Живот само зад компютъра, а съм почти на 30... много зле

  • 11 615
  • 113
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 945
Имал само две цели господинчото -
да трепе хора в гейм игрите и "мома".
Трябва да изхвърли първата цел , ако иска да завъди мома .
Няма такава девойка която да харесва гейм мърльо
щракаш като безумец на лаптопа .
Момите харесват атлетични и весели мъже .
Така че аз предлагам най работещия и изпитан метод - изскубване на кабелите на нета
и спорт, спорт и пак спорт .

..а, да в картинката не видях да има баща на място
който да му бие два шамара
и да го изрита на вън със шутове

# 31
  • Мнения: 539
Моят съвет е да се опиташ да промениш рутината си изцяло. Започни да спортуваш нещо, дори това да е да бягаш сам един час в парка. Замени компютърнитр игри с настолни. Намери някой клуб или кафене с такива игри и се запознай с нови хора там. Ще си говорите за игрите, ти умееш да говориш на тази тема, а и е много добра първа стъпка към възобновяването на социалните контакти.

# 32
  • Мнения: X
Моят съвет е да се опиташ да промениш рутината си изцяло. Започни да спортуваш нещо, дори това да е да бягаш сам един час в парка. Замени компютърнитр игри с настолни. Намери някой клуб или кафене с такива игри и се запознай с нови хора там. Ще си говорите за игрите, ти умееш да говориш на тази тема, а и е много добра първа стъпка към възобновяването на социалните контакти.
Значи, препоръчваш на пристрастен от години години към последна мода 3D игри да си замени тръпката от дрогата с шах и Не се сърди, човече. Ами трудна работа.
Трябва да се примири, че на първо време нищо няма да му е интересно и забавно, и че всичко ще трябва да прави насила.

# 33
  • Мнения: 107
Имал само две цели господинчото -
да трепе хора в гейм игрите и "мома".
Трябва да изхвърли първата цел , ако иска да завъди мома .
Няма такава девойка която да харесва гейм мърльо
щракаш като безумец на лаптопа .
Момите харесват атлетични и весели мъже .
Така че аз предлагам най работещия и изпитан метод - изскубване на кабелите на нета
и спорт, спорт и пак спорт .

..а, да в картинката не видях да има баща на място
който да му бие два шамара
и да го изрита на вън със шутове
а то понеже всичко се решава с “шамари и шутове”... Не се процедира така с хора с лабилна психика, дори и да има такъв баща, дори и да го направи, ако отиде след това и се метне от някой блок, ще си заслужават ли шамарите, как мислиш? А иначе грам не заставам зад поведението на “господинчото”. Приятел намали драстично гейминг тиме-а и започни да оделяш заначало време на себе си, спорт визия и тн, дори и да е насила. След това помисли и за работа и в каква насока искаш да се развиеш. Успех и малко по-мъжката! Wink

# 34
  • Мнения: 1 109
Също смятам, че трябва да поработиш с психолог, струваш ми се в депресия. Отхвърляш всички предложения, а повечето са съвсем смислени. Не е никак толкова сложно да си намериш работа като гейм дизайнер, според мен. Мъжът ми работи в гейм индустрията и знам, че редовно персоналът се набира точно чрез обяви в jobs, не всичко навсякъде се случва с връзки. Но нагласата е по-важна от всичко.

# 35
  • Мнения: 539
Моят съвет е да се опиташ да промениш рутината си изцяло. Започни да спортуваш нещо, дори това да е да бягаш сам един час в парка. Замени компютърнитр игри с настолни. Намери някой клуб или кафене с такива игри и се запознай с нови хора там. Ще си говорите за игрите, ти умееш да говориш на тази тема, а и е много добра първа стъпка към възобновяването на социалните контакти.
Значи, препоръчваш на пристрастен от години години към последна мода 3D игри да си замени тръпката от дрогата с шах и Не се сърди, човече. Ами трудна работа.
Трябва да се примири, че на първо време нищо няма да му е интересно и забавно, и че всичко ще трябва да прави насила.

Това далеч не са единствените настолни игри, които съществуват, разбирам, че явно не са Ви компетенция. Има стотици настолни игри, които карат и най-запалените геймъри да оставят компютъра и да ги играят с приятели или дори с непознати. Изказах това мнение, защото пред очите ми абсолютно асоциални хора са се променяли и са говорили с часове с хора, които току що са срещнали Simple Smile

# 36
  • Мнения: X
Тук има много семейни грешки - липса на баща, детето оставено на самоотлеждане баш в пубертета, мама се вее по чужбината.
Вече е късно за шутове и дървета, най-малкото пък от някакъв никога не присъствал баща.
Пропускате, че за да се бори, да спортува и да се промени, трябват качества на характера, които са безнадеждно попиляни и не са били никога изграждани, когато им е било време с нужния родителски натиск.
Той просто няма сечивата да се справи.
Трябва му помощ, няма да се оправи сам.

ОК, какви настолни игри?
И моят син ходеше с гаджето си да играе настолни игри, събираха се много млади хора.

# 37
  • Мнения: 1 071
Няма оправия според мен. Тепърва 30 годишен мързел, който е и демотивиран да търси реализация и успех в живота. Гуд лък, дет се вика.
Всеки ляга на това,което си постели. Еми и при теб е така.

# 38
  • Мнения: 1 945
Сапфир поне пред теб съм се разкривала напълно  и знаеш къде учат децата ми
и как се справят .
Не мисля че ако ходи на психолог или на психиатър
ще бъде по добре за този момък
от това да се залови за спорт .
Пиша брутално, защото мисля че галенето с перце понякога повече вреди
Ако надвие и предизвика волята си
може и сам да се справи ..и парите вместо за психолог
ще бъдат по добре вложени във спорта
и ефекта ще е по на лице .звам се

Отказвам се, нека оправя сам
Избора си е негов , аз нямам намерение да изслушвам мрънкалници
колко умен философ бил ..Защото трябва да сме пример за децата ми стигат тези постове за днес в бг мама. Хубав празник .

# 39
  • Мнения: X
Не, оправия принципно има, но трудно.
Спортът и въобще физическата дейност са основна част от лечението на всяка зависимост.
Само че за да спортува човек, трябва да е силен психически и много мотивиран.
А тук тези неща просто ги няма налице.
Не може отведнъж да се самопринуди да спортува системно, освен ако не е в някаква комуна със затворнически режим. Но не съм чула да има такива за пристрастени геймъри.
Може да се пробва в някаква онлайн общност за взаимопомощ, но ми се струва, че професионалната помощ ще му е по-ефективна и целенасочена.

Тази зависимост вече е убивала хора, подобно на всяка друга.

Последна редакция: пт, 08 мар 2019, 15:00 от Анонимен

# 40
  • Мнения: 280
Щом имаш само две цели- да трепеш хора и мома.....хубаво.Ще трепеш, ами момата какво ще я правиш?Задавал ли си си въпроса какво искаш от нея? Да ти носи сандвичи и кафе докато си пред компютъра ли? В една връзка не може само да искаш, трябва и да даваш.Ти какво ще дадаеш на момата? Звучиш като човек, който не е имал друг живот освен виртуален. Опитай и нещо друго, за да може после да прецениш как аджеба искаш да продължиш живота си.Може пък да откриеш и други свои качества.

# 41
  • Мнения: 20 027
На човек, който няма базата, за да обърне палачинката, да му се натяга психиката с рестрикции не води до нищо градивно. Ако не е някой скучаещ тийн, а е наистина мъж на 30 с този начин на мислене и изказ, нещата са наистина сериозни и закани, призиви за "стягане" и да се вземе в ръце няма да помогнат.
Той не иска да работи нещо, той иска да е директор. Simple Smile А и не може да задържа внимание и концентрация извън виртуала за повече от 15-20 минути до час. Това какво ви говори – дете на 7-8 годишна възраст по някои от характеристиките на ума, които отдавна трябва да са останали в детските му години.
Момчето, мъжът, макар и на 30, е умствено изостанало по много параграфи за възрастта си. Трябва му наистина лечение и зависимостта му към игрите не е най-големият му проблем.
Той няма елементарна база – умения на ума, тялото, психиката, общуването, които се усвояват до към края на пубертета. Аз я виждам катастрофална ситуацията и да, може да се оправи, но му трябва воля да се бори за себе си и желание най-вече. В момента не виждам такова, а едно мрънкане само.

# 42
  • Мнения: 5
Да се метне . Избора си е негов .
Или ще си човек или  безполезна твар
която така или иначе ще деградира все повече
и по продължително ще мъчи близките си .
Естествен подбор му казвам на това - или имаш топки да вземеш живота си в ръце, или си зад борда
дори и няма да страдат дълго за теб
Лесно ти е да го напишеш това като си жена. От жените нищо не се очаква в тоя живот освен да съществуваш и може би да родиш един път, рано или късно все някой мощен алфа мажага ще дойде и ще ти оправи живота. В такива времена живеем вече. Не ти трябват никакви умения а просто да си поддържаш външния вид поне малко. В моята сфера жените дори и с минимално умение имат по 300 бета орбитер фенбойчета.

Моите синове имат златни медали и купи по спорт
и от олимпиади по биология и физика . Така че спести си съветите точно към мен .
Аз съм тази която търсят за съвети по възпитание .
честито , твойте синове са били най-добрите в състезания срещу 100 други човека
аз съм бил най-добрия в състезания с милиони хора но за жалост не са били в правилната сфера. Ако не си губих живота по интернет можеше да съм стигнал до някъде.

edit: не споря с теб. Ти си права. Само че аз вече съм бил близко до смъртта и не ме кефи нещо. Може би след някоя друга година ще събера достатъчно за да се пробвам по сериозно, до тогава поне мога да мрънкам и да се оплаквам , поне т'ва е безплатно. Нали знаеш че дори и загубеняците са хора. Тва да ги гръмнеш щото не пасват в социялната сфера на 21ви век е малко тиранично. Честит ви 8ми март
Тук има много семейни грешки - липса на баща, детето оставено на самоотлеждане баш в пубертета, мама се вее по чужбината.
а имаше и частта в която ми взеха и паричките дето сам си изкарах още преди да стана пълнолетен,  " щяха да ги върнат " ама не ги.


като бях малък много мразих България и това беше голяма част да се затварям в къщи. Като пораснах много взех да обичам българия щото е много готина, хората са най-добрите.

Последна редакция: пт, 08 мар 2019, 15:15 от hgdfsagfdsf

# 43
  • Мнения: 25
леле ти сериозно ли мислиш, че като сме жени всичко ни е по- лесно и ни е наготово? Опитай пак... Всички се трудим и даваме всичко от себеси, за да имаме нормален живот. Ума ми не го побира как точно днес можеш да кажеш по големи глупости относно жените.

# 44
  • Мнения: 280
Не се обиждай, но какво като си бил най-добър в състезания с милиони хора? С какво това ти помага сега, за бъдещето и са какво те прави полезен за останалите? За да се чувстваш щастлив и удовлетворен, освен че е хубаво да си финансово стабилен и да имаш "мома", важно е и да полезен с нещо. Струва ми се, че имаш висока самооценка, а с отглед на това, което прочетох от теб тя е ГРЕШНА. Не си способен да работиш ...не контактуваш добре с хората....а това, че женския пол са привилегировани и трябва само да родят дете и да чакат алфа мъжкаря...лелееее! Личи си, че нямаш трезв поглед.

Общи условия

Активация на акаунт