Живот само зад компютъра, а съм почти на 30... много зле

  • 11 596
  • 113
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5
Нямаше какво да правя че писах 2 псувни на български в гугъл за " фън " и взе че ми излезе тоя форум и взех да чета и видях че има някаква секция в която хората се оплакват от живота си и реших и аз да се пробвам и ето ме.

(простете ми за грешките ,не съм свикнал да пиша на български.. въпреки че съм българин)

Аз съм на 29 години (почти 30..не ми се мисли) , " Мъж"  само че се чувствам като тийнеейджър. По разумен съм от тийновете понеже те са доста глупави и пълни от себе си(и аз съм бил там) само че до там. Значи историята е много , ама много зле.
Като бях малък бях популярен с приятелите само че имах драма със семейството и проблеми с парите и за това се преместихме в друг град, после се върнахме, след няколко години пак се преместихме. С първото преместване си изгубих всичките приятели, взеха ми компютър, аз бях много компетитиф и 1+1 = 2, станах машина и играх игри. После като се върнахме в моя град приятелите ми вече си имаха нови кръгове и аз се чувствах "left out" (дори и да не е било истина, така се чувствах понеже бях тъпо лапе за почти всичко в социяланата сфера , че и сега съм тъп в тая сфера ама не толкова) и тва ме накара да играя на пц-то още повече. За моя жалост, спрях да играя игри който имат eSport и понеже аз не мога да играя нещо което не харесвам и понеже тогава не мислих че ще ми е такъф живота - почнах да играя неща който харесвам.  
 Станах добър, много добър, въпреки че игрите не бяха известни аз намирах начини и хората ме търсиха в игрите за услуги и ми плащаха пари. Имах няколко хиляди лева преди да стана пълнолетен но тогава живеех сам (майка ми пращаше пари от чужбина).С мойте пари си купих нов компютър и се глезих малко. През вечерта пуцах на компа , сутринта на училище и след обед в леглото.. до вечерта. След училище исках 1 година да релаксирам и да имам свобода и да си оправя живота само че семейството ми имаше други планове и ме убедиха да замина за чужбина при тях, с мойте пари който щяха да ми върнат. И така заминах за чужбина , дадох си всичките пари и там като бях се скарахме (за пореден път) и си тръгнах обратно в българия. През цялото т'ва време имах изключително много приятели он-лайн, бях лидер на много хора (200+) и ми спамиха постоянно, изкарвах пари от време на време но игрите ми не бяха такива големи и избухливи. Въпреки това аз все още не мислих че така ще си прекарам живота и все още си мислих за приятелка и че ще спра с пц-то и ще почна да излизам
.. anyway.. тогава вече бях на 20+, без приятели в истинския живот, без нищо. Реших да отида в колеж, семейството щеше да помага. Отидах в колеж. Не мога, аз съм изкл анти социялен, не ме кефише колежа, нищо не ме кефише, 0 мотивация. Реших да използвам онлайн опита си да се издържам по интернет но семейството взе че реши да се върне и ми прецакаха плановете а аз вече бях спрял колежа. Много драма, насилваха ме да работя при тях (без плащане) и през това време продължих да играя игри, продължих да намирам начини да изкарвам пари
главно ми плащаха някви глезльовци да се чувстват корави, не беше сигурно. От 15 годишен сам си плащам нета + част от сметките, другите ми ги плащаше семейството ама джобни пари или нещо такова никога не съм получавал. Та както и да е, много мога да пиша понеже цял живот съм keyboard warrior (само че на английски , много ми е странно да пиша на български понеже аз нямам бг приятели и се чуствам неловко)
та тогава нещо стана и майка ми реши че се оправи (психически) и спряхме да се караме, спря да ми реве 24/7, спря драмата, спряха проблемите и така годините минават, вече  съм на 29. Нищо не се е променило. Ставам, цъкам пц-то , трепя хора онлайн по 16 часа на ден. Нямам приятели, нямам работа, нямам мотивация, нямам приятелка (което уж ми беше целта на живота, така де имам 2 цели, едната е да трепя колкото мога повече хора онлайн а другата е приятелка)
бях №1 на абсолютно всяка игра която съм играл и никога не съм играл за пари само че аз бях изкл competitive и онлайн и също така бях и много тъп и се изпокарах с всичките си приятели, другите пък им омръзнах и ме изоставиха, другите пък си намериха приятелки по истинския живот. С пари от интернет се издържам цял живот, си купувам пц, си купувам медицина и т.н. но аз не съм богат, едвам се издържам и това е защото игрите който играя не са игри от който падат пари. Също така съм изкл анти социялен(дори онлайн) а еспорт игрите са с отбор, аз не работя с отбор. Въпреки че моя отбор винаги е бил №1 това е само като ме слушат. Знам как да победя но не мога да третирам хората добре освен ако не са се доказали , никой не иска да го третирам като шит и за това съм единак дори и онлайн. Въпреки че в миналото съм имал стотици хора в мойте съюзи онлайн то никога не е било нещо по-голямо от " просто игра".
През цялото тва време аз се надявах че ще срещна мома която ще ме изкара от къщята и ще забравя за всичко ама това не е някво аниме дето ти идват на вратата и звънкат да ти оправят живота. Пък и аз не харесвам дебели жени,  аз не съм дебел и не изкглеждам толкова зле (не изглеждам и добре де..) но имам тоя стандард а имам чувството че единствените жени в живота ми който са проявили интерес към мен са били наднормено тегло но дори не съм сигурен понеже аз съм изключително завеян и не съм се усетил че ми пращат сигнали чак до месеци по-късно.

та преди известно време мойте главните хора (от моя " гилд " , с който се имам от 10+ години, онлайн де) нещо им стана и решиха да ме изоставя(много странна драма стана но лонгстори шорт е че най-близкия ми приятел е мастър дигрий програмист и вече почна да работи по много часове и искаше хора с който да социялизира а мойте хора бяха фокусирани на играта и за това ни раздели компюнитито на 2 за да има с кой да си чати (вместо да направи друг чат канал в същия сървър) и така се случи че всичките ме заебаха и останах литерално сам. Имаше и други неща но текста ми стана много дълъг без т'ва и не е толкова просто но идеата е тва

на 29 съм, не съм се променил от както бях на 15. Чувствам се много по-умен и по-разумен но аз просто не познавам друг живот ,едиснственното нещо което познавам и в което имам комфорт е да играя игри и да трепя хора и да мисля за такива неща. Добър съм в това което правя но проблема е че модерните игри ги правят така че да undermine умението за да може всеки среден да е добър в играта за да се чувства добре и за да плаща пари, за това добрите играчи ги пре-ебават игрите и не можеш да си добър сам по себе си, трябва ти отбор. Аз в миналото имах отбор само че имах и нерви да менъджвам хората, вече нямам нервите, нямам търпението, игрите са зле и по-зле всяка година. Не искам тоя живот, не знам какво искам освен приятелка само че дори и като имам приятелка не знам кво ще правя, идеята е че уж ще ме мотивира някък си но не мисля че и това ще стане
имал съм суицайд опити и време в болница, не искам да го повтарям щото не е готино. Пробвал съм да работя в истинския живот известно време (няколко месеца) и бях добър в работата си но не мога да се задържа на 1 място, нямам цел, психиката ме разбива, не ме кефиха работниците. Записах се на онлайн курсове за различни неща (още го правя единия курс но не знам до къде ще стигне) и за това нямам мотивация, не мисля че ще се променят нещата

не знам как да си намеря бг приятелка, регистрирах се в тиндери бадоота глупости. Харесвам ги там някви, някой ме харесват само че никога не им пиша понеже не знам кво да кажа. Аз много мога да говоря но не и с непознати хора, не мога да се преструвам изобщо. Мразя социялните преструвки и драмата и съм изкл добър в това да оправям драмата. В крайна сметка видях една мома която беше много добра и понеже аз вече не съм тъпо лапе реших да и пиша, писах и ама май не я кефя и за тва няма да и досаждам повече

не мога да си намера работа, като гледам джобс бг 90% от работите ми изглеждат като кенеф на който не мога да издържа а за другите 10% от работите бих искал да се опитам но без да се комитвам докато не ги видя от вътре.
Мислих да почна фитнес но ме е срам да ходя сам. Мислих да почна фитнес от вън но въпреки че вече съм " retired "от,  тоя компетитиф огън в мен е много силен и не мога да почна нещо което ме грабва и да го оставя полвинчато. Почнах да играя single player игри в свободното си време да запълвам дните но като се наема и просто се фокусирам и 18 часа не правя нищо друго. Не ми оставя време да изляза за 1 час на ден.. понеже тоя един час мога да го използвам за нещо друго като на пример да играя на всяка трудност от всеки ъгъл и слагам стотици часове и живота си лети и няма кво да направя

имам няколко хиляди лева останали но нямам намерение да се впускам в онлайн приключения с други хора, ще играя игри но сам а от това не се правят пари. Като ми свършат мангизите съм преебан, нямам мотивация. Знам че в българия да кажеш тези неща не помага защото хората ше ти кажат " стига рева отивай да работиш бе мърльо" ама българия е най-готината и са прави хората. Лигльовци като мен трябва с тояга да ги биеш ама вече ми е късно на мен да ме биеш, съзнанието ми е изцяло разбито, не искам да правя нищо и мога да правя само 2 неща :
видео игри и да си давам мнението щото съм голям философ ама само над неща който разбирам - пък аз нищо не разбирам освен видео игри, което е иронията. А и в музика съм много добър, понеже цял живот съм на пц и слушам музика, имам 30к+ регистрирани артиста щото съм много опън майндед

Мислих си кво да правя но в крайна сметка аз знам къв е отговора " ОПРАВИ СЕ " . То това е решението на психичните проблеми.. само дето не ми работи тва решение.. та от скука поствам тука, пък и не ми се спи и тъкмо свърших да играя поредната игра (за 3ти път, само че аз рестартнах 10 пъти така че сигурно вече имам 300+ часа и в нея, а в някой от онлайн игрите си имах по 15,000+ часа :Д) и не искам да почвам от начало за сега
прекалено съм депресиран да спа пък и чаках waifu bot-a да се рестартира че да ролвам преди да си легна

Не мога да повярвам че ще бъда 30 тази година. Преди няколко години си поставих за цел да си оправя живота докато стана на 30 и си казах че ако не си оправя живота ще си строша компютъра и ще напусна къщата или пък ще скоча от някой мост.. само че вече и това не искам. Може би ако бях спечелил от шибатана лотария(купих си билети за няколко стотин лева от мойте печалби, ей тъй)  щях да имам достатъчно пари да живея на квартира (в къщи пак плащам но поне наем не плащам, но пък имам майка/брат) и да ходя в клубове всяка вечер докато не ме забележи някой и после да си ползвам парите да черпя хората че да ме харесат, от къде да знам ънлъки хд



Последна редакция: пт, 08 мар 2019, 12:23 от Не се сърди, човече

# 1
  • Мнения: 3 125
Зависимостта от видео игрите е като от наркотиците, алкохола. Потърси помощ от психиатър/психолог.

# 2
  • Мнения: 1 625
М8, гет а лайф, уиибо.
Сега сериозно. Доста труд е хвърлен в този разказ. Признавам, заслужаваш 6 за старанието. 95% от текста изглежда като написан от някой, който мисли на ”интернет” английски. Но останалите 5... Има объркване на словореда (пишеш си го като на български), използване на грешни или стари изрази (което за човек, който твърди, че прекарва толкова време в игри е меко казано странно) и използване на грешно граматически времена. (Ако твърдиш, че пишеш по този интернет начин.)
Изглежда някой се е постарал доста. Не знам статия ли се пише, или пък социален проект се прави, но тук не му е мястото. Със сигурност е добро, като за петъчна тема.
Уелкъм то тис Бг-мамма уорлд. Нау тей ал уил кик юр ес, со плийз, енджой дат бъмпти райд. Хеф а найс дей.
Отивам за пуканки, тук ще е забавно.GrinningJoyJoyJoy

# 3
  • София
  • Мнения: 23 098
Няма начин да изчета тоя чаршаф. Не можеше ли по-сбитичко.

# 4
  • София
  • Мнения: 971
Ти просто си разглезен и безотговорен лигльо, без да се обиждаш. Казарма може и да те оправи, ама надали. Simple Smile

# 5
  • Мнения: 30 802
От 15 години си геймър и нито си изкласил до програмист, нито дори до тестер, нито имаш биткойн или етер...ми закъсал си я.

Ама и вашите са ти направили мечешка услуга да отглеждат геймър до 30...

# 6
  • Мнения: 669
Вместо да си търсиш "една мома" да ти оправи живота, потърси професионална помощ и се лекувай.

# 7
  • Мнения: X
Колко печелиш на месец като геймър? Мома не ти трябва още, потърси си сигурна доходна работа, момите с геймъри не се занимават - освен ако не печелят доста.
Откъсни се от тези игри - щом нямаш стабилни доходи - загуба на време.

# 8
  • София
  • Мнения: 38 537
От 15 години си геймър и нито си изкласил до програмист, нито дори до тестер, нито имаш биткойн или етер...ми закъсал си я.

Ама и вашите са ти направили мечешка услуга да отглеждат геймър до 30...
Те въобще не са го отглеждали май.
Да, трябва ти помощ от специалист.
Но първо пробвай разходки в квартала, до магазина поне, после може да разшириш - центъра, клубове. Истинските хора не ядат други хора, честно.

# 9
  • Мнения: 1 770
Ах, много правилно заглавие на темата!
Тези игри са ти изпили мозъка. Потърси помощ. На 40 пак ще ти се прииска да си тийнейджър. Нямаш много време. Успех ти желая!

# 10
  • Мнения: 19 933
Има една приказка: като нямаш работа, те избива на простотии. Та и твоята – безделник без цел и посока.
А родителите ти са за затвора. Ти просто си спрял – инфантил без реален житейски опит.
Започвай да се срещаш с живи хора и да общуваш. Иначе няма как да развиеш човешки усещания и взаимоотношения.
Боже, колко тъжно ми стана за теб.
Не са ти проблем онлайн игрите, те са естествено продължение на липсата на реален живот и вкопчване в нещо, което се чувстваш човек.
Не разбрах от чаршафа – през цялото това време ти сам ли живя? Къде са родителите ти? Провален детски живот от презадоволяване, ей това е твоето.
Карай го по-разумно и си намирай малки смисли и цели, които да постигаш постепенно, НО извън виртуала, в реалния живот, а не пред компютъра.
И задължително работи с психотерапевт, иначе ще си останеш инфантил и на 70, ако ги доживееш.

# 11
  • Мнения: 1 925
Верно е много зле. Аз в цялата писаница ме видях поумнял 30 годишен, а един адски инфантилен и мързелив човек, без никаква амбиция някога за развитие. Започнал си работа за малко, но не те кефила работата, не те кефили хората. Ами да ти кажа голям процент от хората не се кефят особено какво работят и още по- голям процент не се кефят на колегите си ама като няма друг начин не са зарязали с лека ръка всичко и да си се приберат вкъщи на компа и в леглото. Да, проблема ти не идва от игрите. Проблема сам си го създаваш. Не знам изобщо каква помощ очакваш да получиш при положение, че ти сам се закопаваш от всякъде. То като цяло май изобщо не знаеш и никога не си знаел какво искаш от живота.

# 12
  • Мнения: 14 966
Скрит текст:
Има една приказка: като нямаш работа, те избива на простотии. Та и твоята – безделник без цел и посока.
А родителите ти са за затвора. Ти просто си спрял – инфантил без реален житейски опит.
Започвай да се срещаш с живи хора и да общуваш. Иначе няма как да развиеш човешки усещания и взаимоотношения.
Боже, колко тъжно ми стана за теб.
Не са ти проблем онлайн игрите, те са естествено продължение на липсата на реален живот и вкопчване в нещо, което се чувстваш човек.
Не разбрах от чаршафа – през цялото това време ти сам ли живя? Къде са родителите ти? Провален детски живот от презадоволяване, ей това е твоето.
Скрит текст:
Карай го по-разумно и си намирай малки смисли и цели, които да постигаш постепенно, НО извън виртуала, в реалния живот, а не пред компютъра.
И задължително работи с психотерапевт, иначе ще си останеш инфантил и на 70, ако ги доживееш.

Живее с майка си и брат си понастоящем, аз поне така разбрах. И майка му взела, че го преоткрила / очевидно жената вече е вдигнала ръце /.

Авторе, и на мен много мъчно ми стана. Първата стъпка си я направил- осъзнал си , че имаш проблем, и то сериозен и си го споделил.  Виждам, че си с очаквания да те съветват в темата за неща, които уж знаеш.
Е, да, ама от знаене какво ти е нужно до реално изпълнение има много път да извървиш.
Не зная защо отричаш възможността да ходиш на фитнес - ами и там има кюфтаци, не ги е срам хората да се грижат за себе си. Или да ходят групово в салона - всеки сам отива, познават си се от посещенията. Започваш с малки стъпки- сега времето се оправя- излизай, разходки, раздвижване сутрин с все по-големи натоварвания. Оправи това криво тяло, приело формата на стола ти! Тръгни на фитнес, нищо страшно  и срамно няма. Първо ти трябва контакт с природа , да усетиш вкуса на живота, да вдишаш . Момите ще се появят, ако имаш сетива да ги забеллежиш.
Хайде, успех от мен. Ще се оправиш единствено ако наистина го искаш. Млад си , здрав си- докато навършиш 30 може и да наваксаш всички пропуснати години. Суициди ? Нали нямаш психично заболяване? И те са от "трепането" на хора, вЕрвай ми.
Участвай в темата и чети внимателно. Сигурно има хора, минали през това. Не в толкова тежка форма, но са споделяли в други теми. Предполагам, че ще се включат и ще ти помогнат за стъпките.

# 13
  • Мнения: X
Аз пък си направих труда да изчета всичко.
За щастие моят син израсна този период и съм щастлива за всички скандали и цялото "домашно насилие", което сме упражнявали с баща му върху него, за да не се превърне в нещо като това нещастно човешко същество.

Момче, яко, много яко си прецакан, това е самата истина.
Вашите да ти намерят стабилен психотерапевт.
Страшно много ти е объркано всичко в главата.
Последните 15 години си спрял и даже вървиш назад.
Не знам дали може да се навакса всичко - в характер, навици, емоции. Принципно няма нищо невъзможно. В крайна сметка всичките ти проблеми са само в главата ти, тялото ти е (все още) здраво.
За мома на тоя етап - просто забрави. Нормална жена няма да се хване с мъж като тебе, а откачена геймърка не ти препоръчвам - само ще те завлече по-дълбоко.
За работа - също забрави. Нямаш нито мотивация, нито издръжливост, нито навици. Те се градят с години, а ти си пропуснал много. Първо трябва да се отремонтираш малко от малко.
Ти си болен човек. Въобще си нямаш на идея колко си повреден.
Колкото по-скоро го разбереш и вземеш решение да се лекуваш, толкова по-добри шансове.
В момента изпускаш последния влак.
Не почнеш ли стабилно лечение до няколко месеца, просто заминаваш.


# 14
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 266
Признавам, че не прочетох тоя чаршаф до край, но ме вълнува поради каква причина не говориш добре български? Че и се извиняваш за това? Не видях да си расъл и живял в чужбина?
Ако причината е в компютрите...'начи, като взема едно дърво...

# 15
  • Мнения: X
Късно е вече за дърво. Родителите му е трябвало да го вземат преди 10-15 години.

# 16
  • Мнения: 19 933
Аз не бързам да го заклеймявам, не е виновен само и основно той, той е изпуснато дете. И затова имат огромна вина родителите, ако е нямал такива, хората които са се грижили за него. Всички знаем, че до една възраст децата не могат да вземат осъзнати решения и да правят зрели избори, така че аз там хвърлям вината.
Но миналото, станало, щом усеща, че не е адекватен за 30-те си години, това е начало на някакво осъзнаване. А този сленг, ако не е нарочен, показва тотално липса на грамотност, само цъкане пред компа и речник на геймър, ама тъп.
Авторе, избива ме да те наритам в кокалчетата, но ми е ясно, че нямаш нужда от това, ама хич.
Търси помощ по-скоро. Тук няма как да ти помогнем само с писане. Липсата на смисъл в живота и още повече нежелание, невъзможност да го търсиш, е много сериозен проблем, който води и до самоубийства, да. Трябва ти специализирана помощ.

# 17
  • Мнения: X
Когато духът боледува, от здравото тяло няма много полза. Трудно е да се проумее, че проблемите в ума и емоциите могат да са не по-малко сериозни, трудно лечими и смъртоносни от телесните.

Авторе, имаш много тежка форма на зависимост в комплект с дефицити на развитието - образователно, емоционално, на характера.

Ако решиш, можеш да ги преодолееш с упорита работа. Но мотивацията е най-трудното. Не чакай някой да ти я създаде отвън. Ти сам трябва да се бориш. Отвън може да ти помогнат, но основната тежест е върху тебе. Никой не може да спаси никого, ако той сам не желае да се спаси и не се бори.

# 18
  • Мнения: 807
Признавам,не прочетох всичко,само началото,но от дългия пост които си пуснал ми се струва,че имаш крещяща нужда от комуникация със психолог.Явно има и други неща които те притесняват,но си трябва и за тях психолог.
И аз отивам за 🍿

# 19
  • Мнения: 25
Dude get your sht together
за всички тези години е трябвало да ти стане ясно, че така не можеш да продължаваш, особено в такива конкурентни времена, в които дори с магистърска степен е трудно да се намери работа. Хич не е невъзможно да си изградиш нормален живот и паралелно да играеш игри през свободното време. Аз го правя и съм предоволна, че имам време и за работа, личен живот и игри по цели дни.
Но все пак никога не е късно и е хубаво, че виждаш проблемите си. Както казаха по- горе започни бавно, ходи на психолог, изкарай курс за тестър или QA и нещата малко по малко ще се наредят. Използвай останалите ти пари за да се оправиш и да се вдигнеш на крака. Никога не е късно, а и все пак геймърската индустрия е една от най- процъфтяващите в света и със сигурност ще успееш да си намериш работа след толкова години опит.
Научи се да правиш игри, дали концепция, UI или програмиране (Unity например)- няма значение. Винаги ще можеш да насочиш знанията си досега в нещо полезно, което ще те прави щастлив. Има вече специалности за гейм дизайн и т.н.
Искам да кажа, че вместо да захвърляш всичко, просто го трансформирай. Мои приятели станаха еспорт коментатори, тестъри, девелъпъри, даже и аз съм правила опити за гейм дизайн, но не е моето нещо. Има един канал в youtube- Rocket Beans. Немци са, но например те изградиха огромна кариера 24/7 играят и тестват игри постоянно с онлайн стрийм и са буквално като геймърска телевизия. Варианти има много- намери своето място и действай и бъди щастлив. А момата сама ще си дойде. Успех!

# 20
  • Мнения: 7 303
Много си болен според мен. Нуждаеш се спешно от помощ.
1. Психиатър
2. Психотерапевт
3. Група на зависимите за взаимопомощ.
Признавам си, не ми стана симпатичен, но си млад човек, дано се оправиш!

# 21
  • Мнения: 866
Изчетох само част, защото това е абсурдно дълго за четене, но няма и нужда да чета всичко. Стигнах до където писа, че майка ти била вече друг човек, ти вече си станал на 30 и си пуцаш по 16 часа на компа.

Ако искаш нещо да промениш, само консултация със психолог може да го постигнеш, проучи за някой добър такъв и започни терапия !

Ето това е добър пример за нехайни родители, които са съсипали живота на детето си. Не мога да си пердставя моите деца да бъдат като теб.

Аз за щастие съм ходил и в казарма и много жалко че я премахнаха.

Трябва да ходиш на психолог, защото при този живот който си водил ще ти е трудно да си намериш приятелка, общуването с жени ще ти е трудно !






# 22
  • Мнения: 5
Не мисля че казармата щеше да ми помогне. Аз съм се опитвал да живея и съм излизал от къщата но няма разлика.

Късно е вече за дърво. Родителите му е трябвало да го вземат преди 10-15 години.
и аз това мислих в първия пост но преди това време не живях с родителите си, пък вече и да ме биеш нищо няма да се промени.

А за психиатър - психиатрите нищо не могат да направят осен да кажат  " опръй се" , ако не им позволиш да ти помогнат няма как да ти помогнат. Тяхната работа е да говорят а колко от това говорене ще ти влияе е друго.. пък и те тез пари да не раснат по дървата

Искам да кажа, че вместо да захвърляш всичко, просто го трансформирай. Мои приятели станаха еспорт коментатори, тестъри, девелъпъри, даже и аз съм правила опити за гейм дизайн, но не е моето нещо. Има един канал в youtube- Rocket Beans. Немци са, но например те изградиха огромна кариера 24/7 играят и тестват игри постоянно с онлайн стрийм и са буквално като геймърска телевизия. Варианти има много- намери своето място и действай и бъди щастлив. А момата сама ще си дойде. Успех!
то да си коментатор е нормие-нещо и за алфа-социални хора, аз не съм един от тях, въпреки че имам някъф успех и дори имам добър номер хора който ме следват в такива онлайн сфери - не виждам как изведнъж ще стана такъв човек като се има предвид че не живея сам. А последния път в който бях се наел сериозно да го почна това и ми прецакаха плановете
а за гейм дизайн и аз искам само че креативен директор а не програмист а те тея работи не ги дават на рандом хора
М8, гет а лайф, уиибо.
Сега сериозно. Доста труд е хвърлен в този разказ.
не

От 15 години си геймър и нито си изкласил до програмист, нито дори до тестер, нито имаш биткойн или етер...ми закъсал си я.

Ама и вашите са ти направили мечешка услуга да отглеждат геймър до 30...
аз мисля че нещо се обърка

нашите не са ме гледали до 30, нашите ги нямаше като бях лапе а като станах на 20 и исках да си направя кариера в интернет те решиха че се върнаха и ми спряха плановете за това. А баща ми не живее с нас от цялото това време, пък и що да живее с нас като гаджето на баща ми е по-младо от мен хЪХъЪхЪ. Иначе сметки и джобни пари си плащам още от преди да стана пълнолетен и ако нямах пари от интернет и без интернет щях да остана

Авторе, имаш много тежка форма на зависимост в комплект с дефицити на развитието - образователно, емоционално, на характера.
така е и аз това си го знам но ако ставаше само със знаене и с мислене до сега щях да съм се оправил. В крайна сметка нищо не очаквано до тук.

В крайна сметка, не е само за излизане от зоната на комфорт. Вече съм достатъчно голям  за да съм на ясно че живота не може да е само комфорт, пък и имам повече самочувствие от преди и за това не се чувствам толкова зле дори и като изляза на вън. Проблема е че нямам причина да изляза на вън, нямам причина да говоря с хора който не познавам
дори и да изляза на някво кафе, какво ще правя там сам?

Последна редакция: пт, 08 мар 2019, 13:18 от hgdfsagfdsf

# 23
  • Мнения: X
То няма решение с вълшебна пръчица и без усилие от твоя страна.
Най-вече трябва да осъзнаеш проблема си и да решиш, че ще  се бориш с него. Отвън няма кой да те мотивира и измъква от батака.
Не се получава нищо с отрицание - това не става, онова не става.

Аз рядко давам съвети за професионална психологическа помощ, но ти определено имаш нужда от такава. От добър професионалист, специалист по компютърна зависимост. Той може да ти даде точни насоки и програма за действие с методи и срокове. Не мисля, че би се справил сам. А да хвърляш на друг човек (любовница, приятел) проблеми от такъв магнитут е нечовешко. И не виждам кой би се нагърбил.

Ако даваш пари на някого, това е един добър мотив да работиш сериозно по проблемите.

Като начало си наложи да прекарваш поне по 1 час дневно навън в безцелно размотаване, най-добре в природа - парк или около града.
Освен това опитай да сведеш стоенето си на компютъра до максимум 10 часа дневно.
Знам, че е ужасно трудно. Затова ти е професионалната помощ - да ти кажат точно как да го направиш.

Последна редакция: пт, 08 мар 2019, 13:29 от Анонимен

# 24
  • Мнения: 10 993
Много се страхувам моят син, да не изпадне в твоето положение и ще му дам да прочете постът ти. Почни първата работа , която ти предложат и си търси жена. Аз в психолози и психиатри не вярвам.

# 25
  • Мнения: X
Кристина, каква работа? Каква жена?
Той няма мотивация, търпение и воля за абсолютно нищо извън игрите.
Колко време ще се задържи на каквато и да е работа?
Коя жена ще го изтърпи да живее в паралелния свят по 16 часа в денонощието?

# 26
  • Мнения: 25
Кристина, каква работа? Каква жена?
Той няма мотивация, търпение и воля за абсолютно нищо извън игрите.
Колко време ще се задържи на каквато и да е работа?
Коя жена ще го изтърпи да живее в паралелния свят по 16 часа в денонощието?

Такава, каквато ще играе с него Grinning

# 27
  • Мнения: X
Демек, двама наркомани да си друсат заедно.
Супер лечение...

# 28
  • Мнения: 25
Не казвам, че е препоръчително, а само, че такава ще го изтърпи. И то до време. Това не го прави добро в никакъв случай- напротив.

# 29
  • Мнения: 30 802
A, сакън, да не стане като с геймърите, дето си родили дете и го уморили от глад, щото не могат да отлепят от компа...

# 30
  • Мнения: 1 945
Имал само две цели господинчото -
да трепе хора в гейм игрите и "мома".
Трябва да изхвърли първата цел , ако иска да завъди мома .
Няма такава девойка която да харесва гейм мърльо
щракаш като безумец на лаптопа .
Момите харесват атлетични и весели мъже .
Така че аз предлагам най работещия и изпитан метод - изскубване на кабелите на нета
и спорт, спорт и пак спорт .

..а, да в картинката не видях да има баща на място
който да му бие два шамара
и да го изрита на вън със шутове

# 31
  • Мнения: 539
Моят съвет е да се опиташ да промениш рутината си изцяло. Започни да спортуваш нещо, дори това да е да бягаш сам един час в парка. Замени компютърнитр игри с настолни. Намери някой клуб или кафене с такива игри и се запознай с нови хора там. Ще си говорите за игрите, ти умееш да говориш на тази тема, а и е много добра първа стъпка към възобновяването на социалните контакти.

# 32
  • Мнения: X
Моят съвет е да се опиташ да промениш рутината си изцяло. Започни да спортуваш нещо, дори това да е да бягаш сам един час в парка. Замени компютърнитр игри с настолни. Намери някой клуб или кафене с такива игри и се запознай с нови хора там. Ще си говорите за игрите, ти умееш да говориш на тази тема, а и е много добра първа стъпка към възобновяването на социалните контакти.
Значи, препоръчваш на пристрастен от години години към последна мода 3D игри да си замени тръпката от дрогата с шах и Не се сърди, човече. Ами трудна работа.
Трябва да се примири, че на първо време нищо няма да му е интересно и забавно, и че всичко ще трябва да прави насила.

# 33
  • Мнения: 107
Имал само две цели господинчото -
да трепе хора в гейм игрите и "мома".
Трябва да изхвърли първата цел , ако иска да завъди мома .
Няма такава девойка която да харесва гейм мърльо
щракаш като безумец на лаптопа .
Момите харесват атлетични и весели мъже .
Така че аз предлагам най работещия и изпитан метод - изскубване на кабелите на нета
и спорт, спорт и пак спорт .

..а, да в картинката не видях да има баща на място
който да му бие два шамара
и да го изрита на вън със шутове
а то понеже всичко се решава с “шамари и шутове”... Не се процедира така с хора с лабилна психика, дори и да има такъв баща, дори и да го направи, ако отиде след това и се метне от някой блок, ще си заслужават ли шамарите, как мислиш? А иначе грам не заставам зад поведението на “господинчото”. Приятел намали драстично гейминг тиме-а и започни да оделяш заначало време на себе си, спорт визия и тн, дори и да е насила. След това помисли и за работа и в каква насока искаш да се развиеш. Успех и малко по-мъжката! Wink

# 34
  • Мнения: 1 109
Също смятам, че трябва да поработиш с психолог, струваш ми се в депресия. Отхвърляш всички предложения, а повечето са съвсем смислени. Не е никак толкова сложно да си намериш работа като гейм дизайнер, според мен. Мъжът ми работи в гейм индустрията и знам, че редовно персоналът се набира точно чрез обяви в jobs, не всичко навсякъде се случва с връзки. Но нагласата е по-важна от всичко.

# 35
  • Мнения: 539
Моят съвет е да се опиташ да промениш рутината си изцяло. Започни да спортуваш нещо, дори това да е да бягаш сам един час в парка. Замени компютърнитр игри с настолни. Намери някой клуб или кафене с такива игри и се запознай с нови хора там. Ще си говорите за игрите, ти умееш да говориш на тази тема, а и е много добра първа стъпка към възобновяването на социалните контакти.
Значи, препоръчваш на пристрастен от години години към последна мода 3D игри да си замени тръпката от дрогата с шах и Не се сърди, човече. Ами трудна работа.
Трябва да се примири, че на първо време нищо няма да му е интересно и забавно, и че всичко ще трябва да прави насила.

Това далеч не са единствените настолни игри, които съществуват, разбирам, че явно не са Ви компетенция. Има стотици настолни игри, които карат и най-запалените геймъри да оставят компютъра и да ги играят с приятели или дори с непознати. Изказах това мнение, защото пред очите ми абсолютно асоциални хора са се променяли и са говорили с часове с хора, които току що са срещнали Simple Smile

# 36
  • Мнения: X
Тук има много семейни грешки - липса на баща, детето оставено на самоотлеждане баш в пубертета, мама се вее по чужбината.
Вече е късно за шутове и дървета, най-малкото пък от някакъв никога не присъствал баща.
Пропускате, че за да се бори, да спортува и да се промени, трябват качества на характера, които са безнадеждно попиляни и не са били никога изграждани, когато им е било време с нужния родителски натиск.
Той просто няма сечивата да се справи.
Трябва му помощ, няма да се оправи сам.

ОК, какви настолни игри?
И моят син ходеше с гаджето си да играе настолни игри, събираха се много млади хора.

# 37
  • Мнения: 1 071
Няма оправия според мен. Тепърва 30 годишен мързел, който е и демотивиран да търси реализация и успех в живота. Гуд лък, дет се вика.
Всеки ляга на това,което си постели. Еми и при теб е така.

# 38
  • Мнения: 1 945
Сапфир поне пред теб съм се разкривала напълно  и знаеш къде учат децата ми
и как се справят .
Не мисля че ако ходи на психолог или на психиатър
ще бъде по добре за този момък
от това да се залови за спорт .
Пиша брутално, защото мисля че галенето с перце понякога повече вреди
Ако надвие и предизвика волята си
може и сам да се справи ..и парите вместо за психолог
ще бъдат по добре вложени във спорта
и ефекта ще е по на лице .звам се

Отказвам се, нека оправя сам
Избора си е негов , аз нямам намерение да изслушвам мрънкалници
колко умен философ бил ..Защото трябва да сме пример за децата ми стигат тези постове за днес в бг мама. Хубав празник .

# 39
  • Мнения: X
Не, оправия принципно има, но трудно.
Спортът и въобще физическата дейност са основна част от лечението на всяка зависимост.
Само че за да спортува човек, трябва да е силен психически и много мотивиран.
А тук тези неща просто ги няма налице.
Не може отведнъж да се самопринуди да спортува системно, освен ако не е в някаква комуна със затворнически режим. Но не съм чула да има такива за пристрастени геймъри.
Може да се пробва в някаква онлайн общност за взаимопомощ, но ми се струва, че професионалната помощ ще му е по-ефективна и целенасочена.

Тази зависимост вече е убивала хора, подобно на всяка друга.

Последна редакция: пт, 08 мар 2019, 15:00 от Анонимен

# 40
  • Мнения: 280
Щом имаш само две цели- да трепеш хора и мома.....хубаво.Ще трепеш, ами момата какво ще я правиш?Задавал ли си си въпроса какво искаш от нея? Да ти носи сандвичи и кафе докато си пред компютъра ли? В една връзка не може само да искаш, трябва и да даваш.Ти какво ще дадаеш на момата? Звучиш като човек, който не е имал друг живот освен виртуален. Опитай и нещо друго, за да може после да прецениш как аджеба искаш да продължиш живота си.Може пък да откриеш и други свои качества.

# 41
  • Мнения: 19 933
На човек, който няма базата, за да обърне палачинката, да му се натяга психиката с рестрикции не води до нищо градивно. Ако не е някой скучаещ тийн, а е наистина мъж на 30 с този начин на мислене и изказ, нещата са наистина сериозни и закани, призиви за "стягане" и да се вземе в ръце няма да помогнат.
Той не иска да работи нещо, той иска да е директор. Simple Smile А и не може да задържа внимание и концентрация извън виртуала за повече от 15-20 минути до час. Това какво ви говори – дете на 7-8 годишна възраст по някои от характеристиките на ума, които отдавна трябва да са останали в детските му години.
Момчето, мъжът, макар и на 30, е умствено изостанало по много параграфи за възрастта си. Трябва му наистина лечение и зависимостта му към игрите не е най-големият му проблем.
Той няма елементарна база – умения на ума, тялото, психиката, общуването, които се усвояват до към края на пубертета. Аз я виждам катастрофална ситуацията и да, може да се оправи, но му трябва воля да се бори за себе си и желание най-вече. В момента не виждам такова, а едно мрънкане само.

# 42
  • Мнения: 5
Да се метне . Избора си е негов .
Или ще си човек или  безполезна твар
която така или иначе ще деградира все повече
и по продължително ще мъчи близките си .
Естествен подбор му казвам на това - или имаш топки да вземеш живота си в ръце, или си зад борда
дори и няма да страдат дълго за теб
Лесно ти е да го напишеш това като си жена. От жените нищо не се очаква в тоя живот освен да съществуваш и може би да родиш един път, рано или късно все някой мощен алфа мажага ще дойде и ще ти оправи живота. В такива времена живеем вече. Не ти трябват никакви умения а просто да си поддържаш външния вид поне малко. В моята сфера жените дори и с минимално умение имат по 300 бета орбитер фенбойчета.

Моите синове имат златни медали и купи по спорт
и от олимпиади по биология и физика . Така че спести си съветите точно към мен .
Аз съм тази която търсят за съвети по възпитание .
честито , твойте синове са били най-добрите в състезания срещу 100 други човека
аз съм бил най-добрия в състезания с милиони хора но за жалост не са били в правилната сфера. Ако не си губих живота по интернет можеше да съм стигнал до някъде.

edit: не споря с теб. Ти си права. Само че аз вече съм бил близко до смъртта и не ме кефи нещо. Може би след някоя друга година ще събера достатъчно за да се пробвам по сериозно, до тогава поне мога да мрънкам и да се оплаквам , поне т'ва е безплатно. Нали знаеш че дори и загубеняците са хора. Тва да ги гръмнеш щото не пасват в социялната сфера на 21ви век е малко тиранично. Честит ви 8ми март
Тук има много семейни грешки - липса на баща, детето оставено на самоотлеждане баш в пубертета, мама се вее по чужбината.
а имаше и частта в която ми взеха и паричките дето сам си изкарах още преди да стана пълнолетен,  " щяха да ги върнат " ама не ги.


като бях малък много мразих България и това беше голяма част да се затварям в къщи. Като пораснах много взех да обичам българия щото е много готина, хората са най-добрите.

Последна редакция: пт, 08 мар 2019, 15:15 от hgdfsagfdsf

# 43
  • Мнения: 25
леле ти сериозно ли мислиш, че като сме жени всичко ни е по- лесно и ни е наготово? Опитай пак... Всички се трудим и даваме всичко от себеси, за да имаме нормален живот. Ума ми не го побира как точно днес можеш да кажеш по големи глупости относно жените.

# 44
  • Мнения: 280
Не се обиждай, но какво като си бил най-добър в състезания с милиони хора? С какво това ти помага сега, за бъдещето и са какво те прави полезен за останалите? За да се чувстваш щастлив и удовлетворен, освен че е хубаво да си финансово стабилен и да имаш "мома", важно е и да полезен с нещо. Струва ми се, че имаш висока самооценка, а с отглед на това, което прочетох от теб тя е ГРЕШНА. Не си способен да работиш ...не контактуваш добре с хората....а това, че женския пол са привилегировани и трябва само да родят дете и да чакат алфа мъжкаря...лелееее! Личи си, че нямаш трезв поглед.

# 45
  • Мнения: 5
Не се обиждай, но какво като си бил най-добър в състезания с милиони хора? С какво това ти помага сега, за бъдещето и са какво те прави полезен за останалите?

не се обиждам от тая част защото си права но аз това го знам и не твърдя нищо друго
За да се чувстваш щастлив и удовлетворен, освен че е хубаво да си финансово стабилен и да имаш "мома", важно е и да полезен с нещо.
тоя термин май много ви подразни в тоя форум, много яко да атакуваш термина а не съобщението хд

Струва ми се, че имаш висока самооценка, а с отглед на това, което прочетох от теб тя е ГРЕШНА.
Като бях малък не мислих така. Сега си знам кое го разбирам и кое не го разбирам. Не бих казал че мисля високо за себе си, просто си знам плюсовете и минусите.
Не си способен да работиш ...не контактуваш добре с хората....а това, че женския пол са привилегировани и трябва само да родят дете и да чакат алфа мъжкаря...лелееее! Личи си, че нямаш трезв поглед.
залгедай се в живота който живеем и ще видиш че може би съм на нещо

точно преди малко гледах подобна тема от друг човек в тоя форум който също беше мъж а не жена. Ако си отвориш очите и потърсиш наоколо ще видиш за какво говоря.

# 46
  • Мнения: 1 071
Говори пубера за жени 😂. И колко точно жени познаваш и с колко точно жени общуваш, за да правиш изводи?
Да ти кажа, наборе. Колкото теб съм на години, работя квалифицирана работа за чужда компания, имам собствено жилище и прекрасен трудолюбив и амбициозен съпруг.
Жал ми става за теб . Нямаш реална представа за това къде точно стоиш в обществото. А ти реално си извън него.
Много хора упрекват родителите ти, но според мен сам си се пуснал по течението, било ти е страшно удобно и комфортно мама да праща пари, а ти да цъкаш по цял ден.
Насилили са те да ходиш в колеж, но не било твоето. Работата в джобса не била за теб.
Ти си нещо като апендикс.

# 47
  • Мнения: 18 550
Скрит текст:
Говори пубера за жени 😂. И колко точно жени познаваш и с колко точно жени общуваш, за да правиш изводи?
Да ти кажа, наборе. Колкото теб съм на години, работя квалифицирана работа за чужда компания, имам собствено жилище и прекрасен трудолюбив и амбициозен съпруг.
Жал ми става за теб . Нямаш реална представа за това къде точно стоиш в обществото. А ти реално си извън него.
Много хора упрекват родителите ти, но според мен сам си се пуснал по течението, било ти е страшно удобно и комфортно мама да праща пари, а ти да цъкаш по цял ден.
Насилили са те да ходиш в колеж, но не било твоето. Работата в джобса не била за теб.
Ти си нещо като апендикс.

JoyHeart
Това е наистина добро.

# 48
  • Мнения: 280
Хубаво е ти да си отвориш очите НАОКОЛо, а не във форумите само.Нали си даваш сметка, че повечето ти проблеми са от това, че имаш пропуски в реалния живот.Не твърдя, че моите виждания са правилни в твоя случай. Около мен е пълно с жени, които са пълна противиположност на това, което описваш ти.

# 49
  • Мнения: 807
Значи,направих си труда да прочета този меко казано локум.Мисли хвърчат навсякъде и се реят измежду житието и битието на този момък.
Човече,ще ти кажа само едно.Седни,прочети какво си писал в първия си пост.На мен свят ми се зави,буквално.
Имах чувството,че пишеш нещо което измисляш в момента и чакаш да видиш колко рибки ще се хванат на въдицата.

# 50
  • Мнения: X
Момче, твоят път е към пълна деградация - да пукнеш от глад, жажда и преумора до компютъра или да се нагълнаш с хапчета, ама тоя път по-успешно.
Ако не искаш това, спри с дребните тарикатлъци, виж се реално в огледалото и ЗАПОЧНИ ДА СЕ ЛЕКУВАШ!
Разбери, че си болен и объркан, да не кажа тотално сбъркан.
Затова няма да си правя труда да анализирам всичките измислици на тема "това е реалността"  в постовете ти, по простата причина, че ти си нямаш и понятие от реалността - извън виртуалната. Не разбираш нито от жени ,нито от работа, нито от истинска радост, нито от цели и преследването им. Даже си мисля, че сигурно си девствен.

Но виртуално не може да се живее вечно, поне докато не измислят Матрицата и не оставиш тялото ти да кисне в някой резервоар, набучено с маркучи във всички дупки.

Животът в реала може да е страхотен, вълнуващ и прекрасен - стига да имаш душата и сетивата да го оцениш. Твоята душа боледува тежко. Първо трябва да разбереш това, второ да приемеш нуждата от помощ и трето - да потърсиш такава помощ. Това е най-трудното за всеки зависим. Затова и повечето терапии се провалят - зависимите просто не признават наистина, че имат проблем, че трябва да се борят, и че се нуждаят от помощ.

Последна редакция: пт, 08 мар 2019, 16:34 от Анонимен

# 51
  • Мнения: 7 303
Какви са тези съвети за шамари, шутове и спорт. Авторът е болен, зависим, както са зависими алкохолиците и наркоманите. Трябва му лечение. Между другото, психиатрията е доста напреднала в последните години.

# 52
  • Мнения: 866
С тези нападателни мнение вие не просто не му помагате, а го депресирате още повече и такива хора понякога си посягат на живота. Всеки психолог ще потвърди това, вие не осъзнавате ли, че той е човек със проблем !

За мен най-правилното е терапия при психолог, защото в случая има и пристрастяване към PC игрите и трябва първо с това да се справи, за да може след това да променя и другите неща.

Тая тема по-добре да не я чете, вие тука го изкарахте отрепка и отпадък и това може да задълбочи още повече проблема !

# 53
  • Мнения: X
Не, не е никаква отрепка. Човешко същество е, донякъде жертва на обстоятелствата. Най-малкото не вреди на никого, освен на себе си и донякъде на майка си, като я притеснява с начина, по който живее.
Има капацитет да поправи в значителна степен щетите, но трябва да е наясно, че ще е трудно и ще изисква сериозна помощ, най-добре професионална.
Въпреки неизчерпаемата мъдрост, която се лее ден и нощ от този форум, не считам, че разполагаме с нужните възможности, за да помогнем истински на това младо и съвсем не лошо момче.

Авторе, едно поздравче:
Скрит текст:

# 54
  • Мнения: 19 933
Никаква отрепка не е. Просто е бъгнат като човек. Докато живеем все още във физически тела и общуваме не само с чатове, а с изразните средства на тялото – реч, жестове, език на тялото, поглед, то той ще е аутсайдер. А и моля ви, забележете как се изразява, все едно е постоянно в игра и пише в чата.Simple Smile

Аз продължавам да твърдя, че може и момъкът да е бил инертен, мързелив и безволев като дете, но основната вина е на възрастните около него. По думите му, майката не е от най-мъдрите, тя е смятала, че да му е пълен тумбака и да има парички е върхът на сладоледа. Виждаме резултатите – тотално ощетен емоционално и ментално човек. Не е необратимо, но му трябва обратна връзка, гледна точка, ментор да му посочи пътя. Възможно е, стига да го поиска.

# 55
  • Мнения: 1 770
Vasilena, много груби и егоцентрични изказвания! Не видях капка емпатия и човещина в тях. Аз никога не бих искала съвет, как да възпитавам децата си, от човек като теб...
Не са ли любовта, разбирането, търпението, съчувствието и човещината в основата на възпитанието на децата и изграждането на отношенията родител-дете? Или бъркам!? Според мен, агресията възпитава агресия. Ако твоите съвети(за които те търсят) са тези, които споменаваш; ако за теб не е нужно да се помогне на човек, осъзнал проблема си; ако според теб родителят трябва да изрита детето си, което е "деградирало", без до последния си дъх да се стреми да му помогне, а го кара да "се метне" от някой мост или с "ритници и шутове" го изкара от дома си, то "благодаря" за такива съвети, пък дори това да ми коства всичките медали на света.

Последна редакция: пт, 08 мар 2019, 18:53 от 💕Mom of 4 💕

# 56
  • София
  • Мнения: 38 537
Василена наистина звучи много странно и грубо. Все едно не е тя.

# 57
  • Мнения: 1 925
Груба, но адски права във всичко. Какво има да кажеш и помогнеш на 30 годишен, който НЕ ИСКА да погледне по- далеч от компютъра си. Не е нормално цял живот сам да си дълбаеш дупка и да очакваш в един момент някой да те изкара от нея, само дето и той май не знае дали наистина иска. Цял живот спал, ял, играл, отхвърлял всякакви възможности за работа и накрая търси помощ в Бг мама.. И той и родителите му имат еднаква вина, дори неговата е по- голяма. Каквито и да са родителите ти, колкото и да те глезят и галят с перце, ти ако имаш чувство за самосъхранение и израстване, сам се взимаш в ръце и започваш лека полека да си градиш живота. Ама напуснал работа, щото ме го кефило, ама не искал на фитнес щото го било срам, ама това, ама онова. Оправдания да искаш. Еми да продължава да си играе на компа по цял ден и да спре да се оплаква. Е да стане там добър лидер, белким е доволен от нещо, да си се радва и толкова. Мома искал.. ма какво има да й предложи на тая мома и той не знае.

# 58
  • София
  • Мнения: 17 778
Геймър ли?
На това му се вика слабохарактерен неудачник. По свое желание.
Млад, прав и здрав хрантутник.

# 59
  • Мнения: X
Наистина доста от коментарите са агресивни и с нищо не помагат, но и авторът сам си ги търси от начинът по който е поднесъл текста с толкова много "геймърски" изказ. В крайна сметка авторът няма нужда да натъртва толкова много на геймърството си във форум съставен главно от майки. Simple Smile заради което се създава впечатление че може и да не е истинска история а храна за рибки т.като познавам геймъри които имат нормален изказ извън гейминга. Не става въпрос за правопис а за начин на изказ. Но може и човекът тотално да е загубил нормалното светоусещане. А и "аз съм номер 1 във всяка игра" ме съмнява, защото да си едновременно най-добрият в шутъри, стратегии, фифа, рейсинг и т.н. е все едно някой спортист да каже "аз най добрият футболист, гросмайстор, плувец и боксьор". В различните дисциплини на е-спорта или различните видове игри един и същи човек не може винаги да е най добрият, но може би авторът просто ненужно разкрасява своите универсални гейминг умения по същият начин по който ненужно използва ултра гейминг изказ бро. Simple Smile Стандартният съвет да отидеш на психолог вече беше даден. Аз ще дам нестандартен съвет.

Пич, трябва да си смениш чипът, в него е проблемът а не в игрите. Това става с няколко прости стъпки, но трудни за изпълнение ако нямаш правилната нагласа. 1-во променяш си начинът на мислене. Изкл. емоциите т.като на този момент те единствено те депресират и ти пречат да решиш проблема. Започваш да мислиш като машина а не като човек. Определяш какъв е проблемът (вече си го определил) и търсиш най-краткият път за решението му въз основа на наличните ресурси с които разполагаш и средата в която се намираш.
1-во, ограничаваш гейминга (най добре е да го спреш, но той ти е единственият източник на доходи). От 16 часа на ден макс 4 часа. Определяш си програма за всеки ден, откога докога какво ще правиш и не я нарушаваш. В нея геймингът никога да не е преди лягане. Доказано е че гледането на електронни дисплеи възбужда мозъка и пречи на психиката и на ума да се възстановяват за следващият ден по време на сън. Кристиано Роналдо спира да гледа всякакви електронни дисплеи (телефони, компютри, телевизия 1 час преди лягане). Прави го за психическото си възстановяване, за физическото си има барокамера вкъщи. Това е съвет не само към теб а към абсолютно всички, прекарвайте последният час преди лягане в нещо различно от гледане на дисплеи, соц-мрежи , форуми и т.н. и на другата сутрин ще се събуждате в приповдигнато настроение и без да пиете кафе. Ти прекарвай този час в слушане на музика или четене на книга.
2-ро, съществена част от програмата ти за деня трябва да бъде спортът. Ако си пълен и имаш нужда от отслабване започваш с аеробният джогинг по метода на херкулес. Херкулес започва да вдига малкото теле което се е родило всеки ден и заедно с нарастващото тегло на телето нараства и силата и издръжливоста му. Ти така правиш в джогинга. Около 100 метра крос и около 50 метра ходене ти е една дължина. Може да го правиш на стадион, може и в парка, може и на улицата използваш гугъл мап да си разграфиш отсечки и почваш да въртиш обиколки на този принцип. Започваш с 6 и с всеки следващ ден ги увеличваш с 1 (математически всеки ден ще ги увеличаваш с по малко и по малко, 2-ият ден със 17% от 6 на 7, 3-тият с 14% от 7 на 8 и ще се учудиш колко е лесно, аз така си реших проблем с килограмите, и само до 1, 2 месеца ще имаш издръжливост да въртиш кросове по 3, 4 часа на ден. Което си е натоварване като за спортист. Ако не си кюфте а си фиданка тогава тръгваш на фитнес без никакво оправдание, всички във фитнеса в началото са били фиданка. Ако си кожа и кости и те е срам, тогава си поръчваш по интернет гири, лежанка и стойка за коремни преси, с тия 3 неща покриваш всички мускулни групи, за краката правиш клякания и набирания на прасци и за няколко месеца правиш начална мускулатура ако си стриктен и след това отиваш във фитнеса за да я доразвиеш.
3-то, в останалото ти свободно време започваш да четеш книги. Наблягаш на книги за развитие на личността. Не че има нещо лошо в романите, биографиите или научната литература. Гарантирам ти че ако правиш тези неща и започнеш да оползотворяваш по добре времето си то другите ти проблеми (социализиране, намиране на мома, мотивация за работа и влизане в живият живот) след време ще се решат сами. В крайна сметка си само на 30 не си на 60. Не си спортист че ако до 30 си циклил на едно място е ясно че няма да те бъде в спорта. В живота не е така, активният живот е от 20 до 60, ти си минал едва 1/4 от него така че предостатъчно време имаш за промяна. Но затова ти казвам че трябва да мислиш като машина и всичките ти действия да са само с една цел: най-прекият път към решаването на проблема. Определяш кой е той, въз основа на средата и възможностите и си създаваш правила които да ги следваш, и не се отклоняваш както прави една машина. Мислиш и работиш като машина, без емоции, не бива да мислиш колко си зле, да изпадаш в депресии, колко време си загубил и така нататък. В крайна сметка имаш си дом, имаш си сем. някои хора и това го нямат, нищо не е толкова драматично. Създаваш си цел и правила които да ги следваш за постигането им и не се отклоняваш и не спираш.

Последна редакция: пт, 08 мар 2019, 21:10 от Анонимен

# 60
  • Мнения: 19 933
Ти не си у ред, Бг-татко!
Да сменяш никнеймовете, за да си кажеш мнението.

Авторе, в кои игри си толкова добър сред "милиони". Дай заглавия? Дъщеря ми е заклет геймър, но ще те сдъвче между плуването, ходенето на училище, курсове за графичен дизайнер и срещи с гадже.Simple Smile Да видиш, че може да се живее и в реала и то не лошо.

# 61
  • София
  • Мнения: 1 395
Я си дай стийма. Ако някоя от бг-мамите те бие обаче в някоя от твоите игри, утре продаваш компа и отиваш в бюрото по труда, а джобс ще ползваш през телефона. Намериш ли постоянна работа, ще намериш компания, интереси, желание за нови неща, и то като страничен ефект, а не като цел.

# 62
  • София
  • Мнения: 17 778
Какво какво, авторът е бг татко ли Laughing
Не разбрах, просветлете ме

# 63
  • Мнения: 19 933
Тц, Тесла-та. Не си ли личи?

Авторът е или добър сленг драскащ или наистина много "зле", ама той си го знае.Smile

# 64
  • София
  • Мнения: 17 778
Не? Той май няма в речника си пич и не знае кой е Кристиано Роналдо, щото е над тия неща Mr. Green

# 65
  • Мнения: X
Страх го е от реалния живот, не виждате ли?
В игрите е сигурен и в безопасност.
А в реалността е като гол, без "защити", "брони" и "магии".
Затова отхвърля всички неща, които му се предлагат, под предлог, че не си струват или са му под нивото.

Съветвате го да прави разни работи, за които се иска един базов левъл, който той просто няма. Има да учи азбучни неща, а вие го карате да скача директно на Сървайвър и го плювате, че не го прави от днес за утре.

Всичко може да стане, авторе, просто ти трябва точната програма и да не се отказваш. Наистина Тесла те съветва правилно, че трябва да погледнеш на проблема си аналитично, а не емоционално.
Но мисля, че с професионална помощ ще ти е по-лесно и по-резултатно.

Последна редакция: сб, 09 мар 2019, 07:55 от Анонимен

# 66
  • Мнения: 14 966
Тесла не  е бг таткото Joy
Просто не пише в този подфорум, аз го зная от други теми, многословен е като бг таткото , но си е съвсем различен персонаж .

# 67
  • Мнения: X
Simple Smile Това е някакъв нов феномен. В една друга тема преди време бях оприличен на друг потребител Вайпар. Сега пък съм бг татко. Grinning Явно в мен живеят много личности.

# 68
  • Мнения: 19 933
Извинете, ако съм ви объркала. Но такава многословност, която подлежи на заспиване, ако се дочете, беше присъща на един друг потребител, който се фръцна и ни "изостави сиротни". Нищо лично, просто явно има мъжки потребители, които са склонни към дългоизлияния. Simple Smile

# 69
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 266
Я виж ти, тези дни тъкмо се чудех къде зачезна Бг- таткото, убягваха ми ферманите му, както и обръщението на Вие.
Btw, а Салсишата къде изчезна?
Доста липси има напоследък.

# 70
  • Мнения: X
Няма проблем, не съм се обидил. Grinning Явно имаме сходно мислене или изказ, за да ни бъркат. 

# 71
  • Мнения: 3 125
Авторе, личи си че жени си виждал само анимационни, в игрите. Идея си нямаш каква е истинската реалност. Ако наистина искаш да си помогнеш, вземи телефона, запиши час за психолог. Трябва ти сериозно лечение.

# 72
  • В планината / На морето
  • Мнения: 1 011
Аз пък ти предлагам, като начало на социализацията ти, да си вземеш кученце. Грижи се добре за него, обучавай го, излизай да го разхождаш по няколко пъти на ден из улици, паркове и градинки
и ще видиш само колко бързо, с много хора и мъже, и жени ще се запознаеш.
Пък и то самото кученце ще ти е живо другарче, което много, много ще те обича  а не някакъв си виртуален,  призрак. Можеш да се запишеш и да следваш нещо, различно от компютърни науки, като например социология, история, археология и подобни, каквото те влече там или някаква професия се запиши да изучиш - до 30 години социалните предлагат и безплатни професионални курсове и програми и даже дават някакви месечти помощи докато учиш. Там ще срещнеш много нови приятели, които не са затъпели, екранни сухари, както са мнозинството "компютърни" студенти.
 "Почти на 30" изобщо не е много - не ги слушай свраките !
Животът ти още не започнал или както пее Удо Юргенс -
"Животът започва на 66, защото едва тогава човек знае какво иска"
Ето тук страницата на Агенцията по заетостта
https://www.az.government.bg/pages/direkcii-biura-po-truda/
там те чакат да те посъветват, аз водих 2 съседски момчета-братчета(почти на 30), които се щураха като теб, (съвсем не си единствен - много сте) затова знам
Ето и младежката им програма със заявление онлайн :
ОСНОВНА ЦЕЛ НА ПРОГРАМАТА
Основната цел на Програмата е да бъдат осигурени възможности за придобиване на трудов стаж на безработни младежи до 29,  завършили средно или висше образование, с цел улесняване на прехода между образование и заетост.
https://www.az.government.bg/pages/programa-start-na-karierata/

.

Последна редакция: сб, 09 мар 2019, 13:48 от RichiRich

# 73
  • Мнения: 4 611
В моето обкръжение повечето 30-годишни са си инфантилни. Та, не бих казала, че е чак толкова сбъркан авторът. То е малко относително кое е нормално и кое не. Но е факт, че поне всички работят и то не на лоши позиции. Кофти е, че няма за какво да се бориш в живота. Нямаш ли желание за семейство, поне? Това би трябвало да те мотивира да си стъпиш на краката и да търсиш стабилност. Защото при това положение наистина няма как да завържеш сериозни отношения. Не искам да те плаша, но с годините по-зле ще стане ако не се вземеш в ръце. Неотстранените проблеми с времето се задълбочават много. Реално сега е времето да си опечеш нещата, така да се каже. Че като станеш на 40-50 и си доникъде... На 60-70 не те виждам изобщо как ще я караш. Добре е човек да мисли за бъдещето, доколкото може. Че тези, които на младини нищо не изградиха в животите си, сега на дърти години са сами, бедни, алкохолизирани и крайно нещастни. Ти така ли виждаш живота си?

# 74
  • В планината / На морето
  • Мнения: 1 011
В моето обкръжение повечето 30-годишни са си инфантилни. Та, не бих казала, че е чак толкова сбъркан авторът. То е малко относително кое е нормално и кое не. Но е факт, че поне всички работят и то не на лоши позиции. Кофти е, че няма за какво да се бориш в живота. Нямаш ли желание за семейство, поне? Това би трябвало да те мотивира да си стъпиш на краката и да търсиш стабилност. Защото при това положение наистина няма как да завържеш сериозни отношения. Не искам да те плаша, но с годините по-зле ще стане ако не се вземеш в ръце. Неотстранените проблеми с времето се задълбочават много. Реално сега е времето да си опечеш нещата, така да се каже. Че като станеш на 40-50 и си доникъде... На 60-70 не те виждам изобщо как ще я караш. Добре е човек да мисли за бъдещето, доколкото може. Че тези, които на младини нищо не изградиха в животите си, сега на дърти години са сами, бедни, алкохолизирани и крайно нещастни. Ти така ли виждаш живота си?
глупости

Авторе, в кои игри си толкова добър сред "милиони". Дай заглавия? Дъщеря ми е заклет геймър, но ще те сдъвче между плуването, ходенето на училище, курсове за графичен дизайнер и срещи с гадже.Simple Smile Да видиш, че може да се живее и в реала и то не лошо.
[/quote

През януари един бивш съученик на сина ми, от езиково училище с 4 езика , вече 2 година студент по межд. икономика , който освен всичките неща, които прави дъщеря ти, беше винаги най-добрият в класа, свиреше на пиано, играеше театър, правеше сам филми, пееше в хора на Виенската филхармония, взе че се самоуби.
А беше прекрасно, някога много весело, много общително дете, с много добри родители от здраво семейство...
Та никога не знаеме, какво животът утре ще ни поднесе ...кой ще е нагоре, кой ще е надолу ...

Последна редакция: сб, 09 мар 2019, 14:09 от RichiRich

# 75
  • Мнения: 81
                     >>hgdfsagfdsf(OP)
                    4chan /b/ това ти ли си?

# 76
  • Мнения: 1 121
Начи-и-и стигна ми търпението да прочета началото на заглавния пост на пишман компютърджийчето. Имам един познат, който си пише малки и елементарни Lisp-ове за да си улесни работата и е много горд с това.
Защо го споменавам? Защото когато трябва да се въведе някакво произволно име, въвежда последователност подобна на ника на автора. Защо? Защото тези няколко букви се въвеждат бързо когато пишеш с два (в скоби - 2!) пръста Simple Smile Simple Smile.
Така че, авторе, ако наистина си седял пред компютъра толкова време, колкото претендираш, загубено е това време, чуек! Щом не си се научил даже да пишеш с 2х5 пръста, закривай Simple Smile
Ако послъгваш за това, значи е и за останалото. Начинаещ писател в и-нет? Сирената тества пазара?
Wink

# 77
  • Мнения: 19 933
Цитат
През януари един бивш съученик на сина ми, от езиково училище с 4 езика , вече 2 година студент по межд. икономика , който освен всичките неща, които прави дъщеря ти, беше винаги най-добрият в класа, свиреше на пиано, играеше театър, правеше сам филми, пееше в хора на Виенската филхармония, взе че се самоуби.
А беше прекрасно, някога много весело, много общително дете, с много добри родители от здраво семейство...
Та никога не знаеме, какво животът утре ще ни поднесе ...кой ще е нагоре, кой ще е надолу ...
Това няма нищо общо с това, което съм опитала да му кажа. А то е – че може да си има живот и във виртуала, и в реалността.
Тези дето ги натягат родителите от малки да са някакви гении, вундеркинди и заети с каквото се сети човек, са друга тема и крайност, която определено не е здравословна за никого. Родители с болни амбиции и техни си неосъществени реализации. Пак е болест.

А то в животът никога нищо не се знае, но на тази кълка ако лежим, не трябва да излизаме от вкъщи, че може да падне саксия или климатик върху нас и да ни приключи.

# 78
  • В планината / На морето
  • Мнения: 1 011
Начи-и-и стигна ми търпението да прочета началото на заглавния пост на пишман компютърджийчето. Имам един познат, който си пише малки и елементарни Lisp-ове за да си улесни работата и е много горд с това.
Защо го споменавам? Защото когато трябва да се въведе някакво произволно име, въвежда последователност подобна на ника на автора. Защо? Защото тези няколко букви се въвеждат бързо когато пишеш с два (в скоби - 2!) пръста Simple Smile Simple Smile.
Така че, авторе, ако наистина си седял пред компютъра толкова време, колкото претендираш, загубено е това време, чуек! Щом не си се научил даже да пишеш с 2х5 пръста, закривай Simple Smile
Ако послъгваш за това, значи е и за останалото. Начинаещ писател в и-нет? Сирената тества пазара?
Wink
Не е важно с колко пръста пишеш, а какво си написал -
в твоя случай - пълни глупости на комплексиран, злобен човек

# 79
  • Мнения: 46
Не си престарял, нямаш все още 30, познавам хора около твоята възраст, които се взеха в ръце навреме и успяха да направят нещо в живота си. С писане на чарфаши и мрънкане по форуми няма как да си оправиш живота. Няма да станеш по - млад, а след години ще съжаляваш защо не си го направил сега вместо да се вайкаш.
Другите по - горе са го казали, един тестер поне можеш да станеш.

# 80
  • Мнения: 339
Като го нападате или пък изтъквате себе си, децата си, мъжете си.. съвсем ще се депресира. Ако всичко това е истина, явно не разбирате, че става въпрос за проблем с психиката.
Авторе, донякъде те разбирам. Бях много неуверено дете, страдах от ниска самооценка и непрекъсната тревожност. Винаги съм имала кръг от приятели, но се чувствах много зле сред непознати и също като теб търсех начини да избягам от реалността. Няма да разтягам локуми, само ще кажа, че винаги когато мислех  пораженчески и се отказвах да направя нещо от страх, положението се влошаваше и изпадах в депресия. Това, което ми помогна най-много да се справя с проблема, беше да се изправя пред страховете ми и да действам смело. Пример 1 - отидох в Испания за половин година с базови езикови познания. Първите дни ми бяха кошмарни, умирах от страх и ревях, но някак си се справих. Пример 2 - започнах работа, свързана с много говорене по телефон (имах необясним страх от говорене по телефон) и срещи. В началото бях много стресирана, получавах паник атаки, кръвното ми скачаше, идеше ми да се откажа. Но 5 години по-късно почти нищо не ме притеснява и вече имам самочувствие.
Съветът ми е да намериш професионална помощ и да започнеш всеки ден да преодоляваш себе си.. малко по малко.. постепенно. Ще започнеш да се чувстваш много по-пълноценен. Но трябва да започнеш още сега. Колкото повече отлагаш, толкова повече ще затъваш!! Началото винаги е най-трудно, но ако искаш да водиш нормален живот, трябва да започнеш от някъде.

# 81
  • Мнения: 2 476
Много се страхувам моят син, да не изпадне в твоето положение и ще му дам да прочете постът ти. Почни първата работа , която ти предложат и си търси жена. Аз в психолози и психиатри не вярвам.
И аз.
Настръхнах, честно!

# 82
  • Мнения: 61
Здравей много си писал браво.Човек има нужда да сподели как се чувства.Имаш проблем и ти сам го виждаш което е добре, знаеш че този компютър те е променил много.Животът ти е в застой. И аз съм на 30,жена но моят живот е съвсем различен.Както в игрите,на компютъра ти сам си шев,на своя живот.Ти избираш как да го живееш .Всеки човек може да се промени.Започни едно ново начало на живота си.Не те упреквам,какво си правил до сега.Но е време да вземеш животът си в твой ръце.Млад си излизай на вън,търси хора но не пред компютъра.Промени живота си сам.Няма кой вместо теб,да направи нещо.Животът е такъв какъвто сам си го направиш.

# 83
  • Мнения: 5 508
Авторе, ако беше толкова добър в игрите и английския език, колкото твърдиш, до сега да си станал ютубър с огромен брой последователи и да си вадиш пари с хобито.
Ти просто обичаш да мрънкаш и да намираш оправдание за провалите си.
Ичал той гилдия ама го зарязали щот ммого добре играел ама еди-си-какво.
Искал на фитнес ама не ходел, защото ...
Искал гадже ама само дебели му се лепят ...
Искал приятели ама нямал пари да ги купи ...
Истината е, че те устройва положението ти и не искаш да промениш нищо, просто обичаш да дрънкаш.
Казваш, че имаш някакви пари ама не излизаш на квартира. Все пак е по-добре да го играеш мъченик, стоящ при родата, вместо да плащаш всякакви сметки и наеми.
За момичетата - имаш претенции, но нищо насреща. Геймър, който не може да върже две думи извън екрана е цяло чудо, че въобще някоя жена го забелязва.
Няма как да имаш приятели и гадже без реално да комуникираш с хора. Е, освен ако не ги създадеш в Симс да речем.
Излизай, комуникирай с хора, намери си работа. На работното място ще завържеш нови познанства. Дори да издържиш два-три месеца само, ако съумееш ще спечелиш поне един познат, който би излязъл с теб една вечер, от там ако успееш да реагираш адекватно може да откриеш и нови познанства.
Но! Всичко зависи от теб.
Най-лесно е да сложиш края и какво? Едно нищо.

# 84
  • Мнения: 482
И аз не прочетох целия ферман, но видях следния въпрос /по памет/: Каква причина имам да отида до кафето?
Ето моя отговор: Разбираш ли, причината ти е, че твоята цел е да живееш. А да живееш, съвсем първично, означава да поддържаш тялото си в добра кондиция. Като всяко нещо, живото човешко тяло има нужда от определени фактори, за да съществува оптимално. Слънчева светлина, храна, движение, вертикално положение за част от денонощието. И други, разбира се. Ти си още млад и батериите на тялото ти не са се изтощили напълно. Но трябва да ги зареждаш. Смисълът е да се грижиш за тялото си. Раздвижи го, остави го да го подуха вятъра и да го напече слънчицето. Седни и гледай околните. Какво правят, за какво говорят. Има много изследвания, и книги на прост език, които казват колко е важно движението за човека. Има много и разнообразна литература. Когато се чудиш, потърси в интернет и веднага ще излезе нещо интересно. Естествено, вода, храна, сън, топлина и т.н. също не ги пренебрегваме.
 Просто това е нулевото ниво. Почни оттам.

# 85
  • Мнения: 1 121

Не е важно с колко пръста пишеш, а какво си написал -
в твоя случай - пълни глупости на комплексиран, злобен човек

Ха-ха, някой се припознал Simple Smile
Важно е, важно е-е-е-е ...
Ако вътрешния глас ти казва, че с 2 пръста ще напишеш продължение на "Хамлет", лъже те, не му вярвай Simple Smile Simple Smile Simple Smile
С 2 пръста - макс няколко етикетчета като горните, които говорят за този, който се пробва да ги лепи, естествено...

# 86
  • Мнения: 5
Жалко че голяма част от хората се дразнят за начина по който съм писал а не за съобщението което предавам. Не съм имал за цел да се " хваля" защото то няма с какво да се хваля , аз си знам че нещата са много зле. Просто рисувах картината и показвах изгубени възможности и живот. Някой хора пишат че съм бил хрантутник или мързел но явно не съм се изразил добре в първия си пост? Аз не получавам пари от семейството си още от преди да стана пълнолетен, само покрив (и то защото не бяха тук през част от времето). Аз съм им дал повече пари в брой от колкото те на мен и едиственното нещо е че не съм плащал наем.

Авторе, ако беше толкова добър в игрите и английския език, колкото твърдиш, до сега да си станал ютубър с огромен брой последователи и да си вадиш пари с хобито.
Както казах и в първия пост, когато имах мотивация да направя нещо такова моето семейство взе че реши да се върне и имаха други планове за мен. Малко е трудно да станеш онлайн персона в къща с 2 стай и със семейство което те юрка да им правиш тяхните работи. Пък и аз както си и казах още в началото - не съм социален човек и за това е още по-трудно с други наоколо, така че шанса ми да направя нещо отиде там.

Излизай, комуникирай с хора, намери си работа. На работното място ще завържеш нови познанства. Дори да издържиш два-три месеца само, ако съумееш ще спечелиш поне един познат, който би излязъл с теб една вечер, от там ако успееш да реагираш адекватно може да откриеш и нови познанства.
Имам контакти с който може би мога да изляза, просто не знам какво ще стане като изляза. Предполагам е трудно да влезеш в моето положение. Не е толкова лесно да направя нито едно от тези неща. Не че не мога да ги направя, просто нищо не се случва като ги направя.

Нямам намерение да споря и за това преди да спра ще изчистя някой недоразумения че да не ми виси на съзнанието.

# 87
  • Мнения: 1 770
Аз пък те харесвам... Не си арогантен и някак лъха добрина и желание да се спасиш от постовете ти. Представих си моя син зад компютъра ти. Пожелавам ти много сила и хъс, за да вземеш живота си в ръце и да направиш с него нещо имащо смисъл, и което те прави щастлив. Не бързай с "момата". Първо намери себе си, а после тя сама ще дойде. Прегръщам те и ти желая успех!

# 88
  • Мнения: 1 332
Имам контакти с който може би мога да изляза, просто не знам какво ще стане като изляза. Предполагам е трудно да влезеш в моето положение. Не е толкова лесно да направя нито едно от тези неща. Не че не мога да ги направя, просто нищо не се случва като ги направя.
Така е в истинския живот, за разлика от виртуалния. Свикнал си на ясни правила, а в реала нищо не е ясно, затова си несигурен. Но когато постигнеш нещо е в пъти по-стойностно.
И моят съвет е да започнеш с психотерапевт. Компютърната зависимост е официално приета диагноза. Успех!

# 89
  • Мнения: 4 611
Първата крачка е най-трудна. Веднъж почнеш ли, ще се отпуснеш и нещата ще тръгнат. Трябва да се насилие малко, няма как иначе.

# 90
  • Мнения: X
Авторе, разбирам те напълно, че си интровертен по природа, а начинът ти на живот те е направил асоциален. Няма нужда да се прекрояваш напълно, нито е възможно. От тебе никога няма да стане "душата на компанията", нито пък това е необходимо.
Твоята цел трябва да е един разумен баланс между виртуалния и реалния свят, така че да си в състояние все пак да функционираш на едно задоволително ниво.
Колкото и да си асоциален, и ти самият имаш нужда от един минимум човешки контакти - секс, любов (явно с жена), 1-2 приятели, малък кръг познати.
Но при твоя начин на живот дори и този минимум е мираж.
Виртуалните вселени и постоянното висене в тях причиняват освен допаминова зависимост, и изкривявания на психиката, които в един момент довеждат до невъзможност на съзнанието да се съхрани. Ето, стигнал си до самоубийство. Това е един праг, след който вече никога не си същият човек. Нещата, които за останалите са естествени и достатъчни, за тебе са просто сенки на действителността.
Имаш изключително сериозни психически поражения и не вярвам, че би могъл сам да намериш пътя към тяхното излекуване само като се разхождаш насам-натам и играеш настолни игри. Това е част от терапията, без съмнение, но твоите нужди са на много по-фундаментално ниво. Аз не съм специалист, но се надявам специалистите да разполагат с техники, които могат да ти помогнат - стига да го желаеш истински. Защото без твоето желание и готовност, нищо няма да се получи - както при всяка зависимост.

Иначе си обречен да вегетираш още известно време и евентуално да приключиш със следващия, вече по-успешен опит за самоубийство. Да, хората на Земята сме милиарди и едва ли твоят живот е от съществено значение за Вселенския баланс. Но лично за тебе и за малкото хора, които те обичат, той е всичко. И ти е даден даром - а от теб зависи какво ще правиш с тоя дар. Дали ще плюеш върху него и ще го изхвърлиш като непотребна вещ, или ще го ползваш по предназначение - да го изпълниш с истински емоции и съдържание.

Това е обществен форум и тук пишат всякакви хора. Някои от тях наистина не са склонни да проявяват разбиране към слабостите на другите. Не се обиждай от резкия тон, така хората се опитват да те отрезвят по начин, който разбират като правилен. Част от връщането ти към живия живот е приемането, че не всички в него те харесват или разбират. Но че не всички те отхвърлят. И така е нормално.

# 91
  • Мнения: 2 039
Зависимоста от компютрите е като всяка друга зависимост-дрога,алкохол.Сигрно психиатрите имат техники за справяне.не можах да прочета цялата тема,но според мен,физическа заетост за начало би помогнала.

# 92
  • Мнения: 46
Зависимоста от компютрите е като всяка друга зависимост-дрога,алкохол.Сигрно психиатрите имат техники за справяне.не можах да прочета цялата тема,но според мен,физическа заетост за начало би помогнала.

И авторът да си намери някакви хобита занимания, а най добре: работа !

# 93
  • Мнения: 46
Зависимоста от компютрите е като всяка друга зависимост-дрога,алкохол.Сигрно психиатрите имат техники за справяне.не можах да прочета цялата тема,но според мен,физическа заетост за начало би помогнала.

И авторът да си намери някакви хобита, занимания, а най добре: работа !

# 94
  • Мнения: 1
Ех, авторе...скъсаха те от съвети. А никой не се сети да те покани на кафе, да излезеш. Все са уж много различни и много над теб, а ти си увредения. Припомням думите на Юнг: Дайте ми един нормален и аз ще ви го излекувам. Само мнения, и то малко свестни. Щях да те поканя лично, ако не бях много, много далеч от България по волята на съдбата отскоро. Повярвай, все ще си намериш свестни приятели, но трябва да се постараеш. Може би трябва да почнеш да ходиш в интернет клубовете, където се събират такива, като теб, за да започнеш да имаш истински отношения с реални хора, със сходни интереси. Това ще е добро начало, мисля. А съветите за спорт, и за работа, са добри, разбира се.

# 95
  • Мнения: X
Като го нападате или пък изтъквате себе си, децата си, мъжете си.. съвсем ще се депресира. Ако всичко това е истина, явно не разбирате, че става въпрос за проблем с психиката.

Е то това е идеята. Някои съзнателно, други подсъзнателно. Критикуването на другите е начин да изтъкнеш себе си, за хора с много ниско самочувствие става дума.
Не прочетох цялата тема, в един от постовете става дума за самоубийство, спешно се виж с психолог, той предполагам ще те препрати на психиатър. Това отдавна се счита за болестно състояние.

Бояна, къде си? Добре ги обясняваш нещата, нямам време, нито дар слово да пиша. Като за начало Сапфир го е написала доста ясно, направи си труда да препрочетеш няколко пъти поста й.

# 96
  • В планината / На морето
  • Мнения: 1 011

Не е важно с колко пръста пишеш, а какво си написал -
в твоя случай - пълни глупости на комплексиран, злобен човек

Ха-ха, някой се припознал Simple Smile
Важно е, важно е-е-е-е ...
Ако вътрешния глас ти казва, че с 2 пръста ще напишеш продължение на "Хамлет", лъже те, не му вярвай Simple Smile Simple Smile Simple Smile
С 2 пръста - макс няколко етикетчета като горните, които говорят за този, който се пробва да ги лепи, естествено...

то и с 10 няма да напише нищо, ако е глупак, пък и Хамлет е писан ръкописно , а не от машинописка


до автора на темата
докато наричаш хората "контакти" , никога няма да имаш приятели

Последна редакция: чт, 14 мар 2019, 10:24 от RichiRich

# 97
  • София
  • Мнения: 17 592

Това беше твърде, твърде дълго - и твърде inconsistent, от какъвто и език да се е тръгнало.

# 98
  • Мнения: 69
Тръгни на тоя фитнес. Срамът е само в началото. Като се вдигнат ендорфините, от малко неща ще ти пука, което е и търсеният ефект ако искаш да подобриш социалните си умения.

Външността няма особено значение. Важното е как се чувстваш в кожата си. А това се постига чрез физически упражнения.

# 99
  • В планината / На морето
  • Мнения: 1 011

Това беше твърде, твърде дълго - и твърде inconsistent, от какъвто и език да се е тръгнало.

inconsistent = безсъдържателно

# 100
  • Мнения: 30 802
Inconsistent = непоследователно, объркано. Не значи безсъдържателно.

# 101
  • В планината / На морето
  • Мнения: 1 011
Inconsistent = непоследователно, объркано. Не значи безсъдържателно.
да бе , ама не само...
consist of - състои се, съдържа
Всъщност все едно какво е - важното е че ви куца българския.
Аз ползвам 4 езика , синът ми - 5 и пак никога не объркваме думите на единия с думите на другия.
Въпрос на култура, като не знаеш думата има търсачки и речници.

Последна редакция: пн, 18 мар 2019, 15:48 от RichiRich

# 102
  • Мнения: 30 802
Ами не, това не е етимологията на думата, латинският корен значи друго.

https://www.etymonline.com/word/consistent?ref=etymonline_crossreference

Не се излагай и не си измисляй произход, отвори речник. Езикът не работи така, както си въобразяваш. Това е псевдолингвистика, от рода на простотиите как ракия произлизало от бог Ра, а Мария Магдалена произлизало от "маг долина" и имало български корен...

# 103
  • В планината / На морето
  • Мнения: 1 011
Ами не, това не е етимологията на думата, латинският корен значи друго.

https://www.etymonline.com/word/consistent?ref=etymonline_crossreference

Не се излагай и не си измисляй произход, отвори речник. Езикът не работи така, както си въобразяваш. Това е псевдолингвистика, от рода на простотиите как ракия произлизало от бог Ра, а Мария Магдалена произлизало от "маг долина" и имало български корен...
... да и в българския е обичайно да се ползват английски думи, всички в България така говорим, три български - 1 английска,  три български - 1 английска ха,ха,ха ....
Типично е обаче за  децата на емигрантите , много са смешни и жалки,  горките деца.

# 104
  • Мнения: 14
Здравей, защо не потърсиш работа да тестваш игри? Simple Smile

# 105
  • Мнения: 69
да бе , ама не само...
consist of - състои се, съдържа
Всъщност все едно какво е - важното е че ви куца българския.
Аз ползвам 4 езика , синът ми - 5 и пак никога не объркваме думите на единия с думите на другия.
Въпрос на култура, като не знаеш думата има търсачки и речници.
Поне от последните ти 2 мнения се вижда, че ти куцат сериозно поне два от 4-те езика, които ползваш.

# 106
  • Мнения: 677
да бе , ама не само...
consist of - състои се, съдържа
Всъщност все едно какво е - важното е че ви куца българския.
Аз ползвам 4 езика , синът ми - 5 и пак никога не объркваме думите на единия с думите на другия.
Въпрос на култура, като не знаеш думата има търсачки и речници.
Поне от последните ти 2 мнения се вижда, че ти куцат сериозно поне два от 4-те езика, които ползваш.
E, тя никъде не е написала, че ги ползва правилно.

# 107
  • Мнения: 1 332
Точно.
Това, че някой ползва даден език, не означава автоматично, че го владее добре. Занимавам се с езици от години и знам, че e много трудно да се поддържат два чужди езика на едно и също ниво. Първият въпрос, който ми изниква при едно такова гръмко изказване, е, на какво ниво са тия 4 или 5 езика - писмено, говоримо, при слушане, четене? Има си схема за самооценка на познанията, утвърдена от ЕС и там може всеки да си определи нивото.

Последна редакция: сб, 30 мар 2019, 09:47 от Leonie

# 108
  • София
  • Мнения: 1 223

Както казах и в първия пост, когато имах мотивация да направя нещо такова моето семейство взе че реши да се върне и имаха други планове за мен. Малко е трудно да станеш онлайн персона в къща с 2 стай и със семейство което те юрка да им правиш тяхните работи. Пък и аз както си и казах още в началото - не съм социален човек и за това е още по-трудно с други наоколо, така че шанса ми да направя нещо отиде там.


Пишеш, че си почти на 30 г., успяваш да се издържаш сам, а не си скъсал още пъпната връв.
Изнасяй се на квартира, докато имаш все още имаш пари! Може дълго да си живял и израснал сам, но си емоционално зависим като малко дете от семейството си и по дефолт те са ти виновни за всичко.
Не виждам какъв по-голям стимул можеш да имаш от това да  вземеш живота в ръце. Другите проблеми, мисля че са следствие и до голяма степен ще се нормализират нещата, ако успееш да заживееш самостоятелно.


# 109
  • Мнения: 6
Да ти даде Господ да обикнеш и да те обичат.

# 110
  • Мнения: 217
Здравей, направо ти давам съвети:
1. Намираш работа - насочи се към QA. ( тестер)
2. Изнасяш се от вас.
3.Когато започнеш работа, ще се срещаш с реални хора.
4. Ще намериш приятели - след това приятелка.
5. Сериозна връзка, сватба, дете
Имаш нужда да спазиш точките и ще ти се подредиш живота.
Желая успех!

# 111
  • Мнения: X
А какво всъщност стана с момчето?

# 112
  • Мнения: 2 039
Голям проблем при повечето теми е, че се хвърля някакъв казус  в пространството,ние се пишем, а автора го няма никакъв ,да каже има ли полза от нашите мнения,променило ли се е нещо?

# 113
  • Мнения: 3 186
Имам контакти с който може би мога да изляза, просто не знам какво ще стане като изляза. Предполагам е трудно да влезеш в моето положение. Не е толкова лесно да направя нито едно от тези неща. Не че не мога да ги направя, просто нищо не се случва като ги направя.

Е, какво мислиш ще ти се случи, като те повечето хора са далеч по-мрънкащи, цинични и деморализирани и от теб самия и това го осъзнаваш много добре.
Придържам се към съветите за спортуване, грижа за тялото и четене на книги (Никола Тесла го е написал много добре).
Умен си, ако искаш, ще направиш много повече. Според мен можеш, но си насочил усилията си в не най-правилните занимания. Успех!

Общи условия

Активация на акаунт