Отказ от болничен/отпуск, за да си гледате детето

  • 4 931
  • 66
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 127
Дааам, и ние сме боси и зиме и лете. Предпочитам да ме изядат с парцалите, но да имам здрави деца Wink

# 31
  • София
  • Мнения: 18 699
Що не,то зима няма вече така или иначе.

# 32
  • Мнения: 785
Пак повтарям-сития на гладния не вярва.

# 33
  • Мнения: 29 341
Пак повтарям-сития на гладния не вярва.

Колелото се завърта рано или късно. Peace

# 34
  • Мнения: 68 647
Божееее, голямо пъчене че златото ходело босо. Радвайте се, че имате здрави деца без проблеми. Защото някои родители го нямат този късмет и са им се паднали деца с проблеми, с хронични заболявания, генетични и прочее гадости.

# 35
  • Мнения: 3 915
Как може дори да говорите за "пъчене"? Казвам го, защото вчера в жегата дъщеря ми беше по къс ръкав, а дете до нея на площадката с дебело яке и зимна шапка, цялото червено - беше 20 градуса! Това с колелото изобщо няма да го коментирам.

# 36
  • София
  • Мнения: 18 699
Всеки преценява как да си опакова детето.Вашето е било както вие искате,какво ви интересува другите как са?

# 37
  • Мнения: 29 341
Всеки преценява как да си опакова детето.Вашето е било както вие искате,какво ви интересува другите как са?

Набляга, че понеже някои хора не си гледат добре децата, затова се разболяват. Пък като ги пуснеш голи и боси, друго си е....

# 38
  • Мнения: 3 915
Вие си ги пускайте както искате, аз изразявам мнение, че за мен не е нормално родителят да е по къс ръкав, а детето опаковано за -20. Ако за вас е - ок, все тая. Това имам предвид, дребните заяждания ги пропускам и не смятам да отговарям.

# 39
  • Мнения: 1 545
Всеки преценява как да си опакова детето.Вашето е било както вие искате,какво ви интересува другите как са?

Как си отглеждат децата другите майки може да е важно, ако въпросните други майки често отсъстват от работа  и се налага други колеги да им я вършат.

Истината е, че държавата противопостави работодатели и служители с абсурдни закони и правила. От една страна всички сме осигурени, но пък работодателят плаща първите 3 дни от всеки болничен. А едни 90% от болничните са за по 3 дни! Откъде-накъде работодателят ще плаща на служителката да се грижи за детето си? Това би следвало да е задължение на държавата, защото майката е осигурена, а детето е бъдещ данъкоплатец.
Когато някой често отсъства от работа, недоволен е не само работодателят, но и колегите, които трябва да поемат допълнителна работа.
Да не говорим за ситуацията, когато въпросната допълнителна работа не може да се свърши в нормалното работно време и трябва колега да работи извънредно. Това означава, че компанията ще му плати извънреден труд (поне при нас е така). А понякога колегите не желаят да поемат допълнителна работа дори срещу заплащане, защото също имат нужда от почивка и време за собствените си деца, съответно въобще не им е приятно да се налага често да заместват една и съща отсъстваща колежка.

# 40
  • Мнения: 68 647
Това дете няма да боледува вечно. Говорим за боледувания в градинска възраст - тогава са по-чести. Малко съобразяване от страна на колегите няма да е излишно. Човещина също бих казала. Няма да е постоянно това често отсъствие. Децата порастват, укрепват в общия случай, намаляват драстично боледуванията.

# 41
  • Мнения: 1 545
Това дете няма да боледува вечно. Говорим за боледувания в градинска възраст - тогава са по-чести. Малко съобразяване от страна на колегите няма да е излишно. Човещина също бих казала. Няма да е постоянно това често отсъствие. Децата порастват, укрепват в общия случай, намаляват драстично боледуванията.

Така е, но детето ходи на градина 4 години. Ако боледува често, няма как 4 години колегите на мама да се съобразяват с това. Пък и каква е гаранцията, че в училищна възраст няма да е същото. Поне първите година-две? Да, човещина е, но... никой не обича редовно да преработва заради други хора. В крайна сметка всеки трябва да се грижи за собственото си здраве и здравето на децата си (тук нямам предвид вродени заболявания и други тежки ситуации), а не да разчита на вечното разбиране на останалите. Защото вечно разбиране просто няма...

# 42
  • Мнения: 68 647
Аз разчитам на закона....така е уредено - разболяваш се ти или детето ти-излизаш в болничен. Просто е. Драма не виждам. Уредено си е това...какво да го нищя.
Това за човещината го вмъкнах просто така...заради мърморещите колеги. Ама то мърморещи има, и тяхната работа да вършиш-пак могат да мърморят. Така че....

Аз лично не бих мърморила, ако колега е болен...той какво е виновен. Нарочно ли се е разболял ...
Разбиране, човещина, емпатия....простички, човешки неща.

# 43
  • Пловдив
  • Мнения: 9 709
Простички, човешки неща за ден или два, няма проблем. Но две или три седмици през месец или два... Колкото и да си човечен, търпението и толерантността имат предел.

# 44
  • Мнения: 68 647
Какъв толеранс...така се работи. Когато дори излизаш в платен отпуск, посочваш заместник. Той не ти прави лична услуга....

Изобщо не разбирам темата и каква е целта. Да се срамувам че детето ми е болно ли. Няма как да стане. Или да се тупам в гърдите, че съм замествала някого, въпреки че при мен са други нещата.


Що, човещината само два дена ли може да се прояви? не знаех.

Общи условия

Активация на акаунт