Време много не остана, иде ЮНИ ще стана мама! Тема 6

  • 24 452
  • 736
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 634
На мен на третата фетална морфология в 29 г. с. ми установиха, че шийката е 25 мм, т. е. гранична. Предписаха ми Утрогестан вагинално по 2 вечер до 33 г. с. Когато в 34 г. с. ме приеха в болница с контракции, шийката беше 30 мм.

Няма начин да се възстанови шийката. Един от двата пъти не е измерена правилно или ако са различни апаратите може да има разминаване. Мен в болницата когато ме приемаха ме мериха 2ма доктори на 2 апарата/ предполагам един модел/ и двамата казаха точно 2,46см. На изписването ме мери 3ти доктор на 3ти апарат и той каза 2,46см. При постъпвне след 20 дни пак в болницата 4ти доктор на 4ти апарат мери и пак каза 2,46см. Аз питах може ли да се възстанови и ми казаха, че няма как има само да се скъсява и да се подготвя за раждането.
Стискам палци и изпращам много положителна енергия за малките бебчета скоро да се гушкате вкъщи.
Не съм толкова запозната. Споделям каквото са ми казали.
Какво означава, че от 01.05. са сменили разпределенията в Щерев?

# 721
  • Мнения: 370
Не, нищо не каза д-р Билчев. Дори ми даде телефона си и каза ако имам контракции на 5 минуте да му звъня.

# 722
  • Мнения: 954
Момичета, изпращам Ви положителни емоции и аз! В такъв период сме, че никак не ни е лесно и само ние можем да се разберем пред какво минава всяка. Пожелавам на всички трудностите и изпитанията да минат леко и скоро да се радваме на пухкави здрави бебчета всички и тревогите да намалеят, а радостите да се увеличават! ❤

# 723
  • Мнения: 256
ronisset не ти ли казаха нещо повече, поне да следят какво се случва? Не искам да те плаша, но до нашето бебче в стаята има едно родено в 33 г.с. секцио точно защото го следяли и не наддавало въобще 1600 гр. , майката и тя с проблеми с кръвното. Отивай ако трябва на друг преглед и да ви следят, дано всичко е наред!

tania323 бях в 33 г.с. роди се 2150 гр. , много бързо стана всичко и нямаше време да ми пускат система за дробчетата. На дишане беше 5 дни и още 2-3 на допълнително кислород в кувиоза. Извадиха я на легло на 14-тия ден.
Няма да се шашкате предварително, дори и да тръгне да излиза бебока по-рано, ще се погрижат за него. Вече са големи и силни, вярвайте в това. Всичко ще е наред!

# 724
  • Мнения: 100
На мен на третата фетална морфология в 29 г. с. ми установиха, че шийката е 25 мм, т. е. гранична. Предписаха ми Утрогестан вагинално по 2 вечер до 33 г. с. Когато в 34 г. с. ме приеха в болница с контракции, шийката беше 30 мм.

Няма начин да се възстанови шийката. Един от двата пъти не е измерена правилно или ако са различни апаратите може да има разминаване. Мен в болницата когато ме приемаха ме мериха 2ма доктори на 2 апарата/ предполагам един модел/ и двамата казаха точно 2,46см. На изписването ме мери 3ти доктор на 3ти апарат и той каза 2,46см. При постъпвне след 20 дни пак в болницата 4ти доктор на 4ти апарат мери и пак каза 2,46см. Аз питах може ли да се възстанови и ми казаха,
Не съм толкова запозната. Споделям каквото са ми казали.
Какво означава, че от 01.05. са сменили разпределенията в Щерев?

Ами нали уж лекарите вече се разделят на такива, които израждат, такива които проследяват и инвитро. В сайта на Щерев вече така са разделени, до колкото пазбрах от 1.05 влиза в сила. Надявам се да важи само за новите пациенти, а нас да си ни израждат следящите ни до сега.

# 725
  • Мнения: 44
Относно забавянето растежа на бебенцето:
Като ходих на 4Д в 24г.с. лекарят ми обърна специално внимание, че съм предрасположена за вдигане на високо кръвно и да се следя (слава Богу нямам проблем за сега), но помня че много подробно го разпитах за това, какво ще се случи ако вдигам кръвно защото аз попринцип бях с много ниско кръвно преди бременността.
Тогава той ми обясни, че това се нарича "прееклампсия" и тя се отключва точно по време на бременност и като родиш кръвното се нормализира:
Като симптоми ми спомена- високо кръвно, отоци в крайниците и завишен белтък в урината. Отражението, което дава на бременността е не достатъчно хранителни вещества към плода и плода спира развитието си.
Каза, че ако се хване навреме се лекува с хапчета и всичко може да се развие нормално до термин.

Дано съм била полезна, извинявам се за дългия пост. Успех!

# 726
  • Мнения: 634
На мен на третата фетална морфология в 29 г. с. ми установиха, че шийката е 25 мм, т. е. гранична. Предписаха ми Утрогестан вагинално по 2 вечер до 33 г. с. Когато в 34 г. с. ме приеха в болница с контракции, шийката беше 30 мм.

Няма начин да се възстанови шийката. Един от двата пъти не е измерена правилно или ако са различни апаратите може да има разминаване. Мен в болницата когато ме приемаха ме мериха 2ма доктори на 2 апарата/ предполагам един модел/ и двамата казаха точно 2,46см. На изписването ме мери 3ти доктор на 3ти апарат и той каза 2,46см. При постъпвне след 20 дни пак в болницата 4ти доктор на 4ти апарат мери и пак каза 2,46см. Аз питах може ли да се възстанови и ми казаха,
Не съм толкова запозната. Споделям каквото са ми казали.
Какво означава, че от 01.05. са сменили разпределенията в Щерев?

Ами нали уж лекарите вече се разделят на такива, които израждат, такива които проследяват и инвитро. В сайта на Щерев вече така са разделени, до колкото пазбрах от 1.05 влиза в сила. Надявам се да важи само за новите пациенти, а нас да си ни израждат следящите ни до сега.
За първи път чувам. Сега ще проверя за моята лекарка, защото аз основно заради нея искам да раждам там.

 Моята лекарка фигурира в екипа за репродуктивна медицина. Явно ще трябва да я питам дали продължава да изражда. Странно е, защото в петък попълвах документите за раждането и посочих нейното име. Никой не каза, че вече не изражда.

Последна редакция: вт, 07 май 2019, 19:05 от AnMary

# 727
  • Мнения: 892
Никой още не е на ясно какво и как ще се случва. Освен това май месец го водят преходен. На мен ми стига, че моя лекар от 4 пъти седмично са го наместили 2 пъти седмично да работи. Съобразявам тоновете с новия график и обмислям раждането какво ще го правим, че ще е секцио. За естествено не би трябвало да има проблеми - категорията е бременност и раждане.
ronisset, как са ти изследванията на кръв и урина? На мен заради подобна причина ми изписаха протеини, да качат малко бебоците, че с една плацента 3 степен в 31ва няма да ги чакаме много.
Много е важен доплера как е. Ако кръвоотока е наред, може и месец - два да се кара с трета степен плацента.

# 728
  • Мнения: 100
Ами значи може и да важи само за нови пациенти. Утре като отида и аз ще питам, дано да не стане така, че да трябва да сменяме лекари и болници в последния месец.

# 729
  • Мнения: 954
Ами утре сме на тонове пак, другата седмица пак, а по-другата на ултразвук. Изписа ми протеин да пия Biogame за да качвала бебка, каза за кръвното да пия повече течности, кафе и кола ако трябва. Аз се наливам постоянно с вода, та явно не е от там причината... Аз все съм с ниско кръвно, но днес доста е паднало и по едно време бях много зле. Утре преди тонове ще пия едно кафе, дано се пораздвижи бебка и да е добре. Кръвотока е добре и водите са ок. Кръв и урина ще пускам другата седмица, че се бях разболяла тези дни малко и АГ каза по-натам да пусна, за да не повлияе на изследванията.

# 730
  • Мнения: 634
Ами значи може и да важи само за нови пациенти. Утре като отида и аз ще питам, дано да не стане така, че да трябва да сменяме лекари и болници в последния месец.
Направо ми настръхва косата при мисълта.

# 731
  • Мнения: 891
ronisset за тоновете зависи и позата в която си. С първата бременност не съм имала проблем, но сега бебето заспива или се размества и трябва да го будим или заставам в някви странни пози за да се измерят правилно. Аз си мислех, че трябва да са с малка амплитуда и като ни ги мереха в болницата гледах да не мърдам за да не се "назъбва", но ми обясниха, че трябва да е "назъбено" за да е добре. Миналата седмица се измъчих на тоновете, че бебето спеше и се въртях и заставах как ли не да се събуди и да са наред тоновете. Така, че не се притеснявай толкова просто се консултирай с акушерките там.

# 732
  • Мнения: 2 520
Моята плацента в 33+5 г.с. миналата бременност беше 2ра степен и бебка си качи от 2100 на 3200 в 38+3 г.с. Сега пак ми беше 2ра степен - 32 + 1 гс.   Тогава док я измери 1800гр, което ми се видя малко, при положение, че 2 седмици преди това беше 1560гр, но той нищо не каза. Ще видим другата седмица как е. Дано наддава повече, да не я мисля.
За шийката, не се удължава, а набъбва от утрогестана. Също зависи и състоянието, в която е премерена, дали е в момент на контракция,  зависи и от ехографа.

# 733
  • Мнения: 2 558
Стискам палци за всички бебчовци да са силни и здрави Heartpulse
И аз днес бях на ЖК и като попитах за списък за родилното, АГ каза, че нямало списък и нищо не ми трябвало освен лични принадлежности и нощница. Това малко странно ми се вижда, нищо да не ми искат. Rolling Eyes
Аз се водих от един списък от нета и вече съм нагласила превръзки, еднократни гащи и др. санитарни принадлежности. Така или иначе ги купих и ще ги взема като му дойде времето... Но все пак ми е леко странно да не се иска нищо...
Зависи от болницата  Peace
Аз първия път раждах в частна, сега също ще раждам в частна, но друга. И в двете нищо не искат - само лични принадлежности /четка и паста за зъби, козметика...такива неща/ и корема да си носиш  Mr. Green

# 734
  • Мнения: 3 252
Като ви чета ми изниква въпроса, кога попълнихте документите за раждане - ясно, че в 36-та седмица, но навършена или в 35+1,2,3 и т.н. Аз сега карам 34-та, но да съм подготвена Simple Smile
Elsi86 - при мен беше аналогично - в 27+4 г.с беше 1153 гр., а в 30+5 г.с. беше 1452 гр. И на мен ми се стори много малко наддаване, но според доктора, ако кръвотока е добре, зависи колко ще иска самото бебе да нададе. И реши да ме вика на следващ преглед в 34+4 г.с. (т.е. след 4 седмици).
Tan4entze - при Билчев няма промяна, той си е проследяващ бременности и раждания и по новото разпределение. Впрочем в коя седмица ти даде телефона си да му звъниш?

Общи условия

Активация на акаунт