Любители на кучета - 91

  • 14 753
  • 719
  •   1
Отговори
# 15
  • Пловдив
  • Мнения: 276
Sivi благодаря за новата тема😘
Прекрасни муцунки видях в старата,а и в новата тема❤❤
Данък и от мен

# 16
  • Мнения: 3 044
Благодаря за новата тема!
Ето как ме посрещат мен след дълъг работен ден:

И по - късно вечерта:

# 17
  • София
  • Мнения: 460
Хаха, зад Рейн има котка под прикритие! Simple Smile

# 18
  • У Диспансера ...♥♥♥
  • Мнения: 36 504
Despicable, може ли някой да я пипне като освен вас , като е застанал така 😄 мен би ме достеашало 😄 Иначе са страхотна картинка, тая бузанка и тя ❤

Ох, тая тема за междусъседските скачания ми е толкова болна, и все говоря и говоря на познати с кучета, но напарво ми се присмиват в лицето и никой не вдява🤦🏻♀
В групата на френчовците скоро имаше едно толкова красиво момиченце оставено да се скита по улиците, защото беше резултата от такова развъждане и като Вивито на Сиви, му изпадаше червото .....
Обаче бай Ганьо, който е решил да има френски булдог му се досвидяли едни пари и я завел на някой самоук доктор да в оперира, в резултат не се знаеше къде е предница, къде задница 🤯🤯🤯
От там се вижда че е неуспешна операцията и той я хвърля да  се скита по улиците 😤 Пуска се пост за него, една жена в групата веднага отиде и го прибра, следва събиране на пари , операции, след които то се изпускаше нон стоп и тая женичка се грижеше денонощно за нея❤
Беше почнало да се оправя, стана едно красиво и щастливо куче, след което на последната операция не й издържа сърчицето и почина 😭
Жената която я пое беше разбита, детето й също и техния французин и той . Ето това е резултата от такива скачки и безотговорни стопани .
Не знам дали съм казвала как искаха Тео за баща, викам аз нямам намерение да го раьвъждам . Ма на тя нашата майка и френски пък бащата неизвестен 😲
Питам и какви кученце ще излязат ?
Ами все едно ще прилича 🤦🏻♀
И скоро имаше пост как подаряват кученца от тая майка, явно я е скочило някакво, че тя е на двора вързана 🥺
Съдбата на тия кученца ни е ясна на всички .....
Та предпочитам да дам по-голяма сума за кученце, но да си е от лицензиран развъдник с всички необходими изследвания и най-вече там ги дават научени на хигиенни навици, защото се взима към 4-5 месечна възраст.

И стана много дълго, но просто и аз исках да се изкажа по тая тема


Усмихнат Тео от мен 🐶

# 19
  • Мнения: 2 907
Коте точно сутринта ми хрумна да добавя още малко инфо в първия пост. Дори някъде из нета има снимки от разбития незаконния “развъдник” в БГ и кученцата как изглеждат там и как се отглеждат. Ще туря един линк и към статията за да могат да видят какво подпомагат хората с купуването на “евтино породисто кученце”. Даже ще проверя дали всички линкове работят, защото за толкова години все някой може вече да не е активен и в случая ако не е е съвсем безполезен.
Хибискус напълно споделям мнението ти. А тази Мара подробната е баш като на Макс другарчето. Същата сладка муцуна. 😍 Не знам дали си хванала момента, когато разказвах как взех Макс, че точно бях в момент, в който проучвах развъдници за бигъли и търсих упорито такъв. Много са ми сладки тия луди маймуни, но Макс си ми е бил късмета.
Разкошно начало на темата с тия сладки и неустоими маймуни-муцуни 🤗

Аз пък да ви кажа какво наблюдение имам над Макс. Майка е извън града от два месеца, а напоследък със сестра ми често ни съвпадат дневните смени, което ще рече че Макс остава сам доста часове в определени дни. Та явно страда от това и е станал много гушлив като се прибера. Ето, преди малко бях на пазар за няма и половин час, а той дойде на вратата и забоде муцуна в мен да го гушкам. Стоя така едно 10 минути.
За данък да покажа един Макс, който е дошъл да си говорим дали е станало време за разходка:

# 20
  • Bарна, морето, сините вълни
  • Мнения: 6 021
Искам да ви кажа нещо.
Съвсем в началото, когато започнах да пиша тук, бях казала, че искаме кученца от Ерос някога и че имаме кандидат булка - немска овчарка. НО благодарение на вас с мъжа ми се отрезвихме. Признавам колко неуки бяхме по тази тема.
Та той самия е нечистокръвен с майка белгийка и баща немец. Неговите кученца биха били още по-нечистокръвни. За нас такива кученца може и да са най-прекрасните, но за много хора не биха били. За много от тях може би щеше да е трудно да се намери дом. И накрая виждаме на улицата овчарко-подобни изоставени кутретата. НЕ. Не искам аз да съм причината за това.
Наскоро ни писа приятел на мъжа ми кога сме щели да му дадем кученце от Ерос, имал източно европейска, дрън,дрън. Обясних му точно това, не знам доколко ме разбра.
И ето, идва моментът, в който да ви кажа, че е полезно да се коментират тези теми тук. Един да разубедите, ако не файда, файдица. Мен успяхте и съм благодарна!
Сега ми е голяма мечта да вземем някой сладур от улицата, но за съжаление скоро няма да стане. Но надявам се някой ден.

# 21
  • Мнения: 3 044
Boriana33, има котка под прикритие, дааа. Негово кралско величество Джой. ПС. Не обръщайте внимание на липсата на первази на ламината... Рейн ги изяде Flushed

# 22
  • София
  • Мнения: 9 850
des, радвам се, че не си се почувствала обидена и не си спряла да пишеш, а си останала в темата. Как е кракът?
Флейм, ти за едни первази ли си? Simple Smile
Много хора ще си помислят, като прочетат, че делим кучетата на породисти и непородисти, че сме сноби. Просто всеки от нас в тази тема е видял прекалено много нещастничета по улиците, и искаме това да спре. Пък нека сме сноби после.

# 23
  • София
  • Мнения: 736
Киви също не е от развъдник, но именно заради това на 9тия ѝ месец я кастрирахме.
Не одобрявам развъждането на кучета от нелицензирани “собственици”, моят приятел все ми казва - не ги мисли кучетата, които се продават, тях винаги ги взимат, другите са проблемни, те по-често остават на улицата.
Кучета пуснати от повод също не особрявам. Никога няма гаранция дали не идва някое по-агресивно куче иззад някой ъгъл, което дори и вързано да е, вероятността пуснатото куче да го отнесе е доста голяма. Автомобили също има. Казвала съм ви, че затова взехме Кивито.. предното ми куче го блъсна кола, именно, защото беше пуснато. Пък какво като кажа “беше рано, нямаше никой в парка, изведнъж отнякъде се появи друго пуснато куче и я подгони”.. пак аз съм си виновна. Този кръст ще си го нося още дълго време.
За сметка на всичко изчетено, преживяно и видяно, сега Киви е едно много добре гледано и пазено куче. Следващото, което ще взема, със сигурност ще бъде от приют.

Относно девойката, която се врътна вчера обидена - дано поне прочете какво ѝ се казва, а не да изръсят поредните 6 парчета “защото е хубаво женската да роди” и по между другото, тия 300-400лв на животно дето ще ги вземат.. то не, че искат пари, ама така и така са родени, какво да ги правят..

Все тази. Данък.

# 24
  • Варна
  • Мнения: 10 547
Джой, за кръста добре те разбирам, за съжаление. Ууууу,свекито ме смени и разходих Бизко, по-леко ще му е.

# 25
  • Мнения: 3 044
Коте, нааах.. То те двамата мазаляк направиха у нас, докато бяха малки. Рейн изяде первазите на ламината, 15 уплътнения, 4 водомера, 2 кабела за Интернет и една стена. Котаракът пък беше изял всички възможни кабели преди това, изкриви ми всички щори, щото зорлем да гледа през прозорците, 2 килима заминаха, но си растат дечковците и вече няма бели. Скоро мисля да почна да ремонтирам Simple Smile. Беляджии или не - обичам ги. Семейство са.

# 26
  • София
  • Мнения: 9 850
Joy, при нас беше обратната ситуация - Балу вързан, а агресивното куче пуснато.
Само аз си знам какво преживях в тея мигове, минути и часове, докато се чудех как да спрем кръвта, бликаща като фонтан от него, дали ще му остане лапа изобщо, дали ще оцелее дори... МП каза после, че се чудел как не съм припаднала, била съм като платно бледа.
Флейм, страхотни са Simple Smile

# 27
  • Мнения: 2 907
despicable за всички ни нашите си момчета и момичета са най-най, но наистина е добре да помислим трезво, защото за нас не е проблем, че кучетата ни са микс, но за много хора това е. Едно време като ходех в парка хората си мереха колко са породисти, неродословните им кучета. Всеки говореше колко пари е дал за кучето си и питаше околните те колко са дали и те така. Даже едно 10 годишно хлапе с майка си идваха и подобието им на хъски и това дете само ходеше по мен и ми повтаряше, че тяхното куче струва 200 лв, а моето колко струвало. Казах му, че моето е безценно, но то няма как да разбере това шом за него най-важното е че кучето му струва 200 лв. Не знам какво се случва с тях, но отдавна не ги виждам с куче хората, което говори че вече не е при тях по някаква причина.
Пак се отплеснах, ама колкото и да си обичаме кучетата трябва да бъдем отговорни към тях, към обществото, към бездомните. За мен Макс си е най- от всички, но цялото му кучило не мога да гледам, а хора на които да ги дам трудно ще намеря. От кучилото на Вивата останаха още две и още нямам вариант за тях. Не че не е имало желаещи от селото, ама зет ми като знае как са си гледали предните кучета каза, че по-добре да си ги гледа той отколкото да им ги даде на тях. Проблема е основно в растящия брой кучета вече.

# 28
  • Варна
  • Мнения: 10 547
Леле, Коте, от това също ме е страх, нали имах инцидент без последствия. Спрей ще си взема, иначе как бих могла да се справя?Абсурд.

# 29
  • Bарна, морето, сините вълни
  • Мнения: 6 021
Коте, благодаря. Има кой да ме лекува и съм добре.

Flame, разбирам те до бооолка. Joy
Каквото нямаме вкъщи, то не е изгризано. Но лееекичко се е укротил нашият господинчо. Миналата година с мъжа ми се базикахме, че блазе му на този, който е втора смяна на работа, че няма да се налага да чисти след Ерос. Grinning
Обаче тук всяко куче си има двойник.
Например Ерос и Рейн според мен много си приличат. Макс - Денис. Линк и Бизу също си имат двойници, но още не съм им запомнила имената...

Общи условия

Активация на акаунт