докторът се надява, че нямат шанс да станат големи.
Рядко спя по цяла нощ, без да се събудя поне веднъж.

Последна редакция: вт, 14 май 2019, 17:03 от Rosita

# 323
  • Miami
  • Мнения: 412
Някой да  е имал задух? Не знам как точно да го обясня, някак не мога да си поема дълбоко въздух. Това ми се случи миналата година по това време, ходих на разни доктори в БГ и всички ми казаха, че било на нервна почва и да съм си пиела хапчетата(успокоителни) Rolling Eyes После ми мина от само себе си. Сега от няколко дни пак ми се появи. Чудя се дали може да е симптом на пременопауза или нещо друго?

# 324
  • Мнения: 318
Някой да  е имал задух? Не знам как точно да го обясня, някак не мога да си поема дълбоко въздух. Това ми се случи миналата година по това време, ходих на разни доктори в БГ и всички ми казаха, че било на нервна почва и да съм си пиела хапчетата(успокоителни) Rolling Eyes После ми мина от само себе си. Сега от няколко дни пак ми се появи. Чудя се дали може да е симптом на пременопауза или нещо друго?
Аз имах задух. Казаха ми същото - че е на нервна почва, да пия успокоителни. И мисля, че наистина беше на нервна почва, че няма нищо общо с предпенопаузата. Пих успокоителни само няколко дни и ги спрях, първо защото не се чувствах добре от тях и после, защото реших, че не това е начина да си реша проблема със задуха.

# 325
  • Мнения: 22 765
Тествали ли сте хормони на щитовидна?

# 326
  • Мнения: 346
Някой да  е имал задух? Не знам как точно да го обясня, някак не мога да си поема дълбоко въздух. Това ми се случи миналата година по това време, ходих на разни доктори в БГ и всички ми казаха, че било на нервна почва и да съм си пиела хапчетата(успокоителни) Rolling Eyes После ми мина от само себе си. Сега от няколко дни пак ми се появи. Чудя се дали може да е симптом на пременопауза или нещо друго?
Според мен е свързано с пременопаузата. И аз бях така. Имах този проблем миналото лято. Имах и проблем с ЩЖ и мислех, че е от нея, но септември правих операция на жлезата. Вкарах и хормоните в норма , но пак ми се появи зимата. Оттогава до сега не съм имала. Засега цикълът ми идва, но през няколко месеца закъснява и идва около 45-50-тия ден.

# 327
  • Мнения: 8 022
При майка ми беше пряко свързано с хипофункция на ЩЖ. При мен виждам пряка връзка с дефицит на вит.Д и Б12 (които дефицити са много често срещани при Хашимото)... наваксах Д, "светна ми" и настроението включително... а с прием на В12 поизчезна и "мозъчната мъгла" Hands V

# 328
  • Португалия
  • Мнения: 3 894
Аз съм писала вече за задуха-
След изключване на други евентуални причини, ясно е от предменопаузата
Боря го със седене на полу-глад- гледам да ям много малко по обяд- предимно след хранене ми се случва, чай от успокоителни билки, и мента- глог- валериана на капки,че ме придружава и сърцебиене

# 329
  • Мнения: 8 022
Сърцебиене след ядене се случва често при ИР... проверете и това. В този случай се получава сърцебиене, душене, нервност и разтреперване при рязък скок на инсулина и съответно рязък спад на кръвната захар.

Общи условия

Активация на акаунт