Трансформиращи дневници - Хранене/Тренировки ІV

  • 35 903
  • 739
  •   1
Отговори
# 60
  • Бостън
  • Мнения: 13 488
При мен цигарите категорично ми убиваха апетита. Разбира се, както и Ноевмри каза, при различни хора е различно, но при мен напълняването след спирането дойде и от много повечето ядене и от променения лайфстайл. Все пак пушех преди да имам деца - кеф, кафе, цигара за закуска, кисело мляко, кафе и цигара за обяд, салатка, цигари и вино за вечеря + много фитнес, много движение, много и здрав сън. После родих, почнах да кърмя и се превърнах в едно гладно, зло и недоспало зомби, което ядеше шоколадови бисквити за закуска. За бога, аз мразя шоколадови бисквити Simple Smile))

Лекото забързване на метаболизъм свързано с пушенето не е проблем да се компенсира, проблем е да се овладее новосъбудения апетит.

# 61
  • Мнения: 1 543
В очакване съм на режима за третия месец от клубното членство при Белчо Христов. Трябва да се появи утре. Карам си по схемата 40:40:20 и се боря с последното кило за сваляне. Не ще да падне, но аз упорствам Grinning
Менюто днес:

След тренировката - протеин.
Закуска - 100 г солен кекс с овесени ядки и извара, 100 г кисело мляко 3.6%
Обяд - 90 г пилешко филе на скара, 150 г спанак с ориз, 150 г краставица и 1 супена лъжица зехтин.
След обяд - 30 г пилешко филе, 4 бисквитки "Хогаренас" с 2 чаени лъжички домашна лютеница
Вечеря - 150 г фагри на фурна, 300 г зелена салата, поръсена с кедрови ядки, една-две малки чаши бяло сухо вино

Това е 1278 кCal (ако чашите вино са две Grinning)
П: 115 г, В: 115 г, М: 34 г
Днес малко изоставам с мазнините, но и на 13% съм доволна.

Последна редакция: чт, 28 мар 2019, 17:08 от Vetrena

# 62
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 450
Аз от вчера активно почивам. В командировка съм и се отдавам на хубава храна и прекрасно вино. Не злоупотребявам, но не се ограничавам в нищо. В момента хапвам императорски ориз със спанак, леко лют и телешко със сос от риба тон. В комбинация с розе е направо приказка. За десерт тирамису с малини. Утре се прибирам и от събота съм в залата Simple Smile

# 63
  • Мнения: 1 402
Храната вчера К 1 468   В59      М76   П137   
Закуска - филия бонус, свинско филе, две варени яйца, чай с мед
Обяд - филе сьомга пушено, зелена салата, парче ементал
След обяд -  извара и ябълка
Вечеря - свинска наденица, салата зеле
Глад няма, но чувствам умора от вчера, която не знам дали не е от ниските въглехидрати...съня и тренировките са същите, пмс е далеч...

Vetrena, споделяй за режима, на мен ми е интересно...

# 64
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 450
И аз чакам с нетърпение Ветрена да сподели новия режим за хранене. Също и тренировъчния Simple Smile
Сутринта хапнах бъркани яйца, домати, краставици, сирене и 2 фил.препечен хляб. После малко плодове /киви, ананас и портокал/ парче кекс и две парченца ябърков щрудел. Цял ден ще съм по пътищата и следващото ядене ще е чак в 20ч.

# 65
  • Мнения: 1 543
И аз чакам с нетърпение Ветрена да сподели новия режим за хранене. Също и тренировъчния Simple Smile

Споделям веднага Blush

През следващия месец оставам в калориен дефицит - 20-30%
Съотношението на макросите обаче вече е П: 60%, В: 20%, М: 20% (досега бяха 40:40:20).
Въглехидратите трябва да са до обяд (досега имах и на следобедното хапване).

Ще чистя още малко, като се надявам да е основно в талията и корема, защото само там нуждата е сериозна. На фона на общото отслабване като че ли още повече проличава, че имам несвършена работа в тази зона Blush
Като една от важните цели Белчо Христов е посочил "разреждане на мускулен и чернодробен гликоген".

Тренировките са 4 пъти седмично - 1 за крака и дупе, 3 за горна част (съответно гърди и бицепс, гръб, рамене и трицепс). Дроп серии, с малки почивки между тях и между упражненията. Корем ще  правя при всяка тренировка след силовата част - 2 или 3 упражнения в суперсерия, която се повтаря 3 пъти.
Кардио - в края на всяка тренировка, от 25 до 40 минути в зависимост от времето, с което разполагам (тренирам рано сутрин и гледам да не се появявам твърде късно в офиса). Ако се случи така, че времето не ми достига, ще правя една самостоятелна кардио тренировка.
Май това е всичко. Много съм мотивирана, защото резултатите от първите два месеца ми харесват. През април нямам дълги пътувания, само в рамките на деня, така че ще се придържам плътно към режима. Ще гледам да се справя, защото през май няма как да съм толкова изпълнителна.

Последната седмица на май сме на почивка в Тоскана. Тамошната кухня (и вино Heart Eyes) не предразполага към чистене Grinning

# 66
  • Мнения: X
Днес ми е предимно въглехидратно храненето
Закуска - ягоди, малини и боровинки + половин чаша сок от компот + 20 мл прясно мляко
Спининг тренировка - 50 минути.
40 гр. сурово барче.
Обяд - 100 гр (в сурово състояние) пълнозърнести макарони със спанак, коприва, гъби, моркови, лук, коркума и къри. Зелена салата + 80 гр гризини.
Вечерята ще е вероятно супа от спанак и коприва с фиде и салата Simple Smile
До тук съм на 1100 калории, ще опитам да ги задържа до 1300

Днес на спининга дадох по-добър каданс и сила, доволна съм, след месец усещам прогрес. Вчера направих и 80 ДО за корем. Мисля, че изоставам с тренировките за горна час.

# 67
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 450
През следващия месец оставам в калориен дефицит - 20-30%
Съотношението на макросите обаче вече е П: 60%, В: 20%, М: 20% (досега бяха 40:40:20).
Въглехидратите трябва да са до обяд (досега имах и на следобедното хапване).
Интересено, за първи път виждам такъв висок протеин?!? Това колко грама протеин на ден е?!?!
Все се каня да те питам - има ли препоръчителни добавки в режима на Б. Христов?? Нещо, което той казва да се пие по време на неговите режими?!?

Днес пак съм на много въглехидрати, но поне съм в рамките на калориите. Изтървах тотално макросите, но от понеделник влизам в ритъм.

# 68
  • Мнения: 3 342
Ани, отдавна се каня да те питам и все забравям.

Как следиш калориите в дните/храненията, когато не си у дома и нямаш възможност да мериш точно?

# 69
  • Мнения: X
Агент, никаква разлика нямам в апетита си - нито ми се яде повече, нито по-малко. Нито усещам някакви нови вкусове на храната, нито нищо. Единствената разлика, която усещам е в тренировките и въздуха по време на спининга. Но пък в реални условия и 3 км баир, щях да си изкашлям дроба - толкова ми пареше и раздираше всичко от усилието. Но са минали само две седмици, във вторник стават две. Така че за 12 дни не зная какво би трябвало да се случи.

Ani и на мен ми е интересно как го правиш Simple Smile
Днес съм болна, т.е. днес съм по-болна от вчера... т.е. събота и неделя почивам с тренировките.
Взех си масло от вечерна иглика и ще го съчетавам със шуслерови соли, дано се повляя положително.
За вчера храната беше плодове и зеленчуци. Аманда, направих си много приятни лодки от шарени патладжани пълнени със зеленчуци, а за МП добавих и киноа в зеленчуците.
За днес мисля млечни - много уважавам нискомаслените сирене, извара и кашкавал на Добрев + че имат едно цедено кисело мляко с много по-малко мазнини и много повече протеини от нормалните. Та ми се хапват зеленчуци, печени патладжани със сирене и мляко. Но пък са слузообразуващи, а аз с моя течащ нос... та накрая може и извара и яйца да бъде менюто.

# 70
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 450
Ани, отдавна се каня да те питам и все забравям.
Как следиш калориите в дните/храненията, когато не си у дома и нямаш възможност да мериш точно?
Ооо, ами съвсем не е точно, то и затова изтървам нещата в такива дни. Опитвам се да ям храни, които знам ориентировъчно на вид горе долу какво количество са. Също така избирам да се храня на места, където има грамаж на яденето. Поръчвам си в повечето случаи еднокомпонентни храни. Примерно телешко, което знам, че е 150г по порцион и го въвеждам толкова /ориентировъчно е, но в повечето случаи е близо до истината/ , императорски ориз със спанак, който готвен е 300г/ и го въвеждам в чист вид 50г /защото знам, че горе долу от такава суха маса става 300г варен/ за спанака, заложих 100г, защото не мога да преценя кое колко е. Салатите също гледам да не са комбинация от много продукти. Като цяло вече имам много добра визуална представа за храната, греша с не повече от 20грама. Ако ям пакетирани неща хапвам такива, на които мога да им въведа стойностите ръчно. Проблемът ми идва най-вече от десертите, защото там, ако не съм си го приготвила няма как да разбера колко е и затова съм избрала да траквам по 400калории за парче, без макроси. Общо взето съм си направила моя си схема, която е чисто ориентировъчна, но все пак ми дава някаква представа за нещата, но само от гледна точна на калориите, не и на макросите.
Ето примерно в четвъртък ударих 2500 калории. Да не се стресирате колко много десерти съм изяла  Joy С приятелката ми си поръчвахме различни и си ги разделяхме  Mr. Green
Скрит текст:



# 71
  • Мнения: X
Ani и аз в общи линии така правя, като тебе. Ти всъщност в момента целиш ли дефицит или само задържаш?
Императорският ориз не набъбва като другия - ако говориш за червеният императорски ориз, ако сложа 70 гр суров, става около 100-110 варен Simple Smile))

# 72
  • Мнения: 1 402
Храната в петък К1 554   В64     М89   П119   
Вчера не можах да броя, да речем, че беше въглехидратно зареждане Smile.

Достатъчни са няколко месеца броене на калории и човек се научава да "претегля" храната само с поглед. И аз съм така с месото, преди да съм претеглила пържолата я знам колко тежи, най-много с 10-20 гр. да объркам...и не само с месото де, с всичко, което консумирам ежедневно.
 
Един интересен сайт, който разглеждах преди малко    https://www.eatthismuch.com/settings/   за планиране на храната е, много е интересен, има много опции - най-общо казано, изчислява калорийния прием според целите и ти дава готово меню за деня с изчислени калории и макроси...като може човек да си зададе тип диета ако иска - палео, вегетар., кето, средиземноморска и т. нат., също така ако не ти харесва дадено хранене, цъкаш върху един бутон и то ти предлага друго хранене....

# 73
  • Мнения: 1 543
Интересено, за първи път виждам такъв висок протеин?!? Това колко грама протеин на ден е?!?!
Все се каня да те питам - има ли препоръчителни добавки в режима на Б. Христов?? Нещо, което той казва да се пие по време на неговите режими?!?

Ани, при 1250-1300 кCal на ден това е около 140 г протеин.
Противно на очакванията ми, не е трудно да се набави, особено като имаме предвид ниските въглехидрати.
Примерно: 3 белтъка на закуска с 50 г нискомаслена извара, 140 г пилешки гърди на обяд, 130 г сьомга на вечеря плюс задължителния протеин след тренировка дават тези грамове.

За добавките - да, Белчо Христов дава и суплементация, но не би било нещо ново за теб Blush
В моя режим има БЦАА преди тренировка /той ми беше препоръчал специален preworkout, но беше с доста кофеин, а аз пия по три еспресо на ден, първото от които преди тренировка. Затова се разбрахме да пия само  БЦАА 8:1:1/. Другото е колаген на капсули след обедното хранене, витамини за коса-кожа-нокти и магнезий.  И протеин след трен, разбира се.

# 74
  • Бостън
  • Мнения: 13 488
Агент, никаква разлика нямам в апетита си - нито ми се яде повече, нито по-малко. Нито усещам някакви нови вкусове на храната, нито нищо. Единствената разлика, която усещам е в тренировките и въздуха по време на спининга. Но пък в реални условия и 3 км баир, щях да си изкашлям дроба - толкова ми пареше и раздираше всичко от усилието. Но са минали само две седмици, във вторник стават две.
Аз говорех за малко по средно- и дългосрочен план - 6-9 мес до 2 год Simple Smile

Но независимо от всичко ползите от непушенето са огромни! Стискай зъби или дъвчи дъвка и като си пиеш кафето дръж във втората ръка чаша с вода, че е странно без цигара (мое лично откритие ) Grinning

Общи условия

Активация на акаунт