Прахосмукачка робот- 17. Рени, върни се!

  • 50 108
  • 764
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1
Здравейте,

тъй като ми е първо мнение - благодаря на всички за отзивите и мненията за прахосмукачки роботи, доста време отне да ги изчета, но се запознах с доста от нещата. С мъжът ми решихме да закупим такава, но имам нужда от мнение, дали да купувам втора употреба прахосмукачка, тъй като съм с малко детенце и бюджетът е малко свит, а дъщеричката започна да пълзи и чистотата е от значение.
Първоначално се бяхме насочили към Xiaomi, но тествахме такава при приятели и ни идва доста шумна. Малката спи леко и ще я буди. Днес видях обява за втора употреба LG home bot за 450 лева, с моп и резервни части - филтър и предни четки. Дали е добра цената за втора употреба? Ние сме само на паркет и плочки, така че това ще ме отмени да не чистя сама. Линк не споделям, тъй като не съм сигурна да не наруша някое правило на форума.
Благодаря предварително за съдействието Ви Simple Smile

# 76
  • Мнения: 2 847
Здравейте ,имам румба модел 660 от 5 години и съм много доволна.Да обаче от седмица отказва да се върти малката четка.Моторът и работи но вътре име две зъбни колелца които задвижват четката и тяхната пластмаса се е изронила.Поръчах ново в али експрес има и ми излезе 32 лв .Притеснява ме обаче ,че понеже робота е стар ,пластмасата му се рони .Отпред броня ли се казва, като разглобявах за да почистя цялата се е начупила ,а никъде не намирам...
Май скоро ще се купува нов ,а отдавна не съм проучвала модели.Много исках Neato  ,но тогава нямаше как да купя ,чудя се някой има ли? Или  irobot roomba e5 ?
От моята съм доволна ,ама е шумна и силно се тряска в черни мебели или крака на маси по тънки от 1,5см .Дразнещо е!Как са тези горните модели по отношение на шум и удряне в мебели?

# 77
  • София
  • Мнения: 69
Здравейте, след много четене и гледане на клипчета се спрях на два модела - Xiaomi Xiaowa E20 и Proscenic 790T.
Не държа да има моп, но ми се иска чистенето да е планово, не хаотично и да има добра всмукателна мощност.
За Xiaowa E20 намерих доста мнения тук, но за втория не, ако някой сподели, ще се радвам.
Също така в момента в Gearbest цената на Alfawise V8S е чудесна, но и за него не открих много отзиви.

Последна редакция: нд, 12 май 2019, 10:40 от Dontcare

# 78
  • Мнения: 7 856
Здравейте, след много четене и гледане на клипчета се спрях на два модела - Xiaomi Xiaowa E20 и Proscenic 790T.
Не държа да има моп, но ми се иска чистенето да е планово, не хаотично и да има добра всмукателна мощност.
За Xiaowa E20 намерих доста мнения тук, но за втория не, ако някой сподели, ще се радвам.
Също така в момента в Gearbest цената на Alfawise V8S е чудесна, но и за него не открих много отзиви.
Това чудо Proscenic 790T изобщо не съм го срещала. Най-вероятно е световно неизвестно китайче. А те имат и както много качествени неща - например май всичко, произвеждано от Xiaomi, така и безкрайно количество долнокачествени боклуци.
Аз бих заложила или на Xiaowa, или на първото поколение Xiaomi, което е без моп (то чисти в къщи). И двете са системни и с голяма смукателна мощност. Проверено чистят дълги човешки косми и косми от домашни любимци много по-добреот мощните класически прахосмукачки.  А и с класическия често невидим боклук се справят много добре.

# 79
  • Мнения: 1 418
Това Proscinic не е ли Сузука 😊?Ама с друго име ?!

# 80
  • София
  • Мнения: 69
Това Proscinic не е ли Сузука 😊?Ама с друго име ?!
Да Grinning

# 81
  • Мнения: 2 847
Тази е на оферта в немския амазон roomba 960 ,излиза ми с директна доставка до БГ 850 лв
https://www.amazon.de/gp/product/B01IEEVDOK/ref=ox_sc_act_title_ … R8XB7XF&psc=1
Добър избор ли е ?Ако някой я има може ли да сподели шумна ли е? Прочетох че е 70db ,което май не е малко.Удря ли се силно в мебелите?Черни особенно? Как се държи батерията? Малко лични впечатления ,все някой я ползва?!

# 82
  • София
  • Мнения: 1 476
Определено е добър избор и няма да съжаляваш, ще бъдеш доволна от почистването. Irobot не са от най-тихите, LG според мен са тихи, но определено не ми пречи. Аз съм с 980, която не се различава много от 960 и я пускам когато ме няма, а ако съм с в нас я затварям да работи в съседната стая и не ми пречи шума в никакъв случай. Не се удря силно в мебелите, но точно за черни не мога да дам мнение. Ползвам я вече 2 години и досега повече от половин батерия за тристаен апартамен не е използвала. Чисти и шуми точно толкова, колкото в началото, не се е разтропала допълнително, не чисти по-зле...с две думи забележки нямам. Има потребители в темата точно с 960 и мисля че също само хубави неща могат да кажат, не е имало споделени оплаквания до момента.

# 83
  • Мнения: 1 143
От офертата се вижда, че другият предлаган модел е с модул за килими. Това означава ли, че тази прахосмукачка не чисти килими?

# 84
  • София
  • Мнения: 1 476
От офертата се вижда, че другият предлаган модел е с модул за килими. Това означава ли, че тази прахосмукачка не чисти килими?
Чисти килими. Разликата с 980 е в това, че 980 засилва мощноста си, когато е върху килим. Не мисля че има робот прахосмукачка, който да пропуска килими, но може и да греша.

# 85
  • Мнения: 2 847
Благодаря за отговорите! И последно питане понеже тази старата ми румба няма опция да се свързва с приложения и с телефона (има планирано почистване настроено директно на нея )  и съм малко боса....тези нови модели ,ако ми е изключен нета в къщи или този на телефона ми ,прахосмукачката чисти ли в определения час?
Сигурно звучи много тъпо питането ми ..... ама в чужбина съм например и съм си изключила интернета и...чисти ли или не?

# 86
  • Мнения: 6 302
Аз имам 960, взех я от испанския амазон за малко над 400 е. Цената е чудесна.
На мен не ми се струва шумна кой знае колко, но нямам база за сравнение. Шуми де, но не е дразнещ шума. Приложението е удобно. Аз я пускам преди излизане от вкъщи и ми праща съобщения после че е готова или че контейнера й е пълен (не го чистя всеки път). Не знам какво се случва ако нета спре..предполагам че няма да е достъпна.
За блъскането-леко е според мен, килими си чисти супер.

# 87
  • Berlin
  • Мнения: 11 263
Ако няма нет, няма да има връзка. Но ако има насрочено чистене, ще си чисти по разписание, то е зададено предварително.
На мен ми е шумна (980). Като нормална прахосмукачка е, ама нали чисти, не се оплаквам. Smiley Откакто я имаме, вече май 20ина дни, я пускам всеки ден без неделя. Най-често, когато сме навън.

# 88
  • Мнения: 3 865
И аз си взех Румба 980. Но не мога да разбера как дърпа защото като я повдигна и спира, а аз искам да видя как се въртят четките и да усетя колко силно дърпа. Малко след дъжд качулка се замислих как тези гуми чистят - според мен би трябвало да са четки. Доста шумна ми идва и все някъде ще заседне. Не мога да разбера и доколко чисти. Мисля да си взема и една от безжичните да минавам с нея след румба да видя колко боклук е пропуснал роботът. Освен това не успява да мине навсякъде и някой трябва след нея да доизчисти ъгли и т.под. Ще пиша още като добия повече впечатления.

# 89
  • Мнения: 2 847
Можеш да видиш върху стъклена маса .И боклук и сипи да я видиш как дърпа.Моята сегашната замота един сутиен , доста се беше борила с него.Изгоря моторчето на четките и по шума като работеше я познах че не въртят четките.Сложихме я на стъкло и се видя.
Настроена ми е от понеделник до петък в 8.30.Тя си тръгва , чисти , не се занимавам.Ама се разпада вече за съжаление!

Общи условия

Активация на акаунт