Живот само зад компютъра, а съм почти на 30... много зле

  • 11 612
  • 113
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: X
Авторе, разбирам те напълно, че си интровертен по природа, а начинът ти на живот те е направил асоциален. Няма нужда да се прекрояваш напълно, нито е възможно. От тебе никога няма да стане "душата на компанията", нито пък това е необходимо.
Твоята цел трябва да е един разумен баланс между виртуалния и реалния свят, така че да си в състояние все пак да функционираш на едно задоволително ниво.
Колкото и да си асоциален, и ти самият имаш нужда от един минимум човешки контакти - секс, любов (явно с жена), 1-2 приятели, малък кръг познати.
Но при твоя начин на живот дори и този минимум е мираж.
Виртуалните вселени и постоянното висене в тях причиняват освен допаминова зависимост, и изкривявания на психиката, които в един момент довеждат до невъзможност на съзнанието да се съхрани. Ето, стигнал си до самоубийство. Това е един праг, след който вече никога не си същият човек. Нещата, които за останалите са естествени и достатъчни, за тебе са просто сенки на действителността.
Имаш изключително сериозни психически поражения и не вярвам, че би могъл сам да намериш пътя към тяхното излекуване само като се разхождаш насам-натам и играеш настолни игри. Това е част от терапията, без съмнение, но твоите нужди са на много по-фундаментално ниво. Аз не съм специалист, но се надявам специалистите да разполагат с техники, които могат да ти помогнат - стига да го желаеш истински. Защото без твоето желание и готовност, нищо няма да се получи - както при всяка зависимост.

Иначе си обречен да вегетираш още известно време и евентуално да приключиш със следващия, вече по-успешен опит за самоубийство. Да, хората на Земята сме милиарди и едва ли твоят живот е от съществено значение за Вселенския баланс. Но лично за тебе и за малкото хора, които те обичат, той е всичко. И ти е даден даром - а от теб зависи какво ще правиш с тоя дар. Дали ще плюеш върху него и ще го изхвърлиш като непотребна вещ, или ще го ползваш по предназначение - да го изпълниш с истински емоции и съдържание.

Това е обществен форум и тук пишат всякакви хора. Някои от тях наистина не са склонни да проявяват разбиране към слабостите на другите. Не се обиждай от резкия тон, така хората се опитват да те отрезвят по начин, който разбират като правилен. Част от връщането ти към живия живот е приемането, че не всички в него те харесват или разбират. Но че не всички те отхвърлят. И така е нормално.

# 91
  • Мнения: 2 039
Зависимоста от компютрите е като всяка друга зависимост-дрога,алкохол.Сигрно психиатрите имат техники за справяне.не можах да прочета цялата тема,но според мен,физическа заетост за начало би помогнала.

# 92
  • Мнения: 47
Зависимоста от компютрите е като всяка друга зависимост-дрога,алкохол.Сигрно психиатрите имат техники за справяне.не можах да прочета цялата тема,но според мен,физическа заетост за начало би помогнала.

И авторът да си намери някакви хобита занимания, а най добре: работа !

# 93
  • Мнения: 47
Зависимоста от компютрите е като всяка друга зависимост-дрога,алкохол.Сигрно психиатрите имат техники за справяне.не можах да прочета цялата тема,но според мен,физическа заетост за начало би помогнала.

И авторът да си намери някакви хобита, занимания, а най добре: работа !

# 94
  • Мнения: 1
Ех, авторе...скъсаха те от съвети. А никой не се сети да те покани на кафе, да излезеш. Все са уж много различни и много над теб, а ти си увредения. Припомням думите на Юнг: Дайте ми един нормален и аз ще ви го излекувам. Само мнения, и то малко свестни. Щях да те поканя лично, ако не бях много, много далеч от България по волята на съдбата отскоро. Повярвай, все ще си намериш свестни приятели, но трябва да се постараеш. Може би трябва да почнеш да ходиш в интернет клубовете, където се събират такива, като теб, за да започнеш да имаш истински отношения с реални хора, със сходни интереси. Това ще е добро начало, мисля. А съветите за спорт, и за работа, са добри, разбира се.

# 95
  • Мнения: X
Като го нападате или пък изтъквате себе си, децата си, мъжете си.. съвсем ще се депресира. Ако всичко това е истина, явно не разбирате, че става въпрос за проблем с психиката.

Е то това е идеята. Някои съзнателно, други подсъзнателно. Критикуването на другите е начин да изтъкнеш себе си, за хора с много ниско самочувствие става дума.
Не прочетох цялата тема, в един от постовете става дума за самоубийство, спешно се виж с психолог, той предполагам ще те препрати на психиатър. Това отдавна се счита за болестно състояние.

Бояна, къде си? Добре ги обясняваш нещата, нямам време, нито дар слово да пиша. Като за начало Сапфир го е написала доста ясно, направи си труда да препрочетеш няколко пъти поста й.

# 96
  • В планината / На морето
  • Мнения: 1 011

Не е важно с колко пръста пишеш, а какво си написал -
в твоя случай - пълни глупости на комплексиран, злобен човек

Ха-ха, някой се припознал Simple Smile
Важно е, важно е-е-е-е ...
Ако вътрешния глас ти казва, че с 2 пръста ще напишеш продължение на "Хамлет", лъже те, не му вярвай Simple Smile Simple Smile Simple Smile
С 2 пръста - макс няколко етикетчета като горните, които говорят за този, който се пробва да ги лепи, естествено...

то и с 10 няма да напише нищо, ако е глупак, пък и Хамлет е писан ръкописно , а не от машинописка


до автора на темата
докато наричаш хората "контакти" , никога няма да имаш приятели

Последна редакция: чт, 14 мар 2019, 10:24 от RichiRich

# 97
  • София
  • Мнения: 17 592

Това беше твърде, твърде дълго - и твърде inconsistent, от какъвто и език да се е тръгнало.

# 98
  • Мнения: 69
Тръгни на тоя фитнес. Срамът е само в началото. Като се вдигнат ендорфините, от малко неща ще ти пука, което е и търсеният ефект ако искаш да подобриш социалните си умения.

Външността няма особено значение. Важното е как се чувстваш в кожата си. А това се постига чрез физически упражнения.

# 99
  • В планината / На морето
  • Мнения: 1 011

Това беше твърде, твърде дълго - и твърде inconsistent, от какъвто и език да се е тръгнало.

inconsistent = безсъдържателно

# 100
  • Мнения: 30 802
Inconsistent = непоследователно, объркано. Не значи безсъдържателно.

# 101
  • В планината / На морето
  • Мнения: 1 011
Inconsistent = непоследователно, объркано. Не значи безсъдържателно.
да бе , ама не само...
consist of - състои се, съдържа
Всъщност все едно какво е - важното е че ви куца българския.
Аз ползвам 4 езика , синът ми - 5 и пак никога не объркваме думите на единия с думите на другия.
Въпрос на култура, като не знаеш думата има търсачки и речници.

Последна редакция: пн, 18 мар 2019, 15:48 от RichiRich

# 102
  • Мнения: 30 802
Ами не, това не е етимологията на думата, латинският корен значи друго.

https://www.etymonline.com/word/consistent?ref=etymonline_crossreference

Не се излагай и не си измисляй произход, отвори речник. Езикът не работи така, както си въобразяваш. Това е псевдолингвистика, от рода на простотиите как ракия произлизало от бог Ра, а Мария Магдалена произлизало от "маг долина" и имало български корен...

# 103
  • В планината / На морето
  • Мнения: 1 011
Ами не, това не е етимологията на думата, латинският корен значи друго.

https://www.etymonline.com/word/consistent?ref=etymonline_crossreference

Не се излагай и не си измисляй произход, отвори речник. Езикът не работи така, както си въобразяваш. Това е псевдолингвистика, от рода на простотиите как ракия произлизало от бог Ра, а Мария Магдалена произлизало от "маг долина" и имало български корен...
... да и в българския е обичайно да се ползват английски думи, всички в България така говорим, три български - 1 английска,  три български - 1 английска ха,ха,ха ....
Типично е обаче за  децата на емигрантите , много са смешни и жалки,  горките деца.

# 104
  • Мнения: 14
Здравей, защо не потърсиш работа да тестваш игри? Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт