Живот само зад компютъра, а съм почти на 30... много зле

  • 11 618
  • 113
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: X
Късно е вече за дърво. Родителите му е трябвало да го вземат преди 10-15 години.

# 16
  • Мнения: 20 028
Аз не бързам да го заклеймявам, не е виновен само и основно той, той е изпуснато дете. И затова имат огромна вина родителите, ако е нямал такива, хората които са се грижили за него. Всички знаем, че до една възраст децата не могат да вземат осъзнати решения и да правят зрели избори, така че аз там хвърлям вината.
Но миналото, станало, щом усеща, че не е адекватен за 30-те си години, това е начало на някакво осъзнаване. А този сленг, ако не е нарочен, показва тотално липса на грамотност, само цъкане пред компа и речник на геймър, ама тъп.
Авторе, избива ме да те наритам в кокалчетата, но ми е ясно, че нямаш нужда от това, ама хич.
Търси помощ по-скоро. Тук няма как да ти помогнем само с писане. Липсата на смисъл в живота и още повече нежелание, невъзможност да го търсиш, е много сериозен проблем, който води и до самоубийства, да. Трябва ти специализирана помощ.

# 17
  • Мнения: X
Когато духът боледува, от здравото тяло няма много полза. Трудно е да се проумее, че проблемите в ума и емоциите могат да са не по-малко сериозни, трудно лечими и смъртоносни от телесните.

Авторе, имаш много тежка форма на зависимост в комплект с дефицити на развитието - образователно, емоционално, на характера.

Ако решиш, можеш да ги преодолееш с упорита работа. Но мотивацията е най-трудното. Не чакай някой да ти я създаде отвън. Ти сам трябва да се бориш. Отвън може да ти помогнат, но основната тежест е върху тебе. Никой не може да спаси никого, ако той сам не желае да се спаси и не се бори.

# 18
  • Мнения: 807
Признавам,не прочетох всичко,само началото,но от дългия пост които си пуснал ми се струва,че имаш крещяща нужда от комуникация със психолог.Явно има и други неща които те притесняват,но си трябва и за тях психолог.
И аз отивам за 🍿

# 19
  • Мнения: 25
Dude get your sht together
за всички тези години е трябвало да ти стане ясно, че така не можеш да продължаваш, особено в такива конкурентни времена, в които дори с магистърска степен е трудно да се намери работа. Хич не е невъзможно да си изградиш нормален живот и паралелно да играеш игри през свободното време. Аз го правя и съм предоволна, че имам време и за работа, личен живот и игри по цели дни.
Но все пак никога не е късно и е хубаво, че виждаш проблемите си. Както казаха по- горе започни бавно, ходи на психолог, изкарай курс за тестър или QA и нещата малко по малко ще се наредят. Използвай останалите ти пари за да се оправиш и да се вдигнеш на крака. Никога не е късно, а и все пак геймърската индустрия е една от най- процъфтяващите в света и със сигурност ще успееш да си намериш работа след толкова години опит.
Научи се да правиш игри, дали концепция, UI или програмиране (Unity например)- няма значение. Винаги ще можеш да насочиш знанията си досега в нещо полезно, което ще те прави щастлив. Има вече специалности за гейм дизайн и т.н.
Искам да кажа, че вместо да захвърляш всичко, просто го трансформирай. Мои приятели станаха еспорт коментатори, тестъри, девелъпъри, даже и аз съм правила опити за гейм дизайн, но не е моето нещо. Има един канал в youtube- Rocket Beans. Немци са, но например те изградиха огромна кариера 24/7 играят и тестват игри постоянно с онлайн стрийм и са буквално като геймърска телевизия. Варианти има много- намери своето място и действай и бъди щастлив. А момата сама ще си дойде. Успех!

# 20
  • Мнения: 7 421
Много си болен според мен. Нуждаеш се спешно от помощ.
1. Психиатър
2. Психотерапевт
3. Група на зависимите за взаимопомощ.
Признавам си, не ми стана симпатичен, но си млад човек, дано се оправиш!

# 21
  • Мнения: 866
Изчетох само част, защото това е абсурдно дълго за четене, но няма и нужда да чета всичко. Стигнах до където писа, че майка ти била вече друг човек, ти вече си станал на 30 и си пуцаш по 16 часа на компа.

Ако искаш нещо да промениш, само консултация със психолог може да го постигнеш, проучи за някой добър такъв и започни терапия !

Ето това е добър пример за нехайни родители, които са съсипали живота на детето си. Не мога да си пердставя моите деца да бъдат като теб.

Аз за щастие съм ходил и в казарма и много жалко че я премахнаха.

Трябва да ходиш на психолог, защото при този живот който си водил ще ти е трудно да си намериш приятелка, общуването с жени ще ти е трудно !






# 22
  • Мнения: 5
Не мисля че казармата щеше да ми помогне. Аз съм се опитвал да живея и съм излизал от къщата но няма разлика.

Късно е вече за дърво. Родителите му е трябвало да го вземат преди 10-15 години.
и аз това мислих в първия пост но преди това време не живях с родителите си, пък вече и да ме биеш нищо няма да се промени.

А за психиатър - психиатрите нищо не могат да направят осен да кажат  " опръй се" , ако не им позволиш да ти помогнат няма как да ти помогнат. Тяхната работа е да говорят а колко от това говорене ще ти влияе е друго.. пък и те тез пари да не раснат по дървата

Искам да кажа, че вместо да захвърляш всичко, просто го трансформирай. Мои приятели станаха еспорт коментатори, тестъри, девелъпъри, даже и аз съм правила опити за гейм дизайн, но не е моето нещо. Има един канал в youtube- Rocket Beans. Немци са, но например те изградиха огромна кариера 24/7 играят и тестват игри постоянно с онлайн стрийм и са буквално като геймърска телевизия. Варианти има много- намери своето място и действай и бъди щастлив. А момата сама ще си дойде. Успех!
то да си коментатор е нормие-нещо и за алфа-социални хора, аз не съм един от тях, въпреки че имам някъф успех и дори имам добър номер хора който ме следват в такива онлайн сфери - не виждам как изведнъж ще стана такъв човек като се има предвид че не живея сам. А последния път в който бях се наел сериозно да го почна това и ми прецакаха плановете
а за гейм дизайн и аз искам само че креативен директор а не програмист а те тея работи не ги дават на рандом хора
М8, гет а лайф, уиибо.
Сега сериозно. Доста труд е хвърлен в този разказ.
не

От 15 години си геймър и нито си изкласил до програмист, нито дори до тестер, нито имаш биткойн или етер...ми закъсал си я.

Ама и вашите са ти направили мечешка услуга да отглеждат геймър до 30...
аз мисля че нещо се обърка

нашите не са ме гледали до 30, нашите ги нямаше като бях лапе а като станах на 20 и исках да си направя кариера в интернет те решиха че се върнаха и ми спряха плановете за това. А баща ми не живее с нас от цялото това време, пък и що да живее с нас като гаджето на баща ми е по-младо от мен хЪХъЪхЪ. Иначе сметки и джобни пари си плащам още от преди да стана пълнолетен и ако нямах пари от интернет и без интернет щях да остана

Авторе, имаш много тежка форма на зависимост в комплект с дефицити на развитието - образователно, емоционално, на характера.
така е и аз това си го знам но ако ставаше само със знаене и с мислене до сега щях да съм се оправил. В крайна сметка нищо не очаквано до тук.

В крайна сметка, не е само за излизане от зоната на комфорт. Вече съм достатъчно голям  за да съм на ясно че живота не може да е само комфорт, пък и имам повече самочувствие от преди и за това не се чувствам толкова зле дори и като изляза на вън. Проблема е че нямам причина да изляза на вън, нямам причина да говоря с хора който не познавам
дори и да изляза на някво кафе, какво ще правя там сам?

Последна редакция: пт, 08 мар 2019, 13:18 от hgdfsagfdsf

# 23
  • Мнения: X
То няма решение с вълшебна пръчица и без усилие от твоя страна.
Най-вече трябва да осъзнаеш проблема си и да решиш, че ще  се бориш с него. Отвън няма кой да те мотивира и измъква от батака.
Не се получава нищо с отрицание - това не става, онова не става.

Аз рядко давам съвети за професионална психологическа помощ, но ти определено имаш нужда от такава. От добър професионалист, специалист по компютърна зависимост. Той може да ти даде точни насоки и програма за действие с методи и срокове. Не мисля, че би се справил сам. А да хвърляш на друг човек (любовница, приятел) проблеми от такъв магнитут е нечовешко. И не виждам кой би се нагърбил.

Ако даваш пари на някого, това е един добър мотив да работиш сериозно по проблемите.

Като начало си наложи да прекарваш поне по 1 час дневно навън в безцелно размотаване, най-добре в природа - парк или около града.
Освен това опитай да сведеш стоенето си на компютъра до максимум 10 часа дневно.
Знам, че е ужасно трудно. Затова ти е професионалната помощ - да ти кажат точно как да го направиш.

Последна редакция: пт, 08 мар 2019, 13:29 от Анонимен

# 24
  • Мнения: 10 998
Много се страхувам моят син, да не изпадне в твоето положение и ще му дам да прочете постът ти. Почни първата работа , която ти предложат и си търси жена. Аз в психолози и психиатри не вярвам.

# 25
  • Мнения: X
Кристина, каква работа? Каква жена?
Той няма мотивация, търпение и воля за абсолютно нищо извън игрите.
Колко време ще се задържи на каквато и да е работа?
Коя жена ще го изтърпи да живее в паралелния свят по 16 часа в денонощието?

# 26
  • Мнения: 25
Кристина, каква работа? Каква жена?
Той няма мотивация, търпение и воля за абсолютно нищо извън игрите.
Колко време ще се задържи на каквато и да е работа?
Коя жена ще го изтърпи да живее в паралелния свят по 16 часа в денонощието?

Такава, каквато ще играе с него Grinning

# 27
  • Мнения: X
Демек, двама наркомани да си друсат заедно.
Супер лечение...

# 28
  • Мнения: 25
Не казвам, че е препоръчително, а само, че такава ще го изтърпи. И то до време. Това не го прави добро в никакъв случай- напротив.

# 29
  • Мнения: 30 802
A, сакън, да не стане като с геймърите, дето си родили дете и го уморили от глад, щото не могат да отлепят от компа...

Общи условия

Активация на акаунт