Инсулинова резистентност и отслабване - Тема 14

  • 38 463
  • 748
  •   1
Отговори
# 90
  • Ню Йорк
  • Мнения: 5 068
Невенче, взех си витамин Д3 да пия, защото ми е важно за възпаленията в червата, но прочетох че има отношение и към обмяната. Капсулите ми са от по 5000 IU и пише да се взима по една през ден. Какво мислиш по въпроса? Аз малко се чудя дали не е много, при положение, че взимам още куп добавки.
Освен това се сдобих и с CBD oil, пак заради червата, но не знам дали може да окаже неблагоприятен ефект върху захарта или инсулина и изобщо дали влияе по някакъв начин на ендокринната система. Ако имаш някаква идея ще съм ти благодарна за коментар  Hug

# 91
  • София
  • Мнения: 12 374
Да се похваля: изследванията ми са бетон, всичко (пкк, кр. захар, асат, алат, тсх, холестерол) е в норма Simple Smile Продължавам си с режима както досега, вкл. и с тренировките. Сега остава да сваля и тъпото кръвно и ще съм наистина доволна.

# 92
  • Мнения: 2 055
Таис,  а инсулин на гладно изследва ли?  Инсулинът,  а не кр. захар е важен за ИР. Десетилетие може кр.  захар да е в норма,  а инсулина висок,  в резултат на което се развиват ССБ. Ето, с високо кръвно си.

# 93
  • Мнения: 31 774
Роналд, отговорили са ти за гладния ден.
Може да пробваш и да видиш как се чувстваш.
Един съвет обаче. Пий вода, ама много вода. Минимум три литра. Топла или студена, ти си решавай. Според мен по-топлата е по-добре.
За ИР плодов ден не се препоръчва, това вече е ясно. Само аз се правя на три и половина.  Laughing
Последния път се отнесох и не пих достатъчно вода. Страшно главоболие имах на следващия ден за което три аналгина не помогнаха.
На един може да помогне, на друг не. Индивидуално е.
Имам колежка прави такива дни от години и даже съчетава с пълнолуние, новолуние, и там другите четвърти. Тоест 4 дни в месеца е само на вода. Леко пълна е била винаги. Ефекта от това и гладуване е нулев. По простата причина, че през останалото време тя яде безразборно и повече набива В. Знае за режима, но се прави на ударена. Да се оправя.
Лично аз на плодов ден на пълнолуние ми се е случвало на следващия да стопя 2 сантиметра от талията и корема. Като даже аз на плодовия си ден вечерям нещо леко.
Но моя си метод си е за мен, аз съм си го решила.
Не мога без плодове. Опитах такъв ден със зеленчуци, не мога. Варен карфиол и броколи ми беше гадно. Нямах чушки да ръфам.
Също така на плодов ден аз на ям толкова много плодове. Максимум  три и предимно с нисък ГИ. Но и приемам чия. Която смятам си помага за кз и инсулина.
Също така дори и на плодов ден си пия кафе със сметана и мед и  канела. Та, странен ми е моя пречистващ ден  Laughing
Невенче, впрочем в събота ще правя изследвания та съм вдигнала малко В.
Днес на работа съгреших със суха паста към 10 часа. Обядвах си обичайното. Ама след като обядвах така жестоко ми се приспа за половин час. Разбрах, че явно инсулина съм вдигнала както викаш. Но бързо ми отмина. И сега се сещам колко пъти преди като съм яла много В все ми се е спяло  Laughing Обаче преди с часове ми се е спяло, а сега ми отмина бързо. Тоест мога да считам, че организма ми успешно се е справил с пастата.
Или  просто организма ми е свикнал на по-ниски кз и инсулин. Може сухата паста да не е вдигнала чак толкова, но за организма като му се случва рядко и да се пошокира лекинко  Laughing

Роналд, ти всъщност не написа с какви проблеми си. Имаш ли ИР, наднормено тегло? Изследвал си се?

Браво Таис, само така  Grinning

# 94
  • София
  • Мнения: 12 374
Таис,  а инсулин на гладно изследва ли?  Инсулинът,  а не кр. захар е важен за ИР. Десетилетие може кр.  захар да е в норма,  а инсулина висок,  в резултат на което се развиват ССБ. Ето, с високо кръвно си.
Не съм, нямаше време днес. То е чудо, че изобщо се замъкнах, аз съм - за съжаление - пословично мързелива що се отнася до изследвания. Имам Хашимото и пак пускам TSH не повече от веднъж на 2 години. За късмет, там всичко е под контрол, явно дозата ми е тамън.

Звъннах на личната, да й кажа за резултатите, тя каза да изчакам месец и след това да чекна инсулина. В момента съм в преходен период, от 2-3 седмици. Тренировки, по-стриктен хран. режим и вече преместих дупка на колана. При мен високото кръвно е опасно защото съм фамилно обременена - баща ми почина на 42 (внезапен инсулт), баби и дядовци също си заминаха от това. То и затова се стреснах яко напоследък - не ми се мре още, на 41 съм.

Елора, благодаря! Чета те редовно, много полезна инфо даваш Flowers Four Leaf Clover

# 95
  • Мнения: 31 774
Мерси Таис. Ама Невена по-полезно инфо дава.
Енциклопедия направо  Laughing
Постепенно мисля да и прегледам постовете. И много важната информация да я синтезирам или направо линк към поста и да дам, че да не се задават излишни въпроси. Но ще стане бавно. Много се мотая наляво и надясно  Laughing

# 96
  • Варна
  • Мнения: 448
Здравейте ,
днес ендото ми предписа Глюкофаж .Ще го пия по схема сутрин и вечер с храна .
Обаче аз не закусвам от години , сутрин пия кафе-горчиво и никак ама никак не ми липсва закуска .
Мога ли да пия хапчето с кафето или да го пия по обяд когато вече ще хапна ?
два месеца и половина съм стриктно режимна , но килограмите не падат , според него като започна да пия глюкофажа ще започна и да отслабвам .Вярно ли е ?

# 97
  • Мнения: 31 774
Хапчето се взима винаги с храна. А не с кафе или сокче.
Съветвам те да го почнеш с минимална доза и постепенно да увеличаваш за да избегнеш страничните ефекти.
Не се отслабва само с глюкофаж. Трябва и режимно хранене.
Правила съм го този номер да си хапвам каквото душа иска и да пия глюкофаж. Не върши работа този номер. И даже като го пиех намалих изключително много сладките неща и пак не стана.

# 98
  • Варна
  • Мнения: 448
Елора , ендото ми направи схема , започвам с половин таблетка вечер
и половин сутрин за сега . Проблема ми е ,че не ми се яде сутрин , затова питах дали ще е проблем да го пия по обед .
Аз съм на режимно хранене от почти 3 месеца , не разчитам на хапчето , за да отслабна .
Въпроса е че за този период на режим съм свалила едни 2 кг само  Sad

# 99
  • Paris, France
  • Мнения: 14 035
Галактическа, 5000 единици е максималната препоръчвана доза. Тук дават и по 50-100 хиляди наведнъж, но на мене ми действа по-добре да пия редовно малки дози. Само дето ме мързи. По принцип в норма ли ти е? Знам, че при диабет и затлъстяване се пие повечко, ама не знам по колко. 5 000 през ден е ОК, ама гледай и Вит А да е подобен 2:1 май се пиеха. Сега можеш да си набавиш инозитол с фолат, Б12 и да си ги пийваш и тях. За червата ти не знам какво да кажа. Мазнините не са особено добри за черва. Заболяването ти се получава от липса на фибри, но веднъж получено, дали е добре да се ядат, не знам. Ако се чувствуваш добре, отслабваш, захарта ти е ниска и пада, прави това, което правиш. Колко ти беше инсулинът на гладно последно? Знам, че си извървяла дълъг път, че някога е бил чудовищните 300 и че ти остава малко, но  последните метри са трънливи. Ако се стегнеш може да махнеш Метформина преди да ти го предпишат отново. Новият климат е в твоя полза.

Таис, какво ще ни почерпиш? Виртуална водка? Само виртуална приемаме тук, хихи. Много се радвам. Само да те предупредя, че нормална захар на гладно сме имали винаги повечето тук и тя, сама по себе си, не изключва ИР. Даже инсулин и захар на гладно не я изключват. Супер. Много се радвам.

Роналд, надявам се не ти звуча самонадеяно или категорично, а не съм и авторитет, но доста проучвания показват, че спорт веднага след хранене е много по-ефективно за сваляне на КЗ и борене на ИР отколкото спорт преди, особено за диабетици и предиабетици, но и при тежка ИР и лека. Empirical evidence се казва на английски - не се знае точно защо се получава така, но се получава и това е важното. Ако походиш бързо, леко задъхан, 20 минути преди ядене захарта ти ще се качи, макар и по-малко, отколкото ако не походиш, но не толкова, колкото ако походиш 20 минути след ядене. Бързото ходене трябва да започне до 15-20 Мин след наяждане. Идеално извинение да не разтребваме и да не мием чинии, хахахаха 😋. Диабетиците започват да ходят бързо на пътека или по улицата и ходят, докато премерят нормална захар + половин час. Някои ходят половин час, други по 2-3 часа, но буквално до дни започват да мерят нормална захар все по-рано и се налага да ходят по-малко. Диабетичните авторитети препоръчват да се ходи 10 Мин след ядене, което е крайно недостатъчно и няма да излекува никого. Намалява захарта.

Ти ме попита по колко време да ходим. Зависи, зависи от кръвна захар, пол, възраст. Различно е за всеки. Няма точно време. Мери се захар, не минути. Не става при всички хора. Ако по принцип се качва само инсулина няма как да измерим кога пада, но и тогава ходенето помага. Упражненията трябва да са горящи глюкоза. Работи бавно гребане, средно ходене и бързо каране на колело. Това запомних от сайта на Гордън. Сега не го намирам и много съжалявам, че не копирах нещата.

Ако пуснеш в Гугъл walking after a meal diabetes blood sugar glucose ще ти излезе доста информация. Системата е подходяща за слаби или вече отслабнали диабетици и действа бързо при мъже. За хора с много мазнини за сваляне е по-подходящи първо да свалят мазнините. Ако не се махнат вътрешните мазнини и 7 часа спорт дневно не помагат. Витамините, минералите и цитратите също са важни. Системата е безсмислена по време на кетозно хранене или глад, защото те работят по други канали.

Колко кила трябва да се свалят? Зависи. Всеки толерира различно тегло и всъщност теглото няма никакво значение. Арнолд Шварценегер едва ли е ИР на над 110кг, а аз над 60 не толерирам. 1 излишен грам мазнина в панкреаса води до диабет при някои хора.

https://www.google.com/amp/s/health.clevelandclinic.org/exercise … a-difference/amp/

Добре е обяснено всичко.

Валети, аз не закусвах и почнах хаповете само вечер, по половин и после добавих на обяд. По едно време нещо мои стана и взех да закусвам, но пък не вечерях. Ядях 2 пъти дневно и пиех хапа тогава. Да се пие на гладно няма смисъл в началото. Чела съм, че някои хора пият в 23-24ч за да имат ниска КЗ сутринта, но моята не е била висока сутрин никога и не съм пила на гладно. Понеже проблемът ми беше на 1ч пиех първо с яденето, после преди хранене и даже половин час преди хранене. Не се вторачвай в дозите! Просто го почни бавно! Виж как ще действа половин таблетка вечер и после добави още половин като ядеш на обяд.

# 100
  • Paris, France
  • Мнения: 14 035
И аз благодаря за отговора за Нюкасълската диета Flowers Rose Отхвърлила съм я заради въпросната напитка. Но ще проверя сега отново всичко и ще преценя дали да я направя.

Аз не я правих с напитката. Тогава тук такава нямаше и преди 5-6 години никой не беше чувал за тази диета. Като гледам все още никой не е чул. Джипито ми изписа една торба витамини и разни добавки, аз си добавих оцет, канела, челебитка, сминдух и си ядях нормална храна в 2 яденета, като между тях ядях маруля, магданоз, копър, кориандър и каквото намеря. Гледах да ям 500-600 калории на ден и ядях всеки ден яйца и гъби и повярвай ми, в някои дни се чудех дали да ям още за да докарам калориите до 600. Никак не са малко, реално, стига да подбереш не калорични храни. 500гр гъби на пара са 75-125 калории в зависимост от гъбите. Чаена лъжичка зехтин и малко магданоз - 2-3 връзки и няма да помислиш за ядене в идните 12 часа. Това ако успееш да изядеш 500гр гъби на едно сядане, след купа салата, разбира се. По-сита и спокойна не съм се чувствала никога.

Напитката с глюкозата вътре беше за проучването преди 5-6 години. Оттогава съставът е променен и вече е с повече протеин и никаква глюкоза. Мене супи и напитки не ме нахранват. Мисля, че нарочно Оптифастът е съдържал глюкоза, за да се докаже, че махането на мазнините е от ниските калории, а не от изключване на глюкоза както е в НВ-ВМХ. След като проф. Тейлър, който е специалист по образна диагностика доказва тезата си диетата е подобрена. В напитката има витамини, а в храната ни не, но имам съфорумци, които я направиха на своя глава, даже без допълнителни витамини и пак имаха добър ефект.

Ако ще правиш диетата говори с ЛЛ! Знам, че на повечето не им се занимава, обаче поне ще имаш подкрепа, някаква и ще ти каже как да махаш лекарства, ако пиеш такива.

Ако си на НВ-ВМХ и вече си стабилно в кетоза няма да усетиш никакво неудобство.

Ако нямаш мазнини в черния дроб или панкреас, същата диета, но през ден също е добра. Един ден ядеш не повече от една трета от калориите, които ядеш нормално и на следващия ден ядеш нормално и даже малко повече. Това ако имаш силно затлъстяване навсякъде.

Някой пита в предишен пост не се ли хваща диабет от натоварване със 75гр глюкоза. Ако вземете кухненска везна ще установите, че изяждате по толкова поне 1-2 пъти дневно, ако не и повече, при това с фруктоза и мас, които пречат на инсулина. Дълго отказвах да се натоварят, въпреки, че и джипи и гинеколог ме пращаха. Инсулин и захар на гладно ми излизаха винаги перфектни, защото ми казваха вечерта да ям нормално, а ние вечер ядем месо и салата или риба и аз не ядях хляб. Само през деня дояждах останали кроасани, хляб, ориз. Ако ми бяха казали да изям 100гр ВХ на вечеря щеше да лъсне проблема.

В темата пишеше Дева. Тя е слаба, с нормални инсулин и КЗ на гладно, но имаше проблем с инсулин и КЗ на втори час, сигурно и на първи, но е изследвала само на втори. При мене на гладно всичко беше прилично, а на втори час и КЗ и инсулин бяха добри и ако нямаше резултати за първи час нямаше да се види ужасния, 190 инсулин и КЗ почти 11. КЗ на гладно и на втори час никога не ми е надхвърляла 5-5.5.

# 101
  • Близко съм
  • Мнения: 816
Момичета,някоя от вас имала ли е проблем с веждите? Капят като полудели имах вежди гъсти по 2 пръста, а сега постоянно капят, къде може да е проблемът? На терапия съм за високите андрогени пия и вит.Д всичко по предписание на ендото, въъзмоожно ли е проблем с витамини нещо??? С това темпо ще стигна до молив 😢

# 102
  • Мнения: 76
Валети, аз пия 1 таблетка на обед и 1 вечер, за сега нямам проблеми. Първо започнах с 1 вечер два-три дни и после и на обед.

# 103
  • Мнения: 4 588
Невена, благодаря Flowers Rose Аз в момента се храня така, но не съм смятала калории - имам по 2 големи и 2 малки зелени салати с подправки на ден в последните 4 дни. Утре ще претегля и сметна всичко да видим колко са калориите и да коригирам.
Алое Вера на моя колежка ѝ окапаха веждите от проблеми с ЩЖ и в момента е с микроблейдинг - няма никакви косми, но са ѝ казали, че като вкара хормоните в норма може да ѝ пораснат.
С глюкофажа не трябва да се бърза. Аз започнах по схемата на ендото, но не ми беше добре. От изписано 3 х 1000 в момента намалих на 2 х 500 и все още имам проблем със съня ( не мога да се събудя). Затова ми сменят глюкофажа с някаква хранителна добавка, но още не съм я почнала. Ще дам отзиви по-нататък.

# 104
  • София
  • Мнения: 12 374
..на моя колежка ѝ окапаха веждите от проблеми с ЩЖ и в момента е с микроблейдинг - няма никакви косми, но са ѝ казали, че като вкара хормоните в норма може да ѝ пораснат.
И на мен така ми бяха казали - не се случи, а хормоните ми от години са в норма, пия еутирокс редовно. Имах прекрасни вежди преди Хашимотото, сега са наполовина. Пробвала съм да ги мажа с какви ли не масла, няма ефект. Микроблейдинг не искам. Все се каня да си взема Rapidbrow, на моя позната й се посгъстиха с него, но трябва да се ползва редовно, иначе не става.

Невена, благодаря! BlushHug

Общи условия

Активация на акаунт