Прием на ученици в първи клас в общинските училища - София - 8

  • 41 097
  • 804
  •   1
Отговори
# 165
  • Плевен
  • Мнения: 50
Да..Аз подадох в петък и в 6-то, и в 7-мо..Изобщо не се надявам на нищо..Ние се местим от Плевен в София, та сме извън всякакви изисквания...

# 166
  • Мнения: 43
Взели са ви оригинала, защото сте им го дали. Аз не бих го дала, имам си само едно и нямам намерение да ходя да вадя второ, защото някой не е в час.

На мен ми взеха копие на удостоверението за постоянен адрес (факт, че и те не знаеха, какво да искат), но аз услужливо им подсказах. Никой не отвори дума за настоящ адрес..

Да де, това вече го уточнихме в началото на седмицата още.

Някой да кандидатства в 6-то и 7-мо училища в центъра и да не им е в прилежащия район?

Подали сме в 7СУ, още на 15.04. Живеем срещу прилежащият му район, но караме подготвителна в него. Надяваме се това да ни стигне и на второ, трето класиране да сме вътре

# 167
  • Мнения: X
Странно е да давате оригинал, още повече, че е уточнено, че не трябва.

За 6-то и 7-мо имате голям шанс за класиране, въз основа на миналогодишния прием.

# 168
  • София
  • Мнения: 6 268
Да..Аз подадох в петък и в 6-то, и в 7-мо..Изобщо не се надявам на нищо..Ние се местим от Плевен в София, та сме извън всякакви изисквания...

То и ние сме извън всякакви критерий, но работатат ми е близо и се чудя дали да не пробвам все пак.


За 6-то и 7-мо имате голям шанс за класиране, въз основа на миналогодишния прием.

Какво означава това?

# 169
  • София
  • Мнения: 193
Не, не става въпрос за критерий, който ни дава 4т. за деца над 12г. А за критерий, за деца под 12 г., което ни праща в първа група. Понеже сме с адрес извън района, се чудя какви документи да вадя, за постоянен адрес или за промени в постоянен адрес. То не, че има значение за класирането, но да не ме връщат пак.
Моля някой, който е кандидатствал с критерий брат/сестра под 12 г. и адрес извън прилежащия на училището да сподели какви документи са му искали при кандидатсването. Благодаря предварително!

За този критерий ли става въпрос:
8.7. Други деца от семейството над 12 годишна възраст, обучаващи се в училището - 4 т.


На нас ни взеха заедно със заявлението и оригинала на удостоверението за настоящ адрес+копие на акта за раждане.

# 170
  • Плевен
  • Мнения: 50
Миналата година са сформирали само 3 паралелки от 4 възможни...просто не е имало достатъчно желаещи...Но тази година не се знае как ще е...По законите на всеобщата гадост..ще има супер много деца, чийто родители ще искат да учат там 🙄

# 171
  • Мнения: 43
Спокойно, момичета! Тази година в 7-мо отново са обявили прием за 4 паралелки първи клас. Освен това набор 2012 е рекордно малък, според статистическите данни, така че няма да има наплив!

# 172
  • Мнения: X
За незапълнени паралелки говоря и аз, миналата година е имало много места и в двете училища. Чак пък такъв наплив да има тази година, че да не стигнат местата - едва ли.
 
Критерия за деца под 12 г. не се ли доказва с удостоверението за семейно положение? Там фигурират имената на децата и ЕГН-тата, та всичко става ясно.

# 173
  • София
  • Мнения: 6 268
Благодаря ви за тази информация, не го знаех това. Толкова съм объркана, честно казано, че не знам какво да правя вече.

# 174
  • София
  • Мнения: 193
Да, това за семейното положение ясно, но документ за адреса искат ли и кой точно е въпросът? Някой подавал такива документи няма ли?

Критерия за деца под 12 г. не се ли доказва с удостоверението за семейно положение? Там фигурират имената на децата и ЕГН-тата, та всичко става ясно.

# 175
  • Мнения: 10
И аз подадох документи в 6то и 7мо. В 6то директно ми казаха, че учат основно децата на работещите в района, така че сме имали шанс. В 7мо бяха доста неразговорливи.

# 176
  • София
  • Мнения: 12 409
Да, това за семейното положение ясно, но документ за адреса искат ли и кой точно е въпросът? Някой подавал такива документи няма ли?

Критерия за деца под 12 г. не се ли доказва с удостоверението за семейно положение? Там фигурират имената на децата и ЕГН-тата, та всичко става ясно.

Аз подадох такива документи. Освен семейното положение извадих удостоверение за постоянен адрес. Приеха ми го без проблем.

# 177
  • София
  • Мнения: 4 035
Да, това за семейното положение ясно, но документ за адреса искат ли и кой точно е въпросът? Някой подавал такива документи няма ли?

Критерия за деца под 12 г. не се ли доказва с удостоверението за семейно положение? Там фигурират имената на децата и ЕГН-тата, та всичко става ясно.

Това нали го обсъдихме точно с Вас в предходните страници, цитирах Ви дословно какви документи се искат за удостоверяване на този критерий, дискутирахме и защо Ви занимават с две удостоверения.
Удостоверение за промени в адреса, удостоверение за семейно положение и копие от акта за раждане - извадете си тези документи и гаранция няма да Ви върнат.

# 178
  • София
  • Мнения: 188
За съжаление гаранции няма, поне докато има възможност да се тълкува наредбата. В едно училище, на което сме му извън района, ме върнаха за удостоверение за настоящ адрес, не приеха удостоверението за промяната му. Такива били разпоредбите на директора...

# 179
  • София
  • Мнения: 4 035
Ами то в наредбата си пише, че за група 8.4 се вади удостоверение за адрес, а не за промени. Тоест не е до разпоредба на директора, а до спазване на наредбата. Ако вадите точно описаните по групи документи, няма да има как да ви върнат за каквото и да било.

Общи условия

Активация на акаунт