Отдаване и наемане на имоти - какво се случва реално? ТЕМА 15

  • 37 915
  • 754
  •   1
Отговори
# 510
  • Мнения: 6 890
Аз при това положение наистина бих ударила само една метла. Съжалявам, но депозитът не е за вкарване на жилището в ред за новите наематели, още повече като не си го дал освежено. Струва ми се безкрайно нагло, а нечии финансови проблеми не могат да ми променят мнението. Аз също може да имам проблеми, но наемодателят си чака наема на първо число и аз винаги му го превеждам.

# 511
  • Мнения: 969
Имам чувството че се събира материал за дипломна/курсова работа от студент по психология ....

# 512
  • Всеки ден трябва да се инжектираме с малко фантазия, за да не умрем от реалност: Рей Бредбъри
  • Мнения: 4 327
Имам чувството че се събира материал за дипломна/курсова работа от студент по психология ....

Simple Smile
Не Simple Smile Просто ... как да кажа ... Обичам ясните отношения и правилата, но ... честа, личностна грешка ми е да поставям другия на първо място пред себе си Simple Smile А, може и да е професионен бъг Simple Smile ...

# 513
  • Мнения: 3 096
Почти безобидна, на твое място не бих им оставяла току-така депозита! Не ти ли стига това, че всички тук са едно мнение, за да прозреш, че хазяите  ти се възползват от мекушавостта ти? Ти хубаво искаш да си коректна, но коректност от тяхна страна не виждам. Ако все пак няма как да си получиш депозита обратно, ни сметки бих плащала повече, ни бих викала фирма да почисти, ни аз бих изчистила. Просто си изнасям вещите, без да удрям ни метла, ни баня ще почистя, ни прозорци! Ужасни нагляри!

# 514
  • Мнения: 796
Здравейте,  има ли група във Фейсбук,  в която се предлагат имоти в кварталите Младост?

# 515
  • Мнения: 3 096
Рали, то ще ти дойде време за зашита на дипломната работа докато намериш квартира. Някой по-напред предложи да попиташ за свободен наем в общежитието, в което си настанена в момента, проучи ли този въпрос?

# 516
  • Мнения: 796
Да, няма да може. Еми разглеждам, търся канали на информация, за да може да стигна до по-изгодно предложение, ама се опасявам, че повечето са с агенции.

# 517
  • Мнения: 3 096
Жалко за общежитието... При теб ситуацията е усложнена и от краткосрочното наемане. Може и да изкараш късмет, но ще е трудничко. Ако искаш да минеш без брокер, пък съвсем

# 518
  • Мнения: X
Рали, питала ли си колежка? Или някой в администрацията на факултета ти?
В Младост ще те скалпират с цени, по-добре виж други квартали Peace

# 519
  • Мнения: X
...
Питахте ли ги, отказаха ли?
...

Питах. Казаха, че трябва да се пребоядиса, за да могат да пуснат жилището отново като обява и за това няма да върнат депозит, защото са щели да останат 300-350 лв. след като платят сметките ... Аз също давам малко жилище под наем в друг град и отделям по 10-15% от наема всеки месец, точно за амортизация ... Допитах се до вас, защото аз като наемодател, получавайки предизвестие и знаейки, че депозита е много по-голям от сметките, ще кажа да се преведат по-малко пари за последният наем, още повече като си следя сметките и знам, че ще има и надвзети пари от парното. За това като се сблъскам с коренно противоположно, на моето виждане за нещата ... Започвам да се питам дали няма "повреда в моя телевизор"...
Както и да е ... Няма да се тормозя с координирне на фирма за основно почистване, ще почистя аз за 2-3 часа след окончателното изнасяне доколкото мога и така ...
Благодаря на отзовалите се!
Нормално е да ти върнат депозита, а ти да си платиш сметките. От основно чистене няма нужда. Така или иначе след дългогодишни наематели е нормално за своя сметка собствениците да освежат и почистят основно. При положение, че няма да ти върнат депозита е по-добре да не плащаш последните сметки.

# 520
  • Мнения: 9 889
Издадохме 2 офиса, пребоядисани за наша сметка.
Третият офис, който издадохме, не сме пребоядисвали, защото хазаинът каза, че ще го направи. Но купихме пури за лампите, нова седалка за тоалетна, и лично аз изчистих всичко основно, и сложих ароматизатор.
И в трите случая, при различни хазаи, депозитът беше приет за последен наем. Но ние винаги сме били коректни.

# 521
  • Мнения: 4 645
Ами в случая се разбира, че те искат да си платят всичко, едва ли ще им върнат разходите за общите части като чипове, плюс няма да върнат депозита. Плюс това има нормална амортизация, а те не са се нанесли на нещо чисто ново, което да е освежавано. Освен това за тези години вие периодично сте си чистили. Едва ли има колонии от мухъл по старите плочки в банята, понеже не е чистена шест години.

Какъв ви е всъщност договора? Писмен, регистриран, плащат данъци върху прихода? Или всичко е на добра дума?

# 522
  • Мнения: X
Да, няма да може. Еми разглеждам, търся канали на информация, за да може да стигна до по-изгодно предложение, ама се опасявам, че повечето са с агенции.

https://www.facebook.com/StudenstkoObsezitieHotelElena/
Изникна ми във фейса. Не знам дали го виждаш. Дано не се счете за реклама.

# 523
  • на правилното място, в точното време
  • Мнения: 2 731
 Кратка новина:
"Пребиха известен брокер на имоти. На тихо, но същевременно комуникативно място." 🤣

# 524
  • Мнения: 5 234
Берлин обмисля замразяване на наемите заради скока в цените

 Германската столица Берлин решава днес дали да приеме правила за замразяване на цените на наемите в града, предаде БГНЕС, позовавайки се на информация на АФП.

В последното десетилетие цените на имотите в Берлин са се удвоили, което прави наемите непосилни за много хора. Постоянните увеличения накараха някои берлинчани да искат крайни мерки, като отнемане на жилищата на крупни наемодатели.

Разтревожени от тенденцията, градските власти възнамеряват да наложат забрана на увеличението на наемите до 2020 г. Планът ще засегне около 1,4 милиона жилища и ще изисква от всеки наемодател, който планира повишение по-голямо от 50 евроцента на квадратен метър, да иска разрешение и да се мотивира. Няма да бъдат засегнати само общинските жилища и частните имоти, които не се дават под наем. Мерките в Берлин дори могат да прераснат в нещо много по-мащабно. Социалдемократическата партия, която е една от двете формации в управлението, иска Германия да контролира нивата на наемите на национално равнище. Канцлерът Ангела Меркел, обаче, не е съгласна с предлагания от коалиционния партньор таван на наемите. "Трябва да остане привлекателно и печелившо да инвестираш в недвижими имоти", каза Меркел.


Прочети още : https://www.actualno.com/europe/berlin-obmislja-zamrazjavane-na- … -news_759883.html
© Actualno.com



Общи условия

Активация на акаунт