Модни тенденции в прическите и всичко за косата - 9

  • 46 356
  • 750
  •   1
Отговори
# 135
  • Варна
  • Мнения: 5 884
Приятелката ми миналата седмица се скопоса невероятно и то с безамонячна боя.
Недей още да я мажеш!

# 136
  • Мнения: 39 238
Мис, помисли си добре!

# 137
  • София
  • Мнения: 2 934
Аз пък съм се боядисвала веднага след фал с боята и не е имало кой знае какви щети.
Малко съм странна обаче, не мога да ходя с някакъв голям дефект по косата или ноктите.

Общо взето според мен вариантите са два :
1. Слагаш някакво тъмно да покрие и на този етап мирясваш с червеното, освен ако не си готова да обезцветиш косата за да стане хубаво червено.

2. Отиваш при фризьор да ти свали тъмното и да сложи хубаво червено.


Има и трети естествено, да си ходиш така да я чакаш да израства, да режеш лека полека от дължината, а отгоре да слагаш червено и след около година ще е станала цялата коса червена Stuck Out Tongue Winking Eye

# 138
  • Мнения: 18 547
Нищо няма да правя. Сега хубаво я огледах и на слънце. Измих я вече два пъти. По-добре е. Да има разлика,но и по дължините си личи червеното доста и е много приятен цвят. С още няколко миенета ще стане по-добре и другия месец отново ще боядисам. Сега ще я снимам и на слънце да поразгледам добре.

Последна редакция: пт, 26 апр 2019, 13:58 от Мис Каролин Бингли

# 139
  • Перник
  • Мнения: 160
Мис, иска ми се да те познавам или поне да те видя на живо. Толково много се стараеш за косата си.  Представям си каква си към цялостна визия и изобщо живота ти. Сигурно много спортуваш и се храниш здравословто?
Какъв стил облекло предпочиташ да носиш?
Поздравления на всички останали момичета. Благодарение на тази тема и вашите споделени тайни за грижа за косата и аз отрих, че с малко повече грижа и  моята коса не е лоша.

# 140
  • Мнения: 744
Привет, дами!
На някоя от Вас дали е попадала информация относно процедурата scalp detox?   Предлагат ли я някъде ?
Прилагам клипче, на което попаднах.
https://www.youtube.com/watch?v=gDkxa7ubziw

# 141
  • Мнения: 18 547
Мис, иска ми се да те познавам или поне да те видя на живо. Толково много се стараеш за косата си.  Представям си каква си към цялостна визия и изобщо живота ти. Сигурно много спортуваш и се храниш здравословто?
Какъв стил облекло предпочиташ да носиш?
Поздравления на всички останали момичета. Благодарение на тази тема и вашите споделени тайни за грижа за косата и аз отрих, че с малко повече грижа и  моята коса не е лоша.
О,мнаго ти благодаря. Но всъщност съм скарана и със спорта и със здравословното хранене. Мързелива съм,интроверт и обичам интелектуални и творчески дейности. Към визията съм взискателна,но не и прекалено.Все пак много обичам да си глася,признавам. Косата ми е мания отдавна и просто обичам да се грижа за нея и за себе си като цяло.
Топ мацка във топ форма не съм определено. И има какво да се желае от мен.

Последна редакция: пт, 26 апр 2019, 19:38 от Мис Каролин Бингли

# 142
  • Мнения: 345
Мое мнение е, че когато си си омазал положението с косата, трябва просто да спреш с квацането с каквото и да е и да си изтърпиш последствията. Моля никой да не ми се обижда, ама по цял ден да се чудиш какво да си наклепаш на главата не мисля, че е окей. Нито за самата коса, нито по принцип. Човек трябва да знае кога да се спре Grinning

# 143
  • Мнения: 18 547
Абсолютно съм съгласна. Умереност във всичко трябва да има. Аз никога не прекалявам,нито с маски, нито с грижа,защото става по-зле. А и човек трябва да има знания за съставки и прочие кое как влияе. Аз вече знам кое ми действа.  Боядисвам на 2 дори 3 месеца, чат пат ме хващат лудите. Експерименти много рядко,с няколко сантиментра и цвят. Познавам жени,които постоянно сменят цвят и то драстични промени,как имат още коси,ни знам.

# 144
  • Мнения: 8 775
@Мис,
най-безболезнено 'оправяне' на ситуацията, със запазване възможности за 'почервеняване' в бъдеще е да си направиш нещо като малки редки кичурчета, само върху корените и захващаш малко и от дължините на косата, в цвета на дължините ти (тъмно кафяво). Ефектът ще бъде уеднаквяване, т. е ще се размие границата, ще изглежда междинно червено-черен цвят и ще можеш да отидеш на сватбата.
Не можах да намеря снимка в твоите цветове, затова показвам на тази.



Защо във фризьорските салони винаги се работи с една марка боя, не е случайно.  И фризьорите (подобно на готвачите от "кошмари в кухнята") биха се стремили да имат възможно най-много цветове и за най-капризните клиенти. Но те го постигат със своята си марка боя единствено с подходящо комбиниране на боите и окислителите. Така имат увереността, че 'всичко мога да постигна с моите боички'. Така правете и вие, харесайте си една марка боя и само с нея.

# 145
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 468
Толкова ли е страшно честото боядисване? Тъкмо мислех да юажа тези червени корени, че ми вадят очите. Не помня кога се правих с предната боя, но скоро беше.

Най-после са пуснали моя цвят в дрогериите - 3.1 на Сайъс. Обаче на картинката изобщо не изглежда пепелно, а топло тъмно кестеняво. Ще видим какво ще стане, все ще е по-добре от сега. Мисля да се мятам, не мога да съм така по празниците.

# 146
  • София
  • Мнения: 2 934
Аз пък изобщо не съм на мнението на Емка. Когато човек е омазал положението е добре да го оправи, това едно на ръка, но освен това сега ми е паднало да си цапотя косата. Сменяла съм и цветове и дължини и не съжалявам за нищичко. Ще каже човек, че сто живота живеем. Ми коса е, расте. Била съм и светла и тъмна, и червена, и дълга, и къса....и да съсипвала съм я, но съм намирала начин да я оправя. Кеф ми е било всеки път.

# 147
  • Мнения: X
Алечка, чупливо-бухнала ми е косата - ни риба, ни рак Joy Искам вълни, едри красиви букли, или гладки вълнообразни дължини, ама не! Рошавото гардже - ако не среша става по-ситно накъдрена и бухнала, ако среша е по-права и още по-бухнала хаха. Например:

# 148
  • Мнения: 345
Аз пък изобщо не съм на мнението на Емка. Когато човек е омазал положението е добре да го оправи, това едно на ръка, но освен това сега ми е паднало да си цапотя косата. Сменяла съм и цветове и дължини и не съжалявам за нищичко. Ще каже човек, че сто живота живеем. Ми коса е, расте. Била съм и светла и тъмна, и червена, и дълга, и къса....и да съсипвала съм я, но съм намирала начин да я оправя. Кеф ми е било всеки път.

А, изборът си е личен, който иска, да се бори с черно и червено, да обезцветява, да пере цветове.. един месец червено, другия черно, после да се изрусява ако може и иска.. какво му душа иска, свободна държава сме :Д После обаче да не се чуди ако има проблеми с косата... рядка, суха и т. н.

# 149
  • Мнения: 1 327
Момичета, някой има ли представа коя боя от масовите е с оксидант 3/10vol/? Търся, писах на Гарние и Лореал, нямам отговор от тях, та да ви питам вас 😊

Общи условия

Активация на акаунт