Любители на кучета - 91

  • 14 747
  • 719
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 3 248
Хибискус, possessed, разбирам логиката. Както мляко/млечни продукти с плодове не бива да се смесват заради ферментацията. Поразрових се в темата и проблемът се оказва наличието на скорбяла в гранулите, защото за нейното разграждане са необходими различни ензими, които действа бавно, а това променя pH-то в стомаха и може да доведе до ферментация и развитие на бактерии в месото. Но пък в Генезиса въглехидратите са около 17%, а скорбялата е около 14%. А има и в нея коластра, която е с пробиотично действие. Не е като повечето гранули, при които скорбялата е около 50%. Затова мисля, че всичко е точно при нас. Вече над месец е така и няма проблеми с изходния материал.

Breedlove, пробвала ли си с добавки за вода против зъбен камък?

# 706
  • Варна
  • Мнения: 10 542
Леле, докато ви четох и се опетлах. Последно сварих рагу, отделих месото, смесих с морков, картоф и макарони, по-твърдо и по-малко, отколкото само месо с картофи. Не знам дали е добре, но Бизу е доволен.

# 707
  • Мнения: 2 433
А защо даваш картофи? Аз картоф избягвам в състав на храната. Знам, че в какъвто вариант го приеме, в същия излиза, май няма нищо хранително за куч?
Епона, аз уж гледам, чета, но накрая толкова ми е останало в главата- да давам отделно гранула от месо и толкова. Но е хубаво и да подчертая, че много лесно и се дразни стомаха, та аз не бих рискувала дори и в твоя случай.


ред. преди време мисля, че казвах, аз съм купувала добавка за водата - спря да пие вода. Ако някой иска да си прави експеримент, мога да изпратя по еконт почти пълна бутилка, довечера ще я снимам.

# 708
  • Варна
  • Мнения: 10 542
Като казвам картоф, имам предвид един брой сварено-задушен с всичко. Обича да хапва печени, пържени, не знаех, че не е ок.
А каква е тая добавка, че ми стана интересно?

# 709
  • Мнения: 2 433
Нещо от сорта, не помня дали е същата марка
https://zoomagazin.eu/bg/kategorii/dentalni-vodi-sprejove-gelove … a-dyh-250-ml-2781
Картоф знам, че се дава (сварен примерно), ако куч е нагълтал нещо остро и искаш да го изкара с по-малък шанс да нарани черво. Картофът обвива предмета и куч го изкарва в същия вид. По моя логика, тоя картоф значи нищо хранително не носи на кучето, щом излиза по същия начин. Не се смятам за компетенция, за това те питах защо даваш, да не би да съм се заблудила аз

ред. друго имам вкъщи аз, добавка към водата, за намаляване на плаката и лошия дъх. Така и не разбрах работи ли, тя отказа да си пие водата.

# 710
  • Пловдив
  • Мнения: 276
Хибискус добавката е страхотна,ако не си я обещала вече я искам.Моето диване първоначално я отказа,но сега си я пие с кеф.Редувам посочената от теб и на Вирбак😉

# 711
  • Мнения: 2 433
Добавката не е тази, която е посочена в линка! Тази вкъщи се сипва във водата, това гледам е нещо друго. Но довечера ще ти снимам и пратя, че съм в офиса и карам по спомен.

# 712
  • Варна
  • Мнения: 10 542
Хибискус, аз пък въобще не съм разбирач, за това питам, вие сте доста начетени. Не вади цели картофките, излизат си в онзи кафевия и миризлив начин. 😁
Странно ми е, че след като смесих месото с макарони, акото намаля на обем и брой. Та, кое е по-добре, да ака повече и обилно или обратното? Извинявам се за миризливия въпрос. 😊

# 713
  • Мнения: 2 433
Аз днес явно съм много активна хаха.
Колкото по-малко изход толкова по-добре, това означава, че входът се е усвоил максимално Simple Smile

# 714
  • Варна
  • Мнения: 10 542
Благодаря. 😘

# 715
  • под тепетата
  • Мнения: 9 275
Картофи и аз не давам, както и лук. Хляб също много рядко, че като бухне маята в стомаха и ставааааа едно такова газирано, шумящо, почти като шампанско  Mr. Green
 Ако яде готвено ( ориз с мръвки някакви) , то е сутрин, а вечер - гранули.
Духче , косми или пух - от кое се оплакваш ? У нас правилото беше - разхвърчи ли се пухът от върбите и тополите, хвръква и този от Макс. След това падаше и дългият косъм.

# 716
  • София
  • Мнения: 2 958
Биляна, това с шупването звучи много страшно Joy

Ами... Поръчах Брит и братчето на Бека ще дояде чувала, който купих в умопомрачение. На него му се отразява перфектно. Много добре изглеждаше при последната среща Heart

Хибискус, още веднъж благодаря за отделеното време!

# 717
  • Мнения: 2 223
И аз знам, че картофите не трябвадаги ядат, защото не ги преработват и смущавали тумбачето.
Ами ние не сме слагали за зъбния камък нищо до сега, но днес се заприказвах с една позната и тя ми каза, че техни приятели били намелили ветеринар, който махал без упойка зъбен камък. Трябвало стопанинът да си е там да си гледа кучо, но било добре, защото иначе зъбите се разваляли и падали Sad Та реших да ви питам вие какъв опит имате.

# 718
  • Мнения: 11 324
На Нора са й махали зъбният камък около 3 пъти, но е било в съчетание с някоя операция и следователно пълна упойка. Усещам, че й е време за махане на зъбният камък, но няма да я водя.

# 719
  • Мнения: 2 905
Момичета сега имах време и понеже наближаваме края на темата реших да пусна НОВАТА ТЕМА. Заповядайте с нови и стари данъци Hug

Общи условия

Активация на акаунт