92nd Academy Awards OSCAR'2020 - Наистина ли вече е важно само наградите да са "политкоректни"?

  • 33 226
  • 743
  •   1
Отговори
# 495
  • Мнения: 5 490
Бриджъртън е другото недомислие. Наистина актьорът беше супер, много го харесвам, но просто освен ако не приема, че сериалът е вид Тарантинова интерпретация (нали се сещате, както например в един от филмите му убиха Хитлер и промениха историята, или в друг убиха последователите на Менсън и жената на Роман Полански оцеля), няма как да го бъде. И още по-лошото е, че който ги гледа без знания за периода може да остане с впечатление, че наистина е било така. Пренаписваме историята, един вид.
Как успяват в Индия и Китай да намерят десетки герои от историята си и даже да правят филми по техни комикси, а западният свят се оказва напълно неспособен да разнищи африканската култура. Защото, ако се върнем натам ще трябва да отидем в Африка и да го признаем като континент, да разгледаме междуплеменните войни и легенди и защо да не да намерим случаи, в които местното население се е противпоставяло успешно на завоевателите. Но това някак прекалено ще бръкне в раната на белите колонизатори. Затова- по-лекичко и глуповато.

Ами не съм сигурна, че ще бъде много зле да се покаже истинската история на Африка. Защото държавите, в които е имало бели колонизатори, в момента са далеч напред в развитието си от останалите там. То за това не е удобно да се говори за тази част от историческото минало - някак нещата са все зле за тъмните актьори....И нали е по-лесно, пък и добре завоалирано зад термина "художествена измислица" - дайте да направим черен граф в средновековна Англия...като ще е лъжа, поне да е опашата.

# 496
  • София
  • Мнения: 27 220
Ей за това говорим.
Изкривяване на историята. Ненужно, безсмислено и неправещо никаква услуга (точно обратното) на афроамериканците.

Вижте само броя дислайкове спрямо лайковете и коментарите.
И си мислят, че това нещо ще се гледа и хареса?

# 497
  • Мнения: 2 241
Кощунство. А пък аз навремето наивно се възмущавах, че бяха избрали руса и синеока актриса (Натали Дормър) да играе Ан Болейн в сериала Тюдорите (защото тя е била с доста тъмна коса и очи, Натали Портман беше добре в Другата Болейн), а пък то можело и къде-къде по-зле да стане.

То и Супермен вече ще е чернокож, говори се, че Уорнър искат да сменят Хенри Кавил с Майкъл Б. Джордан.  Те да не останат назад от Марвел сигурно, които вече го с направиха Капитан Америка... Нямам думи.

# 498
  • Мнения: 1 131
Аз викам направо да дават всички роли на чернокожи,  и да се свършва с цялата история. Да си режисират и продуцират те, та да няма сърдити.
Па Скарлет Йохансон и другите крекачи да се ориентират към нови професии. И без това на никой няма да липсват...

# 499
  • Вестерос
  • Мнения: 38 261
За Сумермен се оказа, че щял да е от паралелна реалност Grinning

На мен не ми пречат тъмнокожите елфи във Вещерът или тъмнокожата малка русалка, ама Ан Болейн.... плийзззз Не ме изкефи и в Бриджъртън решенията да има толкова много тъмнокожи аристократи.

# 500
  • Мнения: 1 131
Едно време историята се е писала от победителите, сега се пренаписва от социалните инженери.

# 501
  • Мнения: 4 520
Де да можеше единият гол талант да е достатъчен...
Не само за филмовата индустрия, а за всяка друга. Светът щеше да е едно различно място.

# 502
  • София
  • Мнения: 27 220
Поредно признание за нашето момиче




Мария е на почивка в Княжество Монако

# 503
  • Мнения: 19 018
Това важи за всички номинирани принципно.

# 504
  • София
  • Мнения: 27 220
Фестивалът в Кан приключи. Дадоха се първите тежки насоки за годината и след нея...

Всички победители може да видите тук:
Cannes Film Festival Awards



А нашето момиче блестеше и на лазурния бряг

# 505
  • Мнения: 2 807
Като за финал от Кан

# 506
  • Мнения: 4 075
Българи - Юнаци! Joy
Сладурки, чудех се дали няма да се засекат.

# 507
  • Мнения: 2 782
Коя е дамата до Бакалова?

# 508
  • София
  • Мнения: 27 220
Нина Добрев от Дневниците на вампира.

# 509
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 688
Коя е дамата до Бакалова?

Нина Добрева

Общи условия

Активация на акаунт