Какво НЕ ни е нужно за бебето

  • 15 255
  • 187
  •   2
Отговори
# 90
  • Мнения: 8 904
Ето, че всеки опит е съвсем различен. Примерно на мен никакви обиколници не са ми били нужни, защото дъщеря ми отказваше да стои в кошара (имах сгъваема в наследство от племенник, но реших, че не я харесвам и купихме дървено креватче, в което няма и 5 нощи да е спала).
Моята препоръка към бъдещите майки е да бъдат практични - каквото могат да вземат назаем от приятелка или роднина, да вземат. Макар и половината от нещата, които се споменават в темата, да не съм имала, пак се чувствах затрупана с вещи.

# 91
  • Мнения: 2 489
Шезлонгът и повивалникът ми бяха много удобни. Шезлонгът беше най-обикновен, без никакви екстри, но много полезен. Седя в него до към 6-7м. и после ползвахме столче за хранене. Повивалникът също го ползвахме дълго време.
Сгъваема кошара ми беше много удобна. Като спря да спи в нея, просто я сгънахме и прибрахме. През деня сме я ползвали като кошара за игра.
Стерилизаторът за микровълнова  също е удобен. Може и без него, но спестява време.
Количка също ползвах дълго време.
Не съм ползвала проходилка, активна гимнастика, уокъри, бънджита, бейбифон.
Абсолютно излишни са всякакви уреди специални за затопляне и приготвяне на бебешка храна. Пръв помощник ми беше пасторът.
Не съм ползвала и сокоизтисквачка. Едно обикновено ренде и парче тензух ми вършеше чудесна работа. За мен е излишно за 20-30 мл. сок, после да мия и почистване сумати части на някаква машинка.

# 92
  • UK
  • Мнения: 2 844
И при двете деца абсолютно ненужни ми бяха шишетата.
С първото имах и супер много козметика, която при второто сведох само до крем за под памперса, след като се роди купих и един крем за тяло, че малко и се белеха ръчичките и крачетата.
С първата ми дъщеря имах и супер много рокли, полички и т. н за новородено, подарени, които никога не облече.

# 93
  • Мнения: 35 124
Това с шишетата е много индивидуално.
Ако кърмиш е едно, ако е на АМ в друго .

# 94
  • София
  • Мнения: 19 253
Идеята е да не се купуват 5-6 шишета предварително, освен ако не си твърдо решена да не кърмиш. Като се наложи - и мъжО може да изпратиш

# 95
  • Мнения: 35 124
Това с мъжО в рисковано Wink моя купи шишета с пеперуди, след като се беше родил синът ни Simple Smile

# 96
  • Мнения: 8 904
И той (сина ти) к'во? Не иска да пие мляко от шише с пеперуди? Не ти вярвам.

# 97
  • Мнения: 3 255
Това с мъжО в рисковано Wink моя купи шишета с пеперуди, след като се беше родил синът ни Simple Smile
Аз съм напълно съгласна с това за мъжа.. А мнението на Блу ми напомня за една приятелка, която каза, че мъжа й купил лилави дрехи за бъдещото им момче и на въпроса защо, отговорил, че то няма да се сърди и няма и да разбере.

# 98
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 280
Има ли някакво значение цветът на дрехите и картинките на шишетата за едно новородено? Аз мисля, че не.

# 99
  • Мнения: 2 489
Ами моят син пък изкара първите 3-4 месеца с розови ританки и бодита от племенницата, почти неносени. Все едно му беше.

# 100
  • Мнения: 35 124
Не съм казала , че няма да пие от шишето. Мисълта ми е, че понякога е хубаво да разчитаме на себе си.

# 101
  • Мнения: 11 114
Не е лошо да има 1-2 шишета за зор-заман. Повече са нужни, ако кърменето не се получи. Но за дохранване или за кратък период спокойно се изкарва и с толкова.

Аз например имах две, подарени като рекламни материали от училище за бременни, и съм ги ползвала цифром и словом веднъж (т.е. едното), но все пак ги имах.

# 102
  • Мнения: 8 942
Никога не съм дохранвала, никога не е имало случай зор заман. Дори караш шофьорски курс, когато синът ми беше на 4 месеца, изключително кърмен на поискване. Кърмя, отивам на кормуване, на изпит и след това пак кърмя. Няма драма.

# 103
  • Мнения: 11 114
Alina_si, няма нужда от грубости и категоричност. Имам 3 години стаж като кърмачка и 10 - като консултант по кърмене и от висотата на този опит ти казвам, че понякога са необходими и да, зор-заман се случва да има, макар и не задължително и при всяка майка и бебе.
А и темата не е за това, дали някой е дохранвал или карал шофьорски курс.

# 104
  • Мнения: 8 942
Нито съм груба, нито категорична, съжалявам че така сте ме разбрали. Споделих опит и гледна точка, че е възможно.

Общи условия

Активация на акаунт