Отдаване и наемане на имоти - какво се случва реално? ТЕМА 15

  • 37 764
  • 754
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 3 096
Гал, има такива договори Simple Smile Даже и тук са споменавани такива клаузи. Какво те изненадва всъщност? То си е договорка между двете страни Simple Smile

# 436
  • Мнения: X
Не твърдя, че няма. Много ясно, че все някъде има, но не говорим за това. Тук се даде генерално твърдение как било на запад, тука потвърдиха практиката и на наша земя, но никой не посочи, че в неговия договор залага такава точка. В шаблонните договори, които се подписват масово, липсва подобно уточнение.

# 437
  • Мнения: 3 096
Ясно. Мисля, че съм засичала такива договори в темата. А мен е обратното - вписано е, че не могат да се правят огледи, докато не бъде освободен имотът

# 438
  • Мнения: X
Аз пък вечно ги изпускам тези договори, ако изобщо се качат в темата Simple Smile
Както и да е, идеята ми беше, че ако не е изрично упоменато, както не е в шаблона у нас, си е неспазване на договора.

И с това, че на запад било така, Велт например не се съгласи напълно, явно има дребни условности, които променят ситуацията и въобще не е толкова едностранчиво.

И изобщо, има редовно в темата разкази как е на запад, които, без да се покаже договор, са просто твърдения със спорна вярност и лек уклон към убеждаване беге наемателят да си трайка, че да не стане като на запад.

# 439
  • Мнения: 2 681
Договора е такъв, за какъвто са се разбрали двете страни.
Аз не бих водила кандидати докато не е опразнено и почистено от предните.
Най-много да избягат с писъци.
Детето ми живее в града на милионерите в Германия.
Сега говорихме и я попитах - повечето квартиранти били съгласни да се водят кандидати на оглед.
Но само ако знаят точната дата за преместване.
В тяхното помещение не са водили, защото няколко блока са собственост на 1 фирма. Те си имат снимки и чертеж на апартамента - който иска гледа тях. И 3 месеца плащат наем и на старото/450Е/ и на новото/800Е/.На собственика не му пука - получава си парите.

# 440
  • Мнения: 3 096
О, да, ако не е споменато в договора, е друго. Никой не може да те задължи да си на линия за оглед преди да си освободила.

# 441
  • Мнения: 969
Gal, много остро го даваш. Договорт е само една хартия която да гарантира уговорката между страните. Както казах, моите договори с които отдавам под наем са такива, че имам доста права. Не се възползвам докато нещата са нормални. Просто ако имам пробелим с някой наемател, това е защитата ми. Животът е комромиси, уговорки. Досега не съм удрял на камък специално за огледи преди освобождаването. Ако пък случа на някой, който крайно държи на това - добре. Обаче пък ще си помисля дали да си затворя очите за нещо чукнато тук, нещо ужулено там, нещо скъсано ...  

# 442
  • Мнения: 19 485
Договора е такъв, за какъвто са се разбрали двете страни.


Eто това е. Всички други разсъждения са излишни. Ама къде било така, къде иначе....Като не е съгласна някоя от страните - имоти много, наематели също дал господ.

# 443
  • Мнения: X
Няма нищо остро в това да има една точка там в договора и ако наемодателят е бил достатъчно несъобразителен да не си върже гащите, се оказва неспазващ собствения си договор.
Прави впечатление, че когато не можете да си подкрепите думите, прибягвате до 'Каквото се договорят'. Нещо като любимото ми 'всичко е строго индивидуално', което колежките казват на клиентите, когато нямат рекламни, рационални или въобще някакви доводи. Нищо лично, само че дискусия така не се води Peace

# 444
  • Мнения: 19 485
Гал, нищо лично, но не разбирам за какво е спорът въобще. И ми прави впечатление, че си все недоволна и наострена към наемодателите, които и да са те. Какво е бил или не е бил наемодателят, не може да коментираме на ангро, всеки случай е наистина индивидуален.
Хайде със здраве и ти пожелавам наистина никога да не се наложи да си ползваш клаузите от подписания договор, дето все за него се хващаш,  а да се разбиратет с наемодателя, че иначе....тежко и на теб и на него. Дълга и трудна е съдебната сага.

# 445
  • Мнения: X
Ами, не споря. Вие нещо се припознавате и подскачате отново. Много ясно си зададох въпроса, но още няма  отговор - нито къде, нито как се случва. Сериозно, наистина не разбирам какво чак пък толкова ви затруднява един напълно принципен отговор, та отново минавате на постове ad hominem.

# 446
  • Мнения: 19 485
Гал, напълно принципен отговор при няколко десетки хиляди различни по естеството си наемни  отношения е невъзможен, мисля че всеки разумен човек ще го схване от първия път. А за това дали някой в темата подскача - прочетете си всички постове досега и пак си помислете кой подскача и защо. Хич не се припознавам, такъв тип наемател като Вас е невъзможно да допусна до себе си.

# 447
  • София
  • Мнения: 16 035
Гал, на твое място бих инвестирала тук  https://old.bg-mamma.com/url.php?u=aHR0cHM6Ly93d3cub2x4LmJnL2FkL … jbXNnMzg4NTQzODE= 
Ипотеката няма да е по-висока от наема. А заем се връща, наем - не. Ще си е твое, ще си разполагаш сама и няма да си зависима от гадните наемодатели - изедници. Режийните няма да са много, няма да ти спрат тока заради нехайна хазяйка.
Есента ще излезат и подобни на други места в София.
Не е препоръка за инвестиране, само дружески съвет.

# 448
  • Мнения: 9 875
Aisha, аз това го писах преди три седмици, обаче Гал няма интерес.
В тези два блока цените са вече 39000 и 45000 съответно за 1-стаен и 2-стаен.

Не знам какво да ви кажа- днес за мисля шести път се убедих, че наемът на гарсониера в този конкретен блок, е неочаквано нещо.
Без дори да са го видяли, се съгласиха на 550 лв наем. Без да го обзавеждам аз. И отделно да си плащат 30 лв за асансьор и портиер.

Разберете, ситуацията с наемите на малките до метро, е просто без аналог.

# 449
  • Мнения: X
Стига, бе, хора, преди няколко страници имаше сръдни на твърдението, че таванско складово помещение без пералня не може да се сравнява с истинско жилище. Сега в същата тема съвети за инвестиция. Мерси, чувството ми за хумор не е в това поле Peace
П. П. Не помня някога да съм споменавала наемодател-изедник без обосновка. За разлика от доста епитети, които дори сега продължавате да пишете за мен.

Последна редакция: вт, 11 юни 2019, 22:19 от Анонимен

Общи условия

Активация на акаунт