Когато си на интервю за работа

  • 9 537
  • 223
  •   1
Отговори
# 180
  • София
  • Мнения: 12 374
Аз това 'два дни за проба' не го разбирам: не пробваш обувки или дрехи.
Което ме подсеща: разкопчавате ли си сакото при сядане Laughing Не по принцип, а при интервю или важна среща. Завъртя ми се е в акъла това въпросче.
Нямам сака. На интервюта ходя по тениска и дънки.

# 181
  • Мнения: 2 269
За каква позиция? Аз никога не съм се явявала на интервю по тениска и дънки. Иначе сакото не го разкопчавам.

# 182
  • Мнения: 8 822
Принципно, ако говорим за етикет, при сядане се разкопчава сако. Вече е въпрос на навик, дали се прави винаги.
Но се сетих един много, много стар случай. Бях на интервю в една от big4 фирмите. Имаше 2ма интервюиращи: възрастен мъж и младо момиче (на моята възраст) тогава. Възрастният прегръща момичето пред мен по време на интервюто и ме пита как бих възприела това, ако са .... не си спомням как точно го нарече ... 'партньори'? После продължиха интервюто прегърнати (?!?). Аз изобщо не можех да си подредя мислите и чак му направих забележка - не си спомням точно как го казах, но че се разсейвам като ги гледам прегърнати. Голям цирк беше.
Ха-ха. Паднали са на доста ниско ниво тия интервюиращи. Има начини всичко да се тества на кандидатите без да правиш циркове.  Simple Smile

# 183
  • София
  • Мнения: 17 775
Знам за теб, Таис. Но питах за бизнес формал облекло. Истината е, че аз много мразя закопчано сако. Някои са ми преправени според ъъъ... женската фигура, но не ме кефи като цяло, предпочитам го разкопчано.
За етикета питах, да. Защото и аз така знам, но да се уверя.

# 184
  • Мнения: 8 886
Зависи от модела на сакото, но стандартните - да, при сядане разкопчавам.

# 185
  • София
  • Мнения: 12 374
За каква позиция? Аз никога не съм се явявала на интервю по тениска и дънки. Иначе сакото не го разкопчавам.
ИТ компании, technical writer, преди това преводач и преподавател. Не бих работила на място с дрес код - животът е твърде кратък, за да се занимавам с по-официално облекло.

Кечър Simple Smile

# 186
  • Мнения: 2 013
The Catcher in the Rye, има два варианта: разкопчаване на долното копче на сакото при сядане; разкопчаване на всички копчета. (сори са оффтопика).

# 187
  • Мнения: 2 269
Разкопчаването задължително ли е? Щото аз за пръв път чувам и явно се излагам по интервюта като не го разкопчавам.

# 188
  • София
  • Мнения: 17 775
Не е задължително според мен. Аз съм ходила и направо с разкопчано.
Таис, аз пък обичам такъв тип дрешки, още в университета така си се обличах, но имам и много рокли, които се допускат. Най- гадно е в банка на каса сякаш. Там са си униформени, а прекарват едни 10 часа в това екипче.

# 189
  • Мнения: 2 269
Мен не ме взеха в държавната администрация, ама и конкуренцията си беше доста... Имаше 1-2 въпроса, на които може би не се представих толкова добре, а пък и нямам много стаж, а това явно е мноооого важно, за която и позиция да кандидатстваш. Езиците не изиграха почти никаква роля, а на тях залагам най-много като представяне. Както и да е. Аз най-много искам в чужбина така или иначе.

# 190
  • Мнения: 8 822
по тениска не се ходи на интервю.Мисля, че  трябва поне business casual облекло
HR да споделят как ходят облечени кандидатите. Simple Smile

# 191
  • София
  • Мнения: 1 255
Преди две седмици бях на интервю, на което трябваше да решим тест за 5 минути. Тест, който описва кандидатите. Имаше въпроси от сорта на: "Имате ли запек?", "Страдате ли често от стомашни разстройства?" и доста други подобни.... wtf??? Не бях ходила на интервю от 5 години и останах в пълен шок?! Какви са тези абсурди?!

# 192
  • Мнения: 29 383
Ужас, чак такива неща не са ме препитвали...!!!

Веднъж ми правиха някакви тестове, които отнеха почти цял ден - психотест и за интелигентност, но пък такива неща не е имало...

# 193
  • София
  • Мнения: 7 992
Преди две седмици бях на интервю, на което трябваше да решим тест за 5 минути. Тест, който описва кандидатите. Имаше въпроси от сорта на: "Имате ли запек?", "Страдате ли често от стомашни разстройства?" и доста други подобни.... wtf??? Не бях ходила на интервю от 5 години и останах в пълен шок?! Какви са тези абсурди?!

Ако не е тайна, това за какъв тип работодател е било? Въпросите са наистина, меко казано, странни.

# 194
  • София
  • Мнения: 12 374
Преди две седмици бях на интервю, на което трябваше да решим тест за 5 минути. Тест, който описва кандидатите. Имаше въпроси от сорта на: "Имате ли запек?", "Страдате ли често от стомашни разстройства?" и доста други подобни.... wtf??? Не бях ходила на интервю от 5 години и останах в пълен шок?! Какви са тези абсурди?!
Open MouthOpen Mouth В какви фирми кандидатствате, хора?

Мен ме взеха, звъннаха ми докато бяхме на море. И на двете интервюта бях по тениска и дънки - за щастие, новите шефове се интересуват от способностите ми, а не от гардероба ми. С (вече) старите шефове беше същото.

Общи условия

Активация на акаунт