Какво НЕ ни е нужно за бебето

  • 15 246
  • 187
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 35 115
Аз хем имам сушилня и пак имаме много, много дрехи! И чанти да видите със омалели

# 166
  • София, България
  • Мнения: 3 592
И аз взех много дрехи. Поне 10-15 бодита имам и поне 10-15 ромпъра. Ползвам само по 3-4 от всяко. Сушилнята я пускам на 3 дена.
Но имам само два чаршафа за кревата и треперя дали няма да ми потрябва втория, а той да не е изпран. Та ще купувам още. Simple Smile

# 167
  • Мнения: 6 153
И аз взех много дрехи. Поне 10-15 бодита имам и поне 10-15 ромпъра.
И 10-15 ми е много минималистично, а пък тези с по 5 не ми е ясно какво правят. Имахме подарени бодита и доста съм купувала, общо взето цяло скрин чекмедже, не по-малко от 40 броя. Не остана нещо необличано, а пералня пусках веднъж седмично, най-много две. За сушилня нямам място, а и не ме вълнува кога ще изсъхнат.
Ромпъри не знам какво е - гащеризони-пижами сигурно. И такива имаше много, нищо не ми е било излишно.
А по темата на прима виста - най-непрактичното ми беше триколката. Количката върши същата работа, изключая огромните полски, но моята беше малка и маневрена.

# 168
  • Мнения: 510
Аз за сега само на теория знам някои неща, моите бебета не са се родили, но хубавото е, че и двете са момчета, така че ще можем да им разменяме дрехите. Вече имам доста, даже не знам колко точно, но освен 6 дрешки от един магазин с промоция, другото е подарено, а тепърва ще ми дадат още.
Предпочитам да имам повече, а после ще раздавам - на приятелки и в разни групи във фейсбук. :ѝ

# 169
  • Мнения: 47
До мамите с деца,каква количка бихте препоръчали 3в1 или друга.

# 170
  • Мнения: 35 115
Аз взех 3 в 1 и отделно лятна.
Дадохме доста пари за 3 в 1, но е супер и е много удобна. Лятната я взех, за морето основно, но и тя се оказа доста удобна и ги редуваме двете през лятото.
3 в 1 ми е на BabyDesign ,а лятната Chipolino Mixie

# 171
  • Мнения: 1 134
До мамите с деца,каква количка бихте препоръчали 3в1 или друга.
Аз съм бъдеща мама, но т.к. проучих обстойно въпроса с количките, взехме 3 в 1 на CAM Taski Fashion. Много е лека! Ще видим как ще е на практика в движение, но за този модел знам, че е един от бестселърите на тази марка.

# 172
  • София
  • Мнения: 160
Здравейте,
Взех с 30% намаление от Комсед преди две седмици следната количка:
https://comsed.net/%D0%B2%D1%81%D0%B8%D1%87%D0%BA%D0%B8/%D0%B4%D … ;category_id=5216

# 173
  • Мнения: 161
Здравейте! Simple Smile
Попадна ми този
Скрит текст:
преносим повивалник за 5лв и го купих. Grin

"След дъжд - качулка", но да попитам Вие ползвали ли сте подобно нещо и какво Ви е мнението?
Предварително благодаря! Simple Smile

# 174
  • Мнения: 10 832
Повивам на каквото ми падне, не че нямам поне 2-3 подобни.
Просто, ако сложа и такъв повивалник в бебешката чанта, ще се пръсне Grinning

# 175
  • София
  • Мнения: 13 206
Понеже вкъщи винаги сме купували еднократни чаршафчета за кучетата, винаги съм ползвала такива за повиване.

# 176
  • Мнения: 35 115
Искам да споделя нещо от личен опит , като не задължавам никой да се съобрази с това.
Отчитам като огромен мой пропуск късното закупуване на този лигавник

С него всички други лигавници , кърпи и подобни са излишни! Ние се лесно, не се захабява и има няколко степени на закопчаване на вратлето на детето.
Просто ако някоя от вас се чуди- това е една много , много добра инвестиция!!

# 177
  • Мнения: 10 832
Това беше първото, което купих като почнах захранването. Бях виждала от приятелка,че има и как детето и плюе хрната и се лигави и всичко се събираше в лигавника и после само го мина с кърпа и „Готово”. Тази случка се разигра 3-4 години преди да родя, но си казах, че ще си купя такъв лигавник задължително като имам дете, толкова бях впечатлена Joy

# 178
  • Мнения: 6 153
Не е ли тежка тази гума? Гледала съм Икейския такъв и ми се стори, че ще й пререже вратлето. Ползвах найлонови.
Този мобилен повивалник си е точно по темата - ненужна вещ.

# 179
  • Мнения: 4 770
Имахме такъв пластмасов лигавник, но синът ми не го понасяше. Според мен в някоя част около врата му беше неудобен. Но и пък той се хранеше сравнително чисто. Нямам спомени за плюене, особено след като установи, че има други неща за ядене, различни от мляко, и най-вече месото.

Повивалникът за 5 лева е идеален. Аз имах подобен към чантата и съм го ползвала. Определено може и без него, но като го имаш, ползвай си го.

Общи условия

Активация на акаунт