Сполучливи имитации на маркови парфюми - 27

  • 63 299
  • 734
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 444
Днес раздаваха блотерчета на Мартинес,моето е на Куатре на Бушерон.То,пък взе че ми хареса....Въпроса ми е кое Куатре е по-близо до оригинала,по-трайно и по-направено на Мартинес или на Заг Зодиак?

# 256
  • Мнения: 1 309
На Пако Рабан Black XS for her къде да намеря най- добрата имитация( към коя фирма да се насоча)?

# 257
  • Бургас
  • Мнения: 9 401
Днес раздаваха блотерчета на Мартинес,моето е на Куатре на Бушерон.То,пък взе че ми хареса....Въпроса ми е кое Куатре е по-близо до оригинала,по-трайно и по-направено на Мартинес или на Заг Зодиак?
За моя нос категорично по-добрата версия на Куатре е на Заг.Хареса ми  много и Guerlain homme ideal.Kissing Heart

# 258
  • Мнения: 1 146
*ирис* ,  за мен версията на Зак на Куатрето е 1 към 1 с оригинала. Версията на Мартинез има малко различия, но е пак много хубава. Аз първоначално си купих на Мартинез, защото като че ли повече ми харесваше. Сега ползвам на Зак и честно казано вече не знам коя повече ми допада. И двете са страхотни! Пробвай!

# 259
  • Мнения: 1 586
Днес от магазин Pepco си купих парфюма Bel' amour. От няколко дена го тестирам и ароматът му страшно ме привлича, ;много свеж и траен е и доста познат, но не мога да определя  на кой известен парфюм е имитация. Пише: мандарини и червени плодове, комбинирани с миризмата на лилии и божури

Тези магазини ''Пепко" отскоро са в България. Вие откъде купихте парфюма? Видях брошура с  полските парфюми - фрезия, божур и направо се разтреперих. Много обичам аромат на фрезия...

# 260
  • Мнения: 94
Здравейте, какво ще кажете за Diesl Only The Brave на Рефан ?

# 261
  • Мнения: 444
Благодаря за мненията,момичета!Направо 100мл.ще си поръчам от сайта на Заг Зодиак.

# 262
  • Бургас
  • Мнения: 9 401
Ирис,не искам да те подстрекавам,но в момента Куатре в Елинор е без пари,29лева за 30-ка.Heart Eyes

# 263
  • Мнения: 444
Ирис,не искам да те подстрекавам,но в момента Куатре в Елинор е без пари,29лева за 30-ка.Heart Eyes

Кристалче,и в Елинор зяпам и се чудя какво да поръчам....Щом Куатрето са го докарали 1:1 от Заг Зодиак,защо да купувам оригинала?Мисля да поръчам Guerlain L´Instant,ама той пък не е летен аромат....да ама сега е на супер цена...

# 264
  • Мнения: 329
Скъпи дами, засърбяха ме ръцете да внеса малко яснота относно произношението на думата "L'interdit". На френски има няколко носовки, една от тях е комбинацията от буквите -in. Тези носови звуци са неопределени, т.е. звучат като един осреднен звук от два други звука и е трудно с кирилица да се предаде как точно се произнасят, но въпросната носовка -in да кажем най се доближава до нещо като -ен на български, само че да кажем не толкова ясно, а по-носово изговорено ("н"-то накрая не се чува отчетливо). Затова например името Martin се произнася "Мартен", "градина" - jardin - "жарден" и т.н. Оттам "L'interdit" - "Л'ентерди". Означава "забраненият". Определителните членове le за м.р. и la за ж.р. са точно същото като the на английски и поставени пред съществителни или прилагателни, думата става членувана. На френски се избягва за благозвучие дума да завършва на гласна и следващата веднага след нея да започва също с гласна. Би трябвало да е "le interdit", но за да не звучи "Льо ентерди" определителният член отпред "Le" става L', за да се произнесе "Л'ентерди". По същият начин и определителният член La за ж.р. се асимилира в L', когато следващата дума започва с гласна или буква "h". А така дискутираното "куатре" на Бушрон - "Quatre" се произнася "катр" и това е цифрата 4. Smiley Комбинацията от Q+u се чете просто като едно "к", а крайно "е", върху което няма ударение не се произнася изобщо, затова се нарича още "нямо е" и става точно "катр".

Така. След лингвистичната беседа да ви запитам нещо по темата. Simple Smile По принцип имитационна парфюмерия не ползвам, не от снобария, а просто защото каквото и да съм си взимал, го усещам не повече от 10 минути - с капки, без капки - все тая. Онзи ден обаче пазарувайки в Кауфланд, едно момиче на изхода ми подаде парфюмирано листче на Raphella. Номер 675, проверих го вкъщи тук в темата ви и се оказа Аква на Булгари. Любим парфюм. Пробвал съм го във версиите на Рефан и Сан Сиро - и двете се различаваха от оригинала и бяха и нетрайни. Тази версия обаче на Raphella ме изуми - пълно сходство с оригинала като аромат, а листчето миришеше осезаемо и на другия ден - нещо, което с имитационна парфюмерия досега не ми се е случвало! Та... да ви питам - тези Raphella как са като трайност, аромата е ясно, че ми харесва, но съм чувал, че били нещо като разновидност на Bargello, пък Bargello били по-трайни, а Raphella от своя страна се разделяли на Raphella gold и Raphella silver и "silver" били по-нетрайни... Най-добре било да се търси Bargello... Въобще има ли нещо общо с истината това и ако да - къде в Пловдив мога да намеря Баргело и има ли го изобщо, защото ми се струва, че са зачезнали, отдавна не съм ги виждал и по принцип Raphella как са като трайност?

# 265
  • Бургас
  • Мнения: 9 401
Ирис,по-принцип си права,аз само споделям,ако тр. да съм честна оригинал на Quatre не е нужен в случая,но пък всеки си решава дали му е изгодна цената,дали е луд по съответния оригинал и дали имитацията го устройва.Така да се каже да спести някой лев или да вложи повече пари в по-стойностен парфюм,както в твоя случай.Guerlain L´Instant ПОРЪЧАЙ,той е вечна класика и един от топ парфюмите ми за всички времена.Нищо,че не е летен парфюм,важно е да го вземеш на колкото може по-добра цена,ей сега ще минат летните месеци.Argent,благодаря за разясненията,ние се бъзикаме тук с кое как се произнася особено за Линдери,хаха.Ами какво да ти кажа за Рафаела,аз съм пробвала някой неща и бяха доволно трайни.Иначе Баргело ги водят по-качествени,ама пък щом на твоята кожа е траен няма значение.Парфюмите на Баргело за мен са попадения,не всички разбира се/много ми е любима Среднощната роза,уникална и близка до оригинала/ и да си кажа честно аз съм попадала на много малко нетрайни парфюми от имитационните.Напоследък попадам обаче на оригинали,които са над 200 кинта и са чисти водички,за сведение "L'interdit" на Заг ми е в пъти по-траен от оригинала,който за 2 часа изфирясва.Дано и някой друг се включи с мнение.

Последна редакция: сб, 27 апр 2019, 18:32 от Bright Crystal

# 266
  • Мнения: 444
Кристалче,насляпо ще поръчвам Guerlain L´Instant ….Следя и двете теми за парфюми и мисля,че ще е успешна покупка.

# 267
  • Бургас
  • Мнения: 9 401
Дано е успешна не приветствам лично аз покупки на парфюми без предварителен тест,но щом си решила.Парфюмът има много фенове.Heart

# 268
  • Мнения: 4 012
Здравейте!
Скоро попаднах на тази прекрасна тема и не мога да не се включа при споменаването на Midnight rose на Lancome. Обожавам този аромат и колкото и да искам все нямам възмижност да отделя 100 и кусур лева да си го купя. Много ме зарадвахте, че има от него имитация и ще ви бъда много благодарна ако можете да ме насочите от коя фирма или в кой магазин в София мога да си закупя най-сполучливата му версия.
Хиляди благодарности!

п.с. До сега съм използвама само Заг и Рефан, тази прекрасна тема е много полезна. Благодаря за нея Simple Smile

# 269
  • Варна
  • Мнения: 1 199
Здравейте!
Скоро попаднах на тази прекрасна тема и не мога да не се включа при споменаването на Midnight rose на Lancome. Обожавам този аромат и колкото и да искам все нямам възмижност да отделя 100 и кусур лева да си го купя. Много ме зарадвахте, че има от него имитация и ще ви бъда много благодарна ако можете да ме насочите от коя фирма или в кой магазин в София мога да си закупя най-сполучливата му версия.
Хиляди благодарности!

п.с. До сега съм използвама само Заг и Рефан, тази прекрасна тема е много полезна. Благодаря за нея Simple Smile
И на мен Midnight rose ми е любим. Харесва ми имитацията на Баргело и затова поръчах от OLX  направо 2 бр. Момчето ги носи от Турция.

Общи условия

Активация на акаунт