Какво НЕ ни е нужно за бебето

  • 15 216
  • 187
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 170
И ние не използвахме спални чували. Бяха ми крайни неудобни.

Сега се сещам , че докато беше съвсем новородена ми бяха много полезни едни като роклички с ластик на ръба. Много по-лесно я преобувах нощем.
Скрит текст:

# 61
  • Мнения: 10 799
За мен най-безполезното нещо се оказа бибата. Това, че всички бебета обичат да смучат биби е пълен мит... Бабата накупи 3 броя различни марки, да има! 😀 Едната подарих, другата хвърлих, третата я подхвърляме още в нас, понякога малката си чеше венците с пластмасово на бибата, но така и не ще да лапне биберона Grinning
Накупихме и стерилизатор, куп шишета, купички, четки, термочанти и т.н., които се оказаха безполезни, защото кърмя... Та препоръката ми е да не се бърза с тези неща, защото наистина може да са хвърлени пари на вятъра.

# 62
  • Мнения: 54 414
Аз пък исках залъгалка да смуче, а не пръста, ама то беше инат и хич не ѝ обърна внимание. Joy

# 63
  • Мнения: 10 384
Легло - спяха до мен
Количка - не понасяха и двамата, висяха по слингове и кенгура
Ваничка с каничка - къпехме ги в голямата вана под душа
Проходилка - пълзяха и си проходиха сами по мебелите
Стерилизатор - не съм ползвала
Ютия - също Simple Smile
Шишета - кърмех
Пюрета - готвех
Бебешко веро за съдове
Буталка-колело
Възглавница за подпиране/кърмене - никакъв смисъл
Кош за памперси
Спален чувал
Колани за прохождане
Наколенки за лазене
Замръзвалки за никнене на зъби, гелчета и подобни
Бански за плуване
Биберони
Бънджи за скачане

Общо взето всичко опираше до дрехи, памперси и цици.. Всико друго - с него и без него Simple Smile

# 64
  • Мнения: 683
От бебе до бебе и от родител до родител разликата явно е огромна. Голяма част от вещите посочени от другите ми бяха много любими и полезни - ерг. раница (много любима), помпа за кърма (ползвах, въпреки че кърмех), от там и стерилизатор, кош за памперси и др. Не ползвам чували, барбарон, проходилка, активна гимнастика. Но със сигурност тениски, къси панталонки и други подобни седящи страхотно на закачалка са пълна загуба на пари и място.

# 65
  • Мнения: 35 110
За мен излишно е чадър за количката и допълнителен сенник ако количката има достатъчно дълбок сенник.
Всички видове шишета тип със сламка, мек/твърд накрайник а-у за моят син са излишни. С всичките се лигави ужасно и реших като ще е така да почва да пие от нормална чаша. Започна да пие от една чаша от детски комплект за игра Simple Smile

# 66
  • София
  • Мнения: 1 253
Страхотна и много полезна темичка🖒С първото детенце пазарувах онлайн с такъв устрем, че натрупах един куп вещи, които на разбора се оказа, че никога не са ни влезли в употреба. Вече си имам едно на ум😊

В списъка с ненужни вещи влизат: коланите за прохождане, проходилки, кенгуру, смукалка за плодове (нещо като контейнерче от мрежеста материя, в която се слага парченце плод и детето го смуче без да се задави), течност за стерилизация (никога не се престраших да я ползвам и така си стоеше и в шкафа), индустриални количества плюшени играчки (на които сега се чудя как да намеря място) и много други, за които ще се сетя в последствие и ще пиша допълнително.

Но наистина всичко си е индивидуално и вижданията какво е нужна и ненужна вещ може да се разминават...

# 67
  • Мнения: 35 110
Тия смукалки за плод и моя син не ги отрази. Имахме няколко вида.
Плюшени играчки в нас са точно 2- голяма мечка и един огромен елен на пода на детската.

# 68
  • Мнения: 1 081
Най -ненужните неща според мен са:
Шезлонг
Активна гимнастика
Стерилизатор за шишета
Нагревател за шишета/храни
Уреди за приготвяне на бебешки храни.
Бънджи, барбарони, проходилка, уокър
Колан за прохождане ( най- голямата глупост, която купих, бебето се усука и падна)
Обувки за прохождане ( ще ги сложите около три пъти)
Чувалчета за сън. Не разбирам смисъла от тях, изгледах новороденото ми зимно бебе с плюшени одеалца.
Обиколници
Слинг, не но ергораница ползвах от пет месеца нагоре.
Бебефон...
Безконтактен термометър, имам обикновен електронен, за пет лева. То пази боже, ползвала съм го малко.

Не знам защо се отричат количките. Купих си две колички и съм доволна, една тип танк и лятна. И двете ми вършат работа, още ги ползвам на година и половина.
Помпа за кърма ползвах. На мен ми беше нужна.
Кошница, столче за кола. Абсолютно задължително!
Накупихме сума играчки, залъгалки, биберони, не съжалявам, защото не струват, кой знае колко.
Дрехи трябва да има. Винаги купувам, има изгодни по супермаркети и др. Бебето се цапа, особено, ако има рефлукс, памперсите пропускат, особено бебето като рита. По нататък като вземе да се захранва, да лази, да ходи, чакат ви много лекета, винаги гледам да имам поне седем, осем комплекта дрешки в оборот.
Гърне имам две
Ваничка за къпане, термометър, ползвам още, на мен ми е нужен.
Термос, ще ме разберат мамите, които са хранили основно с адаптирано мляко.
Легълце, кошара сгъваема. Ползваме ги изключително!

# 69
  • Мнения: 35 110
ОООО, количката не я давам за нищо на света. И двете, всъщност.
Като ви чета, май аз съм единствената, която съм ползвала и ползвам все още стерилизатор

# 70
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 258
А, да. Термометрите. Най- голямата глупост, която сме купували, са не един, а два безконтактни термометъра- за ухо и чело. Накрая преотркрих добрите, стари стъклени термометри, вече не живачни, а галиеви. Отнемат повече време, но са най- точни.
Стерилизатора си го ползвах всеки ден до към 8-9 месец.
Кенгуруто и количките- също много ги ползвахме. Междувпрочем, още ползваме лятната количка за дълги разстояния, защото някои хора ги домързява да ходят.

# 71
  • Мнения: 437
НЕнужни - стерилизатор - ползвах добрата, стара тенджера; уреди за приготвяне на пюрета - ползвала съм мрежа за готвене на пара и пак в тенджерата; кенгуру - крайно отричано последните години - ползвала съм слинг и ергономична раница. Колани и проходилки също напълно излишни вещи. За другите неща - от който можете-взимайте - дори и за тях покупката е безсмислена за 2-3 месечното ползване..
А, да ви кажа - и леглото почти не ползваме - децата, като бяха бебета почти основно при нас са си спали, че майка им я мързи постоянно да става, принася и отнася. Grinning

# 72
  • Мнения: 2 851
За мен ненужни са бебефон, залъгалки (ядеше си първо ръцете, сега редува ръкави и играчки), твърде разнообразни откъм функционалности уреди - взех шезлонг, който може да се застопори като столче или да се остави да се люлее от тежестта на детето, без вибрации, музики и пр. Също и леглото, исках масивна дървена кошара, на която даже решетките да не са подвижни. Повивалник ми е полезен, кошчето за памперси може да е глупост за много хора, у дома го уважаваме доста. Одеалца, бархетни пеленки, много полезни. Слинг, ерго раница също, рядко вадя количката. Абсолютно излишна ми се оказа кутия с отделения за замразяване на пюре. Да обогатя темата с гледна точка върху друг аспект, а именно цената, на която пазаруваме нещата за децата. Истината е, че от България купувам май само козметика и памперси (тях пак от една фирма, която внася от Англия). Тук артикулите са на двойна и тройна цена в сравнение с Амазон например. Горещо препоръчвам на майките, които живеят в София и са отворени към пазаруване онлайн, да хвърлят по едно око и да сравняват цените, като си харесат нещо. Има достатъчно фирми превозвачи. Най-много пари съм спестила не толкова от преценяването кое е излишно, а от разумното пазаруване.

# 73
  • София
  • Мнения: 1 253
ОООО, количката не я давам за нищо на света. И двете, всъщност.
Като ви чета, май аз съм единствената, която съм ползвала и ползвам все още стерилизатор

Ставаме две😃Стерилизаторът ми беше много добър приятел дъъъълго време🖒

# 74
  • Мнения: 2 851
Не сте сами, ползвам и аз стерилизатор за микровълнова, но мисля като направи детето 6 м., да спра вече.

Общи условия

Активация на акаунт