Плюсове и минуси на кварталите в София - 5

  • 41 524
  • 768
  •   1
Отговори
# 495
  • Мнения: X
В тази част на Дружба 1 има мургаво население. Блокчетата с малките номера по бул. Христофор Колумб и блокчетата до МС Искър са населявани от такива. Веднъж ходих от МС Искър до Културния дом пеша - няма и 10 минути, на куп мургавелковци се натъкнах. Частта на Дружба 1 от другата страна на Христофор Колумб е по-добра за живеене според мен.

Благодаря ви, разгледах тези, които споменахте и наистина изглеждат неприветливо. Но конкретно около Джон Атанасов имате ли идея как са нещата. Виждам, че блоковете с малки номера са близо, но това повод ли е за притеснение?

# 496
  • Мнения: 7 569
Не знам, не съм разглеждала точно до това училище, но не е на повече от 10 минути пешеходно разстояние от местата, където живеят братята роми. Тъй че вероятно обикалят наоколо.
Аз лично не бих купила в тази част на Дружба 1. Но нека се изкажат живеещите там.

# 497
  • София
  • Мнения: 19 249
Циганските блокове са около МС Искърско шосе, но и на тях, и на нашите (от бл. 4,5 и 6) им е 10 минути пеш. В хубаво време между тълпите, обикалящи езерото, има и мургави.
Притеснението си най-вече в твоята глава.
На 1 юни видях нашествие от пременени цигани в мол Парадайс ...

# 498
  • Мнения: 4
Здравейте!Понеже нямам много познати в гр.София,а сега ми предстои местене имам едно запитване и бих била много благодарна,ако някой сподели мнение.С моя приятелка ще живеем заедно, тя ще учи в УНСС аз ще уча в НБУ. Кой квартал ще ни препоръчате, да е между двата университета с удобен транспорт за двете.Може би някъде посредата на София.Благодаря предварително!

Последна редакция: вт, 04 юни 2019, 17:03 от Не се сърди, човече

# 499
  • София
  • Мнения: 19 249
То средата е центърът, а там квартирите са скъпи.
Млади сте, ще издържите пътуването. Важното е наемът да е поносим и условията добри.

# 500
  • Мнения: 4 572
Двата са ужасно далеч един от друг. Откога започвате? Ако приемем, че и до двата ще се стига с метро, може просто да е нещо по линия на метрото. УНСС не е много близо, но има връзка с автобус от метрото и при хубаво време може да се върви и пеш. Новата метростанция на НБУ не знам къде е точно. И какъв ви е бюджета? С две отделни спални ли търсите или просто нещо малко?

Иначе последния път, когато ми се наложи да пътувам Дианабад (това е до УНСС) към НБУ с кола беше цяло приключение повече от час.

# 501
  • Мнения: 7 569
До НБУ има един единствен транспорт и това е маршрутка 27. Има и автобуси 111 и 260 наблизо, но това е горе-долу. Иначе метрото до НБУ няма да отвори поне още година и нещо. Купонът е в Студентски град, но цените там са умопомрачителни. Овча купел ви излиза по-евтин вариант, но приятелката ти ще се скапва от път до УНСС.
По средата нещо по маршрута на 27 е Красно село, погледнете нещо там.

# 502
  • Мнения: 19 017
Има автобуси 45 от метростанция Вардар и 73 от Гоце Делчев ...спират пред НБУ

# 503
  • Мнения: X
Точно. Как го измисли, че няма транспорт до НБУ? Не, че тези автобуси са много, ама да говориш наизуст, че и акъл да даваш..

# 504
  • Мнения: 7 569
Точно. Как го измисли, че няма транспорт до НБУ? Не, че тези автобуси са много, ама да говориш наизуст, че и акъл да даваш..

Ти пък откъде знаеш как говоря? Твоите заключения са наизуст. И дай малко по-адекватен тон, ако обичаш.

Много добре знам колко е скапан транспортът до НБУ, защото уча там и пътуването е ужас. 45 минава веднъж на половин час. 73 също минава на 15-20 минути в зависимост от часа. Но най-важното - и двата са супер неудобни, защото идват от някъде си (Гоце Делчев, Красна поляна) и вършат работа за превоз на много малко хора.

Единственият транспорт от центъра са 27 и 260 (който не е и съвсем от центъра). 27 е най-гнусното претъпкано бусче, което в час пик пътува по час и нещо от Орлов мост до НБУ.

Последна редакция: вт, 04 юни 2019, 18:11 от esmeralda23

# 505
  • В планината / На морето
  • Мнения: 1 011
Значи цените в Дружба ви се струват надути, а тея в други квартали са окей, така ли?! Дружба си е квартал като всеки, да навремето имаше много цигани живеещи там, все още има няколко цигански блока (10-тина), но иначе не е чак толкова зле. Даже от към презастрояване е на светлинни години пред Младост. Смешни ми стават и сравненията как Дружба бил работнически квартал преди, а нима Младост не е, а нима всичките панелни спални на София не са били именно работнически квартали? Според мен Дружба с метро + бизнес сградите около Цариградско си дърпа и ще дърпа стабилно.

Дружба 2 има 4 връзки с Цариградско шосе, Младостите - само 1
Магазини - Метро, Джъмбо, Лидъл, Фантастико, Кауфланд, Била, Практикер, пазар,  сладкарници Марти и Еуфория , както и множество малки магазинчета и ресторантчета. Граничи с парка на двореца "Враня"

Последна редакция: вт, 04 юни 2019, 23:21 от RichiRich

# 506
  • Мнения: X
Ами кажи има малко автобуси и не са удобни, а не, няма никакъв транспорт. Метрото ще е що-годе удобно до НБУ, но кога ще го пуснат до там, не е много ясно.

# 507
  • Мнения: 4 572
Общо взето е кауза пердута и на двете да ви бъде удобно. Едната ще трябва да направи голям компромис. И двете ли сте редовно обучение, което изисква ежедневно ходене?

# 508
  • Мнения: 7 569
Това казвам. Единствено микробус 27 върши работа и на двете, защото е с маршрут Овча купел - Студентски град.
Поне 2 години до пускането на метрото трябва едната да се измъчи с пътуването.
Красна поляна не я препоръчвам като вариант. Остават Красно село, Хиподрума, Лагера, около Руски паметник, МА - някакви средни варианти и за двете.

# 509
  • София
  • Мнения: 878
Здравейте!Понеже нямам много познати в гр.София,а сега ми предстои местене имам едно запитване и бих била много благодарна,ако някой сподели мнение.С моя приятелка ще живеем заедно, тя ще учи в УНСС аз ще уча в НБУ. Кой квартал ще ни препоръчате, да е между двата университета с удобен транспорт за двете.Може би някъде посредата на София.Благодаря предварително!
Някъде близо и до 73 и до 102- 73 е до НБУ а 102 стига до Студентски град (обръщалото му е отзад на УНСС и пътува дълго ама става ако целта е превоз с един транспорт).
 Близо и до 102 и до 73 е някъде в Стрелбище или някъде в Хиподрума. 260 е близо до 102 в района на Хиподрума.
 Стрелбище Хиподрума изглеждат оптимални защото като пуснат метрото ще е още по-удобно и на двете ви- едната ще го хваща до НБУ другата ще хваща 102 или метрото до Орлов Мост и 280.
 Пускането на метрото до Монтевидео няма да е след поне 2 години-  една година някъде остава. Пускането до Красно Село е сигурно че ще се случи до края на септември. Това прави и Красно Село добър вариант след връщането на 102 и 73 по бул. Гоце Делчев.

Общи условия

Активация на акаунт