Пазаруване от Китай - проследяване и превоз на поръчките - 8

  • 46 531
  • 789
  •   1
Отговори
# 600
  • Бургас
  • Мнения: 1 680
а тази информация, защо само в вътрешната система се вижда
ние отвън може ли да стигнем до тази информация, без да се свързваме с тях

# 601
  • София
  • Мнения: 1 872
Здравейте! Пристигна ми дълго чакана пратка от Алиекспрес, в която трялваше да има кейс за Nokia 7.1, два дни преди да изтече срокът за доставка. Но когато го отворих, вътре нямаше нищо. Празен е. Сега трябва ли да чакам да изтекат двата дни, за да отворя диспут, или мога веднага да го направя? И освен със снимки с нищо друго не мога да докажа, че е бил празен този пакет. Какво ще ме посъветвате?

# 602
  • BG-DE
  • Мнения: 5 062
Ужас, и аз чакам един кейс и като четох мненията май от време на време го правят този номер да пускат празен пакет или с друга стока, един немец беше получил гащи вместо кейс 😊 Нека и по-запознати се изкажат но, според мен, изчакай си двата дни и пусни диспут за неполучена стока иначе би трябвало да имаш видео на разпечатването за да се види, че вътре няма нищо, поне такива коментарии четох.

# 603
  • Бургас
  • Мнения: 1 680
направо диспут, че не си го получила
по добре изчакай дните, защото системата ще изпише че е БГ

# 604
  • Мнения: 5
При пристигнала пратка не е необходимо да се чакат дните. Контактувай с продавача.
И после си пусни диспут, ако не си удовлетвоена от отговора.

# 605
  • BG-DE
  • Мнения: 5 062
А как ще докаже, че пакета е бил празен ? Естествено продавачът няма да признае и ако не е заснето отварянето на пакета спорът ще бъде загубен, поне такива отзиви четох от пострадали по аналогичен начин хора.

# 606
  • Мнения: 2 373
А как ще докаже, че пакета е бил празен ? Естествено продавачът няма да признае и ако не е заснето отварянето на пакета спорът ще бъде загубен, поне такива отзиви четох от пострадали по аналогичен начин хора.
С грамажа. Всеки пакет се тегли на всяка междина точка и се впсва теглото в документите.

# 607
  • BG-DE
  • Мнения: 5 062
Е, ако ги има, но ако кейса е откраднат някъде по трасето 🤔

# 608
  • Бургас
  • Мнения: 1 680
за евтини пакети и той незнае дали сме ги получели - неполучен и това е, той нека да докаже че е получено

# 609
  • София
  • Мнения: 1 872
Здравейте! Развитието по моя проблем с празния пакет взе странна посока - преди малко получих имейл от Алиекспрес, че за да вземе предвид моя диспут, трябвало да предоставя доказателства - снимки, видео и т.н , на които да се вижда и тракинг номера на пратката. Аз съм направила точно това, когато повдигнах диспута - качих две снимки, едната е на външната маст, където е адресът, тракинга и всичко останало, другата на пакета вътре, където няма нищо. Имам три дни, според имейла, но аз се чудя какви други снимки искат, като аз съм ги поставила вече? Тъпото е, че ми предлагат едва ли не да взема показания от клона на Български пощи, където получавам практике, че пакетът наистина е бил празен. Аз съм в отпуск, на морето съм, а за по-малко от 2 долара трябва да притеснявам и хората. Не ми харесва това отношение.

# 610
  • Мнения: 5 255
Нямаше да се чудиш, ако беше направила това:
направо диспут, че не си го получила

# 611
  • BG-DE
  • Мнения: 5 062
Без да имаш видео на отварянето на пакета за да се види, че е празен едва ли ще спечелиш. В тази ситуация най-логичното беше да пуснеш диспут, че не си го получила.

# 612
  • Мнения: 10
Аз пък имам една пратка от 100 години LT378439067NL.Дали е тръгнала за България вече Grinning

Здравейте, да се оплача и аз от Postnl. Поръчах от еbay. Продавача пусна артикула след 2 дни. Даде ми трак номер и от там нататък в постнл пише, че е в склада на спедиторите вече 2 седмици. В други приложения пише, че вече е транзит от 11 дни, но защо няма никакви ъпдейти на състоянието, никъде ли не се сканира? Track номера е LT566378349NL. Моля някой по запознат да помага 😁

# 613
  • София
  • Мнения: 1 420
Здравейте колеги, къде да следя пратки само с цифри? Имам 3 такива и няма никъде информация за тях - 9478635422, 581188916327, 9966582376.
Имам и едни пратки които за 10 дни са стигнали в Будапеща, което ми се струва много странно, не знам дали от Cainiao не пишат глупости - UA515816916HU, UA515821598HU, UA515920193HU, UA515821995HU.
Ще съм благодарна на не много малко помощ Simple Smile

# 614
  • Мнения: X
Само първата погледнах. Тръгнала е на 8 септември.
Къде са тези десет дена в Будапеща?

Общи условия

Активация на акаунт