Отговори
# 105
  • Мнения: 1 004
Авторке, защо така старателно пропускаш да отговориш на въпроса какъв ти е въросният токсичен мъж- съпруг/партньор или любовник, с когото изневеряваш на партньора? Също, защо така старателно заобикаляш въпроса за децата, за които ти самата писа, че ще бъдат засегнати? Няколко души те попитахме 5-6 пъти.

# 106
  • София
  • Мнения: 17 923
Ами, ако ти самият би се определил като токсичен човек, какво може да се направи по въпроса?
Нищо. Има едно простичко правило, което обаче е вярно в над 95% от случаите. Ако се запитваш дали си токсичен, значи не си. Фундаменталната липса все пак е самокритичността. Освен това, отровните хора са егосинтонични.

# 107
  • Мнения: X
Ще пиша направо, пък после ще чета предните страници.

Токсична връзка - там където има НЕДОМЛЪВКИ, неща, които се "подразбират" - чрез жестове, гримаси и т.н.; Там където има перверзна комуникация - темата често се извърта, нищо не е ясно, точно и конкретно.. Човекът не носи на основателна критика, за всичко има обяснение и оправдание.
Ако се чувствате необяснимо потиснати или раздразнени най-вероятно сте в токсична връзка.

Иначе има и очевидни знаци - контролиране, ревност, изисквания (недоизказани директно), омаловажаване, шегички (обидни), двойни комплименти, целящи да те обидят, без да те обидят "Дебеличка си, но си хубавичка" и т.н., т.н.

Офф, защо я няма темата вече за червените лампички Grinning Там мога да напиша роман.

# 108
  • Бургас
  • Мнения: 3 614
За токсичните връзки, за мен е основополагащо, дисбалансираното и неравнопоставено положение на партньорите от типа: насилник - жертва; майка-дете;  плащащ - купен и пр. Токсичният е привилигерован, налагащ се, по-обгрижван и изискващ. Зависимият партньор, често с ниска самооценка или с преживяване за свръхценност, че е избран от въпросната персона - "претапя се" и се оставя  в контрола му. Токсичният черпи ресурси, тровейки своя партньор и обстановката. Затова усещането е за задушаване и токсичност. /токсичният възприема другия като ресурс, не като личност, той е ценен само с това, което може да му даде и докато му го дава/. Първоначално по-завоалирано и скрито, а по-натам със сериозен арсенал от манипулативни техники и/или агресия.

Последна редакция: пн, 29 апр 2019, 22:48 от rosi81

# 109
  • Мнения: X
Където няма равнопоставеност, няма хармония и няма истинска връзка, истинско общуване.

Не може да има среща там, където има каквато и да е йерархия.

# 110
  • Мнения: 131
Предполагам, че авторката разбра какво трябва да прави при токсична връзка , как да я разпознае,  какви книги да чете / дано има членство в kindle ili amazon ,че доста скъпо ще й излязат/ , а сега поне да каже какво е предприела , дано е свършила нещо и ако , ако поне малко има желание да ни каже какво и е направил този мъж.....молим
ти се

Последна редакция: вт, 30 апр 2019, 11:26 от Monique_cj

# 111
  • Мнения: X
Ако ти си токсичен, идентифицираш си слабите места, които тровят околните, и работиш върху тях. С литература и терапевт, има и семинари всякакви, за който иска - начини има.
Но като цяло съм съгласна, че който е по-по-най отровен, отрича и твърди, че всичко му е наред.

# 112
  • София
  • Мнения: 12 795
Ако ти си токсичен, идентифицираш си слабите места, които тровят околните, и работиш върху тях. С литература и терапевт, има и семинари всякакви, за който иска - начини има.
Но като цяло съм съгласна, че който е по-по-най отровен, отрича и твърди, че всичко му е наред.
На токсичните хора това са силните им, а не слабите има места. А и науката не предлага лечение, защото не страдат от болест, самата им личност е абнормна, дезадаптивна и няма шанс за промяна. Поне засега не е открит такъв, а отскоро се работи и с деца, но без резултат.

Иначе хора с разни характери има, може да дразнят околните поради несходство в характерите, но това не ги прави наистина токсични, само неподходящи или малко трудни, но докато в тях има човещина проблемите не са чак толкова големи. В наистина токсичните хора човешкото напълно отсъства, макар да опитват да го играят и обикновено да се представят за многострадални жертви, това си остава просто театър.

# 113
  • Мнения: X
Ако ти си токсичен, идентифицираш си слабите места, които ...
На токсичните хора това са силните им, а не слабите има места. А и науката не предлага лечение, защото не страдат от болест, самата им личност е абнормна, дезадаптивна и няма шанс за промяна. Поне засега не е открит такъв, а отскоро се работи и с деца, но без резултат.
Ха ха, права си, да.

# 114
  • Мнения: 79
Предполагам, че авторката разбра какво трябва да прави при токсична връзка , как да я разпознае,  какви книги да чете / дано има членство в kindle ili amazon ,че доста скъпо ще й излязат/ , а сега поне да каже какво е предприела , дано е свършила нещо и ако , ако поне малко има желание да ни каже какво и е направил този мъж.....молим
ти се
Да, тук ми предложиха няколко книжки част, от които чакам да ми ги изпратят по куриер. Другото, което направих е да открия добър психолог, за да започна адекватна терапия. Моя близка родственичка ме насочи към него, защото той ѝ помогна да се съвземе след тежък развод, за да си стъпне на краката по-бързо и ѝ се получи. Надявам се и при мен да се случи така... Относно него сега е в период на изчакване, за да ми залипсва ужасно и да не се стърпя да го потърся. За щастие вече сме в различни градове и засега няма как да осъществим "сличайна" среща. А аз се старя да правя всичко наобратно, т. е. не слушам наши песни, избягвам наши определни жанрове филми, гледам да съм максимално натоварена с някаква дейност (знаете за една жена все се намира някаква работа) и те така... Simple Smile Ако пък съм малко по-свободна контактувам със своята приятелка и разговаряме за много неща, за да се разсейвам или чета в нета за предпазване от подобни хора, докато ми дойдат книжките.

# 115
  • Мнения: X
Имай предвид, че един психолог може да помогне за даден проблем, но за друг да не може.
Надявам се да успееш да се справиш.

# 116
  • Мнения: 79
Наясно съм с това, Теди, както зная, че най-много аз трябва да си помогна, като променя и характера си така, че поне от токсичните хора да се пазя добре занапред. То се знае, че няма да е всичко по мед и масло и, че по един или друг начин живота в бъдеще ще продължава да ме поставя  пред други нови предизвикателства, но важното аз да съумея да си изградя някакъв вътрешен баланс посредством вашите насоки тук, книгите, които ще прочета и предстоящите сеанси при психолога до такава степен, че да не се стига повече до подобни драми и нездрави емоции, а ако се боря с нещо, то това да бъдат реални проблеми, а не вятърни мелници.

# 117
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 343


Луна не смяташ ли,че  заслужаваш нещо по-добро?
Не смяташ ли,че заслужаваш да бъдеш истински обичана?
Покажи,че имаш достойнство и себеуважение.
Как може да обичаш някой,който те тормози ?
Хубаво е,че осъзнаваш проблема.Само от теб зависи дали ще промениш живота си.
Хората се държат с теб така,както им позволяваш.
Никога повече не позволявай на никого да се държи така с теб.

# 118
  • Мнения: X
Това което ще напиша сигурно ще прозвучи грубо, но кратката версия за мен е: Омъжена, отегчена съпруга с две деца се е влюбила в Дон Жуан, който върти няколко крехки, неуверени женички. Чета, че връзката продължава от около 4 години. По мое време такива мъже ги наричаха "коцкари", сега е модерно да са "токсични". Поддържането на паралелна връзка си е висш пилотаж и не е за всеки. Историята малко на "Мадам Бовари" ми прилича. Съвет към авторката, загърбвай я тази история, защото е видно, че много се терзаеш.

# 119

Общи условия

Активация на акаунт