92nd Academy Awards OSCAR'2020 - Наистина ли вече е важно само наградите да са "политкоректни"?

  • 32 747
  • 743
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 31 125
И на мен ми харесва Имало едно време в Холивуд. За Брад и Лео да не говорим.
Обаче не догледах 1917.

# 226
  • España
  • Мнения: 1 178
Аз изгледах с голямо удоволствие 1917, даже на два пъти и сълза пуснах !
Харесах също и “Имало едно време в Холивуд” , беше ми любопитен “прочитът “ на тази ,иначе, толкова мрачна ужасяваща история по Тарантино-вски и не останах разочарована! “Готините” размазаха лошите ,а на мен това ми харесва!
“Жокерът” ....не....оценявам таланта на ХФ, но ...за мен Жокерът е Джак Никълсън и толкоз!

Обачееее....мисля заглавието на “големия победител” идеално описва цялостната ситуация около церемонията в частност и “холивудската машина за илюзии”  като цяло - П А Р А З И Т”!!!!!

Хич не ме учудва ниската гледаемост на церемонията...Забелязвам ,че хората бавно и полека сякаш взеха да се отвръщат от популизъм и “ набиване на канчето” от подиума! Изобщо....работата на актьори,певци,артисти е с ТАЛАНТА си да въздействат и вдъхновяват ,а не да размахват пръст ,възползвайки се от силата на своята популярност мисля си аз!

Последна редакция: вт, 11 фев 2020, 13:33 от dyvaromi

# 227
  • София
  • Мнения: 17 259
Аз нещо друго мислех да изкоментирам с вас, смешките. Боже мой! Кой им пише сценария и "смешките" на тая церемония, толкова бяха тъпи, ама толкова, нивото беше "Комиците и приятели". Даже не, те са по-смешни, "Тутурутка" беше нивото.
На мен чак ми беше неудобно да гледам Мая Рудолф да се мъчи със смешката си. Или Сигорни. Чудни актриси, а ги набутали с тия тъпи, та тъпи реплики.
И двамата "не-водещи" в началото - еми сори, мъка и трагедия.

# 228
  • España
  • Мнения: 1 178
Ох....това със “смешките”  е жалка история в моите очи....и не само тази година....и не само на Оскарите...сравнението с “Комиците и приятели “ и с “Тутурутка” ( не го знам,но ме загуби още със заглавието 😉) не е лишено от смисъл . Не знам ,а и не искам да знам кой пише сценариите и дали има изобщо за такива мащабни мероприятия или са импровизации,но ....чувството за хумор е нещо много сложно и не на всеки се отдава,дори и на големите....Някои имат чувство за хумор,а други имат чувството,че имат чувство за хумор! Даже понякога са по-интересни реакциите на “публиката”....( дали пък не пускат “изкуствен смях” или нивото е такова ?) .
Е....има и попадения - за мен  Рики Джървейс  беше брутален на Златните глобуси !
Освен това, че играеш в комедии ,далеч не означава ,че природата е била щедра към теб откъм интелект и усет за хумора - справка :Ребел Уилсън на БАФТА ! Виж,шегата на същото място и по същия повод на Брат Пит се получи!
Друг е въпросът,че (пак там )  на мен най-ми хареса заигравката на Хю Грант с Рене ,но аз съм мнооого пристрастна....😉

# 229
  • София
  • Мнения: 17 259
Да, добре, че бяха Глобусите, честно Simple Smile

# 230
  • Мнения: 43
Самата церемония едно на ръка, но аз трябва да изразя възмущението си от прякото излъчване в бг ефира. И не, това не е нито хейт, нито градивна критика, а недеволство, че предоставят един незадоволителен продукт на зрителите си, които си оставаме основния магнит за създаването на рекламна ангажираност.

Потресен съм как е възможно през 2020 година, частна и национална медия с големи претенции, да отрази толкова некадърно. Дълбоко в себе си съм убеден, че ако дори държавната БНТ щеше да се справи далеч по-добре, ако притежаваше правата. Толкова ли е трудно да намериш по един екземпляр от мъжки и женски пол, които да знаят английски език ? Дори да не са на "ти" с киното, ще им дадеш по едно листче с имената на номинираните, с които те предварително ще се запознаят и подготвят, а не да казват "Матю Скорсезе" и още куп грешки в изговора на имената. Речите на Рене, на Хоакин бяха дълги, а тия превеждаха по 3 думи и хънкаха точно толкова, че да не можеш да чуеш оригиналната реч. Аматьорска работа, по-добре без превод в ефир, пускайте го с английско аудио.

Студиото преди церемонията беше невероятен потрес. Водещите - без коментар. Не разбрахме защо Рене заслужава да спечели, но разбрахме за пластичните и операции.

За капак, ако ви е било сънено, "мачото" Блатечки със сигурност ви е събудил с евтината и комплексарска реплика за "кривия" Финикс. Много, много ниско падна. В БГ имало "поне 20 актьора, които ще изиграят ролята ако не по-лошо, то поне на същото ниво" Smile Блатечки да се "изкриви" от глава до пети, няма да постигне 1/10 от физическата и най-вече психолигческа метаморфоза от Артър Флейк до Жокера на Финикс.

Аз хубаво си гледам на стрийм, но тази година не успях да намеря фрий, навсякъде ми искаше регистрация и се отказах. Голяма грешка. Не стига, че церемонията е достатътчно скучна и постна, та тия от Нова съвсем я "убиха".

# 231
  • Мнения: 4 511
Хаха, Алекс, много си им набрал. 😂
Разбирам те, но може би не трябва да драматизираш толкова. 🤞

А това истина ли е:
Цитат
Много, много ниско падна. В БГ имало "поне 20 актьора, които ще изиграят ролята ако не по-лошо, то поне на същото ниво" Smile
Точно така е казал - "ако не по-лошо, то поне на същото ниво"?! Или си допуснал печатна грешка в бързината?

# 232
  • До сърцето...
  • Мнения: 5 201
Лорчето "подпира" страхотно с образа на адвокатката, аз съм и фен още по времето когато беше муза на Линч, така че адмирам, че я наградиха в един наистина много стойностен филм с чудовищна игра.
Чак пък "чудовищна" Mr. Green Тази "чудовищна" роля щеше да я подпре всяка средностатистическа актриса и без да е муза на някой.

“Жокерът” ....не....оценявам таланта на ХФ, но ...за мен Жокерът е Джак Никълсън и толкоз!
Оф, олекна ми. Мислех, че само аз съм така.

# 233
  • Мнения: 36 425
И за мен Жокерът е Джак Никълсън, но честно казано, не възприемам новия филм като комиксов. По-скоро като трилър, посветен на един сериозно увреден човек (но не непременно онзи Жокер от Батман). Знам, че не е правилно, но това е моето възприятие, дори да вкарват имена и персонажи от ДиСи. А и ми е струва, че е прекалено рано за нов римейк на Батман. Дано да не го правят и филмът да си остане като самостоятелен (въпреки че се чуваше нещо за продължение).

Асен Блатечки със сигурност се мисли за по-добър от Хоакин Финикс.

# 234
  • Мнения: 43
за мен Жокерът е Джак Никълсън и толкоз!


Поздравления за коментара. Аз също имам най-голям сантимент към Жокера на Джак, Пфайфър като Котката. Бъртън винаги ще си остане Бащата на Батман в моето съзнание.


Точно така е казал - "ако не по-лошо, то поне на същото ниво"?! Или си допуснал печатна грешка в бързината?

Така де, искал съм да напиша "ако не по-добро," моя грешка Smiley

# 235
  • Мнения: 43
Лорчето "подпира" страхотно с образа на адвокатката, аз съм и фен още по времето когато беше муза на Линч, така че адмирам, че я наградиха в един наистина много стойностен филм с чудовищна игра.
Чак пък "чудовищна" Mr. Green Тази "чудовищна" роля щеше да я подпре всяка средностатистическа актриса и без да е муза на някой.

“Жокерът” ....не....оценявам таланта на ХФ, но ...за мен Жокерът е Джак Никълсън и толкоз!
Оф, олекна ми. Мислех, че само аз съм така.

Не, под "чудовищна" нямах в предвид играта на Дърн. Един стойностен филм с чудовищна игра на главните актьори Скарлет и Драйвър. Дърн е просто страхотна. Simple Smile

# 236
  • София
  • Мнения: 6 062
А това истина ли е:
Цитат
Много, много ниско падна. В БГ имало "поне 20 актьора, които ще изиграят ролята ако не по-лошо, то поне на същото ниво" Smile
Точно така е казал - "ако не по-лошо, то поне на същото ниво"?! Или си допуснал печатна грешка в бързината?

Всъщност Блатечки го казва точно така - "ако не по-лошо", както е цитирано първоначално, но от самия контекст на разговора става ясно, че е имал предвид ... "ако не по-добре, то поне на същото ниво". Все пак допълва, че харесвал Хоакин много, но точно тази му роля, според него, не била трудна за изпълнение. Rolling Eyes
Казва също така, че харесва повече Ди Каприо. Друг бисер обаче е, че Брад Пит трябвало да върне Оскара, ако го вземел. Joy
Общо взето се изложи много за пореден път, защото аман от псевдо критици и комплексари. Grinning
Ето тук го има част от разговора в студиото, ако за някой е интересно да го види. Частта, в която обсъждат главната мъжка роля е след деветата минута. Липсва обаче обсъждането за второстепенната мъжка, т.е. изцепката за Брад я няма.

https://www.vbox7.com/play:ee2595d90b


Дане, благодаря за насоката, ще погледна това, което си предоставила. Flowers Hibiscus

# 237
  • София
  • Мнения: 11 688
................. Толкова ли е трудно да намериш по един екземпляр от мъжки и женски пол, които да знаят английски език ? Дори да не са на "ти" с киното, ще им дадеш по едно листче с имената на номинираните, ........
............................
Преводач беше Марияна Хил, ако и тя не знае анг. език... тогава не знам кой може да го знае....Сега.. приказки на килограм.. ...ЖДНБ.

# 238
  • Мнения: 2 429
Значи от всички номинирани гледах само корейския филм и филма на Тарантино. И двата като цяло ми харесаха, но корейския лично за мен беше класи над Тарантино. Радвам се, че спечели. Още повече, че същият режисьор е направил и Snowpiercer, и Okja. Тарантино го харесвам, както и Брад и Лео. Останалите не можах да се пречупя да ги гледам. Като цяло нищо, което да не ни е познато от преди с някой друг операторски и режисьорски трик. Добре, че бяха азиатците и Тарантино да внесат свеж полъх.
Иначе тази година Оскарите са паднали с 20% по гледаемост.

# 239
  • Мнения: 6 713
За мен пък Жокерът е точно, ама точно Х.Ф. и никой друг. Както се превъплъти и в Джони Кеш навремето...
Никълсън е невероятен актьор, но с тази, хм.. твърде превъзбудена усмивка така да кажем, винаги ми е било леко комично. По коренно различен начин изглежда ХФ в тази роля, която отговаря адекватно и на посланията на филма.

Общи условия

Активация на акаунт