Отдаване и наемане на имоти - какво се случва реално? ТЕМА 15

  • 37 608
  • 754
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 2 184
Паметта ми изневерява: коя беше свекървата с диванчето?

Не е много коректно да давам подробности, затова само ще споделя, че съседи живеят в купен от тъщата апартамент. Целият ремонт беше направен от съпруга. Маман дойде, направи списък от 12 точки с корекции, които да се направят, даде срок, планира санкции при неизпълнение на задачите или неспазване на срока и в уречения ден дойде да проконтролира...

# 706
  • Мнения: 6 843
Това е било и е една култова тема.
Прочетете я, ако сте снаха, зет, дъщеря, син, тъща или свекърва. Даващите могат да се замислят до колко наистина им се дава нещо, а взимащите дали наистина им се взима.

# 707
  • Мнения: 8 601
Последния случай беше с жена, която ми поиска в аванс допълнителна сума, колкото наема за месец, защото само пералнята и струвала 500 лева. А аз попитах: Значи ако утре си тръгна с пералнята, сушилнята, печката и телевизора, всяка от които струва по 500 лева, тези 1000 лева ще са достатъчни за покриване на загубите?
Уви, в чужбина вече искат по 3 пъти наемната цена за депозит. Права си е жената.
Аз имах случай - крадци (с  регистрирани престъпления) -  искаха да ми наемат жилището. Брокерът, естествено не е виновен, не познава клиентите, не му се сърдя. Усъмних се поради това, че веднага извадиха да капарират, нищо не попитаха, само поогледаха къде какво има.
Та, ако ти опразнят имота, един депозит не може да ти върне щетите.

# 708
  • Мнения: 25 675
Това е било и е една култова тема.
.
Това е мисля темата с дивана. Поне авторката е същата.
Класика форумна!

# 709
  • Мнения: 4 393
Има си теми за всичко. Моля, ползвайте по предназначение.

# 710
  • Мнения: 230
Не обръщайте внимание на въпроса ми за любовта по-горе. Simple Smile Simple Smile Simple Smile
Постовете звучат като, че след сватбата започва борба за надмощие между жените в рода.

# 711
  • Мнения: 4 321
Е, то ако ще месим тъщи и свекърви, тогава за всеки случай всеки млад да живее под наем, че не се знае Simple Smile

Бях писала за квартира в Банишора, наета от познати. 600 лв плащат, две стаи за спалня на всеки и общата кухня. Соц мебели, разпадащи се. Квартирата я описват като средна хубост. Сключили са договор за две години, което ми се вижда не много добре, дължат неустойки, ако намерят нещо по-хубаво. Сега ще дават и пари за мебели.

Може би в Банишора са скочили наемите, последно като съм търсила за толкова можеше в доста по-хубав квартал да наемеш.

# 712
  • Мнения: 18 322
Аз за Банишора останах с впечатление, че плащат ПО 600 лв. всеки, което наистина ми се стори висок наем, но ако е общо 600 лв., не е фрапиращо.

# 713
  • София
  • Мнения: 5 885
За соц мебели разпадащи се... 600лева са много...

# 714
  • София
  • Мнения: 11 942
Какъв е нормалният наем за жилище около 60 кв.м. ново строителство - холокухня, спалня и баня, първи етаж, западно изложение, гледа към вътрешен двор. Намира се в карето между Опълченска, Сливница, Ботев и Цар Симеон в София. Няма ТЕЦ, има два климатика Дайкин. Обзаведен е, не е лукс, но е добро обзавеждане.

# 715
  • Мнения: 8 601
затова се ходи на оглед,  жилището трябва да се види, мн е трудно така да се оцени по описание, понякога дори и снимките подлъгват.

# 716
  • София
  • Мнения: 11 942
Жилището е наше. Няма как да направя снимки, защото имаме наематели. Но ми се струва, че наемът от 380 лева е твърде скромен. Но не искам и да прекалявам, ако го вдигнем. По-добре малко по-нисък, отколкото малко по-висок от нормалното.

# 717
  • Мнения: 9 825
Кажи им на хората 650, мисля, че ще са доволни

# 718
  • София
  • Мнения: 11 942
Благодаря, ще го вдигнем на 600, когато изтече поредната година от договора.

# 719
  • Мнения: 9 825
Мой много близък дава на близо до вас за 750 лв, ЕТ. 6. От преди година някъде. Сградата е на около 10 г. С климатици 2 броя.

55 кв е самият апартамент, има мазе 2-3 кв.

Общи условия

Активация на акаунт