WIZZ AIR - 34

  • 44 424
  • 799
  •   1
Отговори
# 270
  • sf
  • Мнения: 10 225
Обикновено пътувам сама и ми е все тая къде седя. Скръндза съм и не има давам пари за глупости. Децата ми пътуваха веднъж сами, системата ги сложи есин до друг. Друг път баща и син, пак един до друг.
Ако в случая не бяха плащани места на родителите, системата щеше да сложи един до друг родител+дете, или родител+двете деца.

# 271
  • Варна
  • Мнения: 1 185
Обикновено пътувам сама и ми е все тая къде седя. Скръндза съм и не има давам пари за глупости. Децата ми пътуваха веднъж сами, системата ги сложи есин до друг. Друг път баща и син, пак един до друг.
Ако в случая не бяха плащани места на родителите, системата щеше да сложи един до друг родител+дете, или родител+двете деца.
Да, разбрах логиката на системата,но като правих резервацията ,водена от техните правила и предимства, изобщо не можах да предположа ,че системата им е хипер тъпа и на практика подвеждаща.
Защото се оказва,че си заплащаш нещо,имаш право на друго и в крайна сметка 60 лв за място отиват на вятъра,а предимството на малкото детенце е невалидно .

# 272
  • sf
  • Мнения: 10 225
Ами ако си бяхте платили места за всички щяхте да си ги изберете.
В случая работата е половинчата.

# 273
  • Мнения: 48 103
Системата е направена да подлъгва с ниска цена и после да доплащаш за екстри. Вие е можело да минете метър и да не плащате, а ето че сте попаднали в капан или не знам и аз как да го нарека
Няма да ви разделят, в краен случай стюардесите ще ви наместят заедно- имат право да разместват хора ( размествали са децата ми, защто са разпределени при аварийните изходи, а е забранено- друг въпрос защо тъпата система ги е разпределила там), та ще сте заедно
Затова е хубаво да се четат и пита в темите, защото "патили" и опитни хора дават съвети за всякакви ситуации. Често човек не е на ясно,бърза, неясно е написано, подвеждащо...та тук си помагаме, доколкото можем
(И аз съм от вечно питащите де, но благодаря на всички за помощта Hug )

# 274
  • София
  • Мнения: 12 013
Аз пък мисля, че щом са платени и избрани две от трите места на реда, системата автоматично ще разпредели голямото дете на третото място. Малкото така или иначе не ползва място.

# 275
  • sf
  • Мнения: 10 225
Много точно казано за капана. Както се казва, за следващия път ще знаете.

# 276
  • Варна
  • Мнения: 1 185
Системата не подлъгва,а направо си лъже в случая.
А що се отнася до това ,че работата е "половинчата"  идва от там ,че системата лъже.
Изчела съм правилата на компанията. Изчела съм и всичко що е писано тук в темата,но за такъв случай като нашият не съм срещала.
Навсякъде пише,че деца до определена възраст имат право на безплатно място и задължително ги слагат с родител....
НО! Няма какво повече да се коментира. Ще видим на 26ти кой крив,кой прав .
Благодаря ви , момичета! 😊
С най-добри чувства 🌸

# 277
  • гр. София
  • Мнения: 448
Уау! И аз си мислех, че съм прочела и разбрала всичко, но сега виждам, че съвсем не е така. Януари разпределиха мен и двете ми деца при аварийните изходи. Там седалките са 2*2. Аз (възрастен) и две деца - на излитане, децата седяха едно до друго, на кацане ни помолиха да се разместим, но беше леко абсурдно, защото при такава конфигурация си в Параграф 22. А децата се забавляваха, защото там местата са по - удобни. Защо не могат да са на аварийните изходи?

# 278
  • Мнения: 3 447
Защото са АВАРИЙНИ изходи. Очаква се при авария хората седящи там да реагират адекватно, а децата се предполага, че може да възпрепятстват преминаването, самите те да имат нужда от съдействие. Също така е желателно седящите там да говорят английски език заради комуникацията така е според правилата им, но не мисля, че се спазва.

# 279
  • Мнения: 2 652
При евакуация трябва да могат да отворят изходите.

# 280
  • София
  • Мнения: 484
Здравейте, имам 2 билета до Милано, но изглежда няма да мога да ги използвам. По-малко от 2 седмици остават. Има ли смисъл да търся някой, който иска да пътува вместо нас? Какви ще са глобите? Ако никой не пътува, да уведомя ли wizzair?

# 281
  • sf
  • Мнения: 10 225
Няма нужда да уведомявате.
Таксата за смяна на име не е малка и най-вероятно не си заслужава.

# 282
  • Мнения: 4 466
Скрит текст:
те по принцип не разделят деца от родител

обаче сега ще дадат на единия пътник (който е без избор на място) някое произволно място, което може да няма две свободни до него. Ако стане така, пробвайте да платите още едно място и да ги изберете заедно (ако има 3 заедно)
Затова най-добре или плащате за всички, или за никой
Оф , нещо не схващам!
Платила съм места за мен и съпругът ми.
Едната ни дъщеря няма навършени 3 години,а другата след няколко дни става на една.
Как ще сложат две годишно дете на произволно място само? Бебето стои в родител и то е ясно. Къде ще сложат две годишно дете в случая?
Извинете,но не разбирам.
Ще сменят платеното място на мъжа ми и ще ги пратят с дъщеря ми в другият край на самолета , защото децата получават безплатно място и не се делят от родителите ли?

Ако не бяхте купили места, щяха да сложат 2 заедно заради детето и евентуално третото случайно някъде. След като сте купили 2 места, системата има да разпределя само 1 място и го слага някъде произволно, останалите 2 вие си решавате къде. Това по-ясно ли е?
От цялата работа ми стана ясно,че Уиз имат правила,но тези правила не са валидни , защото такава им е системата.
Значи , няма значение ,че Пенка и Ганчо са си закупили билети за да стоят заедно. Няма значение ,че Марийка е малолетна, само на две годинки и има право на безплатно място и задължително трябва да пътува с родител, който има точно определено място закупено.
Всички пътници на авиокомпанията се третират като Гошо и Гинка , които не са си заплатили места и им е все тая къде и с кого ( ако не пътувах с деца и на мен щеше да ми е) 🤷
И тъй !Всичко са измислили ,но не са измислили ,че на реда има три свободни места. Пенчо и Ганка са си закупили две от тях ,а на тяхната резервация са включени и две малолетни деца , които по техните правила,но не и система ,трябва да пътуват с родителите си. Хммм 🤔... както казва две годишната ми дъщеря.
Нищо против нямам,ама колко да ми е ясна тази система 🤷




Вие сте си платили за 2 места, освободили сте системата от отговорност за тях, защото вие ще си ги избирате. Тя вече не ги гледа къде са. Сега системата трябва да разпредели едно място. Това е.
Дали е от злоба или от глупост няма значение.
Очевидно не е достатъчно интелигентно направена, щом слага деца на аварийните изходи.

Навсякъде пише,че деца до определена възраст имат право на безплатно място и задължително ги слагат с родител....
Нещо са ви се смесили нещата. Безплатното място за деца е на Райънеър, при Уиз няма такова нещо.

Последна редакция: ср, 15 май 2019, 01:12 от AnMary

# 283
  • София
  • Мнения: 326
Системата не подлъгва,а направо си лъже в случая.
А що се отнася до това ,че работата е "половинчата"  идва от там ,че системата лъже.
Изчела съм правилата на компанията. Изчела съм и всичко що е писано тук в темата,но за такъв случай като нашият не съм срещала.
Навсякъде пише,че деца до определена възраст имат право на безплатно място и задължително ги слагат с родител....
НО! Няма какво повече да се коментира. Ще видим на 26ти кой крив,кой прав .
Благодаря ви , момичета! 😊
С най-добри чувства 🌸

Защо просто не смените едното място на предния или задния ред? Ако са на една цена системата позволява смяна, тествах го преди месец. Така ще разпределят или двете деца с един родител на един ред, а другият ще е точно пред или зад тях, или пък ще разпределят всяко дете с по един родител.

# 284
  • Варна
  • Мнения: 1 185
Системата не подлъгва,а направо си лъже в случая.
А що се отнася до това ,че работата е "половинчата"  идва от там ,че системата лъже.
Изчела съм правилата на компанията. Изчела съм и всичко що е писано тук в темата,но за такъв случай като нашият не съм срещала.
Навсякъде пише,че деца до определена възраст имат право на безплатно място и задължително ги слагат с родител....
НО! Няма какво повече да се коментира. Ще видим на 26ти кой крив,кой прав .
Благодаря ви , момичета! 😊
С най-добри чувства 🌸

Защо просто не смените едното място на предния или задния ред? Ако са на една цена системата позволява смяна, тествах го преди месец. Така ще разпределят или двете деца с един родител на един ред, а другият ще е точно пред или зад тях, или пък ще разпределят всяко дете с по един родител.
Ще проверя дали става 😉

Общи условия

Активация на акаунт