Живот само зад компютъра, а съм почти на 30... много зле

  • 11 597
  • 113
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 5
Не се обиждай, но какво като си бил най-добър в състезания с милиони хора? С какво това ти помага сега, за бъдещето и са какво те прави полезен за останалите?

не се обиждам от тая част защото си права но аз това го знам и не твърдя нищо друго
За да се чувстваш щастлив и удовлетворен, освен че е хубаво да си финансово стабилен и да имаш "мома", важно е и да полезен с нещо.
тоя термин май много ви подразни в тоя форум, много яко да атакуваш термина а не съобщението хд

Струва ми се, че имаш висока самооценка, а с отглед на това, което прочетох от теб тя е ГРЕШНА.
Като бях малък не мислих така. Сега си знам кое го разбирам и кое не го разбирам. Не бих казал че мисля високо за себе си, просто си знам плюсовете и минусите.
Не си способен да работиш ...не контактуваш добре с хората....а това, че женския пол са привилегировани и трябва само да родят дете и да чакат алфа мъжкаря...лелееее! Личи си, че нямаш трезв поглед.
залгедай се в живота който живеем и ще видиш че може би съм на нещо

точно преди малко гледах подобна тема от друг човек в тоя форум който също беше мъж а не жена. Ако си отвориш очите и потърсиш наоколо ще видиш за какво говоря.

# 46
  • Мнения: 1 071
Говори пубера за жени 😂. И колко точно жени познаваш и с колко точно жени общуваш, за да правиш изводи?
Да ти кажа, наборе. Колкото теб съм на години, работя квалифицирана работа за чужда компания, имам собствено жилище и прекрасен трудолюбив и амбициозен съпруг.
Жал ми става за теб . Нямаш реална представа за това къде точно стоиш в обществото. А ти реално си извън него.
Много хора упрекват родителите ти, но според мен сам си се пуснал по течението, било ти е страшно удобно и комфортно мама да праща пари, а ти да цъкаш по цял ден.
Насилили са те да ходиш в колеж, но не било твоето. Работата в джобса не била за теб.
Ти си нещо като апендикс.

# 47
  • Мнения: 18 550
Скрит текст:
Говори пубера за жени 😂. И колко точно жени познаваш и с колко точно жени общуваш, за да правиш изводи?
Да ти кажа, наборе. Колкото теб съм на години, работя квалифицирана работа за чужда компания, имам собствено жилище и прекрасен трудолюбив и амбициозен съпруг.
Жал ми става за теб . Нямаш реална представа за това къде точно стоиш в обществото. А ти реално си извън него.
Много хора упрекват родителите ти, но според мен сам си се пуснал по течението, било ти е страшно удобно и комфортно мама да праща пари, а ти да цъкаш по цял ден.
Насилили са те да ходиш в колеж, но не било твоето. Работата в джобса не била за теб.
Ти си нещо като апендикс.

JoyHeart
Това е наистина добро.

# 48
  • Мнения: 280
Хубаво е ти да си отвориш очите НАОКОЛо, а не във форумите само.Нали си даваш сметка, че повечето ти проблеми са от това, че имаш пропуски в реалния живот.Не твърдя, че моите виждания са правилни в твоя случай. Около мен е пълно с жени, които са пълна противиположност на това, което описваш ти.

# 49
  • Мнения: 807
Значи,направих си труда да прочета този меко казано локум.Мисли хвърчат навсякъде и се реят измежду житието и битието на този момък.
Човече,ще ти кажа само едно.Седни,прочети какво си писал в първия си пост.На мен свят ми се зави,буквално.
Имах чувството,че пишеш нещо което измисляш в момента и чакаш да видиш колко рибки ще се хванат на въдицата.

# 50
  • Мнения: X
Момче, твоят път е към пълна деградация - да пукнеш от глад, жажда и преумора до компютъра или да се нагълнаш с хапчета, ама тоя път по-успешно.
Ако не искаш това, спри с дребните тарикатлъци, виж се реално в огледалото и ЗАПОЧНИ ДА СЕ ЛЕКУВАШ!
Разбери, че си болен и объркан, да не кажа тотално сбъркан.
Затова няма да си правя труда да анализирам всичките измислици на тема "това е реалността"  в постовете ти, по простата причина, че ти си нямаш и понятие от реалността - извън виртуалната. Не разбираш нито от жени ,нито от работа, нито от истинска радост, нито от цели и преследването им. Даже си мисля, че сигурно си девствен.

Но виртуално не може да се живее вечно, поне докато не измислят Матрицата и не оставиш тялото ти да кисне в някой резервоар, набучено с маркучи във всички дупки.

Животът в реала може да е страхотен, вълнуващ и прекрасен - стига да имаш душата и сетивата да го оцениш. Твоята душа боледува тежко. Първо трябва да разбереш това, второ да приемеш нуждата от помощ и трето - да потърсиш такава помощ. Това е най-трудното за всеки зависим. Затова и повечето терапии се провалят - зависимите просто не признават наистина, че имат проблем, че трябва да се борят, и че се нуждаят от помощ.

Последна редакция: пт, 08 мар 2019, 16:34 от Анонимен

# 51
  • Мнения: 7 303
Какви са тези съвети за шамари, шутове и спорт. Авторът е болен, зависим, както са зависими алкохолиците и наркоманите. Трябва му лечение. Между другото, психиатрията е доста напреднала в последните години.

# 52
  • Мнения: 866
С тези нападателни мнение вие не просто не му помагате, а го депресирате още повече и такива хора понякога си посягат на живота. Всеки психолог ще потвърди това, вие не осъзнавате ли, че той е човек със проблем !

За мен най-правилното е терапия при психолог, защото в случая има и пристрастяване към PC игрите и трябва първо с това да се справи, за да може след това да променя и другите неща.

Тая тема по-добре да не я чете, вие тука го изкарахте отрепка и отпадък и това може да задълбочи още повече проблема !

# 53
  • Мнения: X
Не, не е никаква отрепка. Човешко същество е, донякъде жертва на обстоятелствата. Най-малкото не вреди на никого, освен на себе си и донякъде на майка си, като я притеснява с начина, по който живее.
Има капацитет да поправи в значителна степен щетите, но трябва да е наясно, че ще е трудно и ще изисква сериозна помощ, най-добре професионална.
Въпреки неизчерпаемата мъдрост, която се лее ден и нощ от този форум, не считам, че разполагаме с нужните възможности, за да помогнем истински на това младо и съвсем не лошо момче.

Авторе, едно поздравче:
Скрит текст:

# 54
  • Мнения: 19 933
Никаква отрепка не е. Просто е бъгнат като човек. Докато живеем все още във физически тела и общуваме не само с чатове, а с изразните средства на тялото – реч, жестове, език на тялото, поглед, то той ще е аутсайдер. А и моля ви, забележете как се изразява, все едно е постоянно в игра и пише в чата.Simple Smile

Аз продължавам да твърдя, че може и момъкът да е бил инертен, мързелив и безволев като дете, но основната вина е на възрастните около него. По думите му, майката не е от най-мъдрите, тя е смятала, че да му е пълен тумбака и да има парички е върхът на сладоледа. Виждаме резултатите – тотално ощетен емоционално и ментално човек. Не е необратимо, но му трябва обратна връзка, гледна точка, ментор да му посочи пътя. Възможно е, стига да го поиска.

# 55
  • Мнения: 1 770
Vasilena, много груби и егоцентрични изказвания! Не видях капка емпатия и човещина в тях. Аз никога не бих искала съвет, как да възпитавам децата си, от човек като теб...
Не са ли любовта, разбирането, търпението, съчувствието и човещината в основата на възпитанието на децата и изграждането на отношенията родител-дете? Или бъркам!? Според мен, агресията възпитава агресия. Ако твоите съвети(за които те търсят) са тези, които споменаваш; ако за теб не е нужно да се помогне на човек, осъзнал проблема си; ако според теб родителят трябва да изрита детето си, което е "деградирало", без до последния си дъх да се стреми да му помогне, а го кара да "се метне" от някой мост или с "ритници и шутове" го изкара от дома си, то "благодаря" за такива съвети, пък дори това да ми коства всичките медали на света.

Последна редакция: пт, 08 мар 2019, 18:53 от 💕Mom of 4 💕

# 56
  • София
  • Мнения: 38 537
Василена наистина звучи много странно и грубо. Все едно не е тя.

# 57
  • Мнения: 1 925
Груба, но адски права във всичко. Какво има да кажеш и помогнеш на 30 годишен, който НЕ ИСКА да погледне по- далеч от компютъра си. Не е нормално цял живот сам да си дълбаеш дупка и да очакваш в един момент някой да те изкара от нея, само дето и той май не знае дали наистина иска. Цял живот спал, ял, играл, отхвърлял всякакви възможности за работа и накрая търси помощ в Бг мама.. И той и родителите му имат еднаква вина, дори неговата е по- голяма. Каквито и да са родителите ти, колкото и да те глезят и галят с перце, ти ако имаш чувство за самосъхранение и израстване, сам се взимаш в ръце и започваш лека полека да си градиш живота. Ама напуснал работа, щото ме го кефило, ама не искал на фитнес щото го било срам, ама това, ама онова. Оправдания да искаш. Еми да продължава да си играе на компа по цял ден и да спре да се оплаква. Е да стане там добър лидер, белким е доволен от нещо, да си се радва и толкова. Мома искал.. ма какво има да й предложи на тая мома и той не знае.

# 58
  • София
  • Мнения: 17 778
Геймър ли?
На това му се вика слабохарактерен неудачник. По свое желание.
Млад, прав и здрав хрантутник.

# 59
  • Мнения: X
Наистина доста от коментарите са агресивни и с нищо не помагат, но и авторът сам си ги търси от начинът по който е поднесъл текста с толкова много "геймърски" изказ. В крайна сметка авторът няма нужда да натъртва толкова много на геймърството си във форум съставен главно от майки. Simple Smile заради което се създава впечатление че може и да не е истинска история а храна за рибки т.като познавам геймъри които имат нормален изказ извън гейминга. Не става въпрос за правопис а за начин на изказ. Но може и човекът тотално да е загубил нормалното светоусещане. А и "аз съм номер 1 във всяка игра" ме съмнява, защото да си едновременно най-добрият в шутъри, стратегии, фифа, рейсинг и т.н. е все едно някой спортист да каже "аз най добрият футболист, гросмайстор, плувец и боксьор". В различните дисциплини на е-спорта или различните видове игри един и същи човек не може винаги да е най добрият, но може би авторът просто ненужно разкрасява своите универсални гейминг умения по същият начин по който ненужно използва ултра гейминг изказ бро. Simple Smile Стандартният съвет да отидеш на психолог вече беше даден. Аз ще дам нестандартен съвет.

Пич, трябва да си смениш чипът, в него е проблемът а не в игрите. Това става с няколко прости стъпки, но трудни за изпълнение ако нямаш правилната нагласа. 1-во променяш си начинът на мислене. Изкл. емоциите т.като на този момент те единствено те депресират и ти пречат да решиш проблема. Започваш да мислиш като машина а не като човек. Определяш какъв е проблемът (вече си го определил) и търсиш най-краткият път за решението му въз основа на наличните ресурси с които разполагаш и средата в която се намираш.
1-во, ограничаваш гейминга (най добре е да го спреш, но той ти е единственият източник на доходи). От 16 часа на ден макс 4 часа. Определяш си програма за всеки ден, откога докога какво ще правиш и не я нарушаваш. В нея геймингът никога да не е преди лягане. Доказано е че гледането на електронни дисплеи възбужда мозъка и пречи на психиката и на ума да се възстановяват за следващият ден по време на сън. Кристиано Роналдо спира да гледа всякакви електронни дисплеи (телефони, компютри, телевизия 1 час преди лягане). Прави го за психическото си възстановяване, за физическото си има барокамера вкъщи. Това е съвет не само към теб а към абсолютно всички, прекарвайте последният час преди лягане в нещо различно от гледане на дисплеи, соц-мрежи , форуми и т.н. и на другата сутрин ще се събуждате в приповдигнато настроение и без да пиете кафе. Ти прекарвай този час в слушане на музика или четене на книга.
2-ро, съществена част от програмата ти за деня трябва да бъде спортът. Ако си пълен и имаш нужда от отслабване започваш с аеробният джогинг по метода на херкулес. Херкулес започва да вдига малкото теле което се е родило всеки ден и заедно с нарастващото тегло на телето нараства и силата и издръжливоста му. Ти така правиш в джогинга. Около 100 метра крос и около 50 метра ходене ти е една дължина. Може да го правиш на стадион, може и в парка, може и на улицата използваш гугъл мап да си разграфиш отсечки и почваш да въртиш обиколки на този принцип. Започваш с 6 и с всеки следващ ден ги увеличваш с 1 (математически всеки ден ще ги увеличаваш с по малко и по малко, 2-ият ден със 17% от 6 на 7, 3-тият с 14% от 7 на 8 и ще се учудиш колко е лесно, аз така си реших проблем с килограмите, и само до 1, 2 месеца ще имаш издръжливост да въртиш кросове по 3, 4 часа на ден. Което си е натоварване като за спортист. Ако не си кюфте а си фиданка тогава тръгваш на фитнес без никакво оправдание, всички във фитнеса в началото са били фиданка. Ако си кожа и кости и те е срам, тогава си поръчваш по интернет гири, лежанка и стойка за коремни преси, с тия 3 неща покриваш всички мускулни групи, за краката правиш клякания и набирания на прасци и за няколко месеца правиш начална мускулатура ако си стриктен и след това отиваш във фитнеса за да я доразвиеш.
3-то, в останалото ти свободно време започваш да четеш книги. Наблягаш на книги за развитие на личността. Не че има нещо лошо в романите, биографиите или научната литература. Гарантирам ти че ако правиш тези неща и започнеш да оползотворяваш по добре времето си то другите ти проблеми (социализиране, намиране на мома, мотивация за работа и влизане в живият живот) след време ще се решат сами. В крайна сметка си само на 30 не си на 60. Не си спортист че ако до 30 си циклил на едно място е ясно че няма да те бъде в спорта. В живота не е така, активният живот е от 20 до 60, ти си минал едва 1/4 от него така че предостатъчно време имаш за промяна. Но затова ти казвам че трябва да мислиш като машина и всичките ти действия да са само с една цел: най-прекият път към решаването на проблема. Определяш кой е той, въз основа на средата и възможностите и си създаваш правила които да ги следваш, и не се отклоняваш както прави една машина. Мислиш и работиш като машина, без емоции, не бива да мислиш колко си зле, да изпадаш в депресии, колко време си загубил и така нататък. В крайна сметка имаш си дом, имаш си сем. някои хора и това го нямат, нищо не е толкова драматично. Създаваш си цел и правила които да ги следваш за постигането им и не се отклоняваш и не спираш.

Последна редакция: пт, 08 мар 2019, 21:10 от Анонимен

Общи условия

Активация на акаунт