Астрология - 15 тема

  • 32 097
  • 736
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 1 299
Най-прецизна ректификация може да се направи със системата на мидпойнтите и с ведическите производни карти.

Последна редакция: пн, 01 юли 2019, 08:40 от starinthenightsky

# 151
  • Мнения: 202
От Ведическите бих добавил ректификация по татви.

# 152
  • SF
  • Мнения: 21 564
Всеки може да се нарече професионален астролог. Друг е въпроса, колко имат астрологична компетентност на професионално ниво.
Базови познания и тънкости, ако трябва да използвам някакво сравнение, са като магаре и космос.
Така че, който иска да учи ректификация, да знае че зад нея стои целият натрупан опит и знания, изградена концепция по въпроса на астролога. Дали този, който му я преподава или му я прави. Каквито са те - такава е и ректификацията.



Ти така, както ни го представяш, излиза, че никой никога нищо не трябва да учи, защото не се знае кой как ще го подхване и на какъв курс и преподавател ще попадне.

# 153
  • Мнения: 1 299
Астрологични курсове може и да има, но интернет може да ти предложи много повече като гледни точки на различни автори.
Според мен си струва да посещаваш астрологичен курс, ако лекторът предлага нещо, което не е толкова достъпно, собствени разработки, собствена гледна точка, а не заучени до буквата концепции.
А този който иска да се научи да ректифицира, първо трябва да мине през чисто философските основи на астрологията, натална астрология, прогностика.

# 154
  • Мнения: 3 296
Човек винаги може да изкара модул по ректификация, обаче има едно голямо НО.
Ако не е усвоил добре базата, ако все още не се справя с тълкуването на натала и с определянето на важни сигнификатори, при ректификация може да сгреши. Често така се получава и при профитата, тъй като има субективен момент. За едно и също събитие различните астролози могат да набедят различна дирекция, на това се дължат и отклоненията в получените резултати.

# 155
  • Мнения: 3
Здравейте, нещо много ме притеснява 12 януари с всички тези съвпади върху натален марс и 4 дом

# 156
  • SF
  • Мнения: 21 564
Simple Smile
Точно там, точно в този дом, върху моя натален Марс, който е в съвпад с К4, ще се накачулят всички отгоре му.
Може да го размърдат и задействат Simple Smile

# 157
  • Мнения: 126
Здравейте, искрено се възхищавам на нещата, които обсъждате в тази тема и това предизвика интерес у мен. За съжаление аз си нямам понятие оттова, което говорите, та направо бих ви попитала: дали някой може да ми каже нещо за мен? По конкретно дали нещо ще се случи в любовен аспект до края ня годината? Рождена дата 11 август 1993г.в 19:50ч.
Ще следвам темата с интерес,а още повече ще съм благодарна, ако е възможно някой да ми отговори на въпраса.

# 158
  • Мнения: 7 791
каква в разликата между 'зодиакални дирекции' и 'тропически дирекции'
за зет7 питам, ама ако и други знаете, да ми кажете  Praynig

# 159
  • София
  • Мнения: 3 760
Относно хоирарната астрология:разглеждате ли хорарната карта ако Луната е Виакомбуста(15*Везни-15* Скорпион)?

# 160
  • Мнения: 3 296
Това е само едно от тъй наречените правила, при това с най-малка тежест при оценка на казуса.
В повечето случаи хорари със Сатурн в 7 дом или Асц в първия/последния градус могат да се тълкуват.

# 161
  • София
  • Мнения: 3 760
Добре,ще задам хорарния си въпрос:
Ще почиваме ли в Бяла края на месеца?
Дали сме доста пари за това пътуване.Детето е на лагер там.Ние със съпруга ми ще бъдем също там,но в друг хотел.Лагера е от 30-ти.Чудя се дали да не питам в нашия хотел дали стаята ни е свободна и можем да я наемем от по-рано.Нещо ме кара да не се обаждам за по-ранна резервация...
Ех...от няколко дни се каня да ви го задам този въпрос и как точно сега събрах смелост на Луна в Скорпион...

За квезит/квезитет кой дом се гледа в моя случай? Първо Луната и АС и после 3-ти за близкото пътуване,5-ти като удоволствие,4-ти ,че сме семейно?

# 162
  • Мнения: 3 296
За какво Ви е квезит, не питате за някой конкретно.
Хорарът се разглежда от гледна точка на кверента, т.е. питащия – Асц.

# 163
  • София
  • Мнения: 3 760
Ясно, а кои Домове да гледам? Или с тази луна Виакомбуста няма смисъл?

# 164
  • Мнения: 3 296
Виа Комбуста не е пречка, ако са изпълнени други условия за радикалност, а те не са едно-две.
5ти дом се разглежда за забавления, а за пътувания с цел почивка някои астролози гледат 9ти, дори ако отидеш на вилата си (или на село). Трети дом е на кратките пътувания, но са свързани с близкото обкръжение, не толкова с цел почивка и туризъм. Формулировката на въпроса дава насоки за това какво да гледаме приоритетно в хорарната карта. Въпросът е дали ще почивате, а не дали ще пътувате.

Общи условия

Активация на акаунт