Дяволското гърло Тема 6 "Три жертви и никаква следа!"

  • 26 674
  • 618
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 48
Много  някак си  мотивите  ми  приличат на Време  разделно. Там  Мирчо едно  от децата   вадеше нож .....

# 16
  • Мнения: 2 361
Със сигурност ще има още една жертва , може би наистина е Лазар

# 17
  • София
  • Мнения: 3 411
Много бързо заметоха бежанеца. Какви са доказателствата, че не е убиец? Честната му дума?

Мирчо извади нож само веднъж и след това беше разкъсан от турците. Брат му Момчил го накара. И двамата знаеха, че това е смъртна присъда. Аз не намирам общо между Време разделно и ДГ.

# 18
  • Мнения: 49
Аз също също гласувах последно за Асен. Нещо , което ми наклони везните към него - Мия много ясно каза на Филип, че интуицията й рядко я лъже, визирайки Асен. В последствие при разговора с бащата Чанов спомена нещо от сорта, че  й липсва майчината интуиция, за сметка на друга.
В едно интервю Карамазов каза, че краят ще е много тъжен.

# 19
  • USA
  • Мнения: 7 295
Да,и аз се чудя как така лесно отхвърлиха чужденеца.Дори не си направиха труда да ни обяснят какво се случва с него.Ей така,от нищото си дойде и замина.

Гласувах за Краси.
А Лазар според мен ще е издирван като потенциален убиец и "отвлякъл" Диана.След като ги намерят,нещата ще се изяснят.И аз искам още една жертва,но да не е Лазар.Някак си ми е симпатичен.

Последна редакция: нд, 14 апр 2019, 20:03 от Adoralova

# 20
  • Мнения: 3 732
Гласувах за Асен и Краси.

# 21
  • Мнения: 31 173
За Краси и Лазар гласувам.

# 22
  • Мнения: 4 746
Аз превъртах всички епизоди дотук с надежда да видя някой от нашите хора облечен с анурака на убиеца.  Ама няма такъв, оглеждам стилът на обличане.
Бай Митьо не е, защото е малко пупест , а убиецът или това, което дават от него е на слаботелесен към средно добре сложен мъж.
От всички Филип, Краси и може би Славчо най-пасват на това, което се видя от убиеца. И като стил на обличане. Даже Славчо може да се каже най-много се доближава. Но той пък е аут ъф дъ гейм.

А бе накрая да не се окаже, че утрепачът е от униформените полицаи. 😂

# 23
  • Мнения: 3 269
Дона, благодарности за темата и за труда 😘.
Аз си държа на тезата мама Чанова + съучастник Асен. Така и гласувах.
Според мен повече убийства няма да има. Поне планирани такива. Изпращането на оръжието ме кара да смятам, че убуеца е изпълнил делото си.

Кой гласува за Руфинка 😂? Ако имах право на трети глас и аз щях да я подкрепя 🤣.

# 24
  • Мнения: 123
Още от епизод 2!

11. Миа разбира, че диалекта е от източна Сирия, а не от Алеппо. Казва да проверят самоличността на Самид Хадад.
12. Чанов към Попето за бежанеца:
"Търпение и натиск всеки ден.Ще признае! Всички признават накрая! Нищо не пази по-добре здравето от самопризнанието."
13. Среща на кулата в Пампорово между Миа и Филип: Миа вижда Емилия за първи път. Миа към Филип:
"Дълбоко в себе си ти си един жесток човек, всъщност единственото ти добро качество, което някой ден може да те направи добро ченге."
По-късно в колата взима ключа от сейфа.
14. Съобщават за протест пред бежанския лагер.
15. Номерата на колата на К. са крадени преди 5 дни от Златоград. Водят се на името на Ангел Ангелов.
16. Миа влиза в кабинета, снима доказателствата, разбира, че монетите са златни. Получава снимка на истинския Самид. По-късно разговаря с бежанеца, показва снимката, разказва истинската история на С., но бежанеца отказва да говори.
17. Флаш: огън, нож, труп, огън
18. Миа отива да върне ключовете. Майката на Филип я кани вътре. Чанова показва симпатия към Емилия, не знае, че с Филип са разделени. Чанов старши за Асен:
"Той е антисистемен играч. Общува добре само с коне."
19. Съобщават за подпалването на бежанския лагер.
20. Кмета казва, че ще подведе под отговорност Филип и баща му заради изказванията им, които са предизвикали палежа.

След малко още!

# 25
  • Мнения: 9 484
Благодаря за новата тема!

Не съм гласувала в анкетата. Все още никой не ми е достатъчно подозрителен, за да кажа той може да бъде, защото...

# 26
  • Мнения: 9 044
Дона,благодаря за темата.
Не съм гласувала,нямам идея кой е убиеца, само подозрения.

# 27
  • Мнения: 62
Аз гласувах за Филип.
Все повече клоня към някаква лична драма, дори бърн аут, семеен проблем, нужда от въздаване на справедливост.
Останалите като Лазар са само за заблуда и да тече сюжетът интересно.

# 28
  • Мнения: 123
Последно от епизод 2!

21. Флаш: трупа на К., сина му, жена му, Камелия
22. Миа разбира, че Камелия е имала връзка със Страхил преди Петър.
23. Ангел разказва историята за съдружника на К. По-късно се оказва, че това е Дичо Манолов (3та жертва, 2ра намерена)
24. Миа отива в дома на К. Страхил казва:
"Исках да го убия. Но не можех."
Не е чувал някой да заплашвал баща му. Още докато живеел при тях ходел на лов, на любимото си чакало, но се връщал бързо. Двамата заедно били направили чакалото. В дупка под покрива Миа намира пари, документи и бележка "Следят ме. Сменяме мястото с номер 2." Страхил закача икона на Св. Матей. Бил я обещал на баща си преди да разбере за Камелия. Това била неговата прошка. Казва, че Св. Матей е покровител на ловците.
25. В къщата на Дичо намират само кучето му. Обявяват го за издирване. От каишката взимат номера на телефона му. Филип звъни. Миа намира телефона на скалата. Вдига. Вижда трупа на Дичо под скалите.
26. Легендата за Голямата скала разказана от Страхил на Миа (тази срещу чакалото, там където М. намира трупа на Дичо)
Когато помюсюлманчвали района имало мома, която турски владетел поискал за жена. Тя помолила да се качи на скалата за да погледне родния край за последно. Качила се, скочила и загубила живота си, но вялата не.

Аз все още се чудя защо толкова лесно оставиха Страхил... Библията, иконите, образа на майка му върху тях, Камелия, икона на Св. Матей (според него покровител на овцете).

Последна редакция: нд, 14 апр 2019, 22:11 от *Флора*

# 29
  • Мнения: 1 560
Мерси за темата, Дона. Не смогвам да ви настигна, много бързо пишете😃
Нямам конкретен заподозрян аз.. хем всички ми изглеждат възможни, хем никой😃 Добре са си свършили работата значи. Надявам се да не е Лазар, че е твърде очевидно.

Общи условия

Активация на акаунт