Време много не остана, иде ЮНИ ще стана мама! Тема 6

  • 24 453
  • 736
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 2 521
Цитат

Постъпих вчера само за удължаване на болничния - без оплаквания.
Но като казаха, че имам скъсяване на 2 см се притесних.. аз до сега през последните месеци всеки ден си излизах на разходки и не съм имала никакви оплаквания.. сега и аз ще си лежа и ще пия магнезия и ще чакам, предполагам трябва по някое време пак ме прегледат да видим дали има още скъсяване ..

А дали веднъж скъсена шийката може да се възстанови отново на 3см с лежане и лекарства или тук вече се цели стопиране на скъсяването само
Знам, че с утрогестан набъбва, но док не ми предписа. Може би се цели само да минем в безопасни седмици, после когато реши.

# 706
  • Мнения: 44
Благодаря за подкрепата момичета, поуспокоявам се, че на повечето от нас ни се случват едни и същи неща и така не се филмирам толкова много.
Важно е да потърпят колкото е възможно по-дълго, знам че им се излиза вече, но да си почакат до термин Blush

Какво става с родилите мамчета, как са двете малки талисманчета на групата качват си грамчета.. пишете, ако е удобно да се успокоим малко покрай вас

# 707
  • Мнения: 3 252
Аз леко сменям темата, но какво сте решили да правите с кръвта от пъпна връв? Аз мисля да я даря на националната банка в Александровска болница. На едно изложение слушах, че е безплатно, правят ти и някакви изследвания и се иска съгласие на израждащия лекар (https://alexandrovska.com/display.php?bg/банкиране-на -кръв-от-пъпна-връв) - ето това е сайта, ако някой се интересува. Ако някой е минал по този път ще е полезно да чуем отзиви.. Безотговорно ми се струва просто да се изхвърли, а не искам да давам безумни пари за собствено съхранение.

# 708
  • София
  • Мнения: 4 011
Трябва да видиш дали имат договор с болницата в която ще раждаш. Аз също го мислех, но не знам дали ще имам време чисто физически и документално да се справя.

# 709
  • Мнения: 3 252
Трябва да видиш дали имат договор с болницата в която ще раждаш. Аз също го мислех, но не знам дали ще имам време чисто физически и документално да се справя.
Аз съм за Щерев, но поне на изложението на което бях, казаха, че не е необходимо да имат договор и затова искат съгласие на израждащия лекар, а те идват и си пренасят всички неща + осигуряват консуматив за болницата (чашка и хладилна чанта), за да се пренесе при подходящата температура. Уж се попълват документите като влезеш в 9-тия месец, пък останалото си го оправят. Защото и някакви изследвания трябва да ти пуснат.

# 710
  • Мнения: 256
Момичета Диана е вече 2060 гр. Изцяло хапва сама с биберон. На обяд ходя да я храня и казаха, че другата седмица би трябвало да е готова да си идва в къщи. Нямам търпение, още малко остана.

# 711
  • Мнения: 954
Момичета, днес бях на ЖК. Малката изостава с разтежа, защото плацентата ми е стигнала 3та степен на зрялост и за 33+3 е само 1796гр. Пуснаха ми и тонове за първи път, но била ленива и утре пак ще ходя да пускаме тонове. Кръвното ми е много ниско 80/40... Притеснила съм се много дали ще успее да наддаде и да се храни нормално... Не ми казаха и каква е причината за това, че не са станали ок тоновете...

# 712
  • Мнения: 458
Момичета Диана е вече 2060 гр. Изцяло хапва сама с биберон. На обяд ходя да я храня и казаха, че другата седмица би трябвало да е готова да си идва в къщи. Нямам търпение, още малко остана.
Браво!!! Още малко търпение и всичко ще е наред. Да е жива и здрава душичка. 🤗

# 713
  • Мнения: 44
Момичета Диана е вече 2060 гр. Изцяло хапва сама с биберон. На обяд ходя да я храня и казаха, че другата седмица би трябвало да е готова да си идва в къщи. Нямам търпение, още малко остана.

Браво на малкото геройче, много се радвам за вас изпращам ви много положителна енергия! Още малко и ще е при мама и тате!

Ако може да кажеш в коя г.с. роди, и колко време малката беше на помощно дишане и до кога в кувьоз, благодаря ти предварително.. нещо съм се притеснила.

# 714
  • Мнения: 43
Момичета, днес бях на ЖК. Малката изостава с разтежа, защото плацентата ми е стигнала 3та степен на зрялост и за 33+3 е само 1796гр. Пуснаха ми и тонове за първи път, но била ленива и утре пак ще ходя да пускаме тонове. Кръвното ми е много ниско 80/40... Притеснила съм се много дали ще успее да наддаде и да се храни нормално... Не ми казаха и каква е причината за това, че не са станали ок тоновете...

Пращам положителна енергия! Дано утре тоновете са добри!

# 715
  • Мнения: 6 573
Стискам палци за всички бебчовци да са силни и здрави Heartpulse
И аз днес бях на ЖК и като попитах за списък за родилното, АГ каза, че нямало списък и нищо не ми трябвало освен лични принадлежности и нощница. Това малко странно ми се вижда, нищо да не ми искат. Rolling Eyes
Аз се водих от един списък от нета и вече съм нагласила превръзки, еднократни гащи и др. санитарни принадлежности. Така или иначе ги купих и ще ги взема като му дойде времето... Но все пак ми е леко странно да не се иска нищо...

# 716
  • Мнения: 370
Дано всички бебенца и ние майките да сме добре! Simple Smile
И при мен става вече тежко положението 35 + 3. Най ми е трудно спането. Само на ляво мога да легна и то доста трудно се намествам. Врътнах се на дясно онзи ден и ми се стори, че бебето падна до кръста, май я натиснах и съм се филмирала леко. Прегледа ми е в четвъртък, дано да е добре бебка. Преди 2 седмици беше 2100 сега ще видим, но докторът каза, че ще се справя с нормалното раждане ако плодът е до 3300 някъде. Подготвила съм също 100 въпроса хаха дано има търпението доки да ми обясни. 😊

# 717
  • Мнения: 634
На мен на третата фетална морфология в 29 г. с. ми установиха, че шийката е 25 мм, т. е. гранична. Предписаха ми Утрогестан вагинално по 2 вечер до 33 г. с. Когато в 34 г. с. ме приеха в болница с контракции, шийката беше 30 мм.

# 718
  • Мнения: 891
На мен на третата фетална морфология в 29 г. с. ми установиха, че шийката е 25 мм, т. е. гранична. Предписаха ми Утрогестан вагинално по 2 вечер до 33 г. с. Когато в 34 г. с. ме приеха в болница с контракции, шийката беше 30 мм.

Няма начин да се възстанови шийката. Един от двата пъти не е измерена правилно или ако са различни апаратите може да има разминаване. Мен в болницата когато ме приемаха ме мериха 2ма доктори на 2 апарата/ предполагам един модел/ и двамата казаха точно 2,46см. На изписването ме мери 3ти доктор на 3ти апарат и той каза 2,46см. При постъпвне след 20 дни пак в болницата 4ти доктор на 4ти апарат мери и пак каза 2,46см. Аз питах може ли да се възстанови и ми казаха, че няма как има само да се скъсява и да се подготвя за раждането.
Стискам палци и изпращам много положителна енергия за малките бебчета скоро да се гушкате вкъщи.

# 719
  • Мнения: 100
Дано всички бебенца и ние майките да сме добре! Simple Smile
И при мен става вече тежко положението 35 + 3. Най ми е трудно спането. Само на ляво мога да легна и то доста трудно се намествам. Врътнах се на дясно онзи ден и ми се стори, че бебето падна до кръста, май я натиснах и съм се филмирала леко. Прегледа ми е в четвъртък, дано да е добре бебка. Преди 2 седмици беше 2100 сега ще видим, но докторът каза, че ще се справя с нормалното раждане ако плодът е до 3300 някъде. Подготвила съм също 100 въпроса хаха дано има търпението доки да ми обясни. 😊

Ние горе долу вървим заедно (аз съм 35+5) и бебка точно преди 2 седм. беше 2100. Аз утре съм на лекар и най- вече съм се притеснила дали  следящия ме лекар ще се съгласи да ме изражда (нали смениха там от 1.05 разпределенията в Щерев) Теб каза ли ти нещо твоя лекар последния път..

Общи условия

Активация на акаунт