Живот само зад компютъра, а съм почти на 30... много зле

  • 11 599
  • 113
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 69
да бе , ама не само...
consist of - състои се, съдържа
Всъщност все едно какво е - важното е че ви куца българския.
Аз ползвам 4 езика , синът ми - 5 и пак никога не объркваме думите на единия с думите на другия.
Въпрос на култура, като не знаеш думата има търсачки и речници.
Поне от последните ти 2 мнения се вижда, че ти куцат сериозно поне два от 4-те езика, които ползваш.

# 106
  • Мнения: 677
да бе , ама не само...
consist of - състои се, съдържа
Всъщност все едно какво е - важното е че ви куца българския.
Аз ползвам 4 езика , синът ми - 5 и пак никога не объркваме думите на единия с думите на другия.
Въпрос на култура, като не знаеш думата има търсачки и речници.
Поне от последните ти 2 мнения се вижда, че ти куцат сериозно поне два от 4-те езика, които ползваш.
E, тя никъде не е написала, че ги ползва правилно.

# 107
  • Мнения: 1 332
Точно.
Това, че някой ползва даден език, не означава автоматично, че го владее добре. Занимавам се с езици от години и знам, че e много трудно да се поддържат два чужди езика на едно и също ниво. Първият въпрос, който ми изниква при едно такова гръмко изказване, е, на какво ниво са тия 4 или 5 езика - писмено, говоримо, при слушане, четене? Има си схема за самооценка на познанията, утвърдена от ЕС и там може всеки да си определи нивото.

Последна редакция: сб, 30 мар 2019, 09:47 от Leonie

# 108
  • София
  • Мнения: 1 223

Както казах и в първия пост, когато имах мотивация да направя нещо такова моето семейство взе че реши да се върне и имаха други планове за мен. Малко е трудно да станеш онлайн персона в къща с 2 стай и със семейство което те юрка да им правиш тяхните работи. Пък и аз както си и казах още в началото - не съм социален човек и за това е още по-трудно с други наоколо, така че шанса ми да направя нещо отиде там.


Пишеш, че си почти на 30 г., успяваш да се издържаш сам, а не си скъсал още пъпната връв.
Изнасяй се на квартира, докато имаш все още имаш пари! Може дълго да си живял и израснал сам, но си емоционално зависим като малко дете от семейството си и по дефолт те са ти виновни за всичко.
Не виждам какъв по-голям стимул можеш да имаш от това да  вземеш живота в ръце. Другите проблеми, мисля че са следствие и до голяма степен ще се нормализират нещата, ако успееш да заживееш самостоятелно.


# 109
  • Мнения: 6
Да ти даде Господ да обикнеш и да те обичат.

# 110
  • Мнения: 217
Здравей, направо ти давам съвети:
1. Намираш работа - насочи се към QA. ( тестер)
2. Изнасяш се от вас.
3.Когато започнеш работа, ще се срещаш с реални хора.
4. Ще намериш приятели - след това приятелка.
5. Сериозна връзка, сватба, дете
Имаш нужда да спазиш точките и ще ти се подредиш живота.
Желая успех!

# 111
  • Мнения: X
А какво всъщност стана с момчето?

# 112
  • Мнения: 2 039
Голям проблем при повечето теми е, че се хвърля някакъв казус  в пространството,ние се пишем, а автора го няма никакъв ,да каже има ли полза от нашите мнения,променило ли се е нещо?

# 113
  • Мнения: 3 186
Имам контакти с който може би мога да изляза, просто не знам какво ще стане като изляза. Предполагам е трудно да влезеш в моето положение. Не е толкова лесно да направя нито едно от тези неща. Не че не мога да ги направя, просто нищо не се случва като ги направя.

Е, какво мислиш ще ти се случи, като те повечето хора са далеч по-мрънкащи, цинични и деморализирани и от теб самия и това го осъзнаваш много добре.
Придържам се към съветите за спортуване, грижа за тялото и четене на книги (Никола Тесла го е написал много добре).
Умен си, ако искаш, ще направиш много повече. Според мен можеш, но си насочил усилията си в не най-правилните занимания. Успех!

Общи условия

Активация на акаунт