Прекалена ревност

  • 4 527
  • 66
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 6
Колкото по-далеч по-добре.
Ревността е хубаво нещо (в рамките на нормалното)
От личен опит ти го казвам бягай!!!

# 31
  • Мнения: 209
Добре, че си се усетила и не си пропиляла години, 6 души на един етаж и вие, интересното ми е ако след време ви се беше родило бебе дали някога щеше да има стая? Защото е много зле ако няма, няма индивидуалност (малка независимост). Остави го и друг път не си търси мамен и татен мъж, който да те забарачи у тях, а някой който е изградил самостоятелност да си живеете двамата, представи си тяхните не те харесват особенно, живееш у тях и майка му най-вероятно щеше да те критикува, това означава като се принесеш, че нямаш право на мнение т.е. ще обобщя, да разместваш предмети, заменяш с нови, дори и завесите да смениш, защото означава, че не харесваш вкуса на майка му и тя ще се обиди и с месеци ще те гледа на криво, сега си го представи мен ми иде на повърна. Не ставай такава жена - обременана още първият ден!

# 32
  • София
  • Мнения: 17 597
Пфу, отиде чара на хубавия ми съвет (копиран от нета разбира се) Simple Smile


Въх, съжалявам. Толкова прочувствено... предположих, че е копнато отнякъде, ама ще ни се смеят децата...  hahaha
Визирам онези, дето изучават земноводните, де, не тези, дето се сблъскват с неадекватно поведение на потенциалния партньор.

# 33
  • Мнения: 30 194
Колкото по-далеч по-добре.
Ревността е хубаво нещо (в рамките на нормалното)
От личен опит ти го казвам бягай!!!

Вярваш ли в това?!?!  Shocked newsm78 Кое му е хубавото? Кое е в рамките на нормалното?

# 34
  • Мнения: 12
Не беше такъв или може би не го показваше. Изтървах се един път и му разказах за колега, който работи с жена си заедно и пак задява чуждо. От там, той направо откачи.Закъснея ли от работа начи има нещо(стоя заради него там).

# 35
  • Мнения: X
Не беше такъв или може би не го показваше. Изтървах се един път и му разказах за колега, който работи с жена си заедно и пак задява чуждо. От там, той направо откачи.Закъснея ли от работа начи има нещо(стоя заради него там).
Добре де, ако той ти разкаже "Виж, нали познаваш Пенка, колежката....мъжа й работи в съседния офис, а тя пак се мята/пробва на всичко в панталон!", ти няма ли да се притесниш, че се пробва и на твоя мъж?И няма ли поне малко да изревнуваш, че ежедневно е подложен на сексуалните мераци на друга жена?

Честно казано, не познавам жена, която просто би махнала с ръка и подобна информация изобщо не би стигнала до съзнанието й.Не казвам, че всяка би откачила от ревност, но че всяка би се притеснила (поне малко) съм сигурна.
Та, за бъдещи връзки, съобразявай какво споделяш/разказваш.Мисля, че и най-неревнивия мъж не би бил доволен около жена му ежедневно да се навърта сериен дон жуан.

Колкото по-далеч по-добре.
Ревността е хубаво нещо (в рамките на нормалното)
От личен опит ти го казвам бягай!!!

Вярваш ли в това?!?!  Shocked newsm78 Кое му е хубавото? Кое е в рамките на нормалното?
Ами, хубавото е чувството, че на другия му пука за теб и че е притеснен да не те изгуби.
"Нормалната" доза ревност не се казва/показва, тя се усеща.
Моят мъж минава за неревнив, т.е., никога не е показвал явно, че изпитва подобно чувство, не задава кофти въпроси, не тормози.Обаче, аз съм усещала кога го "гризе" ревността, кога е бил притеснен, че съм била в компанията на други мъже....
И да, приятно е.Защото няма видима ревност, няма тормоз, а само приятното усещане, че те обичат и не искат да те изгубят.

# 36
  • Мнения: 19 087
Да де, той и моят е нормално "ревнив", но тук говорим явно за ненормална ревност, която си е болестно състояние.

Представяте ли си вие да живеете, мислейки как всички жени бройкат мъжа ви и той тях, как той е лайкнал някаква си снимка на друга жена, как някаква шофьорка на улицата му подсвирнала и го загледала Simple Smile

Ужасно е просто, не знам как някоя жена го издържа това и 2 дена, честно, аз не бих могла ама никога. Имах навремето едно гадже, на купон бяхме и след купона ми направи остра забележка, че половин час съм говорила с някакъв друг мъж и него съм го зарязала един вид. Ами наистина го зарязах, да си е прав човека.

# 37
  • София
  • Мнения: 39 167
Оказа се, че аз съм имала такава приятелка! Такива филми са й в главата, че не знам как живее въобще!

Иначе ние снощи с мъжо се бъзикахме:
- Оу, някакви жени ми пишат! Ама аз им казвам, че имам две деца и млъкват.
- Оу, пък мене ме нападат някакви араби в чата!
- Ха ха ха.
- А наздраве!

# 38
  • INFJ
  • Мнения: 9 752
Дори най-екстремната женска ревност си остава смешна на фона на мъжката такава. Обикновено жените насочват негативната енергия навътре, към себе си, рядко ще се прояви истинска агресия или насилие, докато при мъжете е точно обратното.

Не могат да се сравняват двете неща.

# 39
  • Мнения: 30 194
За мен лично ревността е безсмислено упражнение.

Има една сентенция, която споделям: "Ако няма повод за ревност, няма смисъл да ревнуваш. Ако има повод за ревност, вече е късно."

Живея без терзания, вярвам на ММ и се надявам да е взаимно.

ПС: Имала съм такава връзка и беше кошмар. След това съм бягала от ревнивци като дявол от тамян.  Twisted Evil

# 40
  • Мнения: 12
Осъзнавам имам вина, не трябваше да споделям някой неща. Тази случка сякаш показа истинското му лице. Превърна се в човек, който вечно следи дебне и търси нещо нередно без да има повод. Вие как си представяте да ви ревнува от зет си(излизайки от стаята и отивайки на тоалетна да ви намекне как от долния етаж се чувало, че дюшамето скърца. Зета подпиинал може да е скокнал да ме целува.)

# 41
  • Мнения: X
Осъзнай едно нещо: такива като теб завършват в хрониката под заглавие "мъж уби жена си". Стегни се и включи малко това чувство за самосъхранение.

# 42
  • Мнения: 19 087
А за съжителството със 100 роднини - също си е мега страшно. Просто не знам как млади момичета се навират сами в тия ужасии Sad

# 43
  • out of space
  • Мнения: 8 576
Много жени фатално бъркат ревността с любов. Двете нямат нищо общо.

Любовта е грижа, поставяне на половинката пред себе си, съпричастност.

Ревността е чувство за несигурност, малоценност, комплекси, егоизъм, чувство за притежание, незачитане на другия.

Между двете няма равенство. Много ще сгрешиш ако разсъждаваш, че щом те ревнува- значи те обича. Нищо подобно!

# 44
  • Мнения: 19 087
Не се правете, че не схващате разликата. Има нормална ревност, да те бодне нещо, в някаква конкретна ситуация.

Съвсем различно е това следене на човека, ограничаването му, обидите и заплахите да стои затворен вкъщи, че да ти е удобен и подобни,

Общи условия

Активация на акаунт