Априлски бебета 2019 - Тема 1

  • 24 267
  • 742
  •   1
Отговори
# 570
  • Г. О.
  • Мнения: 1 721
Момичета, внимавайте с претоплянето, не е шега работа. Водете се по себе си. Аз така правя и мисля, че и на синът ми му е добре.
   Относно плача - има дни, в които бебо е много спокоен, а в други направо ме побърква. Онзи ден ми наду главата от хленчене и ревове. Вчера не му чух гласа. Беше изключително спокоен. Не знам на какво се дължи. Мислех, че е от жегата, но и двата дни беше еднакво горещо. Нямам обяснение. Казвам си, че и това ще премине:)
   Сутрин като се събуди и се почват едни усмивки, едни погледи, половин час гукане в леглото...чак ми се иска по цял ден да е така. Иначе се заиграва с играчките над него, гледа си ги, удря ги, вече дори ги хваща с ръчички. Забавлява се, човека:)

# 571
  • Мнения: 474
Ева, кърмя го. По препоръка на belindaaa взех Хомеовокс. В аптеката казаха, че става за кърмачки.
Аз спрях на вън да го завивам. Много е топло, а както виждам го изнервя жегата. Направа си сам режим към 20:00 баня, хапва и в 21:00 е заспал. Незнам как да му променя режима за да стойм до по-късно на вън. Вечер е толкова приятно за разходка, а ние стойм вкъщи.

# 572
  • Мнения: 775
Къпете го по-късно, мисля, че до 21:30 е ОК за баня, ние понякога и по-късно го къпем, понякога пропускаме 🤭 освежаваме дупето през деня и го оставям гол за известно време да пика на воля

# 573
  • София
  • Мнения: 1 456
Според мен не трябва да се променя режим, който си е създал бебчо сам и е добър за него 🤗

# 574
  • София, България
  • Мнения: 3 588
Ние хич нямаме график. Обикновено яде към 10 и преди това към 9:30 го къпем. Но ако малко измести графика и... Всичко отива по дяволите. Но съм си склонна да пропуснем къпане ако сме навън или на гости. Не се вталясвам, а и не виждам да има някакъв приспивателен ефект банята, както при някои деца.

За покриването аз и във фейсбук групата споделих, от много отдавна не го покривам. Направо се сварява! Взела съм една тънка пелена да метна отгоре му ако нещо задуха или стане изведнъж хладно от приближаващ дъжд примерно. Simple Smile

Вчера големи премеждия. Викам си ще отида до мола да купя една играчка на едно детенце, да купя шапки на малкия, той по принцип е много спокоен в количката като бутам. Божее, не спря да реве през цялото време.  По касите опашки, той реве... После и в колата същото, а той обожава да се вози в колата. Преди да излезна си загубих ключовете, търсих ги 40 мин., не мога да излезна от нас, разревах се от нерви и явно той усети.
Чаках едни памперси да ми доставят, дойдоха, взех ги бързайки, че детето в слинга, топло навън, заговорих се с куриера и не ги погледнах, а те ми дали 4-ка вместо 3-ка... Еееее откачих вече. Добре че са супер коректни хората, след половин час ми донесоха нов пакет да ги сменим. Направо хич не ми беше ден, хора.

# 575
  • Мнения: 55
Аз слагам пелена само когато  му грее в лицето по време на ходене или чакам светофара да пресечем, със сигурност ще купя чадърче. Направо ме е срам да си призная, но на тия жеги вече го извеждам само по по-дълга тениска без панталони. На няколко места четох че риска от претопляне е по-голям от простуда. И все пак в чантата му нося чорапки и долнище.

# 576
  • Мнения: 228
Здравейте мамчета, ние излизаме само по боди с къс ръкав и и мятам една тензухена пелена, когато заспи и то съвсем леко само на крачетата.

Аз да попитам, носите ли бебчетата в слинг и сега лятото няма ли да му е много горещо на детето така залепено. Понеже нашата хубавица много обича на ръце и има момент в който като сме навън и и се приспи, но не може да заспи и само като е на ръце е спокойна, тръгнеш ли да я оставяш в количката започва един рев ама все едно я колим. И вече няколко дни се разхождаме из града на ръце, което мен адски много ме изнервя, защото започва да натежава и всички я гледат.

# 577
  • София
  • Мнения: 1 456
Jessy и ние сме така, има дни почти постоянно. В сряда ще ходя на консултация, за да си наема слинг и ако ни хареса да купя.
Ако си от София или Хасково имам контакти.
И хич да не ти пука от хората, нека гледат. Знам че е и изнервящо, но все си повтарям, че и това ще мине 🙂
Батко го носих до към 4 месец, след това заспиваше сам в леглото без проблем.

# 578
  • Мнения: 228
Благодаря ти Ева, но съм от Казанлък. Видях че има воден, който е на дупки и мисля че ще е добре по време на жегите с него. Нищо друго не ме спира да взема слинг освен горещото време.

# 579
  • София
  • Мнения: 1 456
И аз съм от Казанлък, но живея в София от 17 години. Мъжът ми е от тук. 😀

# 580
  • Мнения: 844
Ние още ставаме на два часа дори през нощта и като добавим цеденето става... Приказка 😅🤪
Пробвах с късо панталонче, веднага му се запушва нослето.. и след това го хваща коремчето, та сме с най-тънките ританки, които успях да намеря. Не е бактерия, изследвахме го два пъти.

# 581
  • София
  • Мнения: 1 456
Vivru, на колко е бебчо? Михаил е на 50 дни и е с 8 хранения, храни се и нощно време.

# 582
  • Мнения: 844
На 12 направи два месеца и упорито си иска с глас на два часа

# 583
  • София
  • Мнения: 1 456
Да, Михаил също много ясно и настоятелно си иска хапване 😀

# 584
  • Варна
  • Мнения: 256
Здравейте и от мен. Матей навърши 7 седмици все още си влачим обрива, но е по - добре на едни места утихна, на други се появи, отказах се да го клепам с безброй мазила и е по-добре. Наблюдавам изхожданията, не спазвам особена диета. Взех да мисля и за лактозна непоносимост, но пък той си наддава отлично. Иначе е спокоен, ръцете нагоре краката като жабче.. Спи си сладко. Будува по-често и за дълго. Нощем ми прави 4-5часа пауза. За колики те много отдавна нищо не давам той почти нямаше, обаче тия дни да взема да ям една леща, че и жито за капак... Е измъчи се милия. Заглежда се, издава звуци както при вас, пуска много усмивки.. Особено сутрин 😊.
И нали уж да не претоплям и от там тия обриви.. си го държа само по боди без чорапи даже не го завивам, тези дни във Варна много горещо. Е сега ако подухва или сме на по - сенчесто мятам тензух/муселинова пеленка. Дали пък тези пъпчици са от неусъвършенстваните му потни и мастни жлези?! Странно е че от дълго време стоят по лице, гърди гръб ръце. Кърмя го на поискване, вече се отпуснах и навън кърмя, така не лишавам и голямата дъщеря и си ходим по разходки. Единствено минус, че не шофирам и се влачим навсякъде заедно, да напазарувам, нямам асансьор, но се оправям,свикнах .Таткото замина за месец и половина. Бабите на 300 км, на майтап вчера викам на малката нещо ако ми стане да звъни на 112 или някой комшия, че като никога имах ужасни коремни болки, още не съм ходила на преглед. Спря да ми тече тия дни и вече ще ида, другата седмица нашите ми идват на гости от Плевен и ще се възползвам.
Хубав ден от мен "пак се олях " с поста.

Общи условия

Активация на акаунт