Обсъждане на имотни обяви-10

  • 32 534
  • 787
  •   1
Отговори
# 600
  • Мнения: 25 750
Е те новото строителство все с 6 камерна дограма го издават....слагат масовката там и ако щеш
Читавите строители слагат 5-6 камерна дограма. Вратите не ги броя, че се научиха да издават по т. нар БДС, тоест като пещера.

# 601
  • Мнения: X
Читави майстори си трябват и за ново и старо, само дето за старо строителство ти трябват поне 3-4 вида майстора в повече...
 
Ето това исках да кажа. И Нико е споделил, че да докараш старо до ниво ШЗ си е като шампионска титла.


Глупости! Един приятелски съвет към Niko: не се хващай със строителство, момче! Не ти е там силата!
При готов проект бригада от трима е изкъртила и изхвърлила боклука за седмица. За апартамент говоря.
Трима по 100 по 7  е 2100. Плюс контейнер 100... 2200. При надник за бяла къртица.

Явно ги разбираш нещата повече от мен. Аз лично не разреших на тези, които изкъртиха и изхвърлиха боклука да ми сменят ВиК, ел. инсталациите, да изградят новите стени и да изравнят старите, да сменят дограмата и т.н.. При теб всичко ти е струвало само 2100 лева, а при мен многократно повече. Но стана идеално. Все едно се влиза в ново жилище. Но пак повтарям ти си цар. Няма друг, които за 2100 лева да докара старо жилище до ШиЗ 😄😄😄.

# 602
  • Мнения: 285
Почти всички нови сгради са с минимум 5 камерна дограма и двоен стъклопакет.

# 603
  • Мнения: 25 750
Почти всички нови сгради са с минимум 5 камерна дограма и двоен стъклопакет.
Някои издават с 5, други със 7 камерна, за това написах 6, да няма заяждане по въпроса.

# 604
  • София
  • Мнения: 878
Читавите строители слагат 5-6 камерна дограма.
E като клиентите кълват на брой камери .... тъй де кой клиент пита за обкова ....

# 605
  • София
  • Мнения: 17 775
Е те новото строителство все с 6 камерна дограма го издават....слагат масовката там и ако щеш
Читавите строители слагат 5-6 камерна дограма. Вратите не ги броя, че се научиха да издават по т. нар БДС, тоест като пещера.
И кои са читавите строители? Не само към теб въпросът.
Освен Артекс.

# 606
  • Мнения: 25 750
Читавите строители слагат 5-6 камерна дограма.
E като клиентите кълват на брой камери .... тъй де кой клиент пита за обкова ....
Който разбира пита и за стъклопакета и за коефициент на топлопреминаване и  шумоизолация и т.н. Който не разбира, взима широк и удобен панел, ако може отремонтиран, да не се занимава. Mr. Green

# 607
  • Мнения: 234
Не в въпросът дали живея в Иван Вазов или в Люлин, а колко автомобила се струпват всяка сутрин там, където живея. И в Люлин ако се струпват толкова, че да не можеш да излезеш от къщи и да няма къде да ходиш, и да са напаркирани в зелените площи и по тротоарите, и пред вратите на хората, хората там са в правото си да искат ограничения - в случая за мен и моята кола в техния квартал.

В Люлин всъщност е точно така - автомобилите са и в зелените площи, и по тротоарите, и почти във входовете. Проблемът с паркирането е повсеместен и изисква сериозни, много сериозни мерки, които не съм сигурна, че администрацията въобще ще се реши да предприеме. Но като за начало трябва ограничение за брой автомобили според притежавани парко места или договор за паркиране. Доста квартали ще станат по-приветливи места скоро след това.

# 608
  • София
  • Мнения: 17 775
Хората взимат панелки, защото нямат пари. Не щото не разбират. Нямат пари, щото цените скочиха двойно поради големия наплив селяни и последващото презастрояване. Опропастиха града.

# 609
  • Мнения: X
Айде сега - селяните са проблема. А защо не наследниците с по няколко заключени имота, които не се използват и седят празни, намалявайки базата жилища? А защо не собствениците на парцели, които искат по 5-6 апартамента обезщетение?
Ако “хората” нямат пари, няма да купуват. А те купуват, при това на килограм.
А за тези с драмата с паркоместата - като предричате такъв апокалипсис, теглете заем и купувайте паркоместа.
Аз си плащам зелената зона, нищо че не я ползвам, но 10 лв. са символична сума на месец. На работа - платен паркинг макс. 100 лв. на месец. Ако за някого са проблем, има градски транспорт и потни мишници.
Ама честно - не мисля, че ако за някого 110 лв. на месец са животозастращаващи, то той ще има избор между топ локация и друга. Така че целия спор е безпредметен.

Последна редакция: ср, 19 юни 2019, 21:52 от Анонимен

# 610
  • Мнения: 9 877
Хората взимат панелки, защото нямат пари. Не щото не разбират. Нямат пари, щото цените скочиха двойно поради големия наплив селяни и последващото презастрояване. Опропастиха града.
такива като теб са "селяните", защото мисленето ти е като на селянка.
На кривата ракета и космосът й пречи.

# 611
  • Мнения: 25 750
Хората взимат панелки, защото нямат пари. Не щото не разбират. Нямат пари, щото цените скочиха двойно поради големия наплив селяни и последващото презастрояване. Опропастиха града.
Аз за това стоя далече от града ви, тука до морето ми е баш добре.  grinning039  Иначе Румка ти е обяснила как стои въпроса.  Grinning

# 612
  • Мнения: 19 487
E сега града ВИ....ние след около месец ще дойдем до морето ВИ...така ли ще си делим България?

# 613
  • София
  • Мнения: 17 775
Не е. В София няма място да се обърнеш, колите се увеличават (с увеличението на живеещите), замърсяването респективно- също. Всичко е в строежи и т.н. Това не е окей по никой начин. Както казах, разсипаха града. Румке, Гичке или там както беше, не подскачай от един епитет. За повече оптималност би трябвало да се разраства по границата си София, но това пък е прекалено скъпо, респективно се цвъкат строежи на всеки км. На всички ракети им пречи, не се безпокой. Само на най- отчаяните- не, защото алтернатицата е сусурлево с 400лв заплата, което е грешка на държавата. Всичкото е грешка на държавата, но негативите се носят от жителите на София.
Desperata, тези фактори също ги има. Но в по- малка степен. Аз не познавам много хора със заключени имоти, за другите- си права.

"Имам пари" има друго измерение чисто финансово. Имаш възможност в дългосрочен план да поддържаш еди- какъв си стандарт на живот. Със сигурност. Или очакваш възвръщаемост от инвестиция с клоняща към 100% вероятност. А не да продаваш ниви, селски къщи или други дребни имоти за самоучастие, после да се надяваш да си 20г. прав и здрав, за да изплащаш. "Хората" масово така купуват. Ако във форума.са се събрали богаташки, така да е. Но статистиките стоят по друг начин. Средната заплата не е 3 бона.

Последна редакция: ср, 19 юни 2019, 22:14 от The Catcher in the Rye

# 614
  • София
  • Мнения: 3 030
Защо пък за не е 3 бона средната заплата, в София специално? Дойдохме в София, за да изкарваме пари, а не да взимаме 400 лв, както спомена. Или вие, софиянците, изкарвате по-малко от 3 бона?
Все тая, хората търсят имоти, предлагат се имоти, значи имат достатъчно доходи.
Такива генерални изводи за селяни и граждани могат да се коментират на маса, с близки "съграждани" или "съселяни".

Общи условия

Активация на акаунт